Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

BOURQUE

Rutinné metódy, neprekvapujúci scenár, priemerné herecké výkony a slabá réžia. V stručnosti takto by sa dal nazvať „restart“ príbehu o F4. Veľmi sa bojím pokračovania... Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Gaia.M

Tento typ filmů prostě buď milujete, tolerujete nebo nenávidíte. Já je miluji, bezpochyby, miluji všechno, co se nějak dotýká komiksů, fantasy, sci-fi, nadpřirozených schopností, cestování na jiné planety... atd.. Tento film, ale tak nějak pouze toleruji. Nedokážu pochopit, proč někdo chtěl znovu točit Fantastickou čtyřku? Však to tu už bylo, a ani tenkrát se to dle mého moc nepovedlo. Takže proč tohle? No ale dobře. Líbilo se mi herecké obsazení, celkem to šlo, nikdo nijak nevybočoval. Příběh byl také pěkně vymyšlený, celé to bylo celkem slušně natočeno. Ale nic víc. Velmi průměrný film, nic nového pod sluncem. Trošku škoda. Když už do toho šli, mohli do toho jít lépe. ()

char_t

Všechno špatně, všechno. Místo režiséra a scénáristy se zřejmě sešlo jen pár producentů, kteří se z klasického komiksu pokusili udělat cool záležitost pro teenagery. Místo vědce, vědkyně, sukničkáře a svalovce tak F4 nově tvoří středoškolák co z nudy v garáži sestrojil teleport, hipsterská šprtka, poďobanej drzej černoch a nezajímavej prcek. Spolu se záporákem z ranku "ochlasta první měsíc na vejšce" by zasloužili spíš kolektivně profackovat, než přidělit na vědecký superprojekt... K tomu připočtěte naprosto stupidní příběh (zlatá původní F4!), hnusnou cizí planetu, nezvládnuté triky i akci, hodně nepovedený casting... Za mě 20% a pokračování fakt netřeba. ()

Toka

Důvod rebootu byl prý prostý. Chtěli F4 s moderním kabátem, která se víc dotkne dnešní generace. To se jím skutečně povedlo, má to hezký moderní sci-fi kabátek s cool mladýma hercema. Bohužel, charisma postav je oproti původní Čtyřce vážně bída. Opravdu se snažili nahradit Jessicu Albu a Chrise Evanse? Z toho ostatně vyplývá i absence nějakýho humoru, celkově to nemá vůbec duši nebo nedej bože hloubku. Nevím, proč ostatním vadí CGI, asi jsem nenáročný, ale mě se to audiovizuálně líbilo. Můžeme jenom doufat, že se zákeřné pohnutky Marvelu neminou účinkem a Fox se třeba vzdá práv na F4 a X-meny přímo jim do rukou. Ti by s tím dokázali něco udělat. ()

KNTRFKT odpad!

Fantastická nuda. Z celé čtyřky mě asi nejvíc bavil Teller, jinak je tahle čtveřice odpudivá asi jako týden nevymáčklý beďar na zádech albánského dělníka. Jordan se mohl ve své roli konečně pořádně rozpálit a ukázat tak gaykomunitě v USA, že i on by se vyjímal na plakátech omšelých 1KK bytů. Holt Evanse už tam střelit nemůžeme, co by to bylo za bliják, když by si Kapitán odskočil zahrát přihřátého Nubijce. Nad míru stupidní by pak bylo míchání Avengers a Zoufalý čtyřky. Hvězdičku tomu dávám jen z milosti, protože určitě dalo velkou práci dát dohromady takovou bandu trotlů, která má budoucnost asi takovou jako kuře v Kentucky. ()

GOREGASM

Těžko říct, kdo to nakonec zazdil. Tedy jestli se Trankova verze až tak odchylovala od představy studia a výsledek je nakonec po hrubozrném přestříhání takto tristní. Nebo Trank chtěl svůj film, jehož podoba se studio z hlediska obavy o dolárky nelíbila a celé díly zprasilo ve jménu zisku. Nyní je to už jedno, ale rozhodně říkám, že je to škoda, protože na Fantastic Four pod Trankovou taktovkou jsem se těšil. Sestava mladých sympatických a stále nehvězdných herců měla potenciál, bohužel po filmu, který nemá hlavu ani patu, to bude asi alespoň ve světě Fantastic Four labutí píseň. Výborná je opravdu jen pasáž, kdy Dr. Doom opuští velkolepě laboratoř a působí několik minut více než neporazitelně. Tím více potom rozpláče způsob jakým je poražen. Toto vlastně charakterizuje celý snímek, který je nesourodý, vizuálně až na zlomek momentů nezajímavý a jeho synopsi bysme mohli arogantně shrnout do jedné smutné věty. To Trankovi neudělám, ale příště se buď pochlap, nebo si do toho nenechej kecat. 30% ()

Kaktusak12

Marvel tentokrát skutečně zklamal. Očekával jsem lehce slabší odvar starší verze, ale až tak slabej zase ne... Film, který je tak hodinu neskonale nudný a nějaká pořádná akce začne až v poslední půl hodině. Aspoň že ty greenscreeny byly trochu efektní. ()

figliar

Jeden z najhorších remakov čo som kedy videl. Bez pointy, vôbec sa nepodobá komixovej predlohe, strašné herecké výkony, otrasné efekty. Dej žiadny, vyvrcholenie príbehu prebehlo behom minúty či dvoch. A ten koniec? Nemám slov. Snáď ich nenapadne natočiť ďalšie diely. Podľa slabých tržieb a faktu, že film získal malinu za najhorší film roku 2015, usudzujem, že pokračovanie predsa len nebude. ()

massdonfel

nevim co si mám o tomto myslet, mediální humbuk, reklamy všude, ale nakonec... Je hezký, že to zkoušeli udělat úplně od kolébky a vysvětlit proč se vše stalo, ale bohužel to dopadlo tak, že se 80% filmu skoro nic neděje... 3/10 ()

helloween93

Problémem nové FF se ukázal úplně vadný scénář, na kterém je vidět, že se v něm hodně škrtalo a pozměňovalo. Příběh sice silou vůle drží pohromadě, ale zhruba hodina filmu je prolog a záporák Dr. Doom se tu objeví tak na 20 minut. Měl jsem pocit, jako bych koukal na pilot k seriálu o F4. Je vidět, že se film rozpadl režisérovi pod rukama. Foxové by měli práva prodat zpět Marvelu, protože tohle bylo hrozný zlo. Přesto však největším blockbusterovým peklem roku 2015 pro mě zůstává Jupiter. ()

Rathalos

Fantasticka stvorka tentokrat prichadza ako remake filmu z roku 2005 samozrejme s inym hereckym obsadenim,je to cele dost akcne,cize nuda nehrozi,herci su ok,dej filmu je zaujimavy a nechyba ani zaporak,ktory to cele dostava do varu...:-) ()

P.J.2

Zacalo to slibne ale znenadani koukam na totalni sranec kde postavy nemaji logiku, nic nema hlavu a patu a ten konec je vylozene trapnej.. ()

MickeyStuma

Nový a rapidně omlazený restart čtyřkové party by nemusel být špatný, kdyby do toho nezavlekli rasový index a také v jednoduché míře s původním komiksem naprosto související děj počátku všeho. Teleportace? No jasně, Ale když ono to tak ohromně připomíná snímek Moucha. Scénář je tak největší bolístkou na celém tomto superhrdinském pokolení. Námět by vystačil i na seriálovou stopáž, čímž poukazuje na rapidní stereotypnost postav. Všichni jsou po vědecké stránce chytří, snaží se o teleportaci a to je vše. Žádný vývoj postav, prostě nic. Ani o nějaký humor či hlášky tu není viditelná snaha. Atmosféra v rámci napětí naopak snahu zaujmout má, ale hodně to przní naprostá absence emocionální stránky charakterů postav. Své udělal i špatný casting, neboť ani jeden herecký představitel nezapadá do daných postav jak komiksově, tak i zábavně. Komiksová předloha je krásně barevná. Ale tohle? Proč ta šeď? Proč ta temnota jako u Batmana? Chaos, nepořádek, podivnosti nad podivnostmi. Ne. Tohle prostě nefunguje. Že prý to měl být temný a realistický příběh. Tohle? Jeden ze sebe dělá pochodeň, druhý vypadá jako chodící skála… No nic. Je to jen hřebíček do rakve superhrdinského týmu pod názvem ´Fantastická čtyřka´, neb selhává naprosto vše. Ant-Man, který byl uveden ve stejném roce, vedle tohoto vypadá jako mistrovské  dílo. ()

Yojimbo

Jeden velký průšvih. První půlka byla ještě ok, ale po získání schopností a obzvlášť s nástupem Dooma šlo všechno do háje. Bylo to nelogické, zkratkovité, stupidní a postrádalo to propracované charaktery a emoce. Takhle se točily komiksové filmy v devadesatých letech. Ale myslet tohle vážně v dnešní době?! Výsměch divákovi a vztyčený prostředník přímo do tváře. ()

tomik99

Takhle přesně dopadá film, když si režisér hraje na „Temného rytíře“ a nezvládne to. Nebo spíše jinak – první polovinu to Trankovi funguje, tu druhou naprosto selhává na všech čárách. O problémech, která měla „Fantastická čtyřka“ všichni moc dobře víme, přesto jsem byl velice zvědavý na tento film, zvlášť na Trankovo vizi, která se zdála být zajímavá. Ono v podstatě prvních 45 minut není vůbec špatných a je celkem příjemné sledovat marvelovku, která se bere vážně a nechrlí se jeden vtip za druhým. Vše má (aspoň) nějaké vědecké vysvětlení, postavy jsou uvěřitelné, jejich motivy pochopitelné. Zpočátku tomu chybí možná trochu výraznější tempo, ale zahřívací 45 minutovka je velice svěží zábavou. Pak ale nastává peklo a řekl bych, že jsem schopen přesně identifikovat minutu, kdy Trank byl nucen studiem film přetočit. Od chvíle, kdy se děj po nabytí schopností hlavních hrdinů posune o jeden rok, jsem měl pocit, že sleduji zcela odlišný snímek. Film, který mě naprosto přestal zajímat, protože vše, co se řeklo předtím, najednou neplatilo. Ani se mi nechce hovořit o dalších nešvarech, jakou jsou špatné digitální triky, hudba, záporná postava a celkově poslední půl hodina. Film, který uspokojivě začal a přinesl svěží nádech, skončil jako naprosté fiasko, které zůstane navždy zapomenuto. Škoda, že nikdy neuvidím film, který Trank skutečně zamýšlel natočit. Třeba by to hodnocení, a nejen mé, bylo zcela jiné. ()

Professor Zoom

Viem, že ma teraz asi všetci budú nenávidieť... ale mne sa to celkom páčilo. Osobne som nikdy nebol nejaký veľký fanúšik F4, či ž v podobe komiksu alebo filmu. Nikdy som totižto nevidel v tíme zloženom z gumeného muža, neviditeľnej ženy, horiaceho chlapíka a kusu skaly potenciál. Taktiež nepomohlo to, že prakticky celá F4 bola len skupinka dobrákov a nemala žiadne trochu temnejšie postavy ako napr. Watchmeni alebo X-Meni. Po oznámení rebootu, ktorý mal mať vážnejšiu atmosféru som začal byť o trochu zvedavejší. A potom prišli tie mesiace strachu keď do úlohy Johnnyho obsadili Jordana, začali zvesti že Trank s filmom nie je spokojný, málo fotiek z natáčania, málo informácií atď. S prvými ohlasmi o tom že film je strašný prepadák som pravdupovediac ani nebol prekvapený. Ale... po pozretí filmu som nemal skoro vôbec zmiešané pocity. Prvá polka filmu je úplne v pohode avšak tá druhá už je uponáhlaná. Herecké výkony boli... no "v pohode". Čo sa týka Dooma tak na toho som celý film čakal najviac a moc ma nesklamal. Hudba pre mňa nevýrazná avšak scenár bol dobrý. Takže verdikt: dostal som čo som chcel a čo som očakával: 57% - 3* ()

pkungfu

Super efekty, samotný příběh dává větší smysl, než u předešlě Fanastic Four. Tak co je špatně? Ty postavy. Absolutně nudné, neuvěřitelné a ploché postavy. Aby divák pochopil, kdo je špatnej, tak mu musí vrazit do huby žvejkačku a on bude žvejkat jako kráva nějaké tvrdé seno. To už můžou rovnou dávat melodie ke každé postavě, aby divák rovnou pochopil, kdo bude dobrák a kdo zlák. A upřímě řečeno, když si řekli: "Tak jo, budeme si říkat Fantastická čtyřka!", říkal jsem si, hezkej úvod k filmu, teď to konečně začne. A ono ne, on to byl konec filmu, který se pořádně ani nerozjel. Prostě takový nějak nijaký. Asi se už opravdu vyprdnu na Marvelovky, možná jsem už z toho vyrostl. Nebo už neví, jak být originální a obsahově kvalitní? To možná spíš. ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)