Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (CinemArt)

Timak

Nakonec to nebylo zase tak blbý. Rozhodně ne horší, než první díl a rozhodně lepší, než ten druhý. Klidně bych i dvojku dal. Ale asi se nás shodne víc, že možná F4 bude nejlépe zpátky doma u Marvelu ()

Danny F.

Tohle nemělo spatřit světlo světa. Pro pobavení náctiletých ideální. Chybí to správné tempo a rozjezd jako u původních dílů. Zpočátku se to protahuje a pak najednou bum akce a konec. Aby nedošlo k diskriminaci tak do toho ještě vrazí černocha. Taky mohli trochu více rozvinout životy hrdinů i v soukromí. Ale jako po vizuální stránce je to o trochu lepší než příběh samotný. No, velké zklamání. 65% ()

VanTom

Žádný "hejt", nicméně nudu, nevyužitý potenciál a zahozenou příležitost přehlédnout nelze. Zdlouhavé představování a přípravu beru v originu jako nutné zlo, ovšem tady je paradoxně první polovina tou lepší, po návštěvě planety "v jiné dimenzi" a získání schopností totiž začíná být očividné, že se během produkce cosi pokazilo. Prostě to vůbec nešlape, dialogy, hlášky, příběh, postavy, nic. A když už nekompromisní zabijácké řádění Dooma v laboratoři slibuje aspoň pořádné akční finále, tak také ne: čtyři nezdařené sólo rány → pár nejapných hrdinských slov → "nečekaný" týmový útok → sbohem všemocný padouchu. ()

Michi88

4,5* Po všech těch negativních komentářích, hodnoceních a recenzích jsem do toho šel s velmi malým očekávání, ale nakonec jsem byl dost překvapen. Film hraje na vážnou notu stejně jako první X-meni nebo první díly Thora a Captain America a nesnaží se do každé druhé scény nacpat kopu vtipů a hlášek. Všechny ty negativní ohlasy zřejmě nikdy nepochopím a absolutně s nimi nesouhlasím. Kromě příběhu a zpracování byl pro mě velkým plusem výběr herců a jejich ztvárnění hlavních postav. Velmi mě mrzí, že se s velkou pravděpodobností dalšího pokračování nedočkáme. ()

SamVimes

Jako pilot k seriálu by se to možná dalo, jako kinofilm rozhodně ne. Zbytečně moc času se ztrácí na dětství hrdinů, mládí hrdinů atd. a pak se naopak přeskočí to zajímavé... nemluvilo se náhodou původně o prvcích hororu o přeměně těla? S přibývající stopáží to je jen horší, je víc a víc znát přestříhávání a přepisování a vlastně to celé působí dojmem, že půlka štábu práskla dveřmi a odešla a střihač pak musel slepit výsledný snímek z kousků filmu, co popadaly na zem. Což možná není zas tak daleko od pravdy. Vážně netuším co na tom stálo 120 milionů, napadá mě jen Trankův koks. Oprava, ani jako seriálový pilot by se to nedalo. Promrhaná šance a velká škoda fajn castingu a pár zajímavých nápadů. ()

Herzeleid

Bohužel velmi vlahý začátek.. vlastně spíše 3/4 filmu. To mě vadilo a nudilo již u Ant-Mana, ale zde nataženo ještě více. Postavy povětšinou velmi nevýrazné, škoda. Graficky hezky provedeno, proto hvězda navíc, ale to jednoduše nestačí. ()

blackJag

Josh Trank chtěl přistoupit ke komiksu trochu jinak, novátorsky, a studiu se to ze začátku zdálo asi jako dobrý nápad... Jak už to tak bývá, odvaha nevydržela a tak přišly na řadu nůžky, hysterie kolem (ne)kvalit filmu je ale přehnaná. Film není nijak šíleně špatný, i když dobrý, tak jak je předkládán, také není - chybí mu určitá konzistence a je to z něj cítit na první pokus. Vypadá to, že F4 bude co nevidět potřebovat další reboot. 50% ()

zigíš

absence emocí, atmosféry, ambicí, logiky, týmové chemie, záporáka, v bizarním polotovaru bez chuti, s nulovým tempem, papundeklovými kulisami, průměrnými triky (!) ostuda; horší než avengers 2, thor 2, ant-man, dokonce horší než dvě předchozí F4 ..10%.. vlastně i takový plan 9 from other space je lepší ´film´ ! :) ()

svobik

Pěknej tunel. Nechápu, co na tom stálo 120 milionů, když tu máme plejádu neokoukaných tváří, triků je pár a celé to vypadá jako laciná televizní produkce. Chemie nulová, humor se též nedostavil, záporák prakticky k smíchu a výprava jak z nějakýho céčka s Lundgrenem. Jediným plusem budiž krátká stopáž. Nenapadlo by mě, že budu ještě v dobrém vzpomínat na Storyho, byť jeho dílo byla taky solidní hrůza. Aspoň to ale za stejný prachy (a s vyššíma honorářema herců) vypadalo jako blockbuster. 3/10 ()

THE_Mirec

Nuda,prečo nenechajú origináli na pokoji a skúšajú si vytvárať niečo nové čo nezaujme.Viem že sú v tom peniaze ale nech si to najprv poriadne premyslia pred tým než niečo poriadne zmrvia. ()

dragon94

Zezačátku to vůbec nebylo špatné a sám jsem si říkal, proč to má tak špatné hodnocení? Jenomže najednou se dostáváme na konec filmu, kde jsem zjistil, že ten film pořád jen začínal a nikdy ve skutečnosti nezačal. Tolik zbytečných scén a myšlenek, které nejsou dotažené do konce a to co udělali z Dooma to je konečná :D. Tak nesmyslně účelovýho záporáka jsem ještě neviděl. Do toho přidejme, že film kopíruje záběry z jiných filmů. Ne prostě nemůžu dát více jak 1* a 18%. Asi si půjdu spravit chuť k původním filmům :-) ()

mkubalikova

Nebudu zlá a dám průměr. Sice bych to asi v konfrontaci nedokázala obhájit, ale viděla jsem loni horší filmy. Toto je jen zbytečný origin a snad se na něj rychle zapomene. Tahle čtyřka mi v Marvelovském univerzu nechybí, tak ať si ji Foxové przní dál. 50% ()

drackula

Prvých približne 30 minút som si hovoril, že to možno ani nebude taká katastrofa ako všade hovoria. Potom to ale prišlo. V momente ako F4 získali svoje schopnosti, film stratil prakticky všetky moje sympatie. Užiť si scény v ktorých sa hrdinovia učia používať svoje schopnosti sa nedá, keďže tieto scény tu nie sú. Doom a jeho motívy sú tragické a nelogické. F4 sa sformuje kostrbato a človek neverí, že oni majú byť nejaký super-tím. Po tej už spomínanej polhodine, som mal pocit, že pozerám nejaký veľmi zle zostrihaný videoklip bez hlavy a päty. Potenciál vyhodený von oknom. 40% ()

strelenaL

Další zpracování fantastické čtyřky, tentokrát s mladšími herci. Myslím si, že se žádný comeback nekonal. Horší průměr. ()

Guzo

Celý film by se kdykoli jindy shrnul během první půlhodiny a pak by se teprve rozjel. Tady je půlhodina natažená na celou stopáž - část s dětskými hrdiny nevadí, ale pak se měl děj nějak skokově pohnout a ne zůstat na místě a vyznít do prázdna. Co oceňuji je dospělejší pojetí oproti původní verzi, obsazení je tak z poloviny lepší (Reed a Ben jsou tu fajn, v předchozí verzi se mi víc líbila Sue a a John). Trikově si ale s předchozím dílem nemají co vyčítat - prodlužování a zkracování končetin asi nebude nikdy vypadat přirozeně. O to víc zamrzí, že to režie nedokázala obejít a vytěžit tak z mála maximum. Škoda je i ztvárnění hlavního záporáka, protože ten je tu až absurdně plochý. I tak si ale myslím, že na jedno zkouknutí je to fajn. 55 % ()

Hugo01

Mezi těmi hatery se tu cítim poněkud divně, ale co už. S kritiky nesouhlasim asi už od přírody, a i když sem byl ze začátku skeptický ohledně černého Human Torche, ale nakonec mě nijak nerozčiloval. Celkem mě mrzí, kolik film zatím obdržel procent, tak snad to alespoň trošku zvednu. ()

Luteka

Naprosto zbytečný film. Remake se snaží působit věděčtěji, velkolepěji a celkově se snaží držet na vlně současně populárních Marvel filmů ... Bohužel zůstalo jen u té snahy a remake je ještě méně podařeným filmem, než originál (který se o nic nesnažil, vždyť tam hrála Jessica Alba, proboha!) - a to je, přátelé, co říct. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)