Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

zombkiler

Když sem odcházel z kina, tak sem si připadal že to je docela pohodovej film a klidně ty 3* bych dal ale nasledující den, bohužel hrůza.Milostných scén zde bylo málo (ba skoro žádná), zmatený děj a snad jen krása Benátek je jediný plus tohoto filmu a Angelina už opravdu není nejmladší. ()

bartias

Exotické exteriéry jsou v podání Floriana Henckela von Donnersmarcka (Životy těch druhých) zvláštně fádní a mezi charismatem vyzbrojeným Johnnym Deppem a pečlivě nazdobenou Angelinou Jolie to podivuhodně nejiskří. Cizinec má v rukávu pečlivě připravenou pointu, jenže než na ni dojde, v podstatě přestane být jakkoliv zajímavý. 5/10 ()

ivet.ka

Dávám jednu hvězdičku za Deppa v pyžamu, který svým super teatrálním způsobem přebíhá přes benátské střechy. Jinak je tenhle film prostě hnus, na který se dá podívat sotva jednou. Absolutně vůbec nevyužil potenciál, který skýtá tak hvězdné obsazení. Angelina Jolie jako femme fatale působí příšerně voskovitě. A Depp by ze sebe rád něco vyrazil, ale tak hloupý scénář mu prostě musí ty nohy podkopnout. Ricky Gervais to na Glóbech vystihl. Film nominovali pouze proto, že tam chtěli dostat Deppa a Angelinu. No dobře, ty exteriéry jsou pěkné. Ale to je bohužel vše. ()

tom88

Zo začiatku pomalší rozbeh, no neskôr film dostatočne vtiahne a diváka baví až do konca. Nejde o žiadnu dokonalosť, to ani náhodou, ale určite je to zábavka , z ktorej som mal po skončení radosť. Viem, že časom z hlavy vyfučí, no určite nebudem na film spomínať v zlom. Deppovi a Angeline to síce šlo, ale nehodili sa príliš k sebe. Chémia bola trocha slabšia. V závere som bol trocha mimo, pretože si film udržal tajomnosť a zápletka sa vyriešila úplne na koniec. Miestami som sa naozaj celkom dobre bavil a film odsýpal. Nemám nejaké prílišné výhrady. Je to opäť viac popcornový film, ktorý má za úlohu hlavne pobaviť diváka, trocha adrenalínu, akcie, napätia aj vtipu a romantiky. Fajn oddychovka. 65% ()

medusaB

Na to jak velký potenciál tento film má, a mohl mít, z toho vytěžil naprosté minimum. Ačkoli mám Angelinu a Johna velmi rád, tak tohle se prostě nepovedlo, bohužel. Moc dobře nechápu nominaci na Globech, je asi zřejmé podle čeho vybírají. Ještě bych poděkoval Rickymu Gervaisovi, sám bych to neřekl líp. ()

Radiq

No nezlobte se na mě, ale Depp tam vypadal divně. Ta bradka z něho někdy udělala takovyho křečka s vypasenym ksichtem, že vypadal fakt jak pako. Ty pohledy a ksichty na mě moc nezabíraly. Angelina byla zase na můj vkus až moc namachrovaná a sebevědomá dámička, která chodí spat namalovaná a neumí si oblíct/obout nic pohodlnýho. Takže na to by mě nesbalila. Film to byl celkem ucházející, do té doby, než mě napadlo: co jako mám čekat, že se bude dít dál? No a pak mě to taky napadlo a pak se taky ukázalo, že mám pravdu, takže filmů-víceznalí to prokouknou. Akce tam bylo dost málo a to ještě nic moc. Jednou nebo dvakrát jsem se zasmál. řemejšlim, co na tom filmu bylo nejlepši, ale asi nic... ()

misulka03

Přiznávám, že film leží na ústřední dvojici víc než na čemkoli jiném, ale i tak to pro mě byla příjemná podívaná. Skvělý Johnny a jeden z prvních filmů, kde se mi líbila i Angelina Jolie, kterou jinak moc nemusím, a to je pro mě úspěch. Trošku mě mrzí, že jsem závěr odhalila už na začátku, ale i tak je z toho sympatický film, který má pár chybiček. ()

sir-dave

Překvapivě dobrá oddechovka s příjemnou hudbou a výbornou ústřední dvojicí. Žánrově namixovaná romantika se špionážní akcí, která si pohrává s divákem. Spousta známých jmen v romantickém prostředí Benátek stojí určitě za shlédnutí. ()

otík

Předražený jakoby thriller, který je v první polovině neskutečně nudný, v druhé polovině místy velmi slušně vtipný a malinko snad i akční. Angelina ani Depp nijak neosloví, ale tak budiž, jsou to hvězdy, které si odehrály svoje. Spíše další obsazení je zajímavé v čele s Bettanym a Daltonem. Laskomina, která na sobotní podvečer postačí. Ale ambice tvůrců byly jistě vyšší. ()

panMartin

Nuda , nuda , nuda. Neočekával jsem sice žádný velký zázrak, ale toto? Strašně stupidní scénář, nevím, jestli se tady snažili o vtip, ale vtipné mi nepřišlo absolutně nic. Chybí tomu švih, lehkost, energie. Na Angelinu Jolie jsem zvyklý , že točí braky. Ale Johnny Depp , který vezme tohle... to nechápu. No jo peníze nesmrdí.. Film, který absolutně nijak negraduje, po celou dobu filmu si drží jedno stále tempo a snaží se o chytrost. Říkal jsem si , že to aspoň zachrání konec , ale ten tomu ještě dodal třešničku na dortu. To ale vůbec nevyšlo. ()

JaT

Film pro chvíle pohody. krásná Angelina, která se snaží působit co nejvíce žensky. A Johnny Depp, který se pokouší zbavit komediálního výrazu, ale dle mého názoru neúspěšně. Cizinec má navíc i některé trhliny v příběhu, ale pokud vypnete mozek, tak si jich nevšimnete. ()

Cedr

Objektivně velmi hloupý, prázdný film o ničem, který je zde mylně propagován jako thriller i když jde očividně o trochu akčněji laděnou romantiku. NICMÉNĚ je tam Depp a Jolie a věřte nebo ne, to naprosto stačí. Zápletka je podle mě křišťálově průhledná úmyslně, neboť to v takto rozehraném scénáři jinak ani nešlo. Kdyby byl občasný humor trochu vyrovnanější kvality, přibylo by více akce, mohla z toho být ultimátní bondovka bez Bonda. Nebo z trochou temnější atmosféry z toho mohl být podařený neo-noir. The Tourist prostě zahodil slušný potenciál, ale tak jako tak... mě z nějakého důvodu bavil. S doporučením na shlédnutí bych asi hodně váhal, ale pro mě je to další guilty pleasure. ()

Vecko99

Mít ve filmu takové dvě hvězdy a udělat tak špatný film, to chce umění. Ještě větší nuda než jsme doufali. ()

Estrellita

Nudné a otravně předvídatelné. Teda Johnny, do čeho ses to namočil...? Jedna hvězdička je Johnnyho, druhá Angeliny. Slabší polovinu hvězdičky přidávám za Benátky a Rufuse, pro kterého mám velkou slabost. 35% ()

Triple H odpad!

Ukážkovo zle zrežírovaný film. Neviem kto je tento Florian Henckel von Donnersmarck, ale na Turistu bol asi podobne ideálnou voľbou, ako keby mal Uwe Boll točiť Schindlerov zoznam. Toto chcelo nejakého šikovného remeselníka a nie niekoho, kto sa snaží vykresať aristokraciu aj z reklamy na pepsi colu. Scenár je totiž úplne klasická, šablonovitá akčná komédia. Spracovanie je ale neskutočne MIMO. Za prvé tu nie je žiadny cit pre komiku, a to akože vážne nula bodov. To isté platí aj pre napätie a akčné scény. Tzn. to o čo malo ísť pri takomto filme predovšetkým, úplne absentuje, resp. vôbec nefunguje. Celý Cudzinec je navyše strašne naparádený a napudrovaný. Donnersmarck napríklad aj pri akčných scénach dbá na to, aby boli zábery, ktoré ich tvoria malebne a plagátovo skomponované. Na dynamiku a strih serie, sústredí sa len na estetický dojem. Celý film je tak ako jedna veľká pohľadnica a Donnersmarckovým cieľom zrejme bolo malebne zachytiť svoje obľúbené turistické miesto. Depp a Angelina Jolie sú tu doslova len za manekýnov, lebo hrať nemajú čo a chémia medzi ich postavami nebola ani na papieri. Medz postavami prebehne pár pohľadov a už tu máme osudovú lásku, pričom logika v ich správaní teda fest pokrivkáva (a šialene idiotská pointa tomu nasadí len korunu). Do toho aj pri banálnych a zdĺhavých scénach o ničom hrá dramatická hudba, ako keby sme sledovali niečo zásadné. A ako čerešnička na torte je film ešte nenormálne nudný. Rozpísal som sa možno až príliš, ale toto bola fakt strašná sračka. Ukážkový príklad filmu, ktorý totálne zabil nevhodne zvolený režisér. P.S.: a rozpočet 100 mega?? za čo?? no tak to im nedám ani jednu, nech si s tým fakt vytrú riť. ()

baruss

Ku pánovi Florianovi Henckel von Donnersmarckovi som prechovával úctu, najmä za scenár ku filmu Životy těch druhých (Das Leben der Anderen). Nuž tentokrát sklamanie. Herci sa po place len promenádujú. Ak niekto ako-tak hrá tak je to Angelina. Film hlboko priemerný. ()

ivan_drago

Nehorázná sračka, umocněná ještě tím obsazením hlavních rolí... Cely příběh je tak neuvěřitelně podaný, že už neuvěřitelnější být ani nemůže. Naprosto utahaný a unylý příběh plný nelogičností a iracionálním chování postav napříč celým příběhem, završený polopřekvapivou polopointou v této utahávce roku. Jediný plus spatřuji v tom, že mi ty Benátky a celková atmosféra občas připomenuly éru černobílých filmů a jejich kouzelnou atmosféru, takové lehce retro. Ale jinak absolutní šit... ()

arbitr

Tak takhle slabý film jsem od režiséra Životů a s takovýmí hvězdami nečekal. Hollywoodský propadák roku 2010 přináší kostýmovou nudu v Benátkách. Angeline ta role agentek poslední dobou nějak nejde. Wanted ještě ušlo, Salt bylo horší a teď už jsem vyloženě trpěl jak jejím vzhledem a tak hereckým výkonem. Johnny jako by nevěděl co má hrát, jestli vtipnou postavu nebo vážnou roli zamilovaného turisty. Dvě hvězdičky co dávám, jsou až moc. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)