Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

michald99

Příjemně překvapen mohu oznámit, že to není taková nechutná klišovitá sračka, jak všichni naznačují. F4 má slibný začátek, decentní herce a vlastně i dobrý scénář, který je dost odlišný od původní čtyřky na to, abych ho mohl nazvat originálním. Problém nastává když se film zhruba v polovině (pořád ještě slibně) rozjíždí, jenže.... on se vlastně ani nerozjede, místo toho mu vyhodí motor, začne čadit a jde ve smyku do prdele. Možná největší chybou je to, že film postrádá jakoukoliv akci (ano, na konci je asi dvouminutová rvačka s Doomem, ale upřímně... to není žádná akce). Hlavní záporák se objevuje až na posledních 15 minut, kde se zastaví na obraze dost dlouho na to, aby oznámil, že se z bizardních logikou netknutých důvodů chystá zničit Zemi a pak vlastně chcípne (spoiler, ups). A na to, jakej tučnej balík rozpočet vlastně byl ani efekty nejsou nijak perfektní, což aspoň to mělo těch 120 melounů zajistit. Ani parádiček se schopnostmi se nedočkáte, Reed si změní obličej, Thing roztrhne tank, Human Negro zastřelí random drona a Kate "cuteface" Mara pošoupne pár železných beden. Jinak... nic. Ale bavilo mě na to koukat, minimálně ta první polovina stojí za zhlédnutí, už jenom kvůli Kate Mara, jejíž Sue konečně není patetická pipka jako ta od Jessicy Alby ||50%|| ()

Johny M.

Ne, opravdu to zase taková tragédie nebyla! Nevim jestli je F4 tak těžko uchopitelnej projekt, tak nezáživnej nebo prokletej a netušim, jestli to tentokrát podělal Trank nebo finální verzi domrvilo studio. Každopádně začalo to docela slibně; proč to nepojmout trochu minimalisticky. Doom se mi celkem zamlouval, horší je to s tou bandou necharizmatickejch 'klaďasů'... Chci vidět Trankovu vizi - 3,5* ()

Automaniak

Úplně to samé jako u snímku Chronicle 2012. Nevyužitý potenciál a odfláknuté. Dr. doom, který tam vystupuje na 5 minut, mi jako záporák nepřipadá. ()

Kingjiri

Uff, doposud suverénně nejhorší Marvelovka. V první řadě by mě fakt zajímalo, v jaký dimenzi zmizelo těch 120 mega z rozpočtu - nijak hvězdnej (avšak vcelku schopnej) casting nebo pár akčních / trikovejch scén je určitě nespolklo. A pak bych rád věděl, jak moh vůbec Marvel odsouhlasit takhle bídnej scénář. Uplně chyběj hlášky, napětí, zajímavější akce (bez přehánění můžu říct, že je vlastně až v samotnym závěru) a záporák je hodně tragickej (blbě vypadá a ještě hůř je napsanej). Většina stopáže po opětovnej návrat fantastický čtyřky na planetu "nula" je obrovská nuda (opravdu jsem nenašel žádnej zajímavej / napínavej moment) a když už přijde akční finále, nelze ho kvůli zmiňovanýmu záporákovi označit jinak, než dramaturgickym fiaskem. Tohle fakt ne. Původní filmová adaptace měla k dokonalosti taky hodně daleko, ale občas aspoň trochu pobavila. Hodnocení kolem 45% pro takovou předraženou bídu sedí. ()

Jakubik

V rámci žánru je to fakt slabota. Konkurence už je tady hodně veliká a některé filmy v tomto žánru nastavily laťku hodně vysoko. Nová Fantastická čtyřka žije někde v minulosti. Což je bohužel škoda. Tady se totiž restartovalo něco co před lety bylo celkem OK ale taky to nebyl žádný zázrak. Tudíž bych čekal, že to dopadne trochu lépe. Nedopadlo. Oproti předchozí F4 se to tu bere hodně vážně což by na jednu stranu nevadilo. Nicméně výsledek je stejně infantilní jako v předchůdcích a tady to díky tomu, že se to bere vážně fakt škodí. Vizuál je celkem fajn, některé akční scény taktéž a možná by neškodilo, kdyby byly tyhle scény delší. Celkově by filmu možná neškodilo, kdyby byl o 20 minut delší a o tyhle scény rozšířenější. Herci celkem OK, výraznější problém jsem nezaregistroval. Von Doom mohl dostat více prostoru a trochu tady na planetě pozlobit. Celkově by se dalo říci, že vyložený průšvih to nebyl ale potenciál to promarnilo… ()

S.U.E.S.

Upřímně, za finální verzi Fantastické čtyřky by měl někdo dostat přes držku. Ne vážně. To, co se totiž stane v závěrečné třetině je něco úplně jiného, než styl zbytku filmu, což je asi hlavní příčina toho že byl film přijat tak špatně a dopadl jak dopadl. Pokud jsou tedy informace o původním scénáři pravdivé, nezbývá než kroutit hlavou nad tím, proč to tvůrci téměř celé překopali na verzi, kterou můžeme vidět dnes. Nemluvně o údajných dotáčkách pár měsíců před premiérou. Tady asi opravdu někdo něco zpackal. Jinak si myslím, ten film není až tak špatný jak je většinou prezentován, jenom mu to hodně kazí onen závěr, který nejen že je strašně krátký a i trochu nedomyšlený, ale vlastně i tak nějak nekoresponduje se stylem vyprávění který po většinu filmu vládne. Za mě tedy 3,5 * hlavně za tu první půlku, která mi osobně nějak záhadně sedla, jelikož je svým způsobem trochu jiná než u ostatních filmů konkurenčního Marvelu. PS: Co tady vlastně spolklo těch údajných 120 mega mi bude ještě dlouho vrtat hlavou. ()

darkreider

Presne také strašné ako zlé jazyky tvrdia. 5 minút pred koncom sa konečne začne diať to na čo čakáte a skončí to lusknutím prstov a veľmi úboho. Zostrihať na 45 minútový pilot a vezmem to na milosť, ale takto nie. ()

Torgal

Pol druha hodiny trvajúci prológ k neexistujúcej hlavnej náplni filmu. A možno ešte presnejšie pilotná epizóda k seriálu, ktorý ale neexistuje. Skrátka celú dobu sa nám nijak vzrušujúco profiluje tím a zrazu je koniec. Bez gradácie, bez poriadneho finále. Nie je to zas tak hrozné ako som sa obával po recenziách, je to len nevýrazné a zbytočné. Pochod Dr. Dooma chodbami zo záveru mal ale aj napriek trápnej maske (alebo vďaka nej?) veľmi slušnú atmosféru. 5-/10 ()

AngelG

No, upřímně jsem dle hodnocení a komentářů čekala, že to bude mnohem větší bolest, než co to nakonec bylo. Rozhodně to byl ovšem snad ten nejvíc dějově nevyrovnaný film, který jsem kdy viděla. Ale než začnu filozofovat nad dějem, tak se nejprve vypořádám s obsazením. To, že Fantastic Four byla značně omlazena mi ani tak nevadilo a už vůbec ne to, že Human Torch, je černoch. Ale ten výběr, no nevím, nevím. Jediný, kdo mi ve své roly nepřišel mimo, byl Miles Miller, který svou postavu nerdovského Reeda, určitě vystihl skvěle. Ale ten zbytek, společně i s Doomem, mi celý ten Marvelovský svět nějak kazil. A co se týče děje, tak opět promrhaný potenciál, kdy vše bylo celkem dobře započato, průběh získání superschopností také, pak se tam děje jedno velké nic a pak se to na 10 minut rozjede, konečně vidíme nějakou akci a pak je najednou konec. To je asi úplné shrnutí. Věčná škoda, protože na rozdíl od filmové adaptace z roku 2005, tohle bylo dějem kvalitnější a tudíž to mohlo být epičtější. Tak uvidíme co nám pokračování přinesou, ale jestli to bude jako s Amazing Spiderman, tak potěš. ()

guri

Videl som treti film Fantastickej stvorky, no vsetky tri boli podpriemerne. Normalne sa bojim pripadneho dalsieho filmu. ()

HenryIvan

Veľmi dlhý rozjazd a slabé finále. Mal som pocit, že je ten film krátky a nič sa v ňom nestalo. Akcia nastala v posledných dvadsiatichpiatich minútach. Celkovo ten film zaostaval za tými starými. Trocha ma to sklamalo, ale ani som nebol nespokojný. Aspoň som zabil čas na hodinu a pol. Som zvädavý na pokračovanie a dúfam, že sa tvorcovia poučia. ()

Whitebeard

Tak tohle je první film, u kterýho je cítit pilot k dalším dílům na sto honů. Záporák se objeví 30 minut před koncem filmu, kdy se vlastně začíná teprve něco dít. Tenhle přístup nejspíš tuhle sérii opět zazdil, protože tohle dělá z filmu něco tak polovičního, že to snad ani víc rozpůlit nejde! Myslim, že to chce mít fakt koule pokoušet se restartovat sérii, která už nevyšla, a pokoušet se o to pilotem :D 2* ()

deepspace101

Fantastická čtyřka má potenciál započít novou éru komiksových filmů. Bude to doba vzrušujících blockbusterů o Supermanovi válejícím se u televize, Spidermanovi živícím se pletením houpacích sítí nebo Bruci Wayneovi vydělávajícím na burze další miliardy. Vždyť které dítě by nesnilo, že získá superschopnosti a nijak je nevyužije, že? ()

Hpatrik

Daleko horší než původní Fantastická 4. Špatný casting, nepřesvědčivé efekty, hrozný scénář... jasně vyhozené peníze a zbytečný restart. Slabé dvě. ()

rukay

Naprostou strašný, nenosně uchopený vývar známého příběhu, obsazený asexuálními teenagerskými trdly a jedním čmoudem. I když už předchozí adaptace mi nepřišli kdovíjak úchvatné, tak aspoň parta měla říz a herecky neurazila. Tohle je ale šílený, politicky korektní mišmaš, kde se 70 minut neděje prakticky absolutně nic, aby se pak veškeré problémy vyřešili kdesi na nějaké vzdálené planetě v jiné dimenzi, která je ale všem divákům upřímně těžce u zadele. I slabší žánrovky, typu Green Lantern, či Hellboy, jsou proti tomuhle epická díla plná skvělých herců a scenáristických machrovinek. Suma sumárum, těch 120mil$ je tam někde vidět - triky, ač poskrovnu, neurazí, takže 2** nakonec z milosti dám - pokračování v téhle sestavě si ale klidně odpustím. ()

PEZ

Kandidát na najhorší film roka. Nečakal som nič svetoborné, ale tunak nefungovalo naozaj nič. Dávam jednú hviezdičku sa výborný zvuk v Dolby Atmos. Ináč bieda a nepochopenie, ako mohol Josh Trank natočit tak zlý film. Fantastic Fail. ()

AxelWers

Tak dlho sa celý dej naťahoval, že práve vo chvíli, keď sa tam konečne začalo niečo diať, tak to aj skončilo. Od remake sa očakáva predsa len viac. ()

geek.ondra

Veliká škoda. Film má dobrou atmosféru, dobré herce a celkem dobře vypadá. Bohužel je to celé neskutečně nedotažené a ve finále to působí jako jakási televizní předehra k nějakému opravdovému blockbusteru. Studio holt zaúřadovalo a Trankovu kariéru poslalo k ledu. Velká škoda. 4/10 ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)