Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Rendiss

Drsnej Johnson a jeho dětskej kukuč. Chvílema je drsnej až moc. Chlápek mstící se za smrt svého bratra, nelítostně zabíjí všechny kumpány, odpovědný za jeho smrt. A ještě udělají z "The Rocka" nesmrtelnýho vocáska, kterej přežije průstřel hlavy, dvakrát. Konec nedomyšlenej a velice špatnej. ()

Hyb_rid

Po delší době je zase the Rock v akčňáku a tyhle role mu prostě sedí. Akce sice není sice nijak zběsilá, ale to jí nijak neubírá. Rock toho moc nenamluví, Thornton si radši dá nějaký to zdravíčko do žíly jen ten Jackson-Cohen je jak z reklamy na metrosexuály než řízný hitman profesionál. ()

Haymar

Akční maglajz, který se snaží být něčím víc než ve skutečnosti je! Odpustil bych zcela debilní scénář, odpustil bych i hafo logických kixů (obojí je u tohoto typu filmů jedním z "průvodních" jevů)... Co sem ale neskous?! Totálně dementně napsaný postavy a bohužel ještě hůř zahrané (ač byla k dispozici celá plejáda solidních herců?!)! Vážně nechápu, proč rejža za každou cenu chtěl, aby se Rock, Thornton, Guginová tvářili jak naprostý dementi a cedili z držky jednu blbější hlášku za druhou?! Celý tenhle průser korunuje zhovadilé finále a postavy Killera (Cohen) a Kazatele (Agbaje) - z těch už sem fakt tekl!... Ať jenom neprskám, akční scény byly celkem slušný + atmosféra se taky povedla... Škoda takhle brutálně promarněný šance! ()

Darik

Vypněte mozky, tenhle film moc smyslu a inteligence nepobral. Nebylo to nejhorší ale k dokonalosti to má na míle daleko. Kdo má rád akční filmečky, ten bude asi trochu zklamaný, milovníci dramatu trochu (ale opravdu jen maličko) příjemně překvapeni a napínavý to taky moc není (krom tak jedný scény) - je to naopak velmi předvídatelné. Jednou a dost. ()

Prochy38

Uff. Tak když tohle přitáhla přítelkyně domů, trochu jsem se bál, co z toho vyjede. Ale nakonec velepříjemné překvapení. The Rock si to fakt dává dobře a ať je těch scén za vlasy přitažených sebevíc, na mně to vážně zapůsobilo! Dobře zamotaná zápletka, přitom jednoduchý příběh. Jeden sympatičtější obličej vedle druhého! Fakt moc dobré! Je to taková akční jednohubka, ale jak jsem řekl, mně to fakt sedlo! ()

J*A*M*A*L

Vlastně popis nevypadal špatně a taky jsem viděl že je to nejlepší akční film roku 2010 takže jsem to musel vidět.No a ještě mi tam hraje The Rock tak proč se na to nepodívat?The Rocka mám hrozně rád a tady jsem proti němu nic neměl i když někde hrál rozhodně líp, ale film stál prostě za kulový.Celá planeta se už asi úplně pomátla, protože tohle není nejlepší akční film ani zdaleka.Pro mě osobně by to byli bez problémů Expendables, ale tohle?Další důkaz toho co já osobně říkám a jaké jsem si ustanovil pravidla kvůli těmto filmům: Nikdy nevěř trailerům a plakátům.20% ()

Dyas

Já nevím, čím to je, ale tento Rockův film se mi při každém shlédnutí líbí víc a víc. Hned úvodní znělka s nasraným The Rockem dokáže rozproudit vysokou hladinu adrenalinu a testosteronu v krvi. Hudba je tedy přinejmenším největším plus u tohoto filmu, akce je také dobrá a potěší. Jen ten blbej polda v podání Thorntona mi tam vadí, je to totiž odpornej hňup. Jeho osud v tomto filmu byl tedy velmi skvěle přijatou třešničkou na dortu. ()

rossi001

78% davam, ikdyz se objevilo par nudnych chvilek, akce a chut pomsty mi to vynahrazuje. A na toz ze toho Dwayne moc nenamluvil, ale konal, se uplantilo porekadlo, nekdy mene je vice. A ikdyz je tohle tady mezi temi radoby kritiky filmek na prumerne urovni vseobecne, tak hodnoceni tady uzivatele Isherwood je naprosto debilni a nemeli byste ho cist. Jdi se lecit ty "profesionalni kritiku" . Film navic doprovazi pohodvy soundtrack ()

Phorbo

Po Dwaynových úletech v rolích které zahrnují rodičovskou lásku se mu zase dostala do ruky role přesvalovaného tvrďáka, toužícího po odvetě. Žlutou motorku jsme vyměnili za Camaro SS, Samurajské meče za revolvery a kolty a Thurmanovou za Johnsona. Nebo to příjde fakt jenom mě? Bohužel je to škoda, Rock film táhne, ani chvilkové "epizodní" role slavných hereček mě nedopomohly změnit nějak názor na film. Velké mínus dávám Thortonovi. On sice na záporáka sedí ale tady mi příjde stašně nudný patron. ()

Tomin88

Jeden z nejnudnějších filmů roku!! Režisér je asi úplně blbej. ...Mám v hlavní roli bejvalýho wrestlera, kterej i umí hrát, ale hlavně se umí rvát a já mu dám bouchačku a řeknu: Jenom střílej.....Když už se schyluje k bitce, tak po dvou ranách je konec...UBOHOST!!! Nesmím zapomenout na WTF momenty jako fanatickej křesťanskej černoch atd. ......od úplnýho bahna to zachraňuje jen ROCK. Kdyby ve filmu Carla Gugino aspoň ukázala prsa, přidal bych hvězdičku. Ale nic!!! 30% ()

mosnak

Film o pomstě... čím víc obětí se mu hromadí tím víc mu do toho kecají. Dal bych 3 hvězdy a dokážou mě VŽDYCKY vytočit ty otřesné kecy o bohu atd. BOHUžel! ()

Ollie235

Kdo by čekal nářez, plný pořádných přestřelek a honiček v nadupaných kárách bude asi stejně jako já zklamán. Postava „Killera“ naprosto zbytečná. Kromě několika málo scén, občas solidní hudby a poněkud nečekaného závěru na tomto filmu není nic k vidění. ()

Pompaj

Hned od začátku vás začne masírovat vskutku dobrá hudba, která utváří filmu dobrý náboj. Celou tu dobu je film v dobrém tempu a člověk se opravdu nenudí. Ale něco tomu dost chybí a nemám tušení, asi to bude náboj. Jde to ve stejném smyslu jako Ctihodný občan. Finále bylo zajímavé, ale trefit do kovové destičky?:) Blbá náhoda za toto je to -. Celkově film byl zajímavý, ale něco tomu chybělo a ta chyba v závěru hmm. 60% ()

Zombi

Dopředu jsem věděl, že to není akční nářez, takže jsem nebyl moc zklamanej. Film je slušně natočenej s moderním, klipovějším vizuálem a slušnou hudbou, ale hlavně tu je vynikající testosteronovej buldok Rock. Týhle hroudě svalů prostě uvěříte i to, že vstane po střelný ráně do hlavy a rozerve vás na atomy. Linka s Killerem tu být nemusela a bylo by to opravdu rychlejší, ale ačkoliv u toho musíte vypnout mozek, nebo ho odstínit kovovou destičkou, dá se na to koukat. Slabší 3 hvězdy. ()

Oyer

Ku mému překvapení další akčnák, který má švih. Někdo může namítat, že je tu až přes příliš nadsázky a naivity, ale oproti řadě játrovin, kterými jsme v poslední době přehlcováni oceňuji na tomto snímku především to, že diváka nenechá v žádné minutě vydechnout, herecké výkony na úrovni a nějaké ty dojmy po snímku také zůstanou. Musím souhlasit s přítelem Timakem (daleko lepší než sračky, které točí Diesel...). 75% ()

Klajnik

Skvělé béčko. Jednoduché, ale stylové. Skála, Vítejte v Džungli a Rychlejší jsou tři filmy, které fungují, účinkuje v nich Rock, ale nehraje žádného nesympatického "sympaťáka" jako nyní. Druhá půlka je už ale docela nudná a dějově příliš nevyvrcholí. ()

Stanley619

Už trošku ohraný příběh o pomstě, ale Dwayne Johnson tomu pořád dává větší šanci na úspěch. Záporná postava B. B. Thorntona mi tam taky celkem sedla. 68% ()

dickadonna

Velmi úderná cesta za pomstou a odpuštěním. Minimalistický v rozporu s trailerem kterej ukazoval na akcni jizdu, ale rozhodne stoji za to. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu