Velký třesk

• Česko Hledání zmizelých (více)

Intenzivní pátrání po pohřešovaném končí... na počátku. Jedné pozdní noci v Los Angeles, zavítá návštěva ke dveřím soukromého očka Neda Cruze (Antonio Banderas). Ruský boxer nedávno propuštěný z vězení přichází s lukrativní nabídkou práce. Úkol zní najít jeho ztracenou sestru Lexie a její skrýš diamantů v hodnotě 30 milionů dolarů. Cruz však brzy zjistí, že zdánlivě běžný případ pohřešované osoby může zavinit konec světa, jaký známe dnes. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MartinezZ

11.2.2011 ~ Přiblblá béčková slátanina s useknutou patou a hlavou ve ždímačce. Víte, jak poznáte, že to jde s hercem do kopru? Že hraje v takovýhle hovadinách. Antonio Banderas tone v bahně. ~ Má to vypadat stylově a ulítle, jenže je to debilita s Banderasem v hlavní roli. Neúspěšný policajt a ještě méně úspěšné soukromé očko dostane džob od ruského hromotluka, který se po dopisech zamilovat do striptérky, které mu do basy psala. Když jí ale sdělil, kam ukryl svoje krvavé diamanty, nečekaně psát přestala. A on chce zpět ji i šutříky. Antonio se tak vydává po stopě, která vede přes jednoho úchyla k dalšímu magorovi, až končí u ťáblého multimilionáře, co si pod zadkem postavil urychlovač, aby mohl sledovat vznik vesmíru a zřejmě i Hejlovy Jiné objekty. Imbecilní finální rozuzlení je tak ... imbecilní, že je to už jen třešnička a do finální díry by tak měli být shozeni všichni, co měli s touhle koninou co kdy společného. A Antonio dvakrát. ~ 0,5* ()

Aiax

Životem unavený soukromý detektiv, všudypřítomné šero, déšť, tajemná kráska v nesnázích...víceméně. Všechny náležité rekvizity noir detektivky tady jsou, Krantz si je ovšem upravil k obrazu svému. Velkým třeskem vzdává tomuhle parádnímu žánru uctivý hold, a zároveň jej lehce, vlídně paroduje. Jo a taky trošku míchá s LSD tripem. Asi to zní hodně divně, pro mě osobně to ale funguje skvěle, jednak protože noir detektivky miluju, jednak díky skvělém Banderasovi, ale hlavně protože rozhodně nejde o samoúčelovou pseudouměleckou masturbaci režiséra, který roupama neví coby. Ač se to nezdá, pod kapotou fialové mlhy, zdrogovaného soundtracku a metafyzických řečí o částicové fyzice v postelových scénách brumlá zápletka, která má hlavu a patu, a rozuzlení nejen že dává smysl, ale navíc i pobaví. Velký třesk je nejspíš prvním představitelem žánru "weird noir", nebo možná lépe "acid noir". Co se mě týče, jen houšť a větší kapky. ()

Skip

Připadal jsem si jak v jeepu na velmi nerovném povrchu. Chvilka klidné jízdy - film dobře šlape, má fajn atmosféru, a pak najednou bum, rána do palice, jeep najel na hromadu šutrů - film se změnil v cosi, co vůbec neladilo, když tu najednou zase klidná jízda. Hrozná nevyrovnanost filmu děsně škodí. Banderas není špatný, zápletka také ne, ale jaksi se to zvrtlo a pointa byla poněkud směšná, o což tvůrcům jistě nešlo. ()

Lord.Jim

Nevím, co všichni máte, vždyť to bylo dobrý a urychlovač částic jsem ještě v noir neviděla. Závěrečná scéna, jak sviští autem před bortícím se vesmírem (v podobě silnice) byla pekelná. Vypadá to, jakože si dělám srandu, ale nedělám - fakt bezvadnej film. A navíc tam hraje můj miláček. ()

kagemush

Lidi holt nemaj nakoukáno. A tak jako filmy Takeshi Miikeho, Gregga Arakiho, nebo třeba Johna Waterse , tak i filmy pana Krantze nejsou pro šecky. -- Už jsem to jednou někde napsal (ale asi to zapadlo, že se to necituje) a tak to napíšu znovu: Konzum (Titanic, Láska nebeská, apod. ) je jako pečená kachna-umí to skoro každý a skoro každému to chutná. Umění (Brazil, Přelet nad kukaččím hnízdem, apod.) je naservírovat tu kachnu za syrova, tak aby to ještě spoustě lidem chutnalo. A filmy podvratné (tzv. z podzemky, nebo underground chcete li) (většinou cokoli od výše jmenovaných a spousty dalších) je na stříbře podávané peří z té kachny! Se tím peřím klidně , rád a s potěšením udávím. Páč mně to baví. (tímto bych chtěl porosit ty co rádi pečenou kachnu, aby furt dokola nezkoušeli žrát to peří- není to k žrádlu , ale pro úsměv vy trdla!) ()

O´Neill

Průměrný příběh, vyníkající Banderas a zbytek hrůza. Takhle nějak bych zhodnotil tenhle snímek. Celý film to tady táhne Antonio, do kterého bych neřekl, že umí takto dobře hrát. Divná kamera, nudné scény, hrozný scénář. Za mě slabší průměr, a to jen kvůli Banderasovi, jinak by to šlo hodně níž. ()

bourec

Tak Tony Krantz musel nosit ve svý hlavě tenhle blázinec pěkně dlouho,až si řekl po dvou videofilmech,tak,teď je ta správná doba natočit film.Načež vzal do ruky flašku kořalky,a přestal chlastat až po poslední klapce.Pak se samozřejmě nemůžeme divit,že z toho vylezlo tohle hovno.Já když se namažu,tak se ani neudržim na nohou,natož abych vedl herce do akce.Ale jak se tam vyskytly všechny ty hvězdy,to je mi záhadou.Prakticky to vůbec nedává smysl,je tam spousta divnejch scén,nemá to tempo,prostě nic.Antonio Bimberos nechce točit normální filmy,akorát mám strach,do čeho spadne příště.Chtěl sem dát odpad,ale z úcty k hercům dám 10%. ()

Topco

Prvých 15 minút som bol v tom, že ide o otrocký remake klasiky filmu-noir Murder, My Sweet z roku 1944. To bolo ešte ako-tak pozerateľné. Následne sa do toho primiešala moderná fyzika, silené moderné pozadie a témy či sci-fi prvky... zavŕšené nechutným blokbasterovým finále... Ako neo-noir nevkusné, nefungujúce. ()

Martrix

Spousta vymazlených momentů, skvělé obsazení, dobrá kamera, ale přesto něco chybělo. Kdyby si režisérskou helmu nasadil Rodriguez, nebo Tarantino, měl by film grády a tu správnou míru zvrhlosti. A kdyby se nahradila hromada keců o rádobyfyzice pořádnými hláškami, byl by to opravdu Velký třesk na filmovém nebi. Je velká škoda, že si film neudržel atmosféru a vizuálno prvních dvaceti minut. Některé scény byly opravdu moc příjemné na oko. ()

Dannysek4U

Ve svy podstate snad i sympaticka, nicmene porad strasliva a dost mizerne natocena haluz, ze ktery chvilema az boli hlava. Ale Sienna Guillory... vrrrr! ()

Radiq

Hrozná slátanina. Banderas snažící se mluvit temným hlasem je jenom začátek, kterej už sám o sobě stojí za to... jako za prt. Pak přijde jedna šukačka, kterou bych nazval jednou z nejtrapnějších a nejmíň sexy šukaček, co jsem kdy ve filmu viděl, protože vzrušená baba u toho odříkává nějaký teorie o různejch fyzikálních kravinách a je hrozně okatý, že to hraje (jak herečka, tak i asi ta postava v tom filmu). Samotnej děj je v podstatě jenom blbost obalená v kecama o teorii velkého třesku a většině těch fyzikálních keců stejně nerozumíte. Big Bang by se to ani nemuselo jmenovat, protože ten děj se uplně klidně mohl motat třeba kolem výrobny palačinek... Konec už jenom završuje trochou akce, která je dost přehnaná a trapná. Jediný, co se mi na tom líbilo, byl někdy ten vizuální zjev některejch záběrů a maličko eště nějaký takový fluidum, který z toho sem tam stříklo... ()

Jizni Tlapa

Film má od začátku našlápnuto a noří se v celku zajímavé atmoséře. Banderas se sestřihem na kastróla se ujímá vyprávění a jde mu to poměrně dobře a pro diváka lákavě. Jakmile do toho vstoupí Snoop Dogg, dostane snímek ještě větší grády a já si říkám "sakra proč tak nízké hodnocení?"...Celé se to ovšem pohnojí závěrem, který zanese, už tak uneseného "sledovače" do říše nepochopytelných temnot..............70%!!! ()

st.jim

šmarjá, co to bylo? já na to koukal, jako na mimozemšťana v holínkách. celý film jsem jenom kroutil hlavou a přemýšlel, co z toho vlastně vyleze. vyhněte se tomuto snímku aspoň na sto honů. jedním slovem ......... průůůůser!!! ;) ()

terunka003

Akční, zvláštní, kriminální × nemastné neslané. Ono to asi nebylo tak špatné, ale něco mi v tom vadilo. Asi ta snaha o Marlowa, snaha o ležérní styl, který se kombinuje s drsností a suchostí soukromého detektiva. A astrofyzikové a molekulární nadšenci mi tam přišli trochu mimo, chvílemi to vypadalo jako v jiné dimenzi. Film si nepouštějte po obědě, jinak u něj usnete. ..a z těch 30 miliónů v diamantech bych postavila novou laboratoř, abych mohla zkoumat další elementární částice, které se nacházejí v atomech.. ()

DonHUS

Béčková detektivka, která si hraje na víc, než čím ve skutečnosti je. Celý pokus o mysteriózno v druhé půli filmu působí jako pěst na oko a je redukován jen na kecy o velkém třesku (odtud nesmyslně název filmu) a božských částicích. Banderas občas něco zahlásí, ale postupně během odhalování stupidní zápletky film nudí. Fichtner je ze tří poldů jasně nejlepší, ale jako záminka pro zhlédnutí stejně neobstojí, na to má příliš málo prostoru. ()

Pump

Kdo dal filmu The Big Bang menší hodnocení než 3 hvězdy, podle mě to ani neviděl. Smutné. Skvělý film s Antoniem. Pěkný komentář Verbalos Lulabos. :-) ()

JohnSmith odpad!

Už tu byl Big Hit, Kiss kiss bang bang a teď big bang. Nedokoukal jsem,je to děs a blbost. O to větší zklamání,že tu hraje dost dobrých herců ()