Králova řeč

King's Speech, The

Kráľova reč

Historický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA / Austrálie, 2010, 113 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $138,797,449Tržby Celosvetovo $430,821,168Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,587,224 //počet predaných kusov 276,453Tržby za predaj DVD v USA $40,956,139 //počet predaných kusov 2,168,967║ Ako je to dobré ale nič viac, na taký ohlas aký to malo by to malo úplne ináč rezonovať v človeku, herci sú výborný o tom niet pochýb, metódy Lionela strhnú, trápenie kráľa pri rozhlasových prezentáciach prežívame s ním ale to je asi tak všetko čo zaujme ako celok to nemá až takú vehementnú hĺbku, určite mi na celý film nevystačí liečenie z koktania, chcelo to niečo viac aj zo života za čo by sme ho mohli mať radi či nenávidieť, nuž chýba mi tam niečo prečo by som si to rád pozrel znovu. Na druhú stranu je to natočené aspoň za taký rozumnejší rozpočet. /60%/(12.2.2012)

Nádhera! Britové ve skvělé formě. A prosila bych Oscara pro Colina Firtha a Geoffreyho Rushe!(22.1.2011)

Tak mám nějak nejasno.... Film? No jo, dobrý. Herci? No jo, dobrý. A Oskaři k tomu? No jo, dobrý. To vše je dobrý. Co není dobrý je fakt, že nemám nějakou zvláštní potřebu film vidět znovu, přestože je tam mnoho mých oblíbených ingrediencí... 60%(17.3.2011)

"Behind-the-scenes" královských patálií, převážně logopedického ražení, z období závěru slavného britského impéria. Film nepostupuje nijak zázračně po celé své délce, ale jakmile se nachýlí ke konci, pár emotivně přesně mířených momentů ho ve vás opravdu umocní. Nemáte-li od přírody problém s dvouhodinovým konverzačním dramatem, pak není co řešit.(12.2.2011)

Jeden z těch oscarových fláků, které budou za pár let v kolonce "překvapení" a ve filmových encyklopediích u nich bude zmínka, že Tom Hooper byl jeden z nejpřekvapivějších vítězů v historii. A víc informací se do toho odstavce asi nedostane. Ani o Hooperovi, ani o filmu.(9.3.2011)

• Colin Firth