Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

VojinRyan

Je chyba považovať tento film za akčný. V tomto filmu je od začiatku jasné, o čo pôjde. Ide o čistú drámu ( skoro až thriller ) o mužovi, ktorý pomstil smrť svojho brata. Film ma jednoduchý priamočiarý dej a prekvapivý zvrat na konci. Celý film Dwayne povie asi 12 viet, ale jeho výraz je neskutočne nahnevaný, čo mu sadlo. Inak film nepriniesol nič nové. ()

nigga

Vcelku mě překvapilo, že Faster není tak úplně akční film - pouze 2 krátké automobilové honičky a 2 téměř totožné přestřelky na chodbě, jinak jen další variace na filmy o tvrdém hrdinovi, tady s áčkovým vizuálem, co si jde vyřídit účty s lidmi, co mu zabili bráchu.. a to neměli. Naštěstí je Dwayne „The Rock“ Johnson pořádnej charizmatickej tvrďák, a i krimi linka s Billy Bob Thorntonem není úplně urážející, stejně tak scény s nájemným vrahem s city, který to dělá pro zábavu či pro co, není úplně neotřelá. Ke konci se to sice začně šíleně béčkově překombinovávat, ale budiž, je to béčko. Takže se na to vcelku příjemně kouká, ale nic, co bych potřeboval vidět znovu, takové Vítejte v Džungli nebo dokonce i Kráčející Skála byly výživnější, přesto jsem rád, že se Rock do podobných filmů zase vrací. 50% ()

SaNcHeZ_cz

Akční žánr to dnes nemá jednoduché. A když už se objeví nějaká naděje na změnu. Končí to většinou i přes pár světlejších vyjímek jako šílení lobotomie. Nebo tu pak jsou ještě filmy jako Faster. Ty co si hrají na akční filmy, nicméně nemají divákovi co nabídnout. ()

zlabus

Velice příjemný závan osmdesátek s přiměřeně stupidním dějem, enormně předvídatelnou (a stupidní taktéž) pointou. Nehrát v tom Rock, tak mě to asi tak nepobaví, ale když on je tak drsnej. :)) 65% ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Dwayne Johnson se po dlouhé době opět urval od rodinných komedií a vydal se někomu rozbít držku. Se svojí muskulaturou je prostě na akční filmy předurčen. Jako pořádné akční béčko tohle ale brát nelze, jen to jen Rockův pomalejší rozjezd a další akční účinkování snad už bude lepší. ~ Dwayne byl (asi) adoptovaný a v dospělosti se se svým bráchou připletl k přepadení banky. Je výborný řidič, takže pronásledovatelům spolu s kumpány uprchl. Nadšení nad lupem jim ovšem dlouho netrvalo, jejich skrýš totiž kdosi přepadl a oba bratři tuhle eskapádu odnesli. Dwayne kulkou do hlavy, jeho bratr s prořízlým hrdlem. ~ Dwayne to ale přežil, odseděl si svoje ve vězení a smrt bratra má v plánu pomstít. Zní to béčkově zajímavě, scénárista ale zase něco hulil, takže kromě epesního začátku filmu, kdy Dwayne odchází z vězení a jde si pro své auto, se už poté dočkáme jen "kráčející skály" a mnoha dalších zbytečných dějových odklonů směrem k odepsanému policistovi, který dostává případ záhadného vraha, oddělávajícího na různých místech z neznámých příčin různá individua, jeho parťačky z donucení a nájemného vraha se svoji přítelkyní. ~ Pochopil bych v ději ještě onoho policajta, ale linie nájemného vraha, jdoucího Dwaynovi po krku, je tak naprosto zbytečná, že vůbec nechápu, proč tu tahle melodramaticko-romantická pitomost vůbec je. Celý film tak akorát protahuje a zbytečně otravuje. Billy Bob Thornton se tu také moc nepředvádí a zápletka děje je jasná tak ve třetině filmu, i když vyvrcholení přichází k jeho konci (a díky tomu je vyvrcholení skutečně "nečekané"). ~ Bohužel, tohle se nepovedlo. Na jedno zkouknutí dobré, ale nadšení to nesklidí. Počkejme si tedy na Dwayna v něčem jiném, snad i lepším. ()

Ellmariachi

Naprosto v pohodě koukatelný akční kousek. Film o 4ech postavách, které spojí jedna loupež banky a jedno propuštění z vězení. Dwayne zde v uvozovkách hraje mstitele a znovu v uvozovkách hraje ho celkem dobře. Protože když to sledujete víte, že krom svýho šéfa pak nechcete nasrat už jen tohle hovádko. Billy jako polda je výbornej a Carla je furt kost. Jen ten vrah. Já vám furt nevím jestli byl anebo nebyl k smíchu. Každopádně jako celek to funguje velmi dobře a já jako nenáročný divák dávám 75 procent. ()

Riddick77

Trailery slibovaly nahypovaný akční trhák, ale místo toho jsme svědky dosti jednoduchého a nutno říci "obyčejného" filmu o pomstě, který místy dosti drhne a rozhodně není tak dynamický, vulgární a nahláškovaný, jak by měl být. Johnson se do toho asi musí opět dostat. Update po druhém zhlédnutí: Musím poopravit hodnocení, film viděn v HD (nikoli kinorip jako na první pokus:-) a zřejmě v lepším rozpoložení a bez přehnaných očekávání a nutno podotknout, že silný akční nadprůměr, sice poměrně málo akce, ale i tak si charismatický Rock a výborná hudba zaslouží 7/10 (původně 5/10)! ()

JJ.Gibson

Dlouho jsem čekal až se The Rock objeví konečně v něcěm lepším něž v prapodivných komediích. A dočkal jsem se!!! Vlastně jsem se dočkal mnohem víc věcí!!! Faster je dost dobrý akčňák, je to takový ten muscle akčňák, který nepotřebuje tuny TNT a hektolitry hořícího benzínu okolo... Místo toho zde objevíte namaknýho šílence, s osmatřicítkou, který touží jen po pomstě. A světe div se, ono to stačí. Ústřední trojice filmu je dosti charismatická, takže to celému snímku dává potřebnou šťávu!!! Až ke konci to zbytečně podřazuje ze šetky na pětku a tím trochu snižuje, jinak bezvadný zážitek... ()

GodComplex

Ne 1, ale rovnou 2 hvezdy ciste a jen za tradicne excelentni hudbu Clinta Mansella, ktera je ale zbytecne vyplejtvana na tomhle jinak odpadnim akcnim kousku, ve kterem te akce ani paradoxne moc neni. Cumet na dreveneho pana skalu, sjeteho Boba Thorntona a totalne nesympatickeho anglickeho hitmana me vazne nebavilo. Ze zacatku to vypadalo na alespon prumerny pomstychtivy snimek, to ale vydrzelo 5 minut, pak uz jen gradovala nesnesitelna nuda. 3/10 ()

Her0.89

Je velkou ironií, že film, který se jmenuje Faster je ve skutečnosti strašně pomalý. Podle plakátu, galerie i traileru by mohl leckdo (i já) čekat akční nářez. O to větší zklamání pro mě bylo, když jsem se díval na strašně utahaný a nakouskovaný film, který byl prostě divný. ()

SarumanKo

Možno ste nemali čakať akčný meganámrd, ufňukanci, a teraz by ste na Faster menej nadávali... Nie je to ambiciózny, originálny ani výborný film, ale príjemný rozhodne. Priamočiary, pochmúrny, rýchly a napriek absencii veľkolepejších akčných scén napínavý. Tillmanova klipová réžia šlape perfektne a niektoré pasáže sú vážne cool, Mansell muziku robiť vie a sympaťák na pohľadanie The Rock je pravý Arnie 21. storočia. Scenáru sa dá vyčítať skutočne mnoho (snaha o niečo hlbšie troskotá v základoch a keďže akcie je málo, bije to do očí, záverečné vymäknutie hlavnej postavy taktiež nepočítam medzi najoriginálnejšie javy, o jeho neustálom "ožívaní" nehovoriac), ale Faster pre mňa natoľko zapadá do škatuľky guilty pleasure, že nemám výraznešiu potrebu to robiť. Línia mlčanlivého pomstiteľa je výborná, línia narkomanského poliša v podaní skvelého Throntona ešte lepšia, no postava nájomného zabijaka a jeho ženušky je totálne zbytočná a veľmi rušivá. Záverečný zvrat trochu sa snažiaci vybočiť z klišé je fajn, škoda, že jeho dodatok tú snahu absolútne pochováva. Nadpriemer je to učite, ale na plné 4* celkom nie. (65%) ()

gogos

Vůbec né špatnej snímek. Bourák Johnson, vyfetlej Thorton a jógující Cohen splétají příběhové nitky sice možná předvídatelně, ale zábavně a se syrovým stylem. Faster je klasické přímořaré béčko s několika bočními linkami (které hodně rozvíjí alternativní konec) které rozhodně nenudí a neuráží. Možná nepřináší nic nového a převratného, možná není uplně nejlépe řemeslně zpracován, avšak milovníky 80. kových béček zcela určitě potěší a s přehledem zamázne nejeden sychravý večer. Slabé 4* ()

italka63

Jooo...Dwayne jako řidič s excelentní odpichem z místa a zajímavou kamerou v autě, nevyřízenými účty a namíchnutej. A Billy Bob, co zahraje všechny role na světě...mělo to mezery, jo, mělo...ale mělo to Dweyna s tím nejoříškovějším pohledem na světě a famózní figurou, tak ať nežeru, jsou to tři hvězdičky ! ()

Thomassi

Už od prvních vteřin, kdy Dwayne Johnson přešlapuje v cele jako lev, mi bylo jasné, jakým způsobem bude přistupovat k filmu a dalším postavám. Rozjede nekompromisní jízdu ve stylu Zabíj, co potkáš. A právě v tomto stylu jsem si to celé představoval, že to bude akcí nabitý film od začátku do konce ve stylu Crank. Hmm, to se ale nestalo. Na to, jaký to mělo akční potenciál, tak akce tam byla, ale v daleko menší míře. Je pravda ale, že i když se tam lidi pořád nemydlí, něco to do sebe mělo. Zase taková nuda to přece jen nebyla, i když za sebe říkám, že zklamání převažuje. Nicméně The Rock si asi konečně uvědomil, do jakých filmů patří. Ano, jsou to filmy tohoto typu a ne nějaký rádoby rodinný povídačky. ()

Hadža

Desticka v hlave je vyborna vec,ale neprehnali to tentokrat s tou destickou?No hlavne, ze se vykaslal na ruzne uteky na hory carodejnic a nedela vily zubenky. ()

FilmFan24

Vůbec ne špatný akčňák, kde právě z vězení propuštěný "The Rock" Dwayne Johnson vykračuje na cestu pomsty zabít všechny ty, kdo měli na svědomí smrt jeho bratra. Karty jsou rozdány hned na začátku, vše je podřízeno akci, která je nasnímána dost dobře. Pohledy zblízka, zdola či z vrchu dodávají šmrnc jinak tuctovému příběhu. ()

m@rz

Film sice není nudný, ale je neslaný a nemastný. Absolutně není využit potenciál Rocka ani akčního žánru. Od začátku až do konce stejná nota. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu