Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

vinducha

Celé dění těto skvělé komedie definuje věta , "A pak najednou úplně z ničeho nic se tihle studenti začali sami zabíjet po celým pozemku" . Pan Craig tímto nesmrtelným dílem položil základ žánru komediální antislasher. ()

Tranda

Příběh: 7/10; Akce: 7/10; Humor: 8,/10; Násilí: 9/10, Napětí: 6/10; Hudba: 7/10; Vizuál: 8/10; Atmosféra: 8/10; Zábavnost: 8/10; Herci: 8/10; Index strachu: 2/10, Emoce: 5/10. 8/10 ()

Thalin

Bylo mi to doporučeno jako taková lepší parodie na všechny ty vidlácké slasher horory a já se rozhodně bavila. Proběhnou tu snad veškerá klišé, co se v takových hororech objevují, až na to, že údajní vrazi jsou dvě neškodný tupý paka, co jsou v tom naprosto nevině. Jen ten konec a onen plot twist mě osobně nezaujal a trošku to stáhl dolů. ()

Pattrick

To se mi líbilo, vtipné, svižné, hororové... Škoda, že v druhé půlce to začalo potom trošku skřípat, ale i tak, někdo nedokáže natočit slušnou komedii, nebo horor, a tady se povedlo natočit dvě věci najednou.. ()

khdb

Ze začátku mi to přišlo dost stejné jako všechny teenegerovské horrory,ale akce byly komediální a nečekané.Nikdo nechtěl nikoho zabít a přece se tak stalo.Já osobně nejsem na krvavé scény.Tady v tomto filmu to bylo jiné a dost jsem se bavil. ()

Figuto

Ani náznak umělecké hodnoty. Vtípky docela provařené, předvídatelné, tupější. Jednohubka která neotráví, ale ani nenadchne. Ale jo, zasmál jsem se. ()

Pellik

Téma les nie je nezaujímavá, ale musí sa podať v nejakom originálnejšom kabátiku, keďže tých filmov je pomerne dosť. Žiaľ, z celého filmu si pamätám len dokonalé bruško Katriny Bowden :) ()

kohout08

Tak todle je konec dámy a pánové :D Takovou vynikajicí hororovou komedii jsem neviděl ani nepamatuju. Nasmál jsem se až až.. Opravdu všem doporučuji se podívat. Byl jsem mile překvapen ! ()

DannyFreedom

Bomba!!!!Film tohle :DD sem se zasmál prostě. Jasný sice tohle to už bylo hodněkrát ale tohle prostě ma něco do sebe ta herecká obsazení Bomba Tudyk a Labine sou borci prostě. Když Komedie/Horor tak tohle :DDD i přes těch pár chybek ve filmu a originality tak je to asi nejlepší Komedialníhoror co zatím seženete takže chcete-li se zasmát tak si pustě Tucker a Dale vs Zlo :DDDD hlavně jtu de vidět že je tohle pravej kanadskej humor :DDD přeji krásnou Kanadskou noc :) ()

Kvetinka7

Myslela jsem si ze nejde udelat dobra hororova komedie.Ale tady se to podarilo.Je to parodie zaroven ale ne takova v pravem slova smyslu.Proto tomu vice porozumi jen ti kteri znaji treba filmy Patek 13 nebo Texasky masakr motorovou pilou.A z toho si film dela celkem povedene legraci.Zadne prehnane nesmysly ale normalni komedie o techto filmech. A byla mi blizsi nez tyto filmy samotne.Vzdyt ty studenti jsou prece tak pitomi a ty studentky tak naivni atd.atd. Jak vidno komedie se da natocit z kazdeho prostredi.Rikate si to prece neni normalni to se fakt nemuze stat ale to je natom prima a originalni co vsechno tvurce napadne a natoci.Cely film je zabavny ale ke konci straci tempo ale to nijak nevadi.Jsou tam pasaze co se moc nepovedly ale i tak je hodnoceni kladne. ()

Traktorista

Na festivalový film veliká paráda, je to sice vidět na efektech, ale to se dá překousnout. První polovina je fakt našláplá, upřímně jsem se nehorázně bavil a smál až mi skoro tekly slzy. V druhé polovině filmek začne trochu pokulhávat, ale i tak herecký výkon Tudyka to dokáže vytáhnout na slušnou zábavu i potom. Každopádně originální náhled na všechny ty sračky jako TMMP a podobně. Svěží film plnej výbornejch hlášek. ()

pepito25 odpad!

Ach! :-(( Musím priznať, že som nebol schopný dopozerať do konca. Stupídne a nudné a ešte - STUPÍDNE!!! Nelogické chovanie protagonistov ma skoro rozplakalo. Kámoš sa mi napichne na drevený drúk rovno pred očami, tak ja riešim, ako pôjdem peši 40míl, keď mám vysoké štekle - no a čo, nie? Z drtičky trčia chalanove nohy, idem vytiahnuť, čo z neho zostalo a keď ťahám za nohy, akoby som držal igelitové vrecko, ruky voľné, svaly nenapnuté - no a čo, veď asi vylezú po svojich? Napadnú ma včely, keď držím zapnutú motorovú pílu, tak utekám kade ľahšie, ale samozrejme so zapnutou motorovou pílou v rukách - no a čo, hlavne nech si ten, čo beží okolo, myslí, že ho idem rozpíliť a nevšíma si trčiace konáre... Mladí študenti prišli na náš pozemok v lese, aby tu páchali samovraždy. Takto to pochopím a vysvetlím to aj policajtovi, ktorý po nehode, ktorá nasleduje, poskakuje okolo s 15timi klincami v hlave, dokonca kým otrčí kopytá, ešte nájde vysielačku a chce zavolať posily. Po tomto a mnohom inom, čo som videl, som to vzdal a vzdávam to aj v tejto chvíli pri pohľade na hodnotenie tohto maglajzu, ktoré je k dnešnému dňu 75 percent. ()

Jirka19320

Takhle příšerně ujetý horor jsem ještě neviděl.Docela jsem se pobavil tou neskutečnou lidskou hloupostí.Smích mě ale pokaždé přešel neskutečně debilním dubingem,který na nějaké postavy totálně neseděl.Např.na Tuckera!Přišlo mi i jako kdyby byly potlačené zvuky v pozadí.Bylo slyšet pořád jen mluvení a okolní zvuky nic.Jediné,co doporučím je zkouknout tuhle ptákovinu pouze v originálním znění,protože dubing je hrozný!!!víc,než hrozný... ()

vadas

na prvu cast filmu sa mozem pozerat dookola, po serii nedorozumeni vznikaju zabavne a krvave sceny, pri ktorych pride o zivot vascina postav ()

stevkoI

Konecne nieco poriadne po dlhej dobe. Myslim poriadne na zasmiatie, vtipny nie az tak moc vtieravy filmovy pocin. Stale som cakal ako sa z toho ti dvaja "vrazdiaci"sedlaci (ktory v podstate ani nikoho nezabili) vymotaju...a nakoniec sa aj vymotali. Miestami som az vybuchoval smiechom nad hlaskami a udalostami, teda hlavne nad hlaskami: "Po celim pozemku se nam vrazdi studaci", "Neberou tvy pratele nejake prasky? Protoze zrejme si je zapomneli vzit" ... :-D ()

Qirozepi

Perfektní parodie na klasické horrorové vyvraždovačky. Trochu ulítlé, ale každopádně vtipné. "Měli jsme těžký den ....," XD ()