Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Nemohla tušit, že se stala předmětem zájmu anonymního pedofila, který při prvním setkání krutě zneužil její naivity a chladnokrevně ji znásilnil. Pro Annie už nic nebude takové jako dřív. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Vyšetřování FBI navíc dokazuje, že zdaleka nebyla první obětí tohoto internetového sexuálního maniaka. Otec Annie by nejraději vzal spravedlnost do vlastních rukou, dochází však k poznání, že jediné, co teď všichni mohou udělat, je být v této situaci jeden druhému oporou. (oficiální text distributora)

AngelG

Ano, jak tady téměř všichni uvádějí, tak první polovina filmu je v celku dost dobrá a ta druhá už téměř nestojí za nic.. ačkoliv herci byli dobří a téma si myslím, že pro dnešní dobu, kdy světu vládne internet, je aktuální, tak stejně to cosi postrádá.. ale rozhodně si myslím, že kdyby tenhle snímek začali pouštět na základkách, určitě by tim nic nezkazili.. ()

tranquill

Spíše televizní zpracování. Kam může vést internetová anonymita sice víme, ale naivita mladých stále přetrvává... No a nakonec to nejvíc postihne rodiče. ()

Kingjiri

To jsem takhle večer dostal náladu pustit si nějakou vážnější věc a nakonec padla volba na Trust, na který jsem byl zvědav už jenom kvůli tomu, že ho natočil David Schwimmer. Kdo by to byl řekl, že představitel přitroublého Rosse z Přátel někdy natočí drama? Ale teď už k samotnému snímku. Na začátek musím říct, že mi moc nesedí jeho zařazení do kategorie thriller, protože jsem tam thrillerovou složku hledal marně. Jako drama funguje Trust vcelku obstojně, pochválit musím zejména herecké výkony, na kterých zde bylo koneckonců stavěno nejvíce (asi jako v každém dramatu). Scénář nijak neohromí, ústřední téma je poměrně profláklé, takže ani nemůže nijak výrazně překvapit. Příběh se mi vcelku líbíl, jen jsem si osobně představoval trochu jiný, působivější konec. Co mě však trochu zaráží je fakt, že se zde pořád mluví o znásilnění. Prostě chlap oblbnul (nejen) na chatu 14ti letou holku tím, že jí řikal jak je krásná, úžasná atd. a ona s ním pak vlezla do postele zcela dobrovolně, nikoliv pod pohrůžkou nějakého násilí. Takže se nedá říct, že by byl sex v tomhle případě nějak vynucený. Pokud by se skutečně jednalo o znásilnění, pak by asi každej třetí chlap, co oblbne ženskou sladkýma kecama a následně s ní vleze na jednu noc do postele, seděl v lochu. I přesto však pořád šlo o docela slušný průměr, takže dávám tři trochu silnější hvězdy. ()

Denila

Celý filmem mě provádí jedna otázka. Proč stále slyším jak je vyspělá, když tomu tak vůbec není? Opravdu to tam zaznívá tak 5x a mě to teda trhá uši. Nemusí mi to ''cpát'' do hlavy, když tomu tak není. Pořádně pitomá čtrnáctiletá holka. Začala mi lézt na nervy. Proč se s ním vůbec scházela? A vůbec, proč s ním šla do cukrárny? Do auta? Při každé další scéně jsem dostávala pořádnou dávku nervů. Hloupá, hloupá, hloupá.. na to že ji bylo čtrnáct se divím jak můžou být holky tak pitomé. ''Panebože, jsem k smíchu!'' Alespoň, že jí to došlo.. Po hodině mě to nějak přestalo bavit... ()

josieaddms

Nikdy jsem nečekala že by Schwimmer mohl natočit takhle citlivé, a zároveň děsivé drama. Které není ani tak o činu znásilnění, jako o jeho dopadech na onu postihnutou osobu, na její rodinu, na vztahy mezi ní a mezi ostatními lidmi. Odporné, a zároveň zajímavé na tom je, že je to velmi realistické, znám se s lidmi které měli tak trochu podobné zkušenosti, a ty mi potvrdili, že takhle to bývá. Ať už tím teď myslím chování pedofila který ji psal a následně i zneužil, ale stejně tak i chování té dívky, která ve svém naivní věku myslela že je to skutečná láska a že ji ten muž doopravdy miluje, a úplně tak i chování jejího otce. V čem se mi film ještě líbil, byli herecké výkony, hlavně Owena a Keener ale i ostatních postav. Snímek řeší hlavně psychologii a emoce, a navíc si i rýpne do dnešních modelek které vypadají jako 14ti-leté holčičky a do hnusu jakým je svět modelingu který vlastně podporuje chlapíky jako byl Charlie. Zajímavé. ()

GTS_PUNK

Pokus o realisticky vyzerajúci počin z internetového prostredia sa Rossovi z Priateľov nepodaril tak, ako som si predstavoval. Z hereckého obsadenia hlavných rolí by bol človek spokojný, nuž ale to nie je to, čo robí film filmom. To, čo robí film filmom je na prvom mieste príbeh a ten, hoci bol zaujímavý a človek sa dokázal vžiť do toho, že sa podobné situácie stávajú, nedokázal nadchnúť natoľko, aby som si povedal "Paráda, toto je film ako má byť." Nie a celú príbehovú líniu zabila jej hlavná myšlienka. Nedokážem uveriť tomu, že by 14-ročná baba pokračovala v písaní si s najprv 20, potom 25-ročným mužom, ktorý jej sústavne klame, aj napriek tomu, že sa do neho "zamilovala". A už vôbec sa mi nechce veriť, že by pri stretnutí s ním išla dobrovoľne do auta, na hotel a tam sa mu predvádzala v spodnom prádle. Bullshit! Toto je filmová päsť na oko najväčšieho kalibru, akú som za poslednú dobu videl. Nie, nie a ešte raz nie. Nedokážem tomu uveriť a tým pádom som mal zničený aj celý zvyšok filmu, keď si hlavná postava stále nechce priznať to, že bola znásilnená a tvrdí, že internetového devianta stále miluje. Bullshit na druhú. Všetko od toho momente bolo... jednoducho ešte viac neuveriteľnejšie oproti tomu, čo sa stalo predtým. Ničomu vo filme sa už nedalo veriť a ani som na to nemal chuť, pretože to pôsobilo maximálne hlúpo. Ak by sa tvorcovia možno zamerali viac na rozvíjanie príbehu v prostredí strednej školy, či pokračovali v nastolenom trende zo začiatku filmu, mohlo sa jednať o zaujímavý kúsok. Takto je to len niečo, od čoho dávam ruky preč a jedno pozretie bolo viac než dosť. Trust alebo Can´t trust this movie je zlátanina snažiaca sa pôsobiť realisticky tak veľmi nasilu, až z toho nakoniec vznikla vec, ktorej sa jednoducho veriť nedá. Akokoľvek chcete. Z dobrého psychologického thrilleru tak vznikol len priemerný TV film, na ktorý divák ľahko zabudne. ()

datos

Drama jak se patří. Emoce Vám tečou přímo po zádech a odporně nechutný zážitek, který se Vám vreje přímo pod kuži. Deprese, slzy, řev a nenávist, vše v tomhle filmu Vás pohltí a určitě dostene. Clive Owen zahrál fantasticky a každá ta emoce je v jeho obličeji znát. ()

kenileja

Clive Owen je pro mně takovým mistrným hereckým chameleonem, je neuvěřitelně adaptovatelný a i do téhle role se skvěle přizpůsobil. Film se snaží být hodně emotivní, pokouší se v nás také rozehrát vlnu pocitů od pochopení až k nenávisti. Téma sexuálního zneužívání nové není a v tomhle ohledu nám bohužel žádné nečekané a zásadní novinky nepřinese. Jenže ono by asi ani nemělo. Takhle to ve světě bohužel chodí a není marné na to upozornit. Dle mého názoru Schwimmer až zas tak vedle nekápnul. Hvězda navíc za Lianu Liberato, které jsem uvěřil úplně každý pohled. ()

Talina

Docela mě překvapil konec filmu. Myslela jsem, že to buď "rafinovaně" skončí ranní dojemnou scénkou, a nebo ukážou, jak to ten peďák zkouší na někoho jiného (to by možná taky nebyl špatný konec). No, každopádně je to dobrý film s aktuální sociální tematikou, a co se toho pedofilů týče...na jednu stranu chápu, že se zřejmě narodili s jistou úchylkou a nemůžou si pomoct, ale na druhou stranu bych takovým lidem uřezávala hnáty po kousíčkách a ještě k tomu bych to solila! ()

Zombiepod

Schwimmer natočil v podstate všednú drámu zo života o problémoch dnešnej modernej internetovej doby ktoré sa dejú denne. Napriek svojej jednoduchosti je to veľmi zaujímavo natočené, nezdráham sa povedať že priam strhujúco. Dej je veľmi prostý ale nenudí ani chvíľu, Owen je fantastický a predpokladaná pointa filmu, incident, kedy sa všetko zmení, je vlastne len podnetom ku skvelo rozvinutým rodinným vzťahom a obrovskej zmene psychiky postáv. Hviezdu naviac pridávam určite za pre mňa absolútne nečakaný, dojímavý a neobyčajný záver. ()

TommyDiamond

Film poukazuje na palčivý problém sociálních síťí. Člověk vlastně nikdy neví kdo je na druhé straně virtuální debaty a může se lehce stát obětí nějakého úchyla. Přesvědčivé herecké výkony hlavních hrdinů, kteří se skvěle vžili do svých rolí. Plus má u mě Clive Owen za svůj výkon, role otce mu sedla. Jedinou kazovou věcí zde byl konec filmu, který byl odfláknutý (useknutý). Celkově 80% ()

Allka

Trust jsem zhlédla náhodou v pátek v televizi. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co může komerční Nova ve svém programu nabídnout. Téma je super a navíc smutně aktuální (přestože tenhle problém se už taky dočkal slušné osvěty, stopro je pořád dost slečinek, které se nechají snadno oblbnout, protože ON přece špatnej být nemůže). Ačkoliv jsem nejdřív čekala spíš honbu za viníkem a mrazivý thriller, podoba komorního dramatu mi nakonec nevadila. Herci jsou skvělí (i když mam trochu problém se svýma nesympatiema k Owenovi). Co mě ale vytáčí k nepříčetnosti, je chování hlavní hrdinky (a postoj jejího okolí k ní). Dle mého je to nablblá slepice, co naletěla úchylovi, nicméně dala mu v podstatě dobrovolně, pak pedála brání a miluje ještě víc a ke všemu má tu drzost kopat všude kolem sebe a místo, aby pokorně zalezla do kouta a škrabala prstíčkem, je na všechny drzá (a okolí přitom kolem ní chodí po špičkách, protože je přeci straaašná chudinka). V tomhle ohledu mi mluví z duše uživatel verbal. A tak jediná postava, se kterou aspoň trochu soucítím, je táta, na kterýho všichni příbuzní nasazujou, ale podle mě se chová ještě tak nejpochopitelnějc (krom toho, že měl v první řadě povedenou dcerušku minimálně pořádně proplesknout). Co se týče celkovýho hodnocení, tři hvězdy si Trust za všechny svoje klady určo zaslouží. Ale záporů má taky dost, takže víc ani ťuk. ()

Bezda22

Na začátku to vypadlo celkem slušně. Dalo by se říct, že to bylo dost napínavý. Nevim, kde se vzal ten záměr, že po půlce filmu to bude jenom o hysterickejch výkřikách do prázdnoty. Ten film v půlce ztratil všechno. Malá pitomá naivní holka, co si myslí, že 40ti letej chlápek co jí ojel, jí fakt miluje. Já nevim, od tý půlky mi to přišlo fakt strašně hloupý, až dost směšný a upřímně od srdce jsem si u konce zasmál. Asi byl záměr, napsat postavu plnout tuposti a naivity. Nevim, ale na mě to nějak nefunguje. Kdybych ten film neviděl, tak mě to mrzet asi taky nebude. Ten příběh prostě od tý půlky o ničem. Do tý půlky by to klidně za ty 4 hvězdy bylo. Schwimmer odvedl dobrou práci, o tom nic. Ale to prostě na tom scénáři nepřidá. 50% ()

megan017

Psycholicky poučný film, s melodramatickým podtextem, které sděluje poselství jak rodičům tak jejich dětem. Schwimmer mě na režisérské židly velmi překvapil, Clive Owen dojal, ale jinak tu moc nejde o to, jak dobré byli výkony. Pro ty, co neznají zákony, tak sex pod stanovenou hranicí(v USA 16), je stále bráno jako pohlavní zneužití, už jen proto, že zneužil naivity teenagerky, co se zamilovala do myšlenky, že prožívá životní lásku a že jí nikdo nerozumí, tak jako Charlie. Psychicky zdrcený otec, který trpí snad více, než jeho dcera, neukojitelně prahl po pomstě, napadal každého kdo vypadal podezřele, místo toho aby byl se svojí dcerou. Dramatické emočně vypjaté situace jsem věrohodně vyobrazeny, film dokáže vyvolat v divákovi emoce, když na to přijde. Celkově příběh působí velmi poučitelně, trpké zachycení reality. Film je takový, že jednoduše vytváří to, co vytvářet má a není moc věcí, co by se dali vytknout. ()

crazy.f

Tak buď je ta holka chytrá nebo není, to si musí scénárista rozhodnout dopředu a pak se toho držet. Herci hráli dobře, ale když neměli co, tak můžou být sebelepší. O to horší hodnocení, když někdo zkazí takovéhle téma, které by si zasloužilo lepší výsledek. ()