Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

zorrra

hahaha tak toto uz co bolo? Konkretne, scenu s drvickou stromov a hlaskou: Are you OK? - som si pustila asi desatkrat a pokazde som taky vybuch smiechu dostala, ze koniec..pamatate si niektori hororovu komediu: Zivi mrtvi? Tak presne toto bolo na takom principe, ze take absurdne, az to bolo smiesne a vela vela krvi a hnusnych scen :-D ()

kriss1313

jeden z najlepších filmov aké som kedy videla...skvele som sa bavila..tento film nemá jedinú chybu...a tiež skvelé hlašky:,,Tí študenti sa sami od seba začali zabíjať na našom pozemku!'' ()

Kopeos

K tomuhle není co dodat, po dlouhé době komedie u které jsem se řezal jak kůň :D Ano je to hloupé, plné klišé ale je to stranda :D ()

Aresko123

Už dlho som nevidel taký dobrý film! Je to hlavne komédia s plnými vedrami krvy. Tvorcovia velmi vtipne využívajú všetky "zásady" z "ozajstných" hororov. Ja som sa bavil super, prvá polovica filmu nema ani jednu chybu, druhá už trošku strácala na pružnosti (ale prepáčil som im to lebo prvá polka bola tak dobrá že už sa nedala napodobnit). Scénka ako Dale príde za Tuckerom celý od krvi a vysvetľuje mu ako "nejaký chlapík z mesta" spáchal samovraždu v stroji na drtenie konárov naozaj nemá chybu!!! Odporúčam každému vidieť. ()

UnCool

Tento film mě celkem pobavil, ale přesto mi ty smti přišli málo vtipné, čekal jsem trochu více humoru, každopádně jako parodie velmi dobré, scéna kdy běží Tucker s motorovou pilou před včelami je dost dobrá. ()

Sasquatch

Totální mazec! Konečně po delší době komedie u které jsem opravdu brečel smíchy. Není to trapná parodie, ani teenagerovská komedie. Z mého pohledu kultovní záležitost. to verbal: Nejsem ani nadprůměrně obézní, ani podprůměrně inteligentní a ani nejsem typický vzorek americké populace. Myslím, že někdo těch lahváčů popil víc a nebyl schopen vnímat... A koukám že takových je tady víc...lidí bez smyslu pro humor. ()

AdamRaphael

Pokud čekáte horor o amerických křupanech rozhodně ho nedostanete. Film je výborně vytvořenou komedií na zavedený stereotyp. Dva kamarádi si koupí chatu a chtějí si užít skvělou dovolenou. Jsou to praví a trochu jednodušší chlapíci, takže "strašidelný" les, bouda plná vražedných nástrojů a výstřižků je v jejich očích vysněný sen o domku u jezera a dnech plných rybaření a pití piva. Proti nim stojí pošahaný vysokoškolák, který má o pár koleček navíc. Nejedná se o žádnou komedii pro rodinku k odpolední kávičce. Je to komedie určená mladým lidem a jako taková splňuje svůj účel na 110%. Při sledování jsem padal smíchy ze židle stejně jako mí kamarádi. Ke konci došla mistru pera inspirace a dostáváme se ke scénám ,kdy "cukr teče z repráků". I přes to a hlavně za herecký výkon Tylera Labina dávám 5/5. ()

losmachos

Výborná komedii. Konečně daly Kanaďané sežrat neustále náražky na jejich národ, který jsou snad ve všech emerickejch filmech. Tady co američan to totální debil. Každopádně oceňuji velkou dávku kreativity při vymýšlení smrtí, zejména šipka do drtiče byla výborná. ()

pepe10

U první poloviny filmu jsem se nepřestával smát, druhá polovina filmu ztrácela tempo, ale i tak řadím tuhle komedii vysoko. ()

Bleis

Chvíľu som sa bál, že to bude ďalšia stupídna a hlavne vôbec nie vtipná paródia, akých je dnes ako maku. Ono to síce z časti aj balansuje tým smerom, ale našťastie nakoniec celkovo preváži taká ta jednoduchá, nevtieravá zábava, čo vôbec neurazí a celkom pobaví. A to je myslím aj cieľom filmu. Za mňa 6,5 z 10. ()

Foof

V skutku okúzľujúce, príjemne úsmevné a miestami napínavé a tak trochu priblblé. Som známy tým, že ma rozosmeje všetko. Preto sa hláškou večera stalo "Damn it womam, don't argue with me !". Jediná škoda že nepatrila ani jednej z hlavných postáv. Možno som jediný, no ja som tento film vnímal ako paródiu. Paródiu, ktorá zosmiešňovala všetky prvoplánové horory o partii vysokoškolákov zabíjaných besniacim vrahom a musím povedať, že v tomto smere splnila všetky očakávania. 70% ()

Eclipsis___

Film, ktorý aj napriek svojej jednoduchosti dokáže pobaviť. Nečakal by som, že sa dá natočiť takáto komédia o pár nedorozumeniach. 80% ()

Celsius

Ne každý film musí být vážný. Tenhle je pro pobavení, nezvykle pojatý ne-horror, proč ne :-) Já se s těmi hromotluky bavil. ()

TomAbrt

Jedna ze zdařilých bláznivých komedií. Nápad na zápletku je originální a baví vás téměř celý film. Ovšem konec opět padá do hloupého klišé. Stojí za zhlédnutí, ovšem nevím, zda bych se kouknul ještě jednou. ()