Velký třesk

• Česko Hledání zmizelých (více)

Intenzivní pátrání po pohřešovaném končí... na počátku. Jedné pozdní noci v Los Angeles, zavítá návštěva ke dveřím soukromého očka Neda Cruze (Antonio Banderas). Ruský boxer nedávno propuštěný z vězení přichází s lukrativní nabídkou práce. Úkol zní najít jeho ztracenou sestru Lexie a její skrýš diamantů v hodnotě 30 milionů dolarů. Cruz však brzy zjistí, že zdánlivě běžný případ pohřešované osoby může zavinit konec světa, jaký známe dnes. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

drankeryth

Mam rad filmy na temu noir, ale tento bol taky nezazivny a docela ma aj dost nudil. Nemyslim teraz, ze je to nejaky brak, ale chcelo by toho viacej, aby ma to bavilo sledovat s napatim, co sa bude odohravat dalej. Niektore dialogy boli zbytocne rozsiahle, co len filmu uskodilo, akoby malo pomoct v napredovani tohoto detektivneho filmu. Film hyri roznymi farbami co mi ani nevadilo, bolo to take pestre a film aj ako tak ozivilo. Dokonca sa aj dostal rad na taky mensi katastroficky prvok, ked sa pri konci filmu prepadavala zem, ked unikali na aute. Bolo to pekne a napinave, ale bohuzial to nemalo dlhu trvanlivost. Film ako celok je prilis roztahany a niektore sceny mi tam prisli navnivoc. ()

Ben Nevis

Rozvláčný začátek může odradit od dívání, ale když ho přetrpíme, dá se na to koukat, i když tvůrci dali víc na umělecké záběry (kamera zabírá protagonisty ze všemožných úhlů, Sherlockovská mlha na blatech) než na citlivé budování detektivní zápletky. Film mixuje detektivku s fyzikou a fyziku s filosofováním o bohu. Přitom stačilo natočit čistou žánrovku, protože záležitost s urychlovačem částic slouží pouze k použití speciálních efektů v závěru. ()

MickeyStuma

Tento snímek se nijak zvlášť do povědomí nedostal a snad je to i škoda. Povrchně dodržuje všechna pravidla a klišé žánru, který se stal populárním v dávných dobách černobílého filmu. Je to tak. Noir z toho doslova září. Jen je natočen netradičně. Celé to má komiksovou atmosféru, takže vzniká dojem, že se snad tvůrci snažili napodobit 'Sin City' (2005). Oproti 'Sin City' však vsadili na barvu, ale komiksová okénka zůstala zachována. A tak tu máme příběh, jehož šablonu mohou někteří diváci znát už ze série snímků například o detektivovi Marloweovi. Chudý soukromý detektiv je najat k vyřešení zdánlivě jednoduchého případu, aby se nakonec dostal do sítě lží, nepravd a spiknutí v zájmu nejvyšší moci a bohatství. Po vizuální komiksové stránce by snímek nebyl špatný, ale jako celek to na kolena sráží poměrně špatný scénář. Nemá to tu správnou noir šťávu a zajímavost. Dějová nesourodost vytváří zmatek v rozptýleném příběhu na všechny strany, čímž vznikl shluk zmatečností nad danými skutky hlavních postav. Ale snad takový dojem vytváří značná jednoduchost pro lepší divácké uchopení. Myšlenka měla svůj potenciál, ale nebyla dotažena do konce. Ale vlivem komiksové obrazotvornosti za zhlédnutí rozhodně stojí. Tím má určitou komiksovou předpojatost, pro vizuální výjimečný film. Tím je zaměřen spíše pro určitý okruh diváků, čímž by se i tím dal vysvětlit malý divácký věhlas. ()

n3uro

Rozhodně velmi překvapující a u nás málo známý film. Definitivně jsem nečekal něco takového, co jsem dostal. Z 50% je to klišé na klišé, jako kdyby z prvu psal scénář jeden člověk, ale po nějaké době dostal padáka a jeho nástupce, měl za úkol ten scénář dopsat. Je jen škoda, že ten někdo si nedal ještě větší práci a nepřepsal i to co dostal do rukou. Určitě by to bylo za plnej počet. Nejzvláštnější na tomto filmu je nejspíš složení některých částic, co z něj dělají co je - herci, prvopočáteční a všudypřítomné noirové klišé, smixované s témata které se u těchto filmů moc nevidí. Jen škoda že právě těchto témat, nebylo více. Mysteriózní filmy miluju a doufám, že jim nikdy neodzvoní, protože to je snad to jediné co dokáže pobavit nebo dokonce povzvednout ze židle. Tenhle film takový opravdu je. Navíc, soundtrack je velmi parádní, připomíná mi 80. léta v USA (za kterej sem filmu dal konečnou hvězdu). Hodnocení je, jak bývá zvykem u podobných filmů, velmi podhodnocené. Btw, bylo by dobré, k žánrům dopsat i že se jedná o sci-fi ;) ()

Kingjiri

Po shlédnutí traileru jsem si řek, že tomu dám šanci. Očekával jsem spoustu akce, který moc nebylo, ale budiž, postava Antonia Banderase byla detektivem a ne žádným bouchačem. Jenomže co ten příběh? Jeho pointa mi pravděpodobně jaksi unikla a upřímně mě ani nebaví nad ní přemýšlet. Celkově mi to přišlo jako jedna velká fantasmagorie, která měla ještě tak divný barvy, až mi připadalo, že byli kameramani a vůbec celej štáb na tripu (viz. fialový nebe apod.). Název filmu nelže a opravdu uvidíme velkej třesk, kterej si však doma vyrobí jeden týpek, kterýho všechno zajímá. Celej film byl pro mě jedna velká nudná "jízda" a já si ho zařazuju do škatulky s názvem "WTF?" nebo "co tím chtěl autor říci". Jenom se divim, že se tvůrcům do tohohle projektu podařilo sehnat takový herecký obsazení. Jednu hvězdu hlavně za slušný technický zpracování a obra Roberta Mailleta (většího člověka jsem snad ještě neviděl). ()

ZackSawyer

Děsne nudné, nepřekvapivé, neakční, zajímavě ukecané, rádoby drsňácké moudra a řeči Toníka. Nesmyslně barevné a umělé. A hlavně totální splácanina všeho možného od jakoby zajímavého soukromého očka co chrlí totální sračky a je nepřemožitelný přes tunel s urychlovačem částic a hodinu fyziky. Zklamání, dodíváno z povinnosti. Ale diamanty by se šikly, mám rád chameleonky :-D A rozhodně to není nijak složitý film pro náročného diváka, ta složitost je umělá. Brnkačka film. ()

Rockerman

Dost nudná podívaná, která se utápí ve velmi špatných dialozích. Spousta tlachání o nejbanálnějších věcech. Film o soukromém detektivovi, policii napojenou na organizovaný zločin a lidech, hrajících si na Bohy nabízí jen odvar. Je to velmi nezáživné a nudné. No a ten závěr je už téměř parodií na tento žánr. Banderas se na tuto roli vyloženě nehodil. Stoprocentní klaďas, který vyhrává vše. Kromě dvou "koček" i diamanty za 30 miliónů dolarů. Nevadila by ta naivita scénáře, ale toto se vůbec nepovedlo! ()

AxelWers

1* za... "Si idiot, keby bola súťaž o najväčšieho idiota, tak skončíš druhý." "A prečo nie prvý?" "Lebo si idiot." ()

E lan

Lehce podprůměrná temná podívaná, která nevěděla čím by vlastně měla být. Antonio dělá co může, ale scénář se nepovedl a také ostatní herecké výkony nijak nepotěší. Škoda, mohla to být zajímavá akční podívaná. Navíc konec je vyloženě nesmyslný. ()

Lukaso1

Mizérie, málem jsem to nedokoukal jak jsem se nudil. Herecký výkony krom Antonia jsou k smíchu a vizuál asi vytvářely pod vlivem nějaké psychotropní látky. Zde jednoznačné doporučení, neztrácejte se snímkem čas a počkejte si, až Antonio natočí něco koukatelného, zde to byl jednoznačně krok vedle. ()

markyzgero

film o světlu, lásce a fyzice. urychlovač částič z CERNu je přenesenej do ameriky a na pozadí vzniku "boží částice" se odehrává příběh soukromýho vočka, ruskýho superboxera, zkorumpovanejch (jak jinak) poldů a transvestity. vizuálně zajímavý, hra se světelnejma efektama je fresh, ale kde je banderas, tam je nakonec lovestory a kde je lovestory, tam je nakonec nuda. ()

TommyDiamond

Naprostá blbost. Neviděl jsem v tom nic víc. Nezáživný a nudný Antonio Banderas. Je to takový hodně béčkový thriller, na který se už podruhý rozhodně nekouknete. Ale pro ty kdo se chtějí nudit je to jasná volba. Celkově 15% ()

Bube1

Vizuálně ulítlá noirovka, která se pohybuje na hraně béčkových vod (místy do nich i upadá), ale jako celek dokáže zaujmout a udržet divákovu pozornost. Zásluhu na tom má především kamera s šílenými barevnými filtry a nepochopitelnými úhly snímání a pak také Banderas, kterého moc nemusím, ale sem sedl jak ''p*del na hrnec''! Žádné velké umělecké dílo z Velkého třesku nevzešlo, ovšem o průšvihu se také hovořit. Takže nakonec to na ty 3 hvězdy je. ()

driftm

Film který je pro náročné uživatele.Film který je ve všech ohledech zmatenější než klubko.Film kde se vše dozvíte až opravdu 5 minut před koncem.Film ze kterého vás bolí hlava,protože příběh je tak rychlý,nečekaný,přeskakující,že to prostě hlava tak rychle nebere.Tohle prostě neni večerní film v televizi!!!Co víc 5* ()

Solverino

Tak Toníček už asi střádá na penzi, jinak se to nedá vysvětlit, že bere roličky i v takovejch sračkách. Jako pokus o "drsnou školu" stylu Hametta nic moc, žádná femme fatal, prostě nic. Bezbřehá nuda a velmi slabí herci 5. kategorie (skoro neherci). ()

pekas

Z Banderase v této roli jsem byl trochu v rozpacích. Scénář mi přišel výborný, dialogy taky. Robert Maillet v roli zákazníka je opravdu sladkej. Intelektuální a vědecké vsuvky většinou nerušily. Celkem silné čtyři hvězdy. 75% ()

Dslike

Film ktory nenudil (urcite aspom mna), mam velmi rad rozpravania presne ako sa to deje v tomto filme a pomale odkryvania deja zahalene akoby filtrom tajomstva, temna a stylovosti! (pri urcitych scenach som mal pocit ako pri Sin City aj ked samozrejme nemozno to porovnavat). Banderas ma naozaj milo prekvapil a doslova mi tam pasoval. "SPOILER" koniec ako z filmu 2012 trochu pokazil dojem ale ok berem to, film sa dostal tam kde to od zaciatku smeroval a neposobilo to az tak ako päst na oko "KONIEC SPOILERA" . Film by som hodnotil nerozhodne medzi 3/4 no vzhladom k nizsiemu celkovemu hodnoteniu sa priklanam k 4*. Opat sa mi raz potvrdilo ze film s 50% o ktory by som inak ani nezakopol ale poviem si ze vyzera to zaujimavo risknem to, nieje nakoniec az tak zly. ()