Zneužitá

Drama / Thriller

USA, 2010, 104 min

Průměrné drama s ohraným tématem, které je oddělené na dvě naprosto jiné poloviny. V první se seznamujeme se zápletkou, znásilnění mladé dívky, která pedofila miluje a chrání ho, což se může stát, ale je to krajně nepravděpodobné. Paradoxně většině lidí se to od poloviny nelíbí, ale mě se druhá část líbila po psychologické stránce více, herecké výkony otce a dcery to táhnou mírně nahoru, ale i tak je to uspávající, alespoň ten závěr mohli zdramatizovat. 50%(9.6.2012)

Trust je (místy) dobré drama, které podle mě věrohodně zobrazuje problém pubescenta, který je schopen zamilovat se díky internetu a komunikačního prostředku / chatu. Někdy mi to všechno ale přišlo už moc hysterické a přehnané.(2.7.2011)

Po všech stránkách průměrné drama o rodinné idylce, která je narušena zneužitím dcery, která se přes internet seznámí s neznámým mužem, ze kterého se vyklube nebezpečný pedofil. Na jedno podívání neškodné ale snadno zapomenutelné.(14.7.2012)

Parádny film a to najmä preto, že verím, že mnoho dnešných 14tiek je skutočne tak (nepochopiteľne) blbých, a že pár výchovných faciek nikomu neublíži.(4.7.2011)

Mladá Liberato hraje jak z partesu a to samé, i když více očekávané, je Clive Owen. ___Není to detektivka, ale psychologický příběh o tom, jak se rodina vyrovná se znásilněním (?) dívky, která je v naší společnosti považovaná za příliš mladou na sex. A v tom to je, naše společnost se s tím vyrovnat nedokáže. Být to u přírodních národů, tak by si nejspíš řekli: A co? Aspoň se děvče zaučilo. Být to směrem na východ, tak by otec podřízl jak dívku, tak muže, který s ní byl. ____ Ale v tomhle společenství je dívka znásilňovaná několikrát. Nejdřív tím úchylem, ale horší je znásilnění důkladnou lékařskou a policejní prohlídkou. Nejhorší je ale znásilnění vlastní rodinou, protože to nikdy nepřestane, stále ji budou poměřovat tím jediným krátkým zážitkem, stále už pro ně bude ta znásilněná, hloupá, ubohá. Nešťastný los. ____ Závěrečná poznámka jen pro mne: Clive Owen hrající fotříka od rodiny? Ach, jaký žal! /8. 6. 12./(9.6.2012)

• - Scénář k filmu si David Schwimmer dopilovával s velkou dávkou osobního nasazení. Začal sním dokonce dlouho před prací na svém prvním filmu Maraton lásky (2007) (Mr. Filuta)

• - Když si Will (Clive Owen) píše s neznámým mužem na interentu, jde o autentickou konverzaci mezi uživateli "fleet_captain_jaime_wolfe" a "sadlilgrrl" převzatou z webu www.perverted-justice.com. (Mr. Filuta)