poster

Králova řeč

 • Velká Británie

  King's Speech, The

 • Slovensko

  Kráľova reč

Historický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA / Austrálie, 2010, 113 min

 • larelay
  *****

  Film, ktory vas odzbroji svojou lahkostou, neuveritelnou ludskostou a v neposlednom rade hereckymi vykonmi, ktore absolutne podtrhli uveritelnost celeho pribehu. Posledne minuty kralovej reci boli tak emotivne, ze som nechcela, aby vobec skoncili. Silu priatelstva, odhodlania a silnej vole by som citila skrz monitor aj keby som bola slepa a toto filmu "Kralova rec" uz nikdy nikto neodoprie.Nikto iny si tento rok v muzskej kategorii nezasluzi Oscara viac, ako Colin Firth a Geoffrey Rush a pevne verim a dufam, ze si to budu mysliet aj pani akademici a konecne raz urobia spravnu vec.(12.2.2011)

 • Shit
  ****

  Film se opírá zejména o Firtha, kterej je výbornej a evidentně nepřekvapilo jenom mě, že umí mimo romantickýho blbečka zahrát i blbečka s vadou řeči a pak o Rushe, kterej i když nemá jako Firth na svý postavě nic vyloženě výraznýho k hraní, tak se Firthovi téměř vyrovná. Ale co dál? Film v podstatě neustále řeší jen Firthovu vadu řeči a více méně se takhle dotáhně až ke konci, sice se netáhne nudně, ale rozhodně se netáhne ani nějak úžasně poutavě.(20.2.2011)

 • J*A*S*M
  ****

  Velmi příjemný dobový film. Série logopedických sezení není zrovna námětem stvořeným pro stříbrné plátno, přesto se jej podařilo transformovat v pozoruhodný výsledek. Colin Firth v roli nejistého koktavého krále exceluje, jeho výkon je jednoznačně oscarový. Současně na mě ale působil velice upřímně a nevykalkulovaně, jako ostatně celý film. Když v závěru došlo na tu titulní "king´s speech", byl jsem dojat. 9/10(23.1.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Časový plán natáčení byl přizpůsoben především Heleně Bonham Carter, která v době natáčení tohoto snímku natáčela také dva díly Harryho Pottera. (don corleone)

 • - Ve filmu se setkáme s těmito monarchy: králem Georgem V. (1910-1936) hraném Michaelem Gambonem, králem Edwardem VIII. (1936) ztvárněném Guy Pearcem, králem Georgem VI. (1936-1952) hraném Colinem Firthem a královnou Elisabeth II. (1952-), kterou zde uvidíme jako dítě - princeznu Elisabeth, již hraje Freya Wilson. (Othello)

 • - Colin Firth získal od evropských filmových akademiků cenu za nejlepší herecký výkon roku 2011. (Terva)

 • Colin Firth

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace