Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

=woody=

Ahoj, tak tohle je dobře obsazené akční béčko, které přesně zapadá do škatulky a věřím, že ani samotní tvůrci neměli vyšší ambice.. Dwayne Johnson si nebere servítky, občas zaslechnete nějakou vtipnou hlášku, občas vás vytrhne z děje svižná rocková pecka.. Na konec se budete fakt těšit - ne proto, že propadáte nudě, ale protože je dost dobře vygradovaný! Jenže právě v samotném finále filmaři všechno zkazili!! Závěrečný zvrat dělá z filmu béčko mezi béčkovými filmy a z režiséra - či scénáristy zase totálního matláka..! Taková škoda.. Mějte se filmově! Woo. ()

Bauer

Pro Boha živého proč? Další film o pomstě? Kolik jich bylo? Bylo jich tolik, že kdybych to měl počítat, tak mi to zabere, tak tři dny. Faster je pro mě debilita na entou, která nepřináší vůbec nic nového. Když jsem viděl nabušeného Dwayna Johnsona na plakátu, tak jsem myslel, že půjde o nějaký ultra akční nášup. A místo toho 90 minutová nudná a ničím nezajímavá (rádoby) akční jízda. Dwayne Johnson nepředvedl žádný výkon. Chodí. Střílí. Tváří se drsně a sem tam pronese pár vět. Najemný vrah, který je na něj najatý, je opravdu k smíchu!! Role B.B. Thorntona mi byla jasná hned od začátku. Možná bych udělal lépe, kdybych se podíval jen na trailer, protože ten byl zábavnější! ()

MeanWhile

Faster buď budou lidi milovat a nebo nenávidět kvůli velké absurditě celkového příběhu a Johnsonovy "nesmrtelnosti". Já sám bych se spíše přiřadil k té druhé skupině. Popravdě, čekal jsem od Fastera o mnohem víc, než co se mi dostalo po skoro 100minutách koukání na jedno a to samí. Jediné pozdvyžení ve filmu byl pouze začátek, kde jsem ještě nevěděl do jaké kravinky jsem to vlez. ()

Morholt

Tak jsem jako mnozí jiní těšil na další akční jízdu v Dwaynově podání, ale vylezl z toho guláš pseudo-psychologických linií, jedna neohrabaná studie zabijákovi duše a pitomej konec, korunující celý to zoufalství. Takhle teda ne. 30% ()

Lacike

Na uvod treba povedat, ze sa jedna o skvely nekompromisny revenge movie v style Payback atd. Aj napriek akcnym trailerom necakajte velkolepy akcny film. Trailery dokonca kvôli jednej na poslednu chvilu vystrihnutej línii obsahuju viac akcnych scen ako je ich vo filme (takze sa nejedna o podvod ako v pridade traileru na film Predators). Za nieco okolo 20 mega velkolepy akcniak nenatocite. Vo filme je len par kratkych zrucne natocenych prestreliek a jedna nahanacka. Nic viac. Pokial sa tesite na Rocka v drsnej buldocej polohe v akej sa doteraz este neukazal, tak budete nadseni. Pri jednotlivych stretoch medzi nim a chudakmi, ktori s nim predtym vydrbali bola taka husta atmosfera, ze by sa dala krajat. Este naviac je tu dost zvlastna linia ako z ineho filmu s najomnym zabijakom o ktorej som si zo zaciatku nevedel, co mam pomysliet, ale po chvili ma zacala bavit a tesil som sa na dalsi stret medzi nim a Rockom. Takisto ironicka zaverecna pointa mi prisla celkom v pohode uveritelna a nemal som s nou problem. Proste ked nebudete od tohto filmu ocakavat nieco cim nie je, ale akceptujete to cim je, tak budete spokojni. 8/10. ()

Caelos

Tenhle film drži primát. Postava Killera je nejzbytečnější postava v dějinách filmu. K čemu tam byla?! Můj jindy oblíbený Billy Bob Thorton je tady zase úplně vyjetá guma. A The Rock? Jasně, nečekal jsem koncert herectví, ale čekal jsem akci. Akci jako třeba v Kráčející skále. Jenže tady nebylo akčního nic. Ty dvě přestřelky? A ani hudba mě příliš nevzala, takový normální doprovod. A proč se to jmenuje Faster? CO tam bylo o rychlosti? Ten veletrapný rozhovor: Je rychlý? Je rychlejší. ???!!! A proč byl Killer takový debil? Opravdu hodně otázek po filmu v hlavě zůstane. No a scéna s farářem je až bolestně trapná a křečovitá. A to jsem po celkem "cool" začátku s odchodem z vězení čekal pořádná jatka... Br. ()

Tommassi3

"S přízrakem se nervu.." A přitom s přízraky bojujeme téměř všichni.. Faster v konečném důsledku možná překvapivě platí za nesmírně zajímavý biják, šikovný hybrid hloupoučkého béčka a snad thrilleru velmi důsledně pracujícímu s motivy rodiny, jakkoli vlastně nejvíce doplácí na obsazení rockového Dwayna Johnsona, jehož charisma tentokrát jako při rychlých a zběsilých žánrovkách pro podobně výtečně napsanou postavu nestačí ani omylem, jakkoli jinak castingu nelze vlastně cokoli vyčítat, když třeba Billy Bob Thornton je tu skvostný, a to paradoxně ani v Dwaynově případě.. ()

Terva

Kamerový záběr skrze tachograf je povedený, stejně jako více podobných záběrů. CITÁT - A teď jde po všech z toho videa.......... Náboženský podtext filmu velice uškodil. Číslo pět se stalo základem filmu. Driver ( Dwayne Johnson ) má na seznamu pět zrádců. Cop ( Billy Bob Thornton ) utrhne v nemocnici z časopisu článek " Pět kroků ke šťastné ženě ", Kněz ( Adewale Akinnuoye - Agbage ) adoptuje pět chlapců a pět dní také trvá tento příběh. CITÁT - Já si vás najdu a zabiju vás......... Svůj comeback zde zažije Guido a Maurizio De Angelis se songem Goodbye my friend. http://www.youtube.com/watch?v=4ildurwJPfQ Ve filmu dále zazní třeba Iggy Pop se songem Pobre Polomito, Killerův vyzváněcí tón v telefonu připomene Ennia Morriconeho a film The Goode, The Bad and The Ugly. Nakonec je to prostě pěkný příběh tak na 60 %. ()

Ouwen

Scénář mohl být líp vypiplaný a přidal bych pár bitek a přestřelek - jinak dobrá žánrovka. Famózní soundtrack podporuje atmosféru a začátek, kdy Rock odchází jako buldok z lochu je úplně monstrózní! (Goodbye my friend). Jezdí v nadupaný klasice a když se dostane ke svému cíli, tak mne napětí lisuje a nervy šrotují na plné otáčky. Líbí se mi i ten nekompromisní přístup, kdy někam přijde a prostě ustřelí palici parchantovi. Je tu jen pár přestřelek, pár honiček v autech a jedna krátká bitka na toaletě, v akci není o co stát. Mne však film kupodivu bavil. ()

Chermy

Co k tomu dodat? Řekl si asi scénárista a tak zapomněl dopsat dialogy. První polovinu jsem měl pocit, že sleduji pouze sestřih událostí a stále jsem se ptal: COŽE? V druhé polovině zjistíte, že se v COŽE opravdu mluví anglicky:-). Kdyby to ovšem zůstal film němý, pramálo by se změnilo. Když v jedné z prvních scén hlavní "hrdina" odhalí svoje závodní auto, svitne naděje na zajímavé automobilové honičky. Chyba lávky. Fasterova dovednost je totiž co nejrychleji zmizet ze záběru. Doteď si nejsem jistý jestli vůbec umí řídit. ()

Expendable

Tak jsem se na to nakonec podíval a udělal si vlastní názor, i přes abcenci akčních scén má film stále dost co nabídnout. Střihy jsou dost přehledné, krásné záběry pouště, větrné mlýny, města atd. The Rock tu, ale bohužel zaostává, přišlo mi, že trailer byl lepší než film stejně jako Macheta. Příběh je jenom o tom, že mu pár lidí zabilo bratra a on těsně před tím než ho střelili do hlavy přísáhá, že všechny do jednoho pozabíjí a o tom je celej film. Záběry z vězení jsou rychlejší než závěrečné titulky, automobilová honička tu je jedna, ale velmi krátko, pár akčních scén tu je, ale stále jsou dobré, film Faster je velmi pěkné řemeslné béčko, které mohlo být dost lepší, ale přesto si zachovává dobrý průměr. Doufám, že se u Rocka konečně někdy setkám fakt s peckou. ()

Torision

Od začátku je jasný, že je to jenom akční béčko, ale to mi ani nijak nevadilo, měl jsem zrovna chuť na nějakej testosteronovej biják a od tohodle jsem si sliboval hlavně přestřelky, automobilový honičky a drsňáckýho The Rocka, kde budu nějakou tu nelogičnost i tolerovat. Ale tohle byla akorát tak přiblblá splácanina, kde sice pár přestřelek i honiček je, ale jsou natočený tak prachbídně, že se u nich ani nedá bavit. Navíc se tu s nelogičnostma skutečně utrhnul pytel, že už toho bylo i na mě moc, scénář je děsně televizní a postava Killera snad největší debil v historii filmu. FInální rozuzlení mě mělo asi utěšit, ale spíš to potvrdilo, jaká je to hovadina. Ale koukat se na to dá :) ()

kleopetra

Celkem koukatelný film. Určitě by se obešel bez zabijáka chodícího na terapii, kázání polepšeného kriminálníka atd. Mohlo to být lepší... ()

Marsik

The Rocka mám rád a těšil jsme se na super akční jízdu a jak všem nakope prdel. Jenomže on jenom vždycky někam přijel, vystoupil, někoho zastřelil a zase odjel. Tak jako jasně, je to úsporné :), ale od něj bych čekal použití svalů, aspoň toho černocha vyhazovače mohl pořádně pěstma umlátit. To, že ten polda bude hlavní padouch, to se dalo už velmi brzy odhadnout. No a závěr, kdy i po druhý přežil The Rock střelu do hlavy, to mě rozesmálo. Hlavně když s klidným hlasem řekl: Mám kovovou destičku :) No ale tak film byl lepší průměr, 90 minut jsem v klidu dokoukal, takže 60%. ()

PauloZ

Prvních 5 minut navnadí na pořádně adrenalinovou akční jízdu, skvělá kamera, hudba a auta, kterou během filmu shodí zbytečné monology a některé scény, které ne že by přímo nudily, ale jsou zbytečné a zdržují (například scéna s expřítelkyní). Mohla to být skvělá akční popcornovka s drsným Dwaynem (jemu drsnáka žeru všema deseti:)), ale místo toho tu máme průměrně vyhlížející, rádoby příběhově promyšlenou podívanou. Potenciál to mělo solidní, bohužel opět jeden z nevyužitých :( ()

Kryton

Přímočarý akční odkaz na 80.leta, kdy se mstilo s pistolí v ruce a hrdina řekl pár slov. Dwayne Johnson je zpět v akčním filmu o pomstě. Billby Bob Thornton jako polda - vhodná rola. Co mi mírně chybělo - pořádná bitka! Jinak se mi moc líbila auta a i hudba ve filmu. Takže jasná akční lahůdka! ()

ledzepfan

Víc než tři rudé ze mě tentokrát sice nikdo nevytříská, ale v tomhle případě jsou to tři naprosto zasloužené, férové a solidní.. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu