Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Wendy05

Hostitel je ukázkový příklad toho, že některé knihy by se neměly zfilmovávat. Kniha patří k mým nejoblíbenějším, a to hlavně kvůli pocitům, které ve mně její čtení vyvolává. Ačkoliv je ve filmu obsažena většina knižního děje, tyto pocity se bohužel při sledování nedostavily. Spousta scén tak nějak vyzní do ztracena. Co pět minut jsem koukala na hodinky, kdy už konečně film skončí. Jednu hvězdu dávám tedy za kvalitní knižní předlohu a druhou za, až na několik postav, výborný výběr herců, který docela přesně odpovídá tomu, jak jsem si jednotlivé postavy při čtení představovala. A přestaňte už konečně srovnávat Hostitele se Stmíváním. Kromě autorky nemají tahle dvě díla společného vůbec nic! ()

Nelusha

Co k tomu říct - prostě Twilight s mimozemšťany. Námět je sice zajímavý, ale to naivní pojetí je prostě přehnané a herecké výkony značně rozporuplné. ()

swater137

William Hurt, Frances Fisher jediní známí, ale ti ostatní také dobří. Dialogy supr. 4 hvězdy pro diváky statečné filmaře jenž se snaží tvořit na základě S.M. která píše o nagelovanejch a hodnejch upírech, kteří jdou zcela mimo mě. Jinak obsazení Země a lidí formou ovládnutí mysli je klasika se kterou nemá S.M. nic společného. Výprava chudá i když peníze by měli mít právě po těch TS. Sci-fi 5% - Thriller 0% - Romantiky 95% - Akční 0% - Dobrodružný 0%. Cílová skupina dívky 14 - 16 let + jedna kamarádka která sedí s touhle partou sama v kině na těch Twilight ságách. Hezký den Kačko ) PS: romantika se dá asi narazit na všechno. Jak bude vypadat příští Rambo či Záhada hlavolamu? ()

Frndulina1

Mého přítele tenhle film zklamal a nudil, protože čekal víc akce. Mě film vyloženě nadchnul, protože jsem nečekala, že tam bude i srdceryvný příběh. Líbila se mi i myšlenka.. neznám film podobného typu. Čekala jsem sice malinko něco jiného, ale ve finále jsem o to víc spokojená :)) ()

Acner

Nevím, jak moc se filmové zpracování blíží knižní předloze, ale mně se toto provedení líbilo. Od autorky rozhodně lepší počin než stmívací sága, původně jsem chtěla dát 3* (trochu mě unavoval SPOILER milostný čtverec pro náctileté slečny a zbytečný pro mě byl i happyend), ale vzhledem k hodnocení ostatních si ráda ještě hvězdičku přisadím... ()

Ufuru

Ty kdo knížku četli, jako jsem já. Byla jsem příjemně překvapená, že to zvládly. Boj mezi Melanie a Poutnicí (Wandou) byl podle mého, parádní. Balá jsem se, že to bude moc děj rušit, jak se budou hádat, ale nepřišlo mi to. Jak už pro mě byla knížka ze začátku nudná, u filmu to bylo to samé. Prvních asi 20 minut jsem se nudila, ale jakmile, se dostane k lidem, začíná to být lepší a lepší. Proto dávám 4 hvězdičky, za efekty a hlavně za hudbu, která tomu všemu dodávala, to pravé ořechové. ()

deedulka

Tak nějak se už smiřuji s tím, že knihy vítězí a filmy je nedokáží překonat. Film Hostitel mi přišel, jako by knihu Hostitel vykradl o nejdůležitější prvky a zapomněl prožít jednotlivé momenty. Jako strojní výroba: teď by se měla Melanie poprat u vodopádu, lup, 1 minuta scény, splněno. Další bod má být záběr na pole, šup, splněno. Ještě jsme nedali záběr, jak jedou kluci nakupovat, flák, 2 minuty jízdy autem, atd... Děj přeskakuje nesmyslně z místa na místo, chybí tam propojující linie, které jsou v knize a plno pěkných a zajímavých scén, kde bylo napětí a vtip. Nakonec jsem si i zvykla na herečku Saoirse Ronan, která mi ze začátku přišla nesympatická a neodpovídala mojí představě. Propadák to určitě nebyl, ale nesplnilo to moje představy. Nejlepší záběr z filmu byl podle mne závěr (poslední cca 2 minuty), který mi přišel nejlépe zvládnutá část - atmosférou, hudebně i napětím. ()

GilmyHagrid

Film se i přes mnoho možností úniku drží knižní předlohy, což je v moderní době téměř nemožné a je nutno to ocenit. Zajímavý je i nápad "hodných" mimozemšťanů, musíte uznat, že je to dosti neobvyklé. Ale hlavním plus pro mě byla hudba. ()

Yespett

Velmi zajímavé téma, bohužel omezené lokálním rozsahem a úhlem pohledu hlavní hrdinky. O romantickém sci-fi raději pomlčme, i tak film dokáže zaujmout, pokud nehledáte nic těžkopádného a chcete si spíš oddechnout nad něčím nekomplikovaným (no co že jsou dvě ženy v jednom těle). Při srovnání s knižní předlohou je patrné, že pro znalé některé nepostřehnutelné otázky "a tohle bylo co" opadnou. Jak už bylo zmíněno, Radioactive na titulkách je potěšující zakončení. ()

inhotep

Saoirse Ronan sice nestojí za starou Bellu, film, ale bohužel ano. Radši si přečtěte Vládce loutek od Heinleina, nebo zkuste - nepříliš povedenou, přesto vcelku dobrou - filmouvou adaptaci. ()

mufy001 odpad!

Nikdy víc se nenechám zlákat na sci-fi, ve kterém hraje prim romantika. Nedoukoukal jsem, po 30 minutách nuda a po hodině už jsem to nemohl vydržet. 0/10 ()

Hanniball odpad!

Panebože už ne další zrůdnosti a zvrácenosti typu twilight nebo jak se ta prasečina jmenuje. A ještě to natočí člověk který má na svědomí geniálního obchodníka se smrtí. Zastřelit a zakopat. ()

Molerat

nejsem teen, nejsem ani pitomá mladá slečinka a jsem poměrně staromódní, ale tohle si 5 hvězdiček zaslouží už jen z pr*ele ()

vera290

Film je skvělý, někteří lidé ho komentují i když ho asi ani neviděli. Všichni říkaj: No jo. Je to od Meyer, tak to bude zase něco jako Twilight Sága. Možná je to fantasy, ale to většina filmů v téhle době. Dalším plusem je první písnička na konci v titulcích. Radioactive od Imagine Dragons. Skvělá volba... Obsazení herců je podle mě docela dobré. Skvělý příběh. ()

Althreya

Hostitela by som nezaradovala do odpadu a to z jedneho dovodu a tym je ze ked som ten film kukala stale som nevedela ci mam drzat palce ludom alebo tym svoreniam vdaka ktoremu im svietili oci. Problem je ze napad ako taky o invazii je vlastne stary no co ak ta invazia prinesie dokonalu planetu ? Dokonaly zivot... Tato idea stala za viac ako film skutocne obsahoval. Vezmem si slova od POMO ´Hostiteľ je obsahovo plochý a produkčne vypadá ako pilotný diel priemerného seriálu´ suhlasim na 100 percent. Pre mna je jedina skoda tohoto filmu ze nerozvinuli pribeh prave o to dilema. to sa mi tam niekde stratilo. ()

Shelma

"Jsi naštvaná, když líbám muže, kterého miluješ a naštvaná, když líbám muže, kterého nemiluješ. Je to opravdu matoucí".... Jak výstižné! Jak by ne, člověk je se svými city a pocity, láskou, žárlivostí, nenávistí a tím vším kolem matoucí, život je matoucí.... Nicméně tento film pro mě rozhodně matoucí nebyl, byť to nebyl zrovna originální námět, přesto byl zpracován hřejivě v jemně růžovém nádechu. Po lupičích těl v různých temných sci-fi podobách byl tento film příjemnou změnou a malým výletem do hlubin lidské duše. Slabší povahy by si měly připravit i nějaký ten kapesníček (ještě že jsem měla po ruce :))... kladně hodnotím i hudební doprovod. ()

luukaas odpad!

Sci-fi, Thriller, Romantický, Akční, Dobrodružný a určitě, bych dodal i debilní a absolutně impotentní pojetí bez náznaku čehokoliv co připomíná film. Ano vydržel jsem jen díky tomu, že jsem chtěl vidět sklizeň obilí a romantické vyvrcholení s pohádkovým koncem. Nápad, byl zajímavý a celé to nemuselo být špatné, ale to by se toho musel ujmout někdo kdo ví co chce divákovi zdělit a ne plácání se kolem ničeho. Nuda, trapnost, šeď. ODPAD: ()

p.hubicka

Já tedy se zdejšími komentáři totálně nesouhlasím!!! Film je krásný, je to teda doják ale má to nápad, je to krásně zpracováno, efekty jsou krásné.. mě se film strašně líbil a určitě si ho pustím znova.... krása! ()

bavorak2 odpad!

Podezření se potvrdilo, Stephenie Meyer napsala opět neco pro 13 leté holky,které to dotáhly už do druhé třídy základní školy.Film mě štval už po 15ti minutách a už se to nezlepšilo.Nevypnul jsem to jen z marné snahy usnout.Tohle píšu jako varování pro všechny,kterým je nad 13,umí číct a psát a chtějí aby to tak zůstalo. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky