Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Bobik9

Vůbec mě nenapadlo, že se to může stát, ale třetí Riddick je nejlepším dílem série. Jednička byla moc fajn, dvojka byla průšvih, ale trojka skutečně stojí za to! Vin Diesel si to moc ižívá a je přesně takový, jakého bych si Riddicka představoval. Trošku mě mrzí, že tam nebyl více Karl Urban, ale zase mě naopak potěšil výkon a celkem dlouhá životnost Batisty. Vůbec bych se nebránil, kdybych David Twohy vymyslel čtvrtý díl. Pokud by kráčel ve stopách trojky, tak věřím, že by se bylo na co koukat! (p.s. nečekaně sexy Katee Sackhoff) ()

st.jim

Začalo to nadšením: "hurá, jdu na Riddicka". Skončilo to: "no jo, viděl jsem Riddicka". Riddick je Černočerná tma v horším kabátu. Vin byl skvělej, ty jeho vtípky :)) ale celkově se to prostě Davidovi moc nepovedlo. ()

Liznic

Přitom byli na správné cestě, ono "lacinější" a jednodušší pojetí Riddickovi sluší. První třetina, kde je Riddick "jen" proti planetě je pak velmi vydařená! Ale pak příjdou hloupý žoldáci a až neuvěřitelně se kopíruje jednička... Nečekal jsem zázraky, ale tohle zamrzelo. ()

viperDavid

Z Riddicka se pomalu stává klasika. Trošku je to návrat na začátek, po špatné planetě se honí super škorpionský hadi, ochočený pejsci a riddick. Prostě planeta plných zvířat. Mezi ně však zavítá skupina žoldáků se sexi Battlestar galaktikou, která to ráda na vanilku. Jak akční 3* ()

psajko

Už to není ten Riddick, který v mžiku dokázal vyvraždit celou loď. Je to spíš příběh o tom, jak se dostat zpět na vrchol potravního řetězce a ukázat všem na planetě, že není obyčejný kus žvance. To pravé ořechové přichází, když se na scéně objeví bouřkový mrak. Teď aspoň chápu, proč se lidi bojí bouřky. Zajímavě udělaný příběh, ale je to pouze odreagovačka, kde si váš mozek může dát pauzu. ()

ivan_drago

Bohužel film ničím nepřekvapí, připomíná spíš přírodopisný dokument o flóře a fauně neznámé planety, kde si pár svalovců hraje na vojáčky a nepůsobí to ani trochu přirození... Příběh je tristní a věškeré figury jsou vyumělkované a jejich jednání přinejlepším dementní... Ani akce neuspokojí a nechává za sebou pouze pachuť dobrého akčního "skifi"... ()

Mrkvič

Není to kdoví jaký, ale taky to není vyloženě průser. První půlhodinka, kde se skoro nemluví, a je to spíš jen takový survival, je hodně slušná. Zábavná, zajímavá, pěkně natočená. Potom se to více zalidní, aby bylo nějaké masíčko na porážku. V případě Katee Sackhoff (nebo Suckho?) jde i o pěkné masíčko. Když se tak moc nevnímají dialogy a jiným blbostem se trochu odpustí, jde o docela dobré scifi o přežití. ()

DJ Rocco iNc

Zhodenie Riddicka z trónu, smrť na jazyku, adaptácia a učenie sa, ako prežiť, získanie nového priateľa, príchod žoldnierov, zabíjanie žoldnierov, honba za Riddickom, zabíjanie príšer - poďme natočiť niečo, aj keď nevieme o čom. Síce koniec pripomínal prvú časť, ale nijako to neuškodilo, aj keď sa to dalo čakať. No s čím som mal problém, bol príchod žoldnierov, ktorý bol očakávaný a bolo jasné, že padne nejaká ta hlava, no celá honba za Riddickom bola zbytočne natiahnutá, logicky, keďže scenár bol prvoplánový a robený na kolene. Neviem, ako ostatný, no môj pocit je, že dej mohol byť sústredený viacej-menej na to zabíjanie príšer a boj o život, ako do naťahovačiek s Riddickom. Akčná nuda, hoci spočiatku to malo nejaký nádych. Skôr som sa bavil na tom, ako sa príšery vynárali z tmy a lovili svoje obete, ako na tichom vyčkávaní, kedy Riddick zaútočí. Nemyslím, že by sa niekto nahneval, ak by sa dej podobal prvej časti s vyvražďovaním príšer. Dieselova produkcia trpí napoleonským komplexom. ()

Johnny.ARN

Riddick vie nadchnúť vždy. Po Kronike sa to vrátilo tak povediac ku koreňom. Drsnejšie, desivejšie, špinavšie. Skvelá charakterovka, hlášky, konanie. Prvá hodina možno príde nezáživná a nudná, ale už v nej môžeme badať zárodky napätia, ktoré sa v tej ďalšej hodine parádne vystupňuje. Sklamal ma Urban. Bautista napumpovaný a dokonale mu rola sadla. Nable ako veliteľ fajn, ale po výkonostnej stránke zaostal. Blondska Sackhoff bola zaujímavá a dúfam, že sa s ňou ešte stretneme. Dejovo tam nie je nejaký veľký posun, poväčšine to, načo sme zvyknutí. Atmosférovo a gradačne to je však na inej úrovni. Trošku škoda, že tie hyeny boli tak nevierohodne spravené, zato tie príšery chvostové boli skvelé. predvídatelný dej je klasika. Veď tento film je o niečo inom. Na zavér asi len tolko, že nový Riddick ma príjemne potešil, prekvapil, Diesel mi ukázal ako sa cvičia psy a napravujú zlomeniny. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Oproti vysokorozpočtové dvojce hnusně digitální a plastické. Dějově se to vrátilo spíš ke kořenům, ačkoliv se mi zdálo, že to není ani moc o Riddickovi, jako o ostatních postavách, o kterých se člověk dozvěděl pramálo. Ti hodní přežili, ti zlí nepřežili. Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. I když bych rád viděl pokračování. 60% ()

Wraight1

Riddick jako postava trochu vyměkl. Autor se nám strašně dlouho snaží představit tvora, žijícího na bezútěšné planetě, takže nás v podstatě nemá od poloviny filmu čím překvapit . Po odchodu z kina jsem ještě chtěl dát 4*, ale postupem času vzpomínka na film bledne. Riddick Stojí za to vidět a pak doufat, že další díl bude surovější, vtipnější a hlavně ne tak předvídatelný. ()

lennyd

Úkol byl jednoduchý - odvézt Riddicka na opuštěnou planetu a zabít jej. Jenže Riddickovi se podaří přežít, a i když agresoři předpokládají, že na nehostinné planetě plné krvežíznivých bestií nemá šanci, Riddick je možná horší než většina tvorů žijících na této planetě. A to i poté, co se mu lstí podaří na planetu přilákat dvě lodi lovců odměn. Nicméně na planetě žijí i jiní tvorové a Riddick se musí s lovci odměn spojit, aby si alespoň někteří zachránili holou kůži ... K filmu se nedá napsat nic jiného, než si David Twohy zavzpomínal na Černočernou tmu, a natočil film přesně ve stejném duchu (předchozí Riddick - Kronika temna sice nebyla úplně marná, ale k Riddickovi patří přesně takovéto zpracování). Potěšilo mne i herecké obsazení, plné (pro mne) neznámých jmen, a stejně tak i drobná dávka vtipu, kterou se Twohy nebál do filmu šoupnout (byť v Černočerné tmě ho bylo o dost víc). A stejně tak mne potěšilo prostředí i víceméně všechny potvory, které na planetě žily - je znát, že Twohy má fantazie na rozdávání. Naopak mne trochu zklamal konec - zde si Twohy kapku ušetřil práci, a vše ponořil do tmy a deště, takže vizuální zážitek se vytratil. I přesto jsem se bavil perfektně.. ()

ywo666

Bohužial najslabší diel. Robinsonský úvod ma za srdce nechytil, aj keď pár dobrých scén tam bolo. Príšery vyzerali dobre. Ale nejak nevedeli ten svoj vizuál predať. Pár scén je totálne hlúpych a niektoré slow-motion zábery stály za chuja. Hlášky solídne, ale prvé dva diely boli hláškovitejšie. Obsadenie je dobré, ale mám pocit že sa z tých ksichtov dalo vytrieskať viac. Diesel je forme, ale už sme ho videli aj svalnatejšieho. A občas to iba kopíruje osvedčené veci z predošlých dielov. Nenudil som sa, má to svoje čaro, ale čakal som viac. 70% a veľmi slabé 4*. ()

noriaki

Takhle měla vypadat jednička, pak měla přijít ta dvojka ve stylu temného sci-fi a pak teprve regulérní pokračování rozběhlého příběhu. Místo toho režisér zbytečně recykluje starou známou zápletku, jen hrstku zoufalých vyměnil za hrstku po zuby ozbrojených a zoufalých až posléze. Ale nakonec, proč ne. Černočerná tma je zábavný survival a nová charismatická stylizace jí jenom prospěla. Jenom je škoda že Riddic pořád přešlapuje na místě. Na kost osekaný příběh neodhaluje nic z chytlavého fikčního světa. Těšil jsem se na víc nových planet, víc epiky a pokud možno i na nějakou tu vesmírnou bitvu. Zklamaný ale nejsem. Vin Diesel v sobě má, minimálně v téhle sérii, to kouzlo jako Stallone a nebo Schwarzenegger, takže mu toho uber drsňáka věřím. A s tím je celý film o hvězdičku lepší. ()

venison

Super precizně vyvedená béčková sci-finka s Riddickem :-) Začátek byl hodně úmorný a nudný, ale pak se děj rozjíždí na plné grády.. Opuštěná planeta + dvě party lovců odměn + jeden geniální zločinec + spousta místních krvelačných potvůrek = príma podívaná :-) ()

elanius

(6/2014) / Pre mňa osobne slušné prekvapenie, pretože som očakával niečo o dosť slabšie. Už začiatok je slubný, drsňák Riddick sa ocitá sám v boji o prežitie. Pravdupovediac, celkom mu to išlo :). Druhá polka sa nese v znamení boja o život tých, ktorý ho prišli uloviť. Rovnako zábavná časť filmu. Riddick neni bombastický film, je to docela skromný, slušný B-čkový akčňák. Chvalabohu aspoň zato. (7/10) ()

Duoscop

Devět let po Kronice temna se Vin Diesel vrací v nejlepším díle pomyslné trilogie filmu Riddick. Monstra jsou zde v porovnání s černočernou tmou mnohem drsnější a věčný drsňák Vin předvádí co mu jde nejlíp, ubližovat jinym lidem:) ()

majxik

Po Sci-Fi, v kterém hraje Vin Diesel chci a očekávám dvě věci, temnou atmosféru a hodně pytlů na těla. A tenhle film má obojího dost, sice představuje trošku vyměklého Riddicka, ale na rovinu, zase tolik to nevadí, protože ve chvíly, kdy už si myslíte že ten slaboch, není náš Riddick, tak zabije někoho dost efektním způsobem. Ale nečekejte od toho Áčkovost, nebo hloubku festivalových filmů. Tenhle film vám chce dát něco co si užijete, a nebudete u toho muset namáhavě přemýšlet. ()

hroubek

Třetí film o Riddikovi je svým způsobem hodně milý snímek. Tím nechci říci, že by si tam hlavní hrdinové povídali a popíjeli čaj o páte.Ale chci říci, že je milý v tom jaký je a jakým způsobem vznikl. Tento film je od fanoušků pro fanoušky .To jak se film prezentuje je pro mě osobně hodně potěšující. Riddick nikdy nebyl a asi nikdy nebude postava, která by prodávala milióny lístku, ale nadruhou stranu je to postava, kterou mají fanoušci rádi, a když hlavní představitel devět let slibuje, že natočí další díl, tak mu fanoušci věří(alespoň prvních pár let, ty věrnější vydrží déle). David Twohy a Vin Diesel se jednou pořádně spálili a proto se rozhodli vrátit ke kořenům a k tomu co bylo na Riddickovy to nejlepší, k jeho zvířecí povaze. Sice na to jdou poněkud přímočaře bez větších překvapení, ale abych pravdu řekl, tak se k tomuhle filmu tenhle přístup naprosto hodí a stěžovat si, že jde jen o béčkovou zápletku nemá podle mě vůbec žádný smysl. David Twohy odvedl dobrou práci a s vyšším rozpočtem by toho dokázal mnohem více, než postávání kolem jedné budovy. Vin Diesel se vrátil do Riddickovy kůže, takovým způsobem jaký jsme od ně všichni čekaly. Buldočí zápal, nezničitelnost a neuvěřitelná hravost při zabíjení svých nepřátel. Jordi Mollà byl dostečně nesympatický, že jako záporák byl dosti dobrý. Matt Nable zas svojí postavu obdařil motivací, která příběhu velmi pomahá. Katee Sackhoff není špatná a dá se jí věřit, že by zmlátila většinu chlapů ve filmu, ale díky svýmu jednání si k ní divák nenajde, tak snadnou cestu. Ocenil jsem styl vyprávění a jakým způsobem se odehrává první půlka. Tady se režisér krásně vyřádil, jelikož nám představuje Riddicka v novém světle. Druhá půlka je mnohem jednodušší, ale o to efektivnější. Ve výsledku naštěstí obě dvě spolu moc dobře fungují. Akce je velmi povedená a baví, jelikož nutí Riddicka stále něco vynalézat a tím se dostáváme k momentu jistého překvapení. Třetí Riddickovo dobrodružství není vůbec špatné a pro všechny fandy to musí být příjemné zadostiučenění. ()

JohnSmith

Myslel jsem si, že horší než Kronika temna to nebude. Spletl jsem se. První půl hodinu se neděje vůbec nic. Tahle část filmu by se mohla jmenovat Riddick a jeho pruhovanej pes. Pak se objevují první žoldáci a po nich druzí žoldáci. Obě skupiny jsou naprosto bezzubé a nezajímavé. Pak se půl hodiny zase nic neděje, krom dohadování mezi žoldákama. Pak už se konečně objevuje Riddick a mělo by se začít něco dít, ale zase se nic neděje, krom ustavičného tlachání o ničem. No a pak přichází velké finále, kdy se Riddick s papa Jonesem probijou přes příšerky. Přichází velká záchranná akce, poklepání na rameno, poděkování a zatmívačka. Když to tak po sobě čtu, nechápu, že dávám tak vysoké hodnocení. Krom naprosto hloupého scénáře se Twohymu podařilo obsadit do role papa Jonese herce, který je jen o tři roky starší než má být jeho syn, kterého hrál v Černočerné tmě Cole Hauser. Měl by to být člověk, kterému je okolo 60, když budu mírný a takových je v Hollywoodu dostatek, kteří by si rádi střihli žoldáka a střihli by si ho určitě lépe. No a co mě asi nejvíc bilo do očí byly efekty. Nebyl jsem si chvílemi jist, jestli se nekoukám na kreslenou pohádku. Prostředí je téměř stejné jako v Černočerné tmě, ale tehdy zřejmě probíhalo natáčení v reálu na pískovišti, zatímco tentokrát nevytáhl nikdo paty ze studia, nebo prostě bylo míň peněz na efekty. Tak nebo tak, Dieslův průšvih roku. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)