Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

1945

Jako první věc bych se rád vyjádřil k názvu filmu - český překlad originálního názvu ,,Panic room" přeložený jako ,,Úkryt" je opravdu směšný. To už bych dal přednost zvláštně znějícímu českému překladu Panikárna, který byl v české verzi filmu použit. Jinak se jedná o tradiční (samozřejmě velice kvalitní) Fincherův napínavý film, kterému se nedá nic vytknout ;-) ()

geimz

Najobyčajnejšia Fincherovka, to ale nič nemení na tom, že je to výborný poctivý thriller so skvelým dejom a kde si človek nemôže byť istý, čo sa stane o 10 minút. ()

Gumrice

Jsem ráda, že Meg nakonec hrála Jodie, není to sice její životní role, i přesto je ovšem vynikající. Skvělá kamera a napjatá atmosféra, která se vůbec nevytrácí a drží až do konce. ()

aLPaC

Můj nejmíň oblíbený film od jednoho z nejlepších (možná spolu s Nolanem i nejlepší) režisérů současnosti. Což o to, kamera a režie vynikající, stejně jako Jodie Foster, Foristek a opět skvělé originální titulky, ale příběh mě celou dobu poměrně nudil a chování lupičů občas zadrhávalo. Lepší tři. Už se hodně těšim na Girl with the dragon tattoo ()

loco

Kozy Jodie Foster a že závěr byl špatnej? To raději vertigo zoom na lavičku než pouta, sanitky, župany, ručníky, uzdravující se táta a sjednocená rodina u nemocničního lůžka. ()

Phorbo

Zdá se mi že Fincher umí líp. Todle byl takový pěkný thriller ve kterém Jodie i Forest triumfují a mladá Kristen mě příjde že už tehdy neuměla pořádně hrát, ale tak každého dle gusta. Nápad pěknej a atmosféra drží u filmu... 70% ()

NaughtyKoopa

Skvělý, ačkoliv občas předvídatelný thriller v klasickém Fincherovo stylu. Výborná kamera, která doslova proplouvá dějem. Perfektně složená partička zlodějů a jejich vzájemné narážky mě bavily po celý film. Nádherný přízvuk Jodie Foster, na kterou je radost se dívat a ústřední temná melodie, která dodávala celému filmu ten správný tón. Podtrženo a sečteno, krásných 8/10. ()

Ollie235

Fincher znovu nezklamal. Na minimálním prostoru dokázal opět vytvořit specifickou úzkostlivou atmosféru, která je spolu s postavou Burnhama největší předností filmu. Škoda jen, že příběh není o něco zajímavější a v některých fázích dost předvídatelný. Celkově ale rozhodě převládá spokojenost. ()

Movie Gourmet

Je to sice David Fincher ale o nic až tak zásadního se nejedná. Jasný, Jodie Foster hraje kvalitně, slušně hrají i Forest Whitaker a Jared Leto...Verdikt: 3* a 70 %. ()

mira007

Jodie Foster jako mamina zabarykádovaná v bezpečnostní místnosti svého bytu proti skvělému Forestu Whitakerovi a jeho kumpánům. Námět zajímavý, ale rukopis Finchera není úplně znatelný. Zapamatovatelný průměrný thriller. ()

Oralfabet

Čekal jsem špičkově natočený thriller, co ale nezanechá nijak zvlášť silný dojem... Fincher mi však dokázal, že bych ho neměl podceňovat. Jako jo, nesmazatelně se mi to do paměti nezapíše, ale sakra, užil jsem si to neskutečně. Nemyslím si, že šlo z té premisy vyždímat víc. Herci všichni fantastičtí, až na Leta, ale ten taky není špatnej, a je celkem zábava ho sledovat. Dlouho jsem prostě neviděl takhle strhující a napínavý film, co bych po většinu času sledoval se zatajeným dechem a občas i s nutkáním křičet na postavy, aby utíkaly rychleji atd... 9/10 ()

Illy

Pana Finchera prostě můžu. Od Sedm, které pořád považuji za jeho nejlepší film. Opět Jodie exceluje ve svém výkonu, skvělá atmosféra. A Forest Whitetaker tomu dodává šťávu. ()

andrewz

Celou první polovinu Fincherova pátého celovečerního dílka jsem se akorát utvrzoval v předpokladu, že z takto jednoduchého námětu nemůže i za ideálních okolností vzniknout snímek té nejvyšší jakostní kategorie. Občasné nelogické konstrukce v ději mne v tomto úsudku jenom utvrzovaly. Avšak částečně jsem se zmýlil. Ve druhé polovině totiž příběhová linie nabrala ty správné, tolik očekávané obrátky, a ve výsledku především právě díky scénáři představuje Úkryt uspokojivý žánrový zážitek. Ale... Přestože vás čeká nejedna napínavá chvilka a nespočet technických libůstek (jako ukázka současných filmařských prostředků slouží Úkryt dokonale), tenhle film z vás vinou absence jakéhokoliv pamětihodného momentu vyprchá jako inkoust z pera. Výsledný filmový tvar je prostě tak nějak o ničem. A ty některé samoúčelné digitální efekty by si mohl režisér pro příště odpustit. Polygony nejsou všechno. 70 % ()

thunnus

Kvalitní thriller s dobrou atmosférou a hvězdným obsazením. Jodie Foster je skvělá a slušní jsou i Forest Whitaker a Jared Leto, jehož obličej ale bohužel většinu času skrývá maska. David Fincher tentokrát nebuduje takovou temnotu v příběhu, ale film má naštěstí spád a můžu říct, že jsem se rozhodně nenudil. ()

Emzet

Popravdě moc nechápu, co na tomto filmu všichni vidí. Kromě toho, že se můžeme dvě hodiny koukat na Jodie Foster a kromě skopičinek s kamerou (které jsou ale bezdůvodně samoúčelné) na tomto filmu skutečně nic není. Atmosféra? Od podobného námětu bych čekal DALEKO víc - kterýkoliv Fincherův filmový friller (ó, aliterace) nabízí třicet a půlkrát víc atmosféry než tahle natahovaná nuda. Pardon, chtěl jsem si Panic Room oblíbit, ale když u thrilleru člověk málem usne...Obrovské plus za výše zmíněnou Fosterku a za hudbu Howarda Shora. Maličké plus za zoufale nevyužitého Whitakera. Obrovské mínus za to, že to je jeden z filmů, co nám přinesly Kristen Stewart. ()