Trust

Trust

Zneužitá

Drama / Thriller

USA, 2010, 104 min

Děkujeme, ó pane, za chaty, tweety, SMS a vůbec božský dar sociálních sítí, neb hned se líp poznává a miluje bližní náš. Co na tom, že ty opravdu bližní kvůli tomu míjíme.. Určitě není na místě označovat tu naivní dívčinu nánou, či samicí skotu. Je potřeba si uvědomit, že nízké sebevědomí je živnou půdou pro všemožné manipulátory a to v kombinaci se známou pravdou, že peklo na zemi má podobu pubertální dívky, představuje nesmírně výbušnou směs, které by si měli rodiče bedlivě všímat (někdy i za cenu nekalých praktik). Tady Trouba fotr Clive, řekněme si na rovinu, selhal. Prevence mu zjevně nešla, kontrolní mechanismy taky nefungovaly a když už měl být dceři oporou, sám byl nejvíc zralý na poleženíčko na pohodlném psychiatrově sofa. A ani nechci vědět, jak by taťka vyšiloval, kdyby tělocvikář Charlie zaplul do deviantních sfér přinášejících společné libůstky s náruživými pivaři (studená čtrnáctka).. Trust sice decentně nakousl v současnosti velmi ožehavé a aktuální téma, ale co je mu to platné, když se Schwimmerovou režií nikdy Přátelé nebudeme..(10.3.2014)

V úvodu filmu si říkám ,,kde nechal Clive(jako postava) mužské myšlení?! Potažmo, kde je nechal Rosíček Shwimmer?", a v druhé si řikám - ,,co to dělá, proč to dělá, proč jedná tak lehkomyslně a zbytečně agresivně, proč je ta malá holka tak naivní a blbá, proč jsou vlastně všichni blbí?" Celých 90 minut jsem na to nemohl přijít a štvalo mě to, ale posledních pár desítek minut dovolilo mé napuklé žíle, zase v klidu splasknout. Film jako takovej, je suprovej - Clive, zajímavé kontroverzní téma - internet a úchylové, skvělé dialogy a, jak se dalo čekat, dobře odehrané role. 75% [HD](30.6.2011)

Čtrnáctiletá důvěřivá a citově nevyzrálá až naivní Annie se přes internet seznámí s o rok starším, sympatickým mladíkem Charliem. Začnou si spolu pravidelně chatovat, ale tajemný mladík jí o sobě neříká pravdu a ve skutečnosti je to pedofil středního věku vystupující pod falešnou identitou, který podobné dívky jako je Annie láká do svých osidel, aby je zneužil. Annie po schůzce s ním přichází na motelovém pokoji dobrovolně o panenství, její rodina je z toho na prášky, pedofil se vytratil neznámo kam a FBI, které se do celé záležitosti vloží, je proti němu bezmocné. Mohl to být vynikající psychologický film řešící velmi choulostivé téma, ale to nejzajímavější se odehraje v jeho první čtvrtině, kdy má film tajemné předivo při chatování dívky s domnělým chlapcem. Pak se to po schůzce s deviantem celé překlopí do nevěrohodného celku sice s poměrně dobrou psychologií postav a dobrými hereckými výkony, ale scénář předepsal, aby se postavy ve filmu chovaly přinejmenším dost podivně. Problém byl především v postavě Annie. Rozhořčení rodiče chtějí spravedlivý trest pro bastarda, který zneužil jejich nezletilou dceru, ale ta to po schůzce, na které se s ním dobrovolně vyspí, cítí jinak a je přesvědčena, že ve starším muži konečně našla někoho, kdo jí rozumí a chápe takovou jaká je a nedbá na to, jak tato negativní událost rozloží její blízké, ponejvíce jejího do běla rozzuřeného otce, který by toho nenáviděného bastarda nejraději sprovodil ze světa. FBI navíc vykazuje neobvyklou neschopnost v jeho dopadení a film postupně ztrácí na své síle. Ještě jsem tomu dal šanci v podobě vysokého hodnocení, pokud film přijde se zajímavým závěrem. Nic takového se ale nestalo a závěr to tedy moc nepořešil a jen mě utvrdil, že tenhle film, jak dobře začal, tak blbě skončil. Pokud tedy chcete vidět, jak Clive Owen dokáže za film vystřídat přes sto grimas na zadané téma "rozzuřený fotřík dcery pod zákonem" , máte jedinečnou možnost. A mladá Liana Liberato jako Annie je talent. Režie známého herce Davida Schwimmera více pracuje s psychologickými aspekty, než s explicitním vyzněním kontroverzního vztahu nezletilá dívka versus pedofil, ale nedostal dostatečně propracovaný scénář, aby svůj film optimálně natočil. Scénář dostal postavy tam, kde je chtěl mít. Film zkrátka v jednání a chování postav vyznívá značně nevěrohodně. Ale ani jako celek nečekejte nic extra. Náběh do průměru. 60%(9.6.2012)

,,JSI JEDINÝ KDO MI ROZUMÍ“...,,CÍTÍM K TOBĚ TO SAMÉ, ANNIE“..... /// Sehnat přítele je dneska fuška. Annie má štěstí! Ten její - na ,,chatu“ je milej, chytrej a... to vlastně stačí. Určitě by si dobře rozuměl i s jejím tátou (kurvaže, dyť jsou stejně starý!). Je prostě dokonalej! Film jako ALARM? Nikdy jsem nebyl 14ti letá holka a v jejím věku jsem na ,,chatu“ jezdil pařit (byla taková dřevěná s okýnkama a ...prostě domeček!). ZNEKLIDŇUJÍCÍ? Koukat na uchyláka, jak balí mladou (malou) holku (nepište mi holky, že nejste malý!), pak na ty kolem, jak je to sere a jí to nesere, pak to sere jí a ty vostatní taky, aby to nakonec nesralo nikoho a skončilo to šťastným fyzikářem..... Příběh odsunuje filmařinu do pozadí (každopádně z tý L.Liberato by něco bejt mohlo, jestli ji nějakej perverzák...). Neříkejte mi, že to takhle u vás funguje? Že je chování obyčejných lidí kolem mě horší než všichni perverzáci světa! Jo, emoce jsou, ale nevím, jestli jsem očekával zrovna tenhle ,,druh“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mé lásce po ,,síti“ nefunguje kamera (ta webová...). 2.) Nevím, jak se dneska balej 14tky. 3.) Chtěla bych si zase popovídat se svým perverzákem. Jak se má, co máma, pes.... 4.) Mám dospívající dceru a hledám důvod k zabavení počítače z dětskýho pokoje. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(29.6.2011)

• paascha

z počátečních *** jsem se pěkně propadl až do odpadu, a to jsem tu sračku ani nedokoukal. Další důvod, proč každou vteřinu děkuju bohu, že nejsem v Americe, nejsem Američan a nejsem ženská. Holkám s mozkem v hlavě se omlouvám, ale ony to pochopí(9.3.2014)