Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

SelfishMan

Neskutečná černá díra, která pohltila dokonale všechny ty herecké hvězdy (kterých tu rozhodně bylo víc než požehnaně) a nevyplivla nic než nudnou natáhlou slátaninu. Valnou většinu nebylo absolutně poznat o čem to má vlastně být a co jest podstatou. Až v posledních pár minutách lehce poopravil dojem ale hodnocení ne! Jediné drobňoučké pozitivum jsem asi viděl v hezké Reese. 35% ()

benda02

Velké zklamání. Pokud zrovna nechcete poslouchat hudbu, tak je to dobrá kulisa třeba k balení dárků nebo k takové činnosti při které vás ten film vlastně vůbec nemusí zajímat ()

Hucocaky

Veľmi milé prekvapenie v podaní Paula Radda. Film disponuje viac menej jedinečným dejom čo spomeniem vo svojom hodnotení. Zo začiatku som to nečakal, no páčilo sa mi to. Owen sa do svojej role hodil famózne a musím priznať celkom ma presvedčil. Príbeh + hviezdne postavenie. *4 ()

Kxxx

Skutečně nepoznám až to přijde... je možné se i v romantické komedii ztrácet? A kde bylo to drama? Konverzace převážně nedávali smysl (žeby to kýžené drama?). V zásadě jsem pochopila o co šlo, ale chování postav mi teda unikalo. Proč byla furt s tim pitomcem?! Nechápu to celé... ()

SeldomSeen

Český název možná trochu zavádějícím způsobem zužuje titulní otázku čistě na (ve filmu citované) "how do you know you`re in love?" Ne tedy, že bych snad chtěl tento problém nějak bagatelizovat, ale podle mě se film ptá i daleko obecněji: jak víme prakticky kdykoliv, co je "ta správná věc"? Reese váhá mezi dvěma nápadníky a kromě toho ještě také absolutně netuší, co se životem. Owena je člověku až líto, jak bezradně čelí zcela neznámým pocitům a nutkáním, tak neslučitelným s jeho dosavadní, velmi dobře "usazenou" existencí. No a Paul Rudd je zcela nevybíravým způsobem postaven do situace, která žádné "dobré" řešení jednoduše nemá... Možná je taková nerozhodnost, jakkoliv "ze života", něčím, co na plátně vidět vlastně ani nechceme, a i proto to nízké hodnocení zde, já si v tom ale své našel. Někdy je možná opravdu třeba přestat brát ohledy na všechny a všechno kolem a jít "sobecky" za vlastním zájmem. Jenže "how do you know"? ()

denyny

Ztráta času. Když si rok poté, co jsem si film pustila, nepamatuji, jestli jsem ho dokoukala do konce, je tu zřejmě něco špatně. Ještě ke všemu, když ve filmu hraje Nicholson a Paul Rudd. Ten je taky jediným důvodem, proč dávám alespoň jednu hvězdu. ()

unclejack

Mám z tohto filmu skutočne zvláštny, neurčitý pocit. Nie je natoľko zábavný, aby som sa uchechtával ešte pol hodinu po jeho skončení, nie je však ani natoľko citovo odzbrojujúci aby vo mne zanechal trvalejšiu stopu. Herecké výkony? Hej, tie sú nadštandartné, ale tu to končí. James L.Brooks ma akurát poriadne zmiatol a presvedčil ma o tom, že sú filmy, ktoré nikdy nepochopím a ku ktorým si zrejme teda ani nevybudujem vzťah. ()

Chanddra

Body dolů za podivný scénář, sem tam zmatené dialogy a špatný střih. Přemýšlela jsem, jestli to nepřekládal nějaký nedouk nebo to je fakt tak divný, že stěží chápu, co se v některých scénách odehrává. - Body nahoru za sympatické herce, kteří vypouští z úst ty nelogické věty s přehledem. Blondýnu nemusím, ale nevadí mi. Paul Rudd je k sežrání, ať hraje cokoli. - Dojem mi kazí Jack Nicholson. Sice tam měl nejmíň prostoru, ale celou dobu jsem nepochopila o co mu jde. Je to opravdu narcistní sebestředná osoba nebo má takový strach z vězení, že by to hodil na vlastního syna? Určitě by to uměl zahrát líp. Celý ten vztah otec-syn někdo pekelně odfláknul. - Nicméně hlavní hrdina se obdivuhodně nenechá zdeptat osudem a aniž by se hrozící situaci vyhýbal, tak se pustí do romantického vztahu, dobře to dopadne a tak máme splněno :-D --- Chtěli jste někdy dát pěstí otci svého šéfa? Proč je modelína lepší dárek k narozeninám než drahé hodinky? Hledáte tip, jak utajit před šéfem těhotenství 9 měsíců? Koukněte se (na vlastní nebezpečí) :-D ()

Phillippus odpad!

Rozmýšľam, či som niekedy videl horší film... nevidel. Trápna pseudokomédia bez štipky humoru s kŕčovitými dialógmi, s otravnými sebaanalýzami hlavných hrdinov bez hlavy a päty. Práve som zažil tých najhorších filmových 120 minút. Preboha, nechoďte na to do kina!! ()

Mc.Flurry

Tak prvnich 20 minut jsem se docela bavila. Vypadalo to jako dobre promyslena romanticka komedie. Zpusob baleni Paula byl taky velice lichotivy ale pak uz to zacalo nudit. Tuctovy? Mozna jo mozna ne...ale spis by se dalo rict ne dobre promysleny a jako Jack Nicholson v takovy mini roli? Nevim no na me to uz pak cely pusobilo dost trapne. Cekala jsem od toho vic kdyz jsem si precetla kdo za herce tam hraje. ()

komando20

Akože toto bola uplna maximalna nuda vobec som nepochopil o čo v tomto filme šlo jedine prečo som si ho pozrel je skvelý jack Nicholson a za neho su aj 2 hviezdičky. ()

tauli

Prosím, snažte se přežít první půlhodinu, pak už je to docela fajn film....Doporučuji přečíst si před shlédnutím několikrát obsah....Jediné co do teď nechápu je postava těhotné sekretářky.... ()

Pa.ja

Několik posledních minut celkový dojem z filmu vylepšilo. Do té doby mi přišlo, že se příběhově vaří z vody jen aby se délka filmu dostala na ony dvě hodiny. ()

baterka.27

První půlka filmu byla zmateným plácáním o ničem, už jsem myslela, že to prostě vypnu a půjdu dělat něco užitečnějšího. Občas se v té změti dialogů zničeho nic vynořil vtip, opravdu dobrý vtip, který najednou překvapil a rozesmál, ale jinak mi to přišlo celé nějaké nedotažené. V druhé půlce se však konečně všechno propojilo, následoval happy end a skončilo to, jak mělo. Myslím, že je to jeden z těch filmů, které si za měsíc už pamatovat nebudu, ale pár vtípků a příjemný závěr značně vylepšil celkový dojem. ()

RoyBatty444

Čo bolo toto? Príbeh o emocionálnych a inteligenčných kriploch alebo len veľmi divný pokus o stvárnenie mentálne zaostalých športovcov. Ten zástup Hollywoodskej smotánky pred a za kamerou nerozumiem. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)