V červenci 2007 se vydala tříčlenná expedice trabantem Hedvábnou stezkou do pouští střední Asie. Na tachometru malého žlutého trabanta se otáčí patnáctý tisící kilometr. Pod jeho koly zmizela polovina Evropy i většina států střední Asie. Po šesti týdnech strávených v jeho nerozměrných útrobách společně projeli Dan Přibáň, Vladislav Růžička a Jan Martin Kozel střední Evropu, Balkán, Turecko, Írán a Turkmenistán, aby se v uzbeckém Samarkandu jejich cesta opět zlomila na západ a přes Kazachstán, Rusko a Ukrajinu je dovedla domů. (Doc Alliance Films)

Miro_CZ

Necelá hodina je opravdu žalostně málo na 15000 kilometrů. Bohužel skoro celou dobu koukáme na písek a prázdnotu, ve který občas Trabant zapadne a když přijde na řadu Ukrajina a Rusko tak je celý přeskočí.. Škoda. ()

Tamdydam

Oproti pokračování "Trabantem napříč Afrikou" nesrovnatelně nezáživnější a celkově po všech stránkách horší. Už jen ta lokalita! Ani párem volů by mě tam nedostali! Jak by možná řekl Borat: Do řiti světa a zpět. Během celé výpravy člověk prakticky nepozoruje změnu v krajině. Prostě jen rovina, prach a prázdno. Z té všudypřítomné totální prázdnoty v nekončečné rovině jde na člověka deprese. Komentář Táborského, který s výpravou ani povahou účastníků téhle sebevražedné mise nemá nic společného, zdařile vytváří bariéru mezi cestovateli (kteří jsou prakticky jen v roli němého komparsu) a divákem a úspěšně zabíjí srandu. Ovšem té evidentě zdaleka nebylo tolik, jako při putování Afrikou. ()

topi80 odpad!

Heléé, koukejte, já jezdím trabantem. To koukáte, co? No jistě, že koukáme, nikdo z nás asi nikdy nejel starým autem. A natočím o tom tunu materiálu, Sice by se to dalo shrnout do 5 minut a promítnout to nanejvýš příbuzným, kteří vydrží aspoň chvíli předstírat, že je to zajímá, byť je to zajímavé asi tak stejně jako desáté album vaší tchýně z letošní dovolené. Zbytečná sebeprezentace jednoho nesympatického narcise s názory uvědomělého svazáka. ()

Scraffy

Nebolo to bohviečo, ale nejako sa začať muselo. Aspoň je vidno, že to všetko malo zmysel. Tento filmik je natočený, ako home video, čo sa dalo čakať, keďže pre nich ešte nebolo natáčanie prvoradé. Čo by mi ani až tak neprekážalo, ako to, že sa z toho urobil akýsi dokument. Potom to vyzerá dosť divne. ()

TarzanLesni

Musím uznat velký respekt všem zúčastněným, ale jsem mírně zklamán, protože bych ocenil více amatérských záběru jako tomu je v dalších dílech. Proto dávám pouze 3*. ()

Renie42

Mě se tenhle nápad se žlutým trabantem líbí, ale tento dokument jako by byl sešit horkou jehlou, ale stejnak to bylo docela zajímavé. ()

Berry0153

Tohle do červených čsfd čísel rozhodně nepatří. Jedná se spíš o záznam jedné hodně prašné cesty než o film. Ten tu hrál až druhé housle. A čtený komentář by byl opodstatněnější, kdybychom opravdu něco viděli - ne jen prach. Tahle to hrozně vyšumělo do prázdnoty. Přesto každý nějak začíná, takže to beru jako odrazový můstek a těším se na další díly, které by měly být o dost zajímavější - už jen proto, že jsme s přítelem již dříve viděli záznam jedné z přednášek a ta byla super, takže v podobnou zábavu doufám v dalších dílech. A ještě chci dodat, že tady na mě protagonisti působili nesmírně nesympaticky, narozdíl od toho přednáškového záznamu, takže taky doufám ve změnu. 45% ()

Dragiii

Musel to být neskutečný zážitek plný andrenalinu a dobrodružství. Bohužel se to samé nedá ale říct o tomto snímku. Spíš to vypadá, že se kluci rozhodli po shlédnutí videa z cesty, vzít pár záběrů a naskládat je nějak za sebe. Přidat k tomu nějaký komentář, aby se to tvářilo jako dokument, a hurá, je hotovo. Jenže má to přesně ten efekt, který to zákonitě chytit muselo. Tudíž to zrovna dvakrát zábavné a strhující jako samotné cesta není. A je to škoda, protože z toho mohl být suprový počin. Zůstává z toho tak dosti amatérský film, ze kterého by při troše profesionalismu mohl vzniknout opravdu skvělý snímek. Škoda. ()

t.b.kat

velká chyba této trabantí prvotiny je špatný přístup k divákovi, neměl jsem v reálu informaci o zemích a lidech, které navštívili, nýbrž kolikrát se jim podělal trabant a jak často ho opravovali. Proto 2* ()

pafka

Musim rict to same, co jsem napsal k t.napric Afrikou. Schazi tu ty lidskosti. A k tomu jeste je zde znat, ze dobrodruzi nebyli vybaveni slusnou videotechnikou. ()

Ereniss

Také jsem Hedvábnou stezku viděla až po úžasné Africe, takže pro mě mírné zklamání. Každopádně i po tomto shlédnutí mám chuť koupit a opravit nějakou starou vejtřasku a objet to na tom :) Jen nejsem automechanik... ()

blondboss

Tento "dokument" by som skôr nazval ako amatérsky pokus o zachytenie dobrodružnej cesty po Oriente v nie veľmi namakanom autíčku. Zrejme to tvorcovia brali ako nejaký vstup s tým, aby zistili, či by to malo aj celkový úspech. Ako ukázali ďalšie filmy....mal. Toto ale nemalo s filmárčinou veľa spoločného, aj keď niektoré zábery boli zaujímavé. 65 % ()

papuchalk

Dost amatérsky zpracovaný, od námětu, až po kameru. Lepší záběry by fakt vykouzlil upe kdokoliv. Střihači pak doslova neměli z čeho vybírat. A moc o té cestě jsme se nedozvěděli ani z komentáře. No zajímavý bylo sledovat jak si trabant poradí s pískem v poušti Kazachstánu :) Tam to bylo celkem dobrodružný, daleko od civilizace, nic než písek a jediný co vám musí stačit je trabant. Nepěkná životní situace. Další expedice třeba budou lépe zpracované, kouknu na ně.. ()

Blazis34

Nejdříve jsem viděl díl s trabantem až na konec světa a napříc Afrikou a ty jsou rozhodně lepší a zajímavější než tento díl. 57 minut na tak dlouho cestu je málo. Jsem ale rád, že se tvůrci zlepšily, což jsou důkazem další díly. Jinak zajímavý projekt - 55%. ()

Saxos

Dobré spojení Auto-moto-revue s cestopisem, aneb co vydrží Trabantík cestou necestou. Moc krátké a tím pádem hodně stručné. ()

silvusaak

Film nic moc, ten komentar me nici :D Ale jako prvotina, odpostim se vsemy hrichy! To co tento film zacal je 5* no doubts. Thumbs up ()