Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Kactaa

Jé, to mě moc mrzí, ale stálo to jen za ty dvě hvězdy, bohužel. A ta druhá je jen za to, že knižní předloha se mi fakt moc líbila. Má to super nápad ze kterýho by se mohl vyvinout výbornej sci-fi film, ale tady to někdo nedokázal pořádně uchopit. Hrooozně utahaný, hrooozně sladký a romantický a... no cajdák jak vyšitej. Vzala jsem přítele a hned po skončení filmu jsem se mu musela omluvit že jsem ho na to vytáhla, pro něj to muselo být ještě horší utrpení než pro mě. Při těch neustálejch líbacích scénách v dešti jsem zvedala oči až k nebi. Abych jen nehaněla, tak Saoirse Ronan ten film zvedala o třídu výš. Bohužel, ani tak to na víc nestačilo . 35%. ()

Evziiik

Po prvotním zhlédnutí v kině se mi film celkem zalíbil, ale dnes už uznávám, že za tímto zalíbením stálo především moje nadšení z toho, že je moje milovaná knížka konečně zfilmovaná. Měla jsem velká očekávání, kdo četl, tak ví. A kdo nečetl, pak by měl. Ať se vám zdá film jakýkoliv, knížka je neuvěřitelná, nádherně napsaná. S upíří ságou už to nemá zdaleka co do činění. Ovšem tady hodnotíme filmy a tento se bohužel nepovedl. Nechápu to, Meyerová byla u natáčení, sama se účastnila výběru herců a nakonec dovolí, aby z její úžasné fantazie vzniklo tohle. Takhle jsem si Melanii opravdu nepředstavovala. A Ian? To radši nebudu komentovat. Meyerová dovolila, aby filmové zpracování zničilo veškeré iluze jejích čtenářů. Tedy nenechte se odradit filmovou chabostí a vydejte se radši do úžasného knižního světa zářících Duší. ()

Marshal22 odpad!

V životě jsem neviděl vetší s*ačku a nechtěl odejít z kina v půlce filmu. Totální výplach mozku z kterého si odnesete maximálně schizofrénii. ()

parekkoty

NIccol se bohužel pustil do špatných vod. Film není vubec špatný, ale vybrat si jako předlohu Meyerovou? Musel vedel,že ten film rozdělí lidi na dva tábory ještě pred tim, než vůbec vyjde. Vubec to neni špatný, ale je to moc sametový na mě. ()

Saoirse453

Pred hodinou som sa vrátila z kina a musím povedať, že tento film splnil moje očakávania. Bol veľmi nabitý emóciami, síce nieje úplne rovnaký ako kniha, ale drží sa základných faktorov. Saoirse Ronan je veľmi talentovaná herečka,ktorej som všetko verila. Max Irons má tvár takú plnú emócií, že som mu tiež úplne všetko verila, celkovo herecké obsadenie, stojí za to. Jaskyňa je presne taká akú som si ju predstavovala,hudba je krásna ... atmosféra je úžasná. A ja som strašne šťastná a bol to jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote. Film sklame iba tých, čo chcú ísť na poriadne akčné sci-fi. Hostiteľ nieje akčné sci-fi ! Je to lovestory na sci-fi podklade, ktoré dojme, rozosmeje a vie byť aj napínavé. A zaslúži si viac ako úbohých 68% . Ani neverím tomu, že twilight sága je od rovnakej autorky ... ()

Coolie

Do kina som išla s vysokými očakávaniami, keďže knihu som viackrát čítala a naozaj ju obdivujem. Na moje zhrozenie sa mi dostalo príšernej sci- fi verzie (aj keď kniha nebola zasadená do vzdialenej budúcnosti), v ktorej nebolo nič spoločné s knihou. Nedržali sa charakteru postáv ani celkovej dejovej línie, postavy si zabíjali, ako sa im zachcelo, Obsadenie príšerné, herecké výkony ešte viac a naozaj ma pobavili polystyrénové skaly v jaskyniach :D...Výsledkom boli 2 útrpné hodiny v kine...už nikdy viac. ()

harry456

Hostitel Další kniha Stephenie Meyer se dočkala svého zfilmování, tentokrát se děj odehrává v budoucnosti poté, co jsou lidi napadeni mimozemskou rasou. Je však ještě pár lidí, kterým se zatím daří unikat před těmito stvořeními. Film na první pohled vypadá jako obyčejné love story, ale v samotném jádru se ukrývá pravá podstata skvělého příběhu. Je fascinující sledovat osud Melanie Stryderové (Saoirse Ronan) poté co je do ní vložena tzv. Duše (Poutnice-pozdější pojmenování Wanda). Když jsem poprvé viděl trailer na tento film řekl jsem si ,,To bude určitě nějaká nudná romantika." Ale poté, co jsem ho shlédnul v kině, jsem si hned za tuto větu huboval. Film si zachovává svou důstojnost a nikam zbytečně nespěchá. Ještě než jsem film viděl, slýchal jsem, že je to spíše pro fanynky a fandy Twilight sagy, ale tato informace není pravdivá. S Twilight sagou je nadobro konec, vím, že spousta z vás za ní hledá náhradu, ale tím, že je to od samé autorky neznamená, že je tomu podobný. Hostitel je více propracovanější, to mu nikdo nemůže odepřít. Žádná postava se ve filmu neztratí, dokonce ani ta nejmenší. Film je opravdu pro každého milovníka filmů. Saoirse Ronan (Útěk ze Sibiře) je podle mého čím dál tím víc lepší, co se po herecké stránce týče. Bylo impozantní, sledovat její postavu a zapálenost pro svou roli. Také si ve filmu zahrál Jake Abel (Percy Jackson:Zloděj blesku, Jsem číslo čtyři), velice nápadný herec, který hraje hodně ve sci-fi filmech a opravdu . Také tu vyniknul dosud nevýrazný Max Irons (Červená karkulka) v roli Jareda, který je zamilovaný do právě Melanie. Děj je výborný, ale prostředí budoucnosti na mě neudělali valný dojem (až na ty hračky). Více na http://www.facebook.com/MojePrvniRecenze?ref=hl ()

Krascha

četla jsem knihu před 3roky. Špatný film to není, ale ukazuje mimozemšťany jako, špatné, díky tomu, že se vypustila úvodní část z knihy kde se dozvídáme, kdo jsou a jaké mají úmysly. Velice mi to chybí. A pozor Kyle má v knize mimozemskou přítelkyni taky, myslím, přece jen jsou to š roky. Užijte si to. ()

katjaaa

Z malé nehezké Briory vyrostla velká Melanie-poutnice-Wanda a stejně jako v Pokání předvedla,že herecký talent ji nechybí, zde to potvrdila. K filmu samotnému- do kina jsem šla z důvodu, že jsem chtěla vidět,jak si poradí Niccol s průměrnou předlohou- knihou Stephenie Meyer. Tu jsem četla a nestačila žasnout, jak může tato průměrnost být tak úspěšná. Strany jsem přeskakovala a nesmírně mě nudila. Film samotný na druhé straně byl velmi povedený. Nabídl to nejlepší co mohl, protože ono když máte blbou předlohu,těžko natočíte oskarový snímek,ale můžete z toho aspoň vytřískat co nejvíc a to se zde povedlo. Film mě nenutil,dvě hodinky mi rychle utekly,dočkala jsem se romantiky v balení s krásným Jaredem a Ianem,akce taky nějaká,takže suma sumárum 3* ()

madline24

Nejsem schopna rict, jak by vypadalo moje hodnoceni, kdybych jako prvni necetla knizku, ale v tom pripade bych asi tak v polovine usnula, takhle jsem se snazila vydrzet ze zvedavosti do konce. Film je vicemene vernym odrazem knizky - je rozvlacny, vcelku o nicem, neuveritelny, pateticky, naivni...a tak bych mohla pokracovat. Rekla bych, ze je jeste o dost horsi nez knizka,protoze videt to vsechno na platne je horsi nez si to jen predstavovat. Jen namatkou: nudne postavy, vylozene mimozni dialogy, neskutecne natazena stopaz (mozna se zkracujci se stopazi by pribyvaly hvezdy:) a co me uplne dostalo byla neuveritelne papundeklova jeskyne, kde se to cele odehrava. Ale ok, dve hvezdicky za snahu a taky za to, ze se jedna o prepis knizky, ktera me celkem bavila. ()

Levans

Kdybych u tohoto snímku pil kávu tak určitě neslazenou. Hodní Goa'uldi v nás a celkově bych to doporučil lidem kteří rádi Twilight,tak to bylo sladké. Nej byla Hledačka,ta měla asi velkej madlajs v hlavě :) ()

RISOvonVODKA

Pre mňa veľké prekvapenie. Predsa len, keď som si predstavil, že za pôvodom tohto počinu stojí autorka neslávne slávneho Twilightu, dva krát som nadšením práve neoplýval. Po rýchlom preklikaní som mal pocit, že film sú samé kecy, kecy a ešte ďalšie kecy. Čo teda aj bol, ale oné dialógy neboli zďaleka tak nudné ako som pôvodne očakával. Celkovo som mal z filmu príjemný pocit, nijako ma neurazil. Nejedná sa o snímok roku, ale už len so zaujímavosti odporúčam pozrieť. Či už ste laik, alebo vycibrený fajnšmeker, nájdete si vo filme niekoľko zaujímavých momentov. ()

Sirenie

Příběh byl dobrý a bylo to celkem originální, ale něco tomu chybělo, nějaká větší akce. Konec mě zklamal úplně, čekala jsem nějakou velkou bitvu mezi mimozemšťany a lidmi, ale ono nic. Kdyby ty 2 hodiny nevyplnily blbostma a přidali akci, bitvu nebo víc mimozemské techniky, hned by to stouplo o level výš. ()

Nikaacska

pre mňa úžasný filmový zážitok.Až nato že hlavná hrdinka bola troška coura ;D Nemožem tomuto filmu nič vytknúť. ()

MioNo

Musím přiznat, že na tento film jsem se moc těšil. Důvodem byla knižní předloha a hlavně silný příběh, který představuje obrovský potenciál. Je pravda, že vše co je v knize, nemohlo být i ve filmu, ze dvou hodin by se rázem stal minimálně pěti hodinový nesmysl. Ale i tak, se vše podstatné ve filmu objevilo a občas to bylo hodně dojemné. Mé doporučení: nejdříve přečíst knihu a až poté shlédnou tento film. Všem přeji příjemný filmový i literární zážitek. ()

klam

Já vím, je to hloupé jako blondýna po transplantaci mozku, děj má více děr než cedník a celkově je to film, po jehož shlédnutí bych měla vyzvrátit předchozí jídlo. Ale mně se z nějakého důvodu líbí. Asi mám v hlavě mimozemšťana... ()

ArchAngel_

(2D verze v originálním znění) - mnohem ale mnohem lepší námět, nápad a prostředí než k uzoufání nudné a ničím neoriginální "Stmívání". Autorčin povrchní rukopis je ale znát. Mohlo to být trochu více propracované a sám film občas jakoby neměl co vyprávět a je skutečně škoda, že jinak výborná základní myšlenka a nápad, nebyl dotažený jak by si zasloužil. Jinak velmi dobrá volba hlavní herečky (za to, že občas neměla co hrát, nemohla) - film by si rozhodně zasloužil druhý díl s vyšším rozpočtem a trochu více propracovanou myšlenkou. Budu vyhlížet zlepšení. Za mě 65-69/100, bylo to zajímavé a rozhodně to není film jen pro ženský, i když jim se bude líbit nejvíce (což je dobré vědět, jestli chápete pánové ;) ). ()

Pcermis

No očekával jsem film typu vládci loutek a dostal jsem Twiglight bez upírů a nerozhodné mimozemštany. Jako sci-fi nic moc jako romartárna pro mladé slečny možná ale pro mně tyhle téměř one man show moc nejsou. ()

michael.film

,,Na čo myslíš?" ,,Na to aká som šťastná." - Úplne najtrapnejšie dialógy pod slnkom. Herecké obsadenie bolo fajn no akcia s ktorou bol film prezentovaný mi tam chýbala, občas nejaký ten vtip. Na konci totálne trápne scény a naša Melanie tam bola snáď jediná normálna. No väčšiu sympatiu má u mňa Pútnička. Film som pozeral s titulkami pred dvoma dňami. Dnes som si to pozrel ešte raz a napísal tento komentár. No predsa si u mňa tento film našiel nejakú záľubu a rozhodol som sa že si prečítam knihu - Autorku všetci poznáme takže to asi nebude nič moc. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky