Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Beky odpad!

První akční film na světě, který obsahuje míň akce než trailer!! To že je to nuda k posrání, to že film nemá absolutně logiku a to že film obsahuje nepochopitelnou linii se zabijákem z plakátu si nechám pro sebe. Protože kdyby tohle někdo věděl, tak se na ten film nepodívá!! Verdikt: Do mínusu jít nemůžu...jo, Rock má výbornej kukuč, ale to je asi tak všechno, když rejža je lempl největší, další pokus návratu do akčního žánru se nepovedl, ale vím, že Rock určitě ještě zazáří. Zasloužených 0%. ()

PiLgRiM

Akční americká tuctovka.... Rock je nesmrtelnej anděl pomsty i přes to že v novinách a televizi běhá jeho fotka nonstop, je schopen se stále vesele promenádovat po ulicích a nikdo krom hloupě filosofujícího nájemného zabijáka co nás celý film poučuje o tom co je život a smrt si ho nevšímá. Nenudil jsem se, ale vidět znova tuhle slátaninu nemusim. ()

elanius

Napriek relatívne slabému hodnoteniu som bol docela uneseny :) Podobne ako *Flipnic* považujem tento film za modernú Bčkovú akčnú pecku. Potešila zaujímavá hudba, neskutočne drsný The Rock a našlapané mašiny. Relatívne nedávno som videl Deathproof a Vanishing Point, Faster k nim bez problémov priradím ako svoju kultovú pecku :). ()

Phietros

Neskutečná odplata za smrt svého bratra, avšak né až tak akčně nabitá, jak se očekávalo. V první třetině filmu jsem byl spokojený. Propuštení z vezění, dobrá gradující hudba, hned první zabití a návštěva týpka co mu schání kontakty u kterého se před ním i největší mistr v těžké váze rozklepe a uteče.Vypadalo to nadějně, jenže ve druhé třetině se vše pozastavilo a film nabíral směrem dolů. Do cesty se připlétá nájemný vrah (mimochodem nudnej), pár přestřelek s ním no a poslední část se o moc nezměnila a ve finále u mě za 65%. Hodně se mi nelíbil úplný závěr, ve kterém je opět postřelen do hlavy od policisty, který v tom od začátku jede. No a pak se jen tak objeví, řekne že ho trefil do kovové destičky jakoby nic a zabije ho! Mohl to být neskutečně krutej akční filmek o pomstě, kdyby se nad ním víc zapracovalo a přidali se souboje. Místo toho je tu krimi/drama oddychovka, kde musím pochválit roli Dwayna Johnsona ušitou na míru. Nicméně návrat na vrchol to rozhodně není. ()

MiCM

Relativně jednoduchý děj, celkově přímočaré, v podstatě ale úplně parádní akční film. Nic tomu nechybělo ani nenadbývalo. Navíc ideální výběr herců i hudby.. V rámci žánru super.. ()

T-pack

Snímek začíná záběry na Rocka ve vězení, čímž slibuje akční podívanou. Pak ovšem přijede na scénu nápis driver a snad se i blýská na něco povedenějšího? Omyl. Faster se zřejmě shlédnul v řadě Tarantinovek, heist filmů a ostatních umělečteji podaných krimi akčňáků. Bohužel se je ovšem jenom trapně snaží napodobit. Ostatně už Dwayne Johnson v titulní roli něčeho, co aspiruje výš smrdí rybinou. Experimentální scény jsou naivní, akční pasáže nezáživné, za celý film ani jedna hláška a hudba vůbec neseděla, byť jí dělal skvělý Mansell. Co je ovšem na filmu nejhorší je onen pokus o něco lepšího. Kdyby zůstal v poloze jednoduchého akčňáku, bez všech těch zbytečných rodinných záležitostí, bez všeho toho promlouvání do duše, kdyby se The Rock místo jednoduchého střílení alespoň s někým dramaticky porval a před doděláním soka s loktem od svojí i jeho krve zahláškoval, kdybych si užil pořádnou honičku s těma dvěma krásnýma autama, mohlo klidně jít i o mírně nadprůměrnou záležitost. Jenže tenhle film se snaží z diváka udělat blbce a hraje si na něco, na co prostě nemá. A za tohle oblbování mu musím strhávat hvězdičky, protože se obávám, že u některých nezkušených diváků mu může vyjít. ()

venison

Někteří herci usilují o role, které by mohli zahrát.. Některé filmy jsou psané přímo na tělo herců, pěkným autům a ženám.. Dwayne Johnson a sbírka nadupaných veteránů dělá tenhle film.. Obsazení Billyho Boba Thorntona dost překvapilo.. ()

Bobik9

Slušně fungující akční thriller. The Rock je naprosto nejlepší kandidát na podobné role a já jako jeho velký fanoušek jsem si tento snímek velmi užíval. On prostě umí být neúprosná mlátička, která ale někde hodně hluboko má i srdce. K tomu se přihodil výborný herec Billy Bor Thorton, kterému to také sedlo. K tomu nádherná Maggie Grace a příjemné Carla Gugino a Jennifer Carpenter. Příběh, který vypráví o osudech několika lidí, které se propletly a Dwayne je rozseknul. Ponurá oddychovka, ve které není prakticky jediná kladná postava. ()

Andreas83

Pomsta jako hlavní téma filmu a do toho jeden hrdý nájemný vrah, tahle myšlenka se mi líbí ale není zdaleka tak propracovaná jak být mohla, šlo z toho určitě dostat víc ale jako relax to ujde. ()

Pump

Dwayne Johnson aka "The Rock", je pro mě jedinou alternativou svalnatého akčního hrdiny po Arniem. Jeho handicap vidím v uhlazené tvářičce. Arnieho ostřeji řezané rysy a vystouplé nadočnicové oblouky, však hravě vyrovnává nepřekonatelným výrazem obličeje, který bych nazval třeba "Devastator" :-). Ve FASTER Dwayne skvěle zapracoval na fyzické kondici. Pokud se nenecháte rozptýlit nijakým poldou v podání Billy Bob Thornton(a) a zoufalým šampónkem, kterého dobře hraje Oliver Jackson-Cohen, pak věřím, že si film užijete za plný počet. FASTER má koule velikosti ananasu. (Mrzela mě akorát jedna věc, ale chápu, že by to v USA vyvolalo negativní reakce. ) ()

Diego

Nejlepší je ten výraz, kdy má zabít reverenda, kde se hrozně snaží vytvořit lítostivej výraz :D Dwayne ty nejsi Arnold, tak přestaň při natáčení používat viagru. ()

JohnSmith

Před lety jsem tenhle film strašně hanil. Teď mi to nedalo a podíval se znovu a musím svůj názor změnit. Není to sice žádné veledílo, ale je to příjemný, lehce nadprůměrný thriller. ()

drake31

Mám dosť zmiešané pocity ohľadne Faster-u. Má to tempo - také pomalšie ale predsa tam je, postráda to akúkoľvek zaujímavosť, je tam vynikajúce herecké osadenstvo a vynikajúca hudba. Podľa trailerov som čakal troška viac. Predsa len to v nich vyzeralo zaujímavejšie, zbesilejšie (týmto pozdravujem Fast Five - Dwayne tam ma nesklam :)), a bola v ňom scéna na ktorú som sa tešil zo všetkých najviac a tú som nemal vo filme možnosť vidieť - poľutovania hodná situácia pre mňa. No nič Dwayne, možno to nabudúce vyjde, a uvidím ťa konečne v snímku v ktorom budeš biť hlava-nehlava každého kto ti príde do cesty a nebude to také že "Jedna rana medzi oči a koniec". Tak a idem sa poobhliadnuť po inam filme kde bude tá akcia znateľnejšia ... ()

0lie

Z počátku se to tváří, jako docela solidní akční snímek se zajímavou zápletkou, ale každou minutou to jde dolů a dolů..konečný dojem je nemastný neslaný, ale zase jsem chvilku nemusel zaměstnávat mozek a zase tak úplná sračka to taky nebyla..END! ()

Trustme

Já vím je to k zlosti - v tehdá očekávaném akčňáku Max Payne (2008) se spíše vystřelilo více z diváků (fanoušků) než-li ze zbraní... Podobně je na tom i Faster. Chlap jak hora, ksicht co by mohl dělat nábory do Ostravsko-karvinských dolů, sílu na 190.tém levelu a přesto mu jeho casting manager naděluje stále poněkud neadekvátní charaktery (čest vyjímkám). Ano, proč to ještě nezkusit po chlapsku i v 21.tém století a dát nostalgickým divákům zpět hrdinu, co třímá ve svých prackách lehký kulomet M249 s obtočeným nábojnicovým pásem kolem zápěstí a bez komiksových schopností vystřílí armádu zloduchů. D. Johnson se k tomu přímo nabízí. V tomto filmu to ještě však zase nebude. A mě to tentokrát vůbec nevadí, protože The Rock tu předvádí něco čím si u mě velmi šplhnul. Za prvé vylezl z komediálních sraček a za druhé nehraje v úplně povrchním akčním výmazu, kam se ho snaží škatulkovat díky jeho proporcím. Téma pomsty, revenge žánr je mou nejoblíbenější podívanou ve filmu. A tady se zas po čase ukázal velmi nahněvaný muž, toužící po odplatě. Nemluví, jen jde a koná. A nemá lasery, rakety a plasma výboje, jen revolver s poctivým kalibrem. D. Johnson přesně sedí na tento typ nasrané kráčející skály co se mstí. A doplnění o postavy Cop a Killer je krásné, až John Woo-ovsky inspirující. Zajímavě je i film nasnímám - kamera i střih se snažily být "faster" a Mansellova hudba to celé posouvá i někam výš. Takže Rocku, příště si klidně můžeš už dovolit tu masakrální střílečku a neboj, my tě nebudem škatulkovat do tupých hovad. Potom si zas třeba střihneš roli Martina Luthera Kinga.. ()

Timak

Už jsem se začínal bát, že Dwayne bude stějně jako Diesel točit už jen samé sračky. A pak se vyklube něco takovýho, jako Faster. Přesně pro takové filmy milujeme Dwaynea Johnsona a samozřejmě i B.B. Thorntona. Tleskám klucí, tleskám ... ()

Mihail123

Ono ťažko...z takto predvídateľného a mizerného scenára sa toho moc vyťažiť nedalo...po vynikajúcom úvode u mňa nastalo vytriezvenie. Rock má pár tehličiek navyše, jeho comeback do akčných filmov by som si predstavoval trochu inak. ()

Brain-D

Hodně nabušené akční béčko. Zároveň jedna z nejlepšcích rolí Rocka. Už od začátku to bylo maso. Běh, nabušená kára, nelítostné zabíjaní bez rozmýšlení, kazání v rádiu, totální pobuřuzující schůze typu "Kdo chce rozmašírovat držku?" hmm..nemalej nášup. + skvělý soundtrack. Pro mě jeden z nej akčňáku 2010 !!! ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu