Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Babous

Je pravda, že jsem knihu nečetl, ale film na mě působil jako splácanina všeho možného, jen aby to bylo cool. Nejhorší ale byly nevýrazné a nesympatické postavy. ()

sedm.1

Film Hostitel bych označil s trochou nadsázky za příjemnou pohádku pro odrostlejší teens. Mladí, pohlední, sympatičtí herci, ústřední zápletka má silný milostný náboj, se zamilovanými pohledy se pak setkáváme v každé druhé scéně, minimum násilí a žádný stres, prostě pohodička, kde láska, rodina a přátelství nakonec zvítězí nad „vetřelci“ z vesmíru. Zní to celé vážně hodně odpudivě přeslazeně, nezáživně, až trapně, ale ono to zas až tak strašný fakt není. Třeba ať už je ta zápletka jakkoliv naivní, jen těžko může někdo namítat, že nejde o poměrně zajímavý a netuctový nápad, to že jeho zpracování pak sklouzlo k výsledné červené knihovně je už druhá věc. Příliš kritizovat se nedá ale ani spád filmu a poměrně i podmanivá atmosféra, a dokonce mě překvapila i slušná funkčnost emocí, zvlášť ke konci filmu. Z hereckého obsazení mě nejvíce oslovili obě ženské hlavní postavy, tedy Saoirse Ronan, kterou řadím mezi nejnadějnější mladičké talenty, ovšem hvězdou Hostitele je opravdu skvělá Diane Kruger, jejíž krása i herectví zraje jako víno. Každopádně, ikdyž Hostitel tu patří mezi nejzatracovanější filmy roku, já bych to skutečně zas až tak černě neviděl, očekávat od něj nějakou sci-fi pecku, plnou speciálních efektů a dynamických akčních scén by byl samozřejmě holý nesmysl, nicméně jako nenáročná podívaná pro oddychový večer ve dvou poslouží dostatečně dobře. ()

Kelly2502

Okay, práve som to dopozeral. Myslím si, že nápad je vzhľadom k tým všetkým young adult sračkám, ktoré zahlcujú knižné pulty je originálny a zaujímavý. Naozaj mal podľa mňa veľký potenciál. Taktiež som počul, že kniha je skvelá...bohužial prevedenie do filmu ma veľmi nezaujalo. Zničený a premrhaný potenciál, priemerné spracovanie a neskutočne umelé a blbé dialógy...Nebolo to však najhoršie, čo som vrámci žánru young adult videl a keď si spomeniem na to, že žena, ktorá prišla s týmto prišla neskôr s Twilightom tak si myslím, že si to 3 hviezdy zaslúži. ()

misstake

Emzáci z "Tajemného zla" a "Vládců loutek" se vrací! Tentokrát se zmorfovali do krásného třpytivého čehosi a nechali se vykastrovat Stephanií Meyer. Až na Diane Kruger, ta se vykastrovat nenechala a hraje si na jedinou kvazi-záporačku snímku, kde jsou všichni hodní a všichni mají všechny rádi. Andrew Nicoll tomu dal svůj rukopis s auty z Gattacy, trošku to řízl Mad Maxem a nakonec to vypadá jako televizák. A na podobu Hostitele s dvěmi filmy zmíněnými v úvodu fakt zapomeňte, spíš s tím Stmíváním... Když nám Stephanie udělala hodné hochy z upírů, vlkodlaků a teď i z invazivních emzáků, do koho se pustí příště? Už to vidím, láska mezi vrahem a obětí v mučícím hororu - "Martyrs of Love" a nebo ještě líp "Jason miluje Michaela Myerse".... ()

cachina

Takže ani Andrew Niccol to nedokázal. Nepodařilo se mu podle knižní předlohy autorky série Stmívání natočit alespoň trochu slušný film. Bohužel. Film se tváři jako sci-fi o invazi mimozemskou rasou, ale není tomu tak. Ano tento prvek samozřejmě ve filmu najdeme, ale ve výsledku snímek vyznívá jako další romantická slátanina, ze které budou mít radost hlavně mladé školačky. Nepříliš originální námět o ovládnutí lidí mimozemšťany (Invaze lupičů těl a další) je smíchán s trapnými milostnými motivy z Twillight. Film se postupem času mění ze sci-fi na sentimentální klišovitou romantickou splácaninu, kde co věta to perla. Z dialogů se vám bude dělat zle a jednání postav postrádá smysl. Jako ve Stmívání tu máme dvě mužské postavy, které milují jednu dívku (respektive jeden miluje člověka a druhý mimozemšťana, ale obě jsou v jednom těle). Ke všemu oba mladí herci jsou stejného typu a pletli se mi. Snímek je neuvěřitelně natahován, je vyplněn onou u puberťaček oblíbenou milostnou vatou, kdy dlouhé minuty divák sleduje, jak si hlavní postavy v zapadajícím slunci či dešti vyznávají lásku. Trapné kýčovité scény typu polib mě, abychom zachránili Melanie. O zákonitostí světa se příliš nedozvídáme. Film dokonce postrádá i nějakým způsobem vygradovaný závěr, po většinu času vyloženě nudí a ani mnoho akčních scén se nekoná. Povrchní, bez zvratů, nedramatický snímek plný nesmyslů (mírumilovní mimozemšťané obsazují planety a podrobují si jejich obyvatelstvo) si Niccol za rámeček nedá. ()

Mistickzz

Ani vlastne nechápem, prečo som si tento film pustil, už asi len z úcty k Niccolovy, no po tomto som už aj tu úctu stratil. ()

Kratas558

Jediné, co jsem v tom filmu zaznamenala, byly nekonečné líbačky tu s jedním a tu hned s druhým mužským představitelem. Krása. Copak se nedalo více vytěžit z duální osobnosti hlavní představitelky? Z celé pointy příběhu? Kniha má u mě pět hvězdiček. Škoda, že o filmu to říct nemůžu. ()

noctambule

Naprosto věrná adaptace, která ještě víc umocňuje, jak pitomoučký příběh o ničem to je a jako bonus navíc ujeté ideologické podhoubí. Jen škoda, že je vynechána pasáž, kde se Jared nechce vyspat s Melanie, to bylo to nejvtipnější!:-) ()

Seti

Některé momenty nebyly špatné a několik jich mělo dokonce až falloutovský feeling (postokupační vesnice v horách), ovšem základní stavební kameny celého příběhu stály za hovno. Tak především vůbec nedávalo smysl, jakým způsobem mohla dotyčná emzácká rasa ovládnout naši planetu. Z filmu to vypadalo tak, že někam přijeli mírumilovní neozbrojení "Hledači" v bílých kvádrech, všichni lidi se znich posrali, začali zdrhat a nebo se zasebevraždili. WTF? Mluví se tam sice o prohrané válce, ale já a myslím, že ani autorka předlohy si jí neumí dost dobře představit. V důsledku nastíněné povahy alienů je pak nemožné v nich vidět jakoukoliv hrozbu a bašit tvůrcům ty rádoby adrenalinové honičky, kde jde hrdinům těžce o život. Pokud se divákovy nepodaří, stejně jako mně, se tohoto pocitu zbavit, bude mu valná většina filmu připadat jako těžká demence. Dalším průserem je samozřejmě nový milostný teen trojúhelník vyšperkovaný podobně hlubokými dialogy jako ten twilighťácký, který v divákovi po chvíli mocně začne posilovat chuť vydlabat si mozek lžící. Vzhledem k faktu, kolik prachů Stephenii Meyer podobné literární průjmy vynášejí, tak je asi nesmysl po ní chtít, ať se vrhne na něco jiného, ovšem můžeme doufat, že neúspěch The Host alespoň přibrzdí převod jejích klenotů na stříbrné plátno. Tentokrát mě zlákalo sci-fi a Saoirse Ronan a opět to byl těžký ústřel. ()

666Carnage

Tohle byla jen docela zajímavýma hercema obsazená ptákovina co akorád tak ničí dnešní mládež. Dneska vychází jako velké knižní příběhy fakt pěkný hovna! Začalo to stmíváním a ted už je to i zprznění sci-fi a prej thriller. Tohle je další ubohá krávovina, která chce nějak oslnit a absolutně nemá čim. Možná napočátku byl nápad ale na konci se vyklubala pěkná sra*ka!!! Za tohle měli platit oni nám, že na to jdeme do kina nebo si to pustíme doma. 10% ()

Zagros

Měl jsem velký problém se vůbec dodívat do konce. Předlohu jsem četl a byla docela dobrá. Tedy velmi čtivá, ale zápletka nic moc. Na sci-fi je film nudný a nedomyšlený, jako klasická romantika má velmi divné kulisy. Moc netuším, kdo je vůbec cílovou skupinou tohoto filmu. Zkrátka se to moc nepovedlo. Například proč zase "mimozemšťané" přejímají lidské emoce!? ()

Benedygtus

Plnohodnotne 3* a to uz mam snad i pubertu za sebou a divka take nejsem. Ja si proste myslim, ze tenhle film byl prijemna oddychovka s velmi prijemnou hlavni hereckou. ()

Han22

Mimozemští paraziti ovládnou lidstvo a převezmou jejich životy. Na Zemi se skrývá a je loveno posledních pár přeživších. Mohl to být luxusní film, ať už akční, nebo inteligentní, zvlášť od doposud slušného režiséra Niccola. Ale stojí za tím bohužel kurvitelka vkusu Meyerová. Díky tomu mě ten film sral ve třech rovinách zároveň a to se nestává tak často. Zaprvé - jak mám fandit něčemu jako Goauld, zástupci rasy, která vyhlazuje planety (z hostitele prý většinou nic nepřežívá), který se tváří, že je hodný. Zadruhé víceméně sluníčkářský přístup celé té komunity mi připomíná připosranost dnešních elit... ano máme tu smrtícího nepřítele, který nám zničil svět, ale dáme mu šanci, protože všichni nejsou stejní. A zatřetí tisíciletá duše ovládne pubertální kikinu která je děsně zamilovaná, stane se z ní něco podobného, pubertálně se hádají, duše se taky zamiluje, ale do jinýho a je z toho velké dilema. Bože! A kromě toho je to až na jednu slušnou scénu (auto na dálnici) nuda. ()

iXtr3m3

Sklamanie, v podstate len výcuc z dvoch diel na opačnej strane kvalitatívnej stupnice a to Lupičov tiel a Twilightu, pričom stupiditu to zobralo z Twilightu. Škoda času. Nevyzerá to síce zle, ale nič sa nedeje, k ničomu to nevedie, je to otvorené a tak. ()

beba789

Ze začátku všeho hodně a ve výsledku nic. Kdyby to od půlky filmu směřovalo úplně jinam, tak věřím, že by z toho vyšel povedenější kousek. Takhle je z toho tak akorát nic s krásnou hudbou a prostředím. 50%. ()

Hanys_

Strašná blbost. Vážně. I na nenáročnou romantiku dost podprůměrný příběh v "sci-fi" kulisách, kdy mi bylo úplně jedno, co se s postavama v další scéně stane. Niccolovi tenle náraz do zdi přeju. Fakt by mě zajímalo, jestli si při přepisování scénáře myslel, že z tohohle paskvilu dokáže udělat dobrý film. Hvězda za Emily Browning. ()

aquiver

Režie je skoro bezchybná a díky ní je to příjemně sledovatelné, ale ten pseudoromantický scénář bude hledat cílovou skupinu jen velmi těžko a asi jen u mladého diváka... 45 % ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky