V červenci 2007 se vydala tříčlenná expedice trabantem Hedvábnou stezkou do pouští střední Asie. Na tachometru malého žlutého trabanta se otáčí patnáctý tisící kilometr. Pod jeho koly zmizela polovina Evropy i většina států střední Asie. Po šesti týdnech strávených v jeho nerozměrných útrobách společně projeli Dan Přibáň, Vladislav Růžička a Jan Martin Kozel střední Evropu, Balkán, Turecko, Írán a Turkmenistán, aby se v uzbeckém Samarkandu jejich cesta opět zlomila na západ a přes Kazachstán, Rusko a Ukrajinu je dovedla domů. (Doc Alliance Films)

sus

Po cestopisných sériích Long Way Round/Down/Up s Ewanem McGregorem a Charley Boormanem se tohle těžko hodnotí, ale za snahu kluků dávám tři hvězdy. Očekávám u dalších dílů i podle hodnocení větší kvalitu. ()

A.MacGyver

Člověk může pouze závidět. Dávám čtyři proto, že velká chyba je že z toho není seriál či dokument minimálně na 90 minut. Krásné... ()

michalkop

Oproti cestě Afrikou slabší. Možná i o dost. Zde bohužel nevidíme téměř nic jiného než porouchaného trabanta někde v pustině. Téměř žádná zajímavá příroda, žádné památky z hedvábné stezky. Navíc vím, že hedvábná stezka vedla až do Číny, tak jsem trochu zklamaný, že to zalomili už v Íránu a jeli přes Kazachstán zpátky. Jinak je neuvěřitelné, po jakých cestách byl ten trabant schopný jezdit. ()

Alvin

Není to tak pestré jako Trabantem napříč Afrikou, ale za to může spíš jednotvárný kontinent střední Asie. Jinak je to asi stejná zábava, stejné lapálie s trabantem a bohužel i stejně nesympatický Dan Pribáň, který by opravdu nemusel tolik hrát do kamery. ()

Georginek

Horsi nez Afrika, hlavne teda video kvalita - na prasknuti bulv. A stejne jako u prnivho dilu mi tam chybi vic informaci, pripadne hlubsi popsani poruch, prejezdu hranic a problemu. Je to hlavne stopazi - 57 minut na 15tis.km je opravdu malo!!! Uz se tesim na Jizni Ameriku... ()

vabambule

viděla jsem až po africe a v průběhu jižní ameriky... No srovnávat se to moc nedá, i když mám úctu k panu Táborskému, po tom, co jsem viděla ty dvě expedice poté, už mě to bralo méně. Ovšem vzhledem k zajímavosti celý výpravy, nápadu a tomu, že jim fandím, dávám 4* ()

Monditrade

Koupili jsme trabanta, narvali do něj 100 litrů, přikoupili další 4 na náhradní díly a jede se. Ouha nemáme víza, nemáme vodu, nemáme benál, není voda, tady vidíte 5 sekund Asie, máme písek v motoru, není voda, vymněte motor, prosím dolít olej, 5 sekund Asie, zapadli jsme, spíme venku u trabantu, zapadli jsme,........tak jsme to dokázali, nezmokli jsme už jsme tu....... expedice jak prase.... spíše reklama na tráboše... ()

Declen

Taková alfa verze, prostě test jak to příště nedělat. Hodně mi to kontroastovalo s tím, že jsem viděl těsně předtím austrálii. Akce to byla určitě skvělá, ale když většinu odmluví komentátor ve studiu, pomalu snad ani nezaberou posádku. Přitom Dana Pribáně (bez ironie) kamera miluje. Zklamání, ale zároveň s takovým smířeným pochopením, že to pomohlo k dalším dílům. Někde se začínat musí. ()

Robbisek

Tento počin Dana Pribáně je sám o sobě domácím videem, dodatečně okomentovaným. Je vidět, že to je prvotina, točená bez zkušeností a nepromyšleně. Film byl vytvořen až ze záběrů, vytvořených víceméně náhodně během cestování. Nebýt fascinujícího tématu a kouzla prostředí, kde bylo natáčeno, je film absolutní propadák s nepříliš kvalitní kamerou. Takhle si zaslouží hodnocení 3/5. ()

Mach Tom

Parádní námět na dokument, kterému ubližuje jen to, že je to krátké. U dalších cest se už poučili, takže začínat se nějak musí. ()

studentice

Bylo to jiné než následující díly, protože to byl teprve začátek všeho. Ale mě se se tento díl díl možná více líbil než třetí cesta. Bylo zde méně o autu a více cestopisných informací. Byl to pro mě i nejsyrovější díl, protože zde cestovali jen čtyři účastníci. Jediným minusem je velmi krátka stopáž. Bylo zde určitě mnohem více k vidění. ()

Dussanek

Už první film trabantů má svojí nezaměnitelnou atmosféru. Pro fanoušky je to povinnost, strašně jim fandím a těším se na další jejich počin. ()

Lazy87

Tady expedice, teda spíš tento snímek má spoustu vad na kráse. Je to osekané. Ne že bych chtěl 6 týdnů čumět jak se projíždí po Evropě a Asii, jen mi tam prostě toho hodně chybí. jinak cesta zajímavá. Tož průměr. ()