Velký třesk

• Česko Hledání zmizelých (více)

Intenzivní pátrání po pohřešovaném končí... na počátku. Jedné pozdní noci v Los Angeles, zavítá návštěva ke dveřím soukromého očka Neda Cruze (Antonio Banderas). Ruský boxer nedávno propuštěný z vězení přichází s lukrativní nabídkou práce. Úkol zní najít jeho ztracenou sestru Lexie a její skrýš diamantů v hodnotě 30 milionů dolarů. Cruz však brzy zjistí, že zdánlivě běžný případ pohřešované osoby může zavinit konec světa, jaký známe dnes. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DonBraso

Tenhle film jsem víceméně nepochopil už tím ,co nám Tony Krantz vlastně chce předvést,nejhorší bylo,že chtěl nám ukázat skoro vše a to byl kámen úrazu. Tenhle film měl na hodně a i Bandaska to tam zvládnul se ctí.což o to,ale pořád si řikám z tohohle se dalo hodně vystříkat,ale po filmu zbyli jenom třísky,který přišli spíš tak na večerní piknik než do kamen.Mysteriozní tam bylo co tedy ,ta fakt příšerná pasáž s tou fialovou mlhou nebo já nevim,akční to nebylo taky,poslední scéna sranda,snad to tak i muselo být,ale prostě i tak přes to všechno jsem vyčkal až do konce,kde se dalo čekat na vysvětlivku do křížovky.Prostě začátek super pak šeď šeď click clack nic se neděje pak něco zkusme do útoku spíš nuda a pak dobrý,,čistý průstřel..tedy průměr :D ()

OPGMan

"Slečno, kdy končíte??? Tak 14 minut po předehře..." Několik vtipných situací a hláškující Banderas nevyváží fakt, že je to scénáristická patlanina. I herecký line-up vypadal zajímavě. Třeba Snoop a jeho porno rolička ("Hitchcock did") výrazně potěšila. Škoda toho zbytku. ()

rigby odpad!

Tento film rozhodně není určen pro mne. Už po patnácti minutách nevěřícného zívání jsem byl nucen ho vypnout. Po několika měsících jsem mu dal ještě jednu šanci. Tu promarnil, ačkoli jsem už dokoukal do konce. Tohle nudné vyprávění doprovázené lacině kýčovitými obrázky jsem fakt nepochopil. ()

veverysiak

Chandlerovský štýl tomuto kúsku skôr pomohol, aj keď to možno pre niekoho bolo až príliš násilné, mne to uši netrhalo, čo ma úplne dostalo, bol vedecko-technický podmaz už tak dosť košatého príbehu, lenže tým, že to chcelo byť možno až príliš marlowovské, utrpelo napätie a spád filmu, lebo chlapi sa až príliš upäli na Tonyho komentáre, ktoré aj tak na Philove hlášky nemohli mať a na zdanie ponurého zobrazovania statických interiérových scén s dobitým hlavným tvrďasom, ale zase Tonyho rozkošná hispangličtina a kvantovo-mechanický orgazmus je niečo, čo sa inde nepočuje a nevidí, takže 65%. ()

JeffScylla

Docela by to ušlo až do závěru kdy Banderas není schopen zatočit aby si když se mu to nakonec podaří začali s Rebeccou okusovat ksichty. Ten závěr to totálně zmršil. Škoda. ()

bezprezdivky

Tak něco takovýho už jsem dlouho neviděl - a nemyslím to v dobrým ! Jsem možná ze starý školy, ale dle mého kvalitní stylizace nedává autorům právo na ignoraci příběhu, logiky a dalších nezbytných součástí filmu. V čem to má být mysteriozní, to jsem nepochopil. Dále jsem nepochopil, jak (a proč) do příběhu o pátrání po pohřešované striptérce zapadá urychlovač částic a jeho konstruktér. V závěrečné scéně, kdy se vinou nespecifikované poruchy urychlovače začne vytvářet černá díra, před kterou hlavní hrdina ujíždí autem, aby se pak tato díra zastavila těsně před jeho zaparkovaným autem, tak to už si tvůrci vysloveně dělají z diváka srandu. ()

Templář

Proč já jsem se na tenhle film díval? Po pravdě proto, že jsem si film stáhnul, myslíc si, že se jedná o něco zcela jiného. :-) Nevím, kdo tuhle slátaninu režíroval a je mi to jedno. Nezáleží mi na tom, pokud se na film dá dívat, ale tady je vidět, že režisér se nepokrytě pokusil vykrást spoustu skvělých a dnes vlastně již "kultovních" filmů - Cin City, Pullp fiction, Takové normální zabijáky atd., ale vykrádačka se mu bohužel nezdařila a film je jedna velká nuda, šeď a zase nuda! Vlastně šeď ne. Z filmu jsem si odnesl to, že režisér má asi rád fialouvou barvu. Takže nuda, fialová a zase nuda! Hodnotím jednou hvězdičkou, kterou dávám za poslední čtvrtinu filmu, která se díky pár (nikoli však neočekávaným) zvratům, dala sledovat. Být takový celý film, nemuselo být hodnocení zdaleka tak špatné. (DVDrip/TV/2D/dabing) PS: Ta šukající servírka z půlky filmu by možná dokázala ke koitu přemluvit i Sheldona Coopra... :-D ()

hony23

Ty vole, co to mělo být? Určitě originální film, zajímavě vizuelně ztvárněný, občas i dobrou hlášku Tonda pronesl, ale proč jsem měl pocit, že se tvůrci před natáčením sjeli halucinogeny? Kdybych si dal s nima, zřejmě bych tomu napálil něco mezi 8 a 75 hvězdičkami, ale takhle to spíše byla kravina trochu mimo moje chápání. ()

romanz123

Tak tento film mi moc nesednul. Snaha o vytvoření napětí a temné atmosféry se u mě dost minula účinkem a vlastně mi bylo celkem jedno, jak to nakonec dopadne. A občas jsem si nemohl pomoct, ale vkrádalo se mi na mysl slovo "blábol". U mě tak jeden a půl hvězdičky. ()

RoyBatty444

Film Noir áno snaha je. Antonio sa, ale moc nesnaží no možno je to slabé vedenie Krantza. Na začiatku sú dobré len titulky a film sa rozbehne (ak sa tomu dá tak povedať) až od polovičky. Žáner ma vždy priťahoval a ľahké filozofovanie je v tomto žanry až prehreškom a atmosféra mala byť tiež hustejšia. Kranz nie je na zahodenie, ale ako celej filmovej tvorbe posledných rokoch nedarí sa ani tu zhmotniť čistý žáner. Snaha napchať ich sem viacere z toho robí konzumný zmrd Qualis vita, finis ita (Aký život, taký jeho koniec). Všade je cítiť vplyv Lyncha, ale jeho kvalít nedosahuje. Dobrá hláška:Detective Frizer: Lex Parsimoniae. What does it mean? Ned Cruz: Well, it's the Latin expression for a philosophical concept known as 'Occam's Razor'. In language that Poley can understand, it means... "All things being equal, the simplest solution is the best". čo sme sa naučili:˝Occam holící strojek, také Ockham holící strojek, je princip přičítán 14th-staletý anglický logik a Franciscan mnich, William Ockham. Princip říká, že vysvětlení nějakého jevu by mělo dělat jako nemnoho předpokladů jak možný, vylučovat ty to dělat žádný rozdíl v pozorovatelných předpovědích vysvětlovací hypotézy nebo teorii. Princip je často vyjádřen v latině jako lex parsimoniae: entia non multiplicanda sunt praeter necessitatem, ostře překládal se jako “entity nesmějí být násobeny za nutností.” alternativní verzový Pluralitas non est ponenda sine vyžadují překládá “plurality by neměl být předpokládán bez nutnosti.” ˝ ()

Stealth2

Pěkně barevná blbůstka s urychlovačem částic, nic víc. Zítra už nebudu vědět o čem to bylo...kdyby se mě někdo ptal. ()

Paokara

dva nesmyslně daný názvy jednomu filmovýmu průseru,kde Toník hazarduje se značkou Banderas!!za obsazení ruského obra-boxera dám jednu hvězdu,jinak film hoden označení odpad,na to s kým se točil a co z toho nakonec vzešlo! ()

Pavelkedar

Užvaněný komorní noir pokus, který by možná stačilo vysílat jako rozhlasovou hru. Chvílema jsem si říkal, zda se tam neobjeví Karel Hoger z Krakatitu,nebo Dejdar s Lábusem z Ameriky ruku v ruce s Willisem ze SC apod. Nemůžu ale upřít zajímavou kameru, celkem vtipné hlášky, " postelovka " v motelu byla příjemně koukatelná stejně jako zábavný závěr. Ale to je tak všechno, za týden si už nebudu pamatovat o čem to bylo. ()

pájap

líbilo moc...začátek divnej ale pak mne ten snímek pohltil a až do konce do mne hustil svojí zvláštní atmosféru...super ...hodně povedené..... ()

dudel3333

film ktorí sa snaži hrat na temnu filmovu klasiku,len akosi mu to nejde.Postavy také važne že im to uverí možno prvačik na zakladke.Kopa reči o ničom k tomu.Okrem ohromnej nudy a akože temnej atmosfere je to cele o všetkom a ničom dokopy. ()

Keys1

absolutne nevyužitý potencial filmu bez absolútneho nudného deja. Koniec filmu = katastrofa ** za Antonia a pár dobrých záberov . ()

RXP

Nemyslel som si, že niekedy príde den, keď Antonie obude mať vo filme prevahu intelektu a svojími rečami bude svojích súperov vyvádzať z konceptu do takej miery, že ho občas ocenia poriadnou ranou do ksichtu. Detektívka s parádnou atmesférou a zamotaným príbehom, ktorý ale zároveň mohol byť trošku klasickejší a tým aj lepší, lebo všetky tie reči o fyzike mi prišli zbytočné, ale kôli tejzaujímavej postave genialného fyzika mi to až tak nevadí. Ďalší film, ktorý je zbytočne podhodnotený a zaslúžil by si tak 70 -80 percent. ()