Zneužitá

Drama / Thriller

USA, 2010, 104 min

• verbal

Tak když si slaboduchá čtrnáctka nechá dobrovolně zrevidovat bobra od nějakého pětatřicetiletého internetového úchyla a navíc se jí to i líbí, jde prý pořád o znásilnění !! No nic, holky, končíme! Už žádné Bonpary od strejdy verbala! A já blbec jsem si zrovna zřídil účet na Assbooku, aby se nám lépe chatařilo. Hnusná diskriminace! Když vám vykropí hrobku klidně celé fotbalové mužstvo dorostenců, všechno je OK, ale chudák obstarožní kolonádní obšoust musí čekat do šestnácti. Jak si pak má jeden pořádně užít! Po nadějném úvodu se film zvrhne v hodinové, nudné plačky a deprese nasraného tatínka. Jako otec se mu snad ani nedivím. Mně přijít domů dcera, že jí skvěle ojel nějaký týpek, se kterým jsem chodil na základku, a že ho děsně miluje, taky budu mít chuť nafiletovat ho na rybí prsty, nicméně začal bych s dcerunkou! Okamžitě bych aplikoval Fritzlovu terapii kombinovanou s Kuřimskou metodou a kuřte si, že by internet viděla tak ve čtyřiceti. To Američané jsou jinačí. Holka byla znásilněna, i když nadšeně přirážela a s radostí olizovala všechno, co mělo aspoň dvacet centimetrů, je to děsná chudinka, zaslouží si nový mobil a musí se kolem ní chodit po špičkách. Depku má z toho akorát ubohý tatínek, usedavě pláče kašle na práci a mlátí každého, kdo mu vizáží připomíná pedofila. Nuda k uzoufání, zpracování akorát tak nesere a já se divím, že má pan Tlouba potřebu brát takové laciné, televizní štěky. Že by si mu s dcerkou taky pohrál nějaký fešák kapku za zenitem?(28.6.2011)

Tak po shlídnutí tohodle filmu musim říct, že mě ale vůbec ničím nezaujal. Z traileru jsem na první dojem čekala hodně moc, ale sliboval toho hodně a ve filmu jsem se toho nedočkala, takže jsem měla zas přehnaný očekávání jako vždy. O hereckých výkonech radši nebudu ani mluvit, hlavní herečka mi do role ale vůbec neseděla a víc radši psát nebudu. Takže jedno velký zklamání. Ani mě nepřekvapuje, že skoro všichni dávaj 100% a já jen 60% ( a to jsem původně chtěla dát ještě míň). No jak je vidět, tak se fakt neshoduju s většinou. To už se mi potvrdilo u hodně filmů.(9.6.2011)

Silné téma, které bylo svým rutinním zpracováním předem odsouzeno k šedému průměru. Není to ani tak Schwimmerova chyba, který si s takovým tématem poradil velmi citlivě, jako spíš chyba scénáře, který jen jede podle zajetého mustru. Herci jsou velmi dobří, především Catherine Keenar mě tu zaujala jako chápavá matka. S hlavní představitelkoou, Lianou Liberato, jsem měla trochu problém, protože mi její výkon připad místy až moc "hraný". Nakonec mě film zaujal spíše otázkami, které vyvolává(bezpečnost internetu, nedůvěryhodnost registru násilníků atd.), než samotným příběhem.(23.6.2011)

Dávejte pozor, ke komu pustíte své děti..(16.2.2015)

Kvalitně natočené varování před odvrácenou stranou moderních technologií. Liana Liberato působí uvěřitelně, až je to zarážející.(15.3.2014)