poster

Králova řeč

 • Velká Británie

  King's Speech, The

 • Slovensko

  Kráľova reč

Historický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA / Austrálie, 2010, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  *****

  Colin Firth ve své nejlepší roli. Tenhle film nedrhne a nenásilně graduje k pětihvězdičkovému konci. A mám dojem, že Firth si dnes večer dojde pro plešouna.(27.2.2011)

 • Nathalie
  *****

  Ačkoli je hlavním nehrdinou koktající král, tenhle film se ani na okamžik nezadrhne. Znovu se mi potvrdilo, že chytré konverzační drama v sobě může nést několinásobně víc napětí než tucet thrillerových lekaček.(17.2.2011)

 • Malarkey
  ****

  Pitvat by Velká Británie do své minulosti uměla, to se jim upřít nedá. Dokonce to natočili tak, jak se na historický film sluší a patří. Přeci jenom to není zase tak vzdálená minulost. Každopádně jsem se dočkal jak zajímavých zjištění, tak děsně nudných pasáží. Stejně tak jako chytlavých scén bylo plno, tak otravných scén také vcelku slušně přibývalo. Všecko se to tu tak nějak přirozeně mísilo a celé to vypadalo vcelku hezky, protože do toho Colin Firth naprosto parádně koktal. Ten se nakonec dokoktal až k závěrečnému finiši, který mu vynesl obrovský aplaus snad od všech, kdo film viděli. Ještě aby ne, když se celý film tak nádherným způsobem zadrhával ve skoro každé větě (Mimochodem, docela jsem zvědavej na dabing, jestli vůbec bude). Film, který má na to stát se historickou klasikou, díky čemuž může děkovat především samotným hercům, kde se opět vyřádila celá britská smetánka.(7.2.2011)

 • Tetsuo
  ****

  Byl jsem až překvapený, jak se mi takhle konzervativní film může líbit. A vlastně jsem byl překvapený, že není zase tak konzervativní...(7.2.2011)

 • robbiee
  *****

  [imdb: 8.5/10] | me: Výborné spracovanie pohľadu do súkromia britskej monarchie v časoch začínajúceho nemeckého vojenského ťaženia. Film vynikajúcim spôsobom zdôrazňuje istoty, dôležitosť kráľa a jeho postavenia pre existenciu Britského impéria. Je to skvelá filmarina v dokonalej symbióze s vynikajúcimi hereckými výkonmi. Aj zdanlivo nudná téma pôsobí ako pútavý príbeh, ktorý má v každej minúte čo ponúknuť.(25.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace