Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Skye_Isis

Oproti knížce docela slabota. Trochu to připomínalo Stmívání (no jo, stejná autorka). Akorát tohle aspoň mělo nějakej potenciál a mohlo to být zajímavé, jenže ve filmu jaksi zůstaly jen dialogy a minimum akce. Škoda. Ženské obsazení nic moc, aspoň to mužské za něco stálo :D ()

Johny Mist

Nepřišlo mi to zase až tak hrozný. Umím si představit, že by to bylo o půl hodinky kratší a hlavní "duše" by na konci nepřežila.... ()

Wabaky

Čekal jsem od toho super sci-fi film. Rád bych k tomu napsal nějaký hodnocení, ale vlastně to byly ztracený dvě hodiny života, protože to bylo o ničem a nuda. ()

Mates Hradecky

Tak pane režisére,doposud jste ode mne dostával čtyři hvězdy, ale s tím je konec! Je to hřích takhle mrhat talentem svým i herečky Saoirse Ronan. Tak se koukej polepšit, ty kluku ušatá americká! ()

Tomulka

Velká obrovská podobnost s jistým Stmíváním je tady rozhodně vidět na každém dialogu a pohledu. Je to další nesmyslný počit pro naivní školačky. Hlavně milostný trojúhelník a hezké kluky a zbytek nevnímám. Dávám jednu hvězdu za Diane Kruger, Wiliama Hurta a slušný vizuál autíček, duší a cestovní sítě. Jinak všechny rozumné lidi varuji nekoukat!!! ()

tinss_18

Po prečítaní komentárov iných užívateľov som si myslela, že to bude nie moc dobré. No keď som dopozerala celý film povedala som si waw.. neviem prečo niektorým sa až tak nepáči tento film. Podľa mňa je to zaujímavé sci-fi. Pozerala som to s napätím a nenudila som sa pri tom, ako niekedy pri twilighte. ()

zeromen

Docela velké překvapení, myslel jsem že to bude kravina a ono ne. Docela slušně natočené, musím říct že mnohem lepší než první Stmívání, žádní upíři a žádní čokli. Dobře natočený film se slušným dějem. ()

Beata

Vzhledem k tomu, že jsem četla knihu, která byla skvělá, tak jsem čekala, že film bude strašný, ale nebylo tomu tak. Film mě docela zaujal, čekala jsem nějakej odpad, jako bylo to co udělali z Twilight ságy, ale tento film byl hezkej. ()

Snakefinger odpad!

tohle je ve stejném ranku, chcete-li žumpě jako s(r)ága Twilight. opravdu znásilňování tohoto žánru až do kýblové neúnosnosti. kromě zařazení totální sračka bych neuměl říct, jestli se jednalo o Thrille, Akční, Dobrodružný nebo Sci-Fi. Dokonce jsem četl že to byl horor, no svým vlastním očím se mi to věřit nechtělo. ()

Lollaa

Jednoduché, bez zbytečných zvláštních efektů, občas vtipné a úsměvné. Super jeskynní kulisy. Jo lehký závan Twilightu. Kdo očekával něco jiného má smůlu. Já neočekával nic a byl příjemně překvapen. Mě se to líbilo. Tečka. ()

camomilla

Asi bych si mela priste poradne precist popis filmu, recenze a ocihnout traier, nez si neco pustim. Cekala jsem sci-fi ve stylu Equilibrium, dusevni rozpuleni a psychologicke dilema. Misto toho jsem se citila jako v kine plnem pubertacek vzdychajicich u Twillight. Ani nevim, kdy se vcelku zajimava polovina filmu zmenila na tak nesnesitelnou cervenou knihovnu. Ale Diane to seklo! ()

bohyyy

Celé je to příšerně sterilní, hloupé a ta sci-fi kulisa tomu přinejlepším překáží, ale na to že to kombinuje můj oblíbený žánr sci-fi a červenou knihovnu to asi líp dopadnout nemohlo, a to mi ještě částečně spravily chuť Imagine Dragons u závěrečných titulků. ____ Jako nápad o hledání identity dospívající dívkou to zprvu zní zajímavě, ale zpracování je příšerná řezničina. Proti sladkobolným romancím obecně nic nemám, ale když už se je někdo snaží pojit s dystopickou budoucností, musí na to jít, pokud vůbec, sakra opatrně. Add. : Takovéhle zacházení si Saoirse Ronan nezasloužila. ()

Jeez

Bohužel zase jeden typický sci-fi film dle typické předlohy a lá Hollywood. Lovestory, zničená zem, divný mimozeštani... Dobré na usnutí v neděli večer. ()

CHYREN

Jestli si tvůrci tohoto filmu myslí, že budou chlápci jako já onanovat u představy, že tu čubku píchají dva buzíci, tak to je krutý omyl. Těšil jsem se na zápletku, která vypadal slibně když se na scéně objevila chromovaná Toyota, chromovanej bájsikl BMW, nebo miniCobra kroužící nad Nevadou. Těšil jsem se na to, že tu čubinu vojede ten dědek z jeskyní. Ale u mutace Rozbřesku, nebo jak se ty pí*oviny jmenují s těma upírama ... to fakt nedávám. A nedokoukal jsem se. Standby zahlásilo v okamžiku, kdy se to rozjíždělo zcela otevřeně do feministicky úchylného trojůhelníku 1 žena 2 muži ( no spíš vyholený bukvice). Jestli tohle bavilo nějakou vagínu - syfilis ji vem. Amen. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky