Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

majxik

No, trošku zmatené tím že až ke konci se dozvíte že se vlastně nejedná o pokračováni Death Race, ale naopak o prequel, takže vlastně ta dvojka v tom dělá spíše zmatek. Jinak se jedná o trochu slabší vývar jak u jedničky, který není zase tolik zábavný a dokonce i té akce trošku zmizelo, ale což film je to docela překousnutelnej, takže pokud chcete vědět jak to začalo, rozhodně to zkoukněte. A v případě že jste ještě neviděli jedničku, tak se klidně koukněte nejdříve na dvojku... :) ()

lennyd

Carl Lucas (Luke Goss) je jeden z nejlepších řidičů ve městě. Pracuje pro Markuse Kana (Sean Bean), hlavu místního organizovaného zločinu, kterému ale policie nemůže nic dokázat. Při jedné akci je Carl Lucas zatčen, a umístěn do nejhoršího vězení v okolí na ostrově Terminal. Vězení, kde vězni mají jeden jediný účel - být účastníky ve sledované televizní show Death Fight. Kane má strach aby jej Lucas neprozradil, tak na něj vypíše miliónovou odměnu - což ve vězení, kde je smrt na denním pořádku udělá z Lucase cíl většiny útoků... Původní Ralley smrti mne bavila hodně, hlavně díky nostalgickým vzpomínkám na postarší PC hru, ale také díky skvělému Stathamovi. To že ve dvojce nehraje Statham jsem (bohužel?) zjistil až posléze, neb Luke Goss na plakátu k filmu je Stathamovi extrémně podobný (- nepochybuji že to byl od tvůrců filmu záměr). Ale i přes toto mírné zklamání jsem se u filmu bavil docela dobře, a snad jedinou vážnější výtku bych měl ke sestříhání akčních závodů, kdy žádný záběr netrvá déle než půl vteřiny, a tak jsem se nějak nemohl zorientovat v pořadí (ale ono to bylo stejně fuk, páč záleželo jen na tom kdo dojede). Udivilo mne ale docela hvězdné herecké obsazení - mimo Luke Gosse se ve filmu mihne třeba Ving Rhames, Danny Trejo, Sean Bean či Lauren Cohan (známá z Živých mrtvých)... ()

Bobik9

Celkem slušný prequel výborné jedničky. Nečekaně dobré obsazení. Výborní herci jako Sean Bean, Danny Trejo a Ving Rhames. Lauren Cohan je skvělá a kouká se tady na ní mnohem lépe než ve TWD. Co ale ten film táhne hodně dolů je hlavní hrdina Luke Goss. Nejenže nemá na Jasona Stathama (to by po něm nikdo ani nechtěl), ale on nemá na žádnou podobnou roli. Jako namaskovaný záporňák v Bladovi 2 nebo Hellboyovi 2 byl super, ale jako akční hrdina se mi nelíbil. Nicméně klasický režisér akčních béček (a trošku můj oblíbenec díky spolupráci s WWE) Roel Reiné se k tomu postavil velmi slušně a vytvořil film, který se dal bez problémů vidět. ()

Trustme

Věkem uzpůsobená tvář Luka Gosse, které by nikdo nevěřil, že byla kdysi zženštilým členem chlapecké hudební skupiny let 80.tých. Zde je Goss umístněn jako pomalu se formující představitel akčně smyslných chlapáků s možným výhledem pro další podobné postavy v oblasti tohoto směru. On i jeho postava ve filmu je mixem původního J. Stathama a ehm... Simira Gerchana. Tedy nedosahuje hyperaktivnosti ani jednoho z nich, ale jisté podobnosti tu jsou. To režisér Reiné je jiný frajer. Za málo peněz udělal takový kolotoč, až se mi točí hlava. Tolik krouživých 360° steadicam záběrů není ani v Armageddonu M. Baye! A tolik zpomalených záběrů, že film trvá o dobrou půl hodinu déle! Né vždy to však má smysl a důvod a většina scén zde vyznivá už parodicky. Určení filmu je jasné, nejasné je, proč se zcela znovu kopíruje know-how dílu z roku 2008 a to ještě do podoby horší. Ale zřejmě bylo potřeba oznámit světu kdo je kdo... Film si u mne malounko šplhnul v závěru. Tajně jsem doufal, že to příjde a režie tomu nasvědčovala. Úchvatná scéna trojité pomsty v malebných nájezdech mazlivé kamery a tak okouzlujícně klišé, až jsem se rozhodl tomuto režiséru "B" videofilmů odpustit. ()

Danny F.

Až tak divoké a šmrncovní jako jednička to nebylo, ale akcí je tam vcelku taky dost. Film obsahuje nápadně moc nelogičností a dost spomalených záběrů. Čeho je moc, toho je příliš, aneb, někdy málo znamená více. 70% ()

Mishqo

slaboduché béčko...volá sa to rallye smrti a po prvýkrát o tom počujeme až v polovici filmu čo je dosť smutné, o hercoch sa nevyjadrujem a k scenáru len toľko že leporelo môjho synovca by bola lepšia predloha...avšak musím vyzdvihnúť že troška napätia bolo a aj krvi veľa bolo..ale inak nič svetoborné ()

VasaX

Ještě že je to "video film". Takový celkem zbytečný prequel pro Death Race. Trošku Dannyho Treja do toho, aby to nebylo po herecké stránce úplně nezajímavé a šup s tím na DVD. A v rámci tohoto média jako B-class i dostačující. Nevýrazný, žádné lepší momenty (kromě umíracího specialisty Seana Beana) se nekonají. Jako klidně si to pusťte,... třeba k pletení. ()

Wade

Dvojka sice nedosahuje na jedničku, ale jako seznámení se vznikem Death Race a Frankensteina je solidní. Ůvod bez rally, ale s bitkami a trochou toho nahlédnutí do pozadí těch co se zasluhují o tyhle vraždy v přímém přenosu. Chybí Jason Statham a i když Luke Goss nezapadá do role stejně jako on nedá se říct, že by se tam nehodil. Death Race 2 jako video film si ty 4* zaslouží. 77% ()

VanTom

Slušné, na nic si nehrající akční béčko (sci-fi je snad jen formát televizních přenosů a sledování sledovanosti), které se ale výborné jedničce nepřekvapivě v žádném ohledu nevyrovná. Chvilku i trvalo, než mi vůbec došlo, že jde o prequel, ale pak do sebe pár věcí docela pěkně zapadlo. ()

JohnSmith

Prequel k jedničce, který je tentokrát opravdu béčko a k tomu ne moc dobrý. Závody nejsou tak zajímavý a předešlá forma zábavy v zápasech byla natočená opravdu špatně. ()

Guzo

Po dost dobré jedničce jsem čekal větší kravinu (tím víc, že to je točené rovnou na dvd), takže jsem spíš docela mile překvapený. Luke Goss mi sice úplně nepadl do oka, ale v průběhu filmu jsem si zvykl i na něj. 5/10 ()

Gerret

Film nepřináší nic nového, ale je to dobře zpracovaný prequel k předchozímu filmu. Jason Statham z prvního dílu zahrál hlavní postavu lépe než Danny Trejo, ale já jsem se u filmu bavil skoro stejně jako u jedničky, ale jestli chtějí natočit další pokračování chtělo by to přidat něco nového. Jinak hodnocení půjde ještě níž. Filmu také uškodilo, že ten kdo viděl předchozí díl věděl jak film dopadne, ale to není tak zásadní chyba. Hodnocení 65%. ()

Dreadd

Obsazení slibovalo lepší podívanou, ale teď už naprosto chápu, proč film zamířil rovnou do prodeje. Nízký rozpočet byl zasloužený, zde by ani s penězi nešla kvalita nahoru, protože režie a hlavně střih je hrozný. Jako kdyby Reiné někde slyšel, že zpomalený záběry jsou prostě cool, a tak jich pár nacpal i do scén,do kterých se nehodily. ()

Jaro.Krafcik

Poslabší začiatok môže diváka odradiť ale v druhej polovici už prichádzajú autá a film čerpá z nápadu jednotky. Bohužiaľ nehraje tu už charizmaticky Statham ktorý sa v jednotke ukázal len v dobrom svetle. Celé je to už také poslabšie a je to dosť cítiť ale na oddych postačí. Ten koniec si ale mohli odpustiť a zakomponovať ho do trojky. Lepší podpriemer a zaroveň najslabší diel celej série. 2* ()

Pecival

Přestože je koncept stejný jako v jedničce, kvalita je o několik tříd níž. A to ještě Luke Goss není úplný tragéd, přeztože Statham je jiná váha. Závodit se začne až po více než padesátí minutách a na těch závodech je zoufale vidět absence peněz. Samé střihy a rychlé záběry na ksicht nebo kulomet, ale vidět není dohromady nic. Obsazení na takový blábol je poměrně solidní, což je větší záhada než kdo je pod maskou Frankensteina. ()

tommmy89

Úplne ale úplne tento film po**ali. Bolo vidno, ako tam všade došli nápady a to všetko len dohrávajú, len aby to bolo vôbec natočené. Nehovoriac o tom, že Trejo vo filme vôbec nemá čo robiť, je to trápne :-D Aj ten súboj, čo tam na začiatku dali, vôbec sa tam nehodil a keď prišli na rallye, tak tam proste tie autá len tak náhodou vznikli, ako keby tam aj boli, nikto ich nevyrobil. A podla čoho ich vôbec vyrobili, keď ten nápad skrsol len tak náhodou v hlave nejakej rosničky? Či mali pôvodné návrhy z Rallye 1 v garáži? Ďalej tam bolo viac než trápne, že si autá na štartovacej plošine obsadili šoféri, presne tí ktorí na to boli predurčený. Žiadna zápletka, žiadny moment prekvapenia. Film napísaný presne tak ako ho divák očakáva a ešte viac horší ako by som očakával. Fuj ()

BMAJTZ

Béčko jako hovado u kterého jsem se ani moc nenudil. Vadila mi poměrně chaotická kamera, ale to je asi tak vše. Nicméně jako prequel k prvnímu dílu si stojí dobře a víceméně kvalitativně je na tom stejně jako jednička. ()

LuciusWlk odpad!

Chtěl jsem tomu dát šanci. Čekal jsem béčkovou záležitost, ale ono se to samo pohřbilo až někam pod céčko. Začátek přitom sliboval zajímavou podívanou, jakmile se ale děj přesune do věznice, padá celý film do sraček a tam zůstane až do závěrečných titulků. Neuvěřitelná ztráta času!!! ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra