Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

chaosteory

Překvapivě vtipné a v těch správných momentech i docela děsivé. Pokud u začátku budete mít pocit, že to bude další trapná kravina, vydržte. Úvod totiž moc neoslní, tedy nato, co se děje potom. Mám rád nenásilné komedie, kde prim hraje lidská debilita a horrory plné náhod, o které tu není nouze. Když přistoupíte na tyto pravidla, dostanete hordu vidláckého ostrovtipu a pěknou porci mrtvol po celou stopáž (což je divný, když vrah se projeví až v druhé půli). Jediná výtka putuje na adresu dabingu, a to k výběru hlasu pro některé postavy. ()

StorWik

Film snažící se pohybovat v rovinnách komedie a hororu. Připomínajácí lehce parodovaný Nezvratný osud s plným pytlem hlášek :) Horor asi nečekejte, spíš krvavou komedii, kdy se vysokoškoláci sami napíchávají na kůl nebo skákají do drtičky :) Jednoduchý, oddychový film, nic víc od toho nečekejte :) ()

pikinek

Ze začátku sem byl dost skeptickej, ale docela mile mě to překvapilo. Příběhově to není nic světoborného, ale na oddechnutí a odreagování to stačí. Líbilo se mi, jak si ty dva ti studenti zaškatulkovali coby uchylný zabijáky a popravdě z jejich pohledu se není co divit, protože souhry náhod tomu dost napomáhali, i když to byli jenom dva vidláci, co chtěli využít volna a trochu si zarybařit a opravit chajdu. Není to takový ten typicky teenagerský hůmor, u kterého vám kolikrát a nemálo jdou oči v sloup a brada poklesne povážlivě nízko. Sice se asi nebudete smát v jednom kuse, ale pár míst vám spolehlivě roztáhne koutky do stran např. scéna s kopáním hrobu z pohledu studentíků a přitom jde o pouhou díru na sraní, a způsoby jakými "sebevražední" studentíci umírají vás taky nenechají alspoň bez drobného úšklebku. A těchto podobných situací je ve filmu celkem dost. Takže pokud se chcete trochu pobavit, tak s tímto filmem nejspíš nešlápnete vedle. ()

teseth

Tenhle nápad mě pobavil a po dlouhé době rozplakal smíchy. Hlavně první hodina vede velmi svižným tempem a vtipem ke skvělému konci, který se ale bohužel nekonal. Ten bohužel zadrhnul na všech frontách. Škoda toho. Ale stejně si dovolím dát 5* už kvůli tomu, že jsem byl schopen si některý části pustit ještě jedno a opět mi připadly vtipné. ()

dudel3333

táááááka velka blbost až taka že som sa smial od začiatku po koniec.Normalne patent na ludsku blbost v dobrom zmysle slova ()

Drky

Tuhle "komedii" jsem si vypral podle zde docela vysokého hodnocení a ejhle šlápnul jsem vedle. Neuvěřitelně tupé chování herců, u těch dvou buranů bych to ještě i čekal, ale u vysokoškolsky vzdělaných studentů? Těm to prostě sežrat nešlo. Připadal jsem si jako by se někde do lesa sjela bandy mentálně postižených teenageru. Čekal jsem, že se budu bavit a, že mě dvojice hlavních představitelů dost rozesměje, protože mám rád takovouhle srandu, ale bohužel, některé jejich rozhovory byly opravdu mimo( kdo ví možná to bylo tím, že jsem to viděl v českém dabingu). Proto dávám 1* za to co se vlastně "vyklubalo" z "bojovného vůdce" studentů a 1* za konečný happy end, kdy ten závěrečný polibek jsem Dalovi celý film upřímně přál...on jediný byl sympaťák...Hodnocení 2* a 45%. ()

xxxdvorixxx

Není třeba popisovat množství citací na provařené filmy. Není to nic složitého, prostě to převrací nejznámější příběhové klišé naruby. A to je vlastně celá zábava. + Alan Tudyk, protože Firefly :) ()

kacudzde

Tak tahle parodie na hororové filmy byla opravdu vtipná. Dvěma místním usedlíkům se do cesty připlete partička vysokoškoláků, která až na výjimku, přijde řadou nešťastných příhod o život. A právě některé okolnosti vedoucí ke smrti fakt pobaví ( vosy, drtička) ... A jsem ráda, že tvůrci neopomněli obsadit i roli opravdové blondýny, která pobíhala lesem v lodičkách, šortečkách, růžovém tričku a s kabelkou přes rameno :-) . Jo a pivo je účinná desinfekce :-) .Proti jiným parodiím zdařilá podívaná. ()

HMTD

Nemám rád vyvražďovačky, obvykle jsou stupidní, postavy se chovají nelogicky a psychologie záporáka se často vůbec neřeší. Když jsem na CSFD narazil na tento film, zaujalo mě Zlo v názvu tak jsem se podíval na trailer a řekl si tohle musím vidět. Ve finále jsem se hodně nasmál, byl potěšen chytrým řešením různých situací a celkově spokojen. Nejujetější moment celého filmu, policisty vidí dva típky jak táhnou spodní půlku těla, no nevím jak bych zareagoval já. Hlavně Dale je super. A kombinace chytřejší a hloupější brácha zde funguje skvěle, asi jako v Menuji se Earl. ()

snupko13

Prvá polovica prekvapivo vtipná paródia na klasické hororovky o skupinkách teenegerov bojujúcich proti psychopatom. Naozaj oceňujem aj nápad ako by to bolo, ak by to bolo všetko naopak a naozaj len jedno veľké, síce krvavé, nedorozumenie. Ale ako vravím prvá polovica, až po zasamovraždenie miestneho šerifa, potom už film stráca na originalite a aj trefných hlášok je pomenej a tučný, obmedzený Dale vám začne trochu liezť na nervy. ()

ragtime

Že scenáristi už nemajú nápady? Slasher totálne obrátený naruby, neskutočne vtipný. Čím menej o tomto filme viete, tým lepšie. ()

Sekacik123

Celkom slušne, dalo sa to pozreť, aj pobaviť sa na mnohých scénach, no niekedy mi to prišlo také nasilu ako keby hrané . Ale je to príjemná komédia na pobavenie :) ()

ELDoctorow

Žiaľ filmu veľmi rýchlo dôjde dych a šťava. Po najlepšej scéne s drvičom a oštepom (tak dobre som sa nenasmial už dlho) to už len upadá. Myslím, že tvorcovia sa mohli o niečo dlhšie pohrať s tým ako hlavná dvojica netuší, že sa okolo nej zabíja partia študentov. Ale inak svieži a príjemný iný pohľad na žáner. ()

P@\/EL

Hodně povedená hororová komedie, která staví zápletku a děj na sérii nedorozumění. Opravdu dobře jsem se bavil u těch brutálních, krvavých sebevražd, které mi přišly konec konců i docela nápadité. Je pravda, že závěr je trochu vyhrocenější, což však nemění nic na tom, že se jedná spíše o oddychovou podívanou. ()

Patroxi

Zábava na urovni při čtení názvu a obsahu sem čekal nějaký trapný hororovo komediální film jako byl mrtvý sníh ... ovšem tento film mě dostal na kolena díky své retardaci :D užasné stvárnění 2 vesničanů a vypatlaných studentů :D jejich sebevraždy byli tak komické že mi tekly slzy smíchy zaručených 5 hvězd. Užasný humor !. ()

XTrader

Takovej debilní komediální "horor" kde se banda přitroublých studentů pozabíjí jen kvůli svojí blbosti, občas je to sranda :-) ()