Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

Danny F.

Dwayne s chladným klidem a nesmlouvavě likviduje vrahy svého bratra. A jde mu to solidně. V závěru filmu je zajímavé rozuzlení a to je asi vše co stojí za zmínku. Celý film má své tempo a divák se nijak nenudí. Avšak jde o klasické téma i děj. Není v něm opravdu nic zvláštního a ani nijak nepřekvapí. 60% ()

VasaX

Čekal jsem akční výplach a bezmozkovou přímou rubačku. A dostal jsem facku od Billy Boba Thortona a pak jeden ostrý direkt od obávaného The Rocka. Faster je pro mě asi největší béčkové akční překvapení, které doopravdy vyplňuje nadepsané žánry akce, krimi a dramatu. Nikdo nemůže čeká kvalitativní pozitivní extrémy ve všech těchto kategoriích. Ale je to povedený, dobře vyvážený a rázně natočený kousek. Tohle jsem si opravdu nechal chutnat a klidně bych si to zopakoval. Není to žádný filmařský zázrak, ale poctivé řemeslo s nehranou a nešizenou příchutí akčních béčkových krimi, co se točily dřív. Měl jsem chuť na něco lehkého, drsného, akčního, místy sarkasticky vtipného a stejně tak kriminálně-napínvavého. Po shlédnutí Faster jsem nemohl být spokojenější. ()

philip.j.fry

S Rychlejším nastupuje už od první půlhodinky pocit tak silné touhy vědět jak tenhle příběh dopadne,a po nějaké hodině sledování touha roste ve žravost a chtíč.A navíc Dwayne Johnson skvěle zapadá do mé představy o nabušených frajírcích jdoucí za pomstou.A co jsem tedy opravdu,ale opravdu nečekal,byl koncový zvrat,který nemáte asi do půlminuty před dějem konce šanci odhadnout.(Až na tu pitomou kovovou destičku,samozřejmě).Lahůdkou pro mě,jakožto fanda Lost,byla účast Maggie Grace,jejíž ladné křivky je potěšení sledovat.Shrnutí?Nabušená akční střílečka.Howgh. ()

uglug

Překvapivě slušná odplata tvrďáka Dwayna. Žádné nekonečné rvačky dvou nesmrtelných hord svalů, ale do poslední chvíle napínavá akční krimi s rychlým spádem. 70% ()

lykan9

To je snad poprvé, co se cítím po shlédnutí filmu rozpolcený. Příběh byl stupidní a předvídatelný až běda a na to, že se má jednat o akční film s Dwaynem Johnsonem, tak tam moc akce nebylo. Na druhou stranu, před každou popravou, kterou se snažil Řidič vykonat by se napětí dalo krájet. Dalším mínusem byly dvě zcela zbytečné postavy, a to Zabiják a jeho žena. Příběhem vůbec nepohli a byli doslova nezáživní, i když na druhou stranu pohled na skoro nahou Maggie Grace v posteli byl příjemný. A mohl bych pokračovat dál. Ve výsledku se jedná o lehce nadprůměrnou akční podívanou, kterou možná více ocením při dalším shlédnutí, ale také si to třeba více zošklivým. ()

Sany33

V Hollywoode majú naozaj dobrých ľudí na tvorbu trailerov. Lenže v tomto prípade z toho môžeme byť my, ako diváci, len a len sklamaní. Faster je film s minimom akčných scén a dokonca aj s veľmi skromne poňatými dialógmi. V prvej polovici to ešte ako tak funguje, ale s rozuzlovaním zápletky to vyzerá stále horšie a horšie. K tomu zbytočné postavy, udalosti, pri ktorých vám rozum stojí. Tento film nemá nič, čo by mohol ponúknuť. 41% ()

VanTom

Málomluvný drsoň "řidič" mě na své nekompromisně přímočaré, efektně nezastavitelné jízdě za pomstou (smrti bratra a průstřelu hlavy (dvojnásobného :))) v parádním bouráku a nasupeném výrazu Dwaynea Johnsona bavil. Horší už to bylo s nezáživnou linkou ztroskotaného "poldy" a jeho vyšetřování (která se aspoň ukázala k té hlavní jako dějově relevantní), natož s totálně zbytečnou třetí psychicky nevyrovnaného, po rodinném životě pokukujícího elitního "vraha". Když je sečtu a zprůměruji, dostanu za 3. ()

svobik

Na podobný typ filmu zbytečně komplikované, přitom ale velmi průhledné. Velké štěstí, že má Rock většinu stopáže naštvaný výraz, pokud se totiž pokouší o nějakénáznaky lítosti, vypadá to, jako by měl každou chvilku porodit. Velké díky za krásně nekompromisní první hodinu, vydržet to až do konce, lupnu tam klidně ještě jednu hvězdu. ()

JohnSmith

Před lety jsem tenhle film strašně hanil. Teď mi to nedalo a podíval se znovu a musím svůj názor změnit. Není to sice žádné veledílo, ale je to příjemný, lehce nadprůměrný thriller. ()

R1CH1E

Celý problém tohoto filmu je v označení "akční drama". Ono to totiž vlastně vůbec není akční a dramatických scén je tam taky pomálu. Je to vlastně spíš taková kriminálka, ale dobře natočená volně utíkající kriminálka s předvídatelným dějem a ohranou zápletkou. První hvězdu srážím za špatné označení typu filmu a druhou hvězdu srážím za ten dementní trailer, který jakoby lákal na jinej film. Možná bych pohopil jeho zběsilé tempo, ale proč tam kurva dávali akční scény a výbuchy, kterých bylo ve filmu asi tolik, jako poctivých poslanců v naší vládě? Je to jako kdyby jste si v McDonaldu objednali Chickenburger a oni Vám donesli Cheeseburger - z obojího se sice najíte, ale chuť je úplně jiná. ()

MI-380

Tenkrát na Západě, řídký odvar. Nedokonalá napodobenina, ale efektní a koukatelná. Nejednoznačný mstitel, důkladné detaily obličejů a zbraní, vyprahlá krajina, čisté modré oči. 60%. ()

Guzo

The Rock nepatří k mým oblíbeným akčním hercům a ani si nemyslím, že by se do Faster nějak extra hodil (jeho svaly nebyly skoro potřeba a neumí dávat zrovna dvakrát najevo jiný pocity než "chci tě zabít" nebo "možná tě chci zabít"). Každopádně běžný béčkový příběh, rutinní režie a vcelku slušný soundtrack dávají dohromady naprosto průměrný film. ()

Liqid

Faster je béčková akce, která nemá čím urazit. Nakorbenej hlavní hrdina, zabiják frajer a Camaro SS + Ferrari 360. Hlavní zápletka, tedy pomsta je dost ohraná, ale dá se to. Pokud se chce člověk oderagovat, tak tohle je dobrá volba. ()

tommy187

Film s úžasnou hudbou Clinta Mansella ma pomerne príjemne prekvapil a vôbec sa mi nezdal nejako zlý. Scenár bol jednoduchý, pri filme jednoducho človek nemal nad ničím rozmýšľať, herci boli veľmi dobrí, a zápletka nebola otrepaná :), a to sa v dnešnej dobre amerických "akčňákov" cení. Negatív tam bolo pochopiteľne oveľa viac ;), ale toto je film na prevetranie hlavy a preto dávam príjemných ***. Určite skvelý film na sobotňajší večer ... ()

Šakalík

Nečekal jsem moc a taky hned při prvním záběru, který ukazoval Johnsonovy potetované bicepsy, jsem protočil oči v sloup. Pak to sice mělo docela spád, jenomže vždycky, když už mě to začínalo bavit, se tam vloudila nějaká kýčovitě srdcervoucí scéna, která mě spolehlivě otrávila. Při vší úctě k představiteli hlavní role, on je to chlapisko jak hora, jenomže kromě své muskulatury nemá divákovi co nabídnout. Jeho hraní si vystačí s tím, že někam rychle vejde, maje při tom náramně rozlobený výraz, pak chvilku míří a pak bum-prásk a rychle pryč ze záběru. Na důvod, proč se ve scénáři objevuje postava jeho pronásledovatele Killera, jsem za celý film nepřišel, protože kromě toho, že má velmi fešnou přítelkyni, je tam vyloženě do počtu. Pak tu máme poldu na drogách, který tam naopak docela sedne, i když k těm sentimentálním pózám nemá pohříchu taky daleko. Samotný konec je natolik hloupý, že mi hlava s plesknutím spočinula v dlaních. Tohle je prostě kravina, kterou před ještě horším hodnocením zachránil zhruba dvouminutový výstup mého miláčka Jennifer Carpenter. ()

Soweek

Čtyři písmena - C O O L. Dwayne Johnson se konečně odtrhl od Disneyovek a vrací se tam kam patří. Když se jdu dívat na akční předvídatelné béčko, chci aby to bylo o pomstě. Chci aby v tom byl rozcuchaný feťák Billy Bob Thorton kouřící jednu cigaretu za druhou. Chci aby hlavní hrdina řídil Chevelle ročník 70. Chci aby film měl žlutý podkres stejně jako Mizerové 1. Chci aby se soundtrack skládal z vykradených songů z ještě víc cool filmů jako Lock stock and two smoking barrels a Big Lebowski a zbytek byl doplněn instrumentály od Clinta Mansella. Nechci aby ve filmu vybuchovali auta, baráky a umíralo tisíce lidí, ale chci aby v každém zabití byl cítit respekt, odpuštění a smíření. Nechci sáhodlouhé dialogy o tom, co je dobré či špatné, chci činy, které říkají co je dobré či špatné. V tomto případě nedávám 5 hvězd za nesmírnou kvalitu filmu, ale za perfektní dodržení toho, co by měl člověk čekat od takového filmu. Tohle je prostě béčko jak se patří. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu