Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

vlasto24

Veľké sklamanie... Ako keby si scénaristi povedali dosť a teraz sme pri kormidle my... a dopadlo to hooodne na... Sklamanie roka nevymazal ani perfektný Billly Bob...a týmto tie pozitíva končia. Dwayne NIKDY NEBUDE STATHAM aj keď sa vehementne snaží byť cool revenge one man show nad vecou, ale žiaľ nie je herec a vôbec, mám ÚPLNE V PÉČKU TAKÉTO CHUJOVINY A ZA TÝM SI STOJÍM CELÝM SVOJÍM MENOM!!! ALEBO MÁ NIEKDO SÚCIT SO ZOMIERAJÚCOU ACTION MOVIE STAR? ()

JeffScylla

Absolutně nic jsem od toho nečekal a počítal že po deseti minutách to asi vypnu a pujdu spát. Překvapivě jsem vydržel do konce bez mrknutí. :) souhlasim s B!shop ()

rigby

Plusy: výborná trochu temnější atmosféra, pěkné obrázky, skvělý rozjezd filmu. Mínusy: primitivní příběh doplněný o vysvětlování pro ty s nejnižším IQ, přehrávání "herců", rychlé utopení dobrého začátku do beztvaré nekonečné nudy a otupělosti. Verdikt: 2- ()

Wladimir78

Mám slabost pro Rocka (Dwayne Jonhson). Oproti názvu poměrně pomalu - ale ne nudně - plynoucí drama/akce - kdy nijak objevnej scénář je velmi kvalitně režijně pojmut, teda až na linku s nájemným vrahem, která mi lezla na nervy, byť konec ji částečně omlouvá. A výbornej soundtrack. ()

MrLinhy

Film o Pomstě. Nechápu tohle malé hodnocení, když to byla pecka, která měla koule rvoucí napětí! byla plná zvratů a akcí za mě 80 % ()

veverysiak

Chlapi chceli evidentne urobiť niečo viac než mierne napnutý thriller o jednom pomstiteľovi, ale zvolili dosť ošemetnú cestu, ktorá sa im aj vypomstila, mohla to byť slušná akčná krimoška bez snahy o zbytočné vnášanie nadmerných porcií citov a kvázipsychológie, a keď k tomu pridáme bizarné prvky ako fasa odolná kovová doštička vo Vodičovej hlave, čo hlce guľky ako kombajn kukuričný lán, alebo psychicky labilný nájomný vrah budujúci si vskutku podarený vzťah s nemenej zvláštnou blondínečkou, je na konci ťažké zostať seriózny a udržať si bránicu bez myknutia, takže 35%. ()

vofo

Měl to být ultimátní revenge movie s Rockem. Místo toho jsem viděl hodně slabej odvar než se očekávalo. ()

kelet

Dwayne Johnson prvýkrát v tomto filme predvádza svoj vymakanejší vzhľad, a je to poznať, vyzerá perfektne a hrozivo. Film o pomste brata nie je nič nové, ani to nič nové neukázalo. Pomsta bez akéhokoľvek zľutovania, až na výnimku, je spravodlivá a nutná. Akcie je tu dosť, avšak je to čisto film len o akcii, o pomste. Nemá to nijakú hĺbku, ale ako typický akčný film to je obstojné. Hodnotenie: 60% ()

Brooxen

První půlka je vcelku vydařená a i dobře "stravitelná" . Horší to pak je s druhou půlkou. Zmatené přechody scén a několik zbytečných pasáží filmu celkem ubírají. Dwayne Johnson podal pro mě klasicky dobrý výkon, který kvalitu filmu zvyšuje lehce nad polovinu. Za mě 60% ()

method1

30%...tak jsem uvažoval mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Pro jednu hraje nesmyslnost, stupidita celého filmu. Dívám se na film kvůli Dvejnovi a najednou, vždyť je katastrofický! Nakonec dvě za závěrečný "hyper" zvrat a Billyho Boba Thorntona. ()

Saxos

To musela bejt docela velká a odolná destička. Dvakrát koule do hlavy a vždy špatná trefa. Smůla nebo vlastně štěstí. ()

Cubah

Slušné herecké obsazení, ale ty pohledy do životů jednotlivých postav mi přišly nějaké prázdné, povrchní, bez hloubky, bez skutečné emoce, bez zajímavosti, takže se z celého filmu po jeho skončení stal jen nevýrazný kousek bez chuti... ()

v0jt1s3k

Tri hvezdy a neco. Rock hrat neumi, ale velmi uveritelne a proto mu nasrany mstitel sedi. Nehledam v tom neco vic, prijemny oldschool zazitek, malo slov, vice strileni, kvileni pneumatik. Ale docela zklamani, ze finalni sestrih je jiny, nez asi byl puvodni plan. Z redband traileru je videt, ze tam jeste mel byt finalni souboj s hitmanem. Asi to chteli zahrat pozitivne do autu :). ()

Johnnyka

Podle mě to byl super film, hlavně veliká odvaha natočit R - kový film v dnešní době. Kdy všechny filmy jsou tak plochý a za snahou nalákat co nejvíc mladistvejch, umírající nekrvácí. Teenagerové pak berou zbraně do rukou a jdou si do školy vyzkoušet, co zrovna bylo včera v kině a ouha oni spolužáci chrlí krev a trpí. Nevím nějak mi společnost ve filmovém světě přijde zvrácená. Naopak bych takové filmy teenagerům pouštěl, aby viděli jaké je to když člověk umírá násilnou smrtí, když umírá někdo blízky. Zpět k filmu, neobsahuje mnoho dialogů, ale o to víc je v určitých záběrech až lyrický, například otočka do protisměru a prostřihy z posledních vzpomínek na bratra. Všichni se tu ohání že je tam málo nepřátel a zničených aut. To už se z vás stali jen popkornoví diváci, že hodnotíte film podle nabouraných aut? Na film budete nahlížet asi jinak, až půjdete pomstít smrt někoho blízkého (což nikomu nepřeju). Když Dwayne navštíví bývalou přítelkyně ten jeho hereckej projev je fakt hodně sugestivní, žádenej řev výčitky, jen pár slov, pár slz z kamenné tváře, SUPER! ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu