Vyhnaný římský hrdina se spojí se zapřisáhlým nepřítelem, aby se pomstil městu... Moderní filmová adaptace tragédie Williama Shakespearea.. Na začátku děje je Coriolanus nejlepší bojovník, který vybojuje vlastnoručně a sám vítězství Říma nad městem Corioli, patřící  Volskům. Je to velice schopný chlapík, v rozhodujících momentech však vždy z úst vypustí něco, co by si mohl odpustit anebo neudělá to, co se udělat patří. Římané jeho upřímnost nesnesou a vyženou ho. Coriolanus odchází k nepříteli a v čele jeho vojska táhne na Řím. Dá však přednost mírové smlouvě, kterou s Ŕímem nakonec uzavřou. Jeho noví přátelé však nejsou s takovým řešením spokojeni a nazvou ho zrádcem. Najednou si vzpomenou, kolik jejich lidí zemřelo kdysi jeho rukou. Vrhnou se na něho a zabijí ho. (TV JOJ)

majo_svk

Coriolanus sa tvári ako drsný film, avšak je plný poetických, rečníckych a divadelných prvkov ako zo Shakespeara. Nie je to film, je to sfilmované divadlo. Pre okukaného diváka kukateľné s patričným rozpačitým zážitkom, pre ostatných zrejme nudná sračka. Poetické veci má rád, ale v inej podobe:) ()

dawe787

Velké, ale opravdu velké zklamání, těšil jsem se na skvělé herecké obsazení, ale scénář a dialogy o ničem. ()

Matli

Král Leonidas proti Lordu Voltemortovi s kulometama v nějakém srbském městě jakožto v Římě a ještě veršující, tak to fakt jde mimo mě. Snaha je určitě znát, ale uplně zbytečná. Shahespearea měli nechat Shakespearem. Herecké výkony na jedničku, ale naprosto zbytečné. 21% ()

Brousitch

"Hodně se mi poštěstilo, že jsem mohl přecházet mezi divadlem a filmem, i když jsou to naprosto odlišné světy a žádný z nich nijak výrazně neupřednostňuji. Je úžasné vystoupit před 900 lidmi ve vaší milované hře nebo se naopak zaměřit třeba na určitou detailní práci s kamerou. Režie mě opravdu bavila, ale Shakespeara už vážně ne." - Ralph Fiennes ()

hazaba

Dvakrát jsem se na tenhle film začala koukat a dvakrát jsem ho nedokoukala do konce, proto ani nebudu hodnotit. Ale to, co jsem viděla, mě zas až tak nezaujalo. Přitom upoutávka byla hodně zajímavá. Roztřesená kamera, nevýrazní herci, kteří mnohdy přehrávali. Navíc mi nesedělo ani pojetí - zasazeno do současnosti s původním textem ve verších vypadá hodně podivně. ()

GOREGASM

Snaha o originální uchopení Shakespearea se Ralphovi od prvních minut rozpadá pod rukama. Trpělivý divák si sice několik typicky silných, shakespearovských monologů najde, působivost Coriolanuse jako celku nefunkčním spojením současného světa s klasikou přesto zůstává daleko za svými ambicemi. 40% ()

Ben Nevis

Musela jsem to vypnout po dvaceti minutách, a tak ani nebudu hodnotit. Líbil se mi nápad udělat moderní Řím, ale se Shakespearem to skončilo na půl cesty. K samopalům se prostě středověká angličtina nehodí. Vojáci mají řvát sprostá slova a ne přednášet krkolomné fráze. Vnímala jsem slova, ale nechápala jsem význam vět, protože nejspíš žádný význam ani neměly. Příště si prosím Shakespeara na jeviště a s příslušnými kulisami. ()

Wargoo

Tak toto bola strašná nuda... Shakespearovské neprirodzené dialógy mi v tomto počine liezli natoľko na nervy, že som film v niektorých momentoch "prestrihal", len aby som nemusel celých 122 trpieť. Prehrávajúci Ralph, scenár absolútne debilný... V tomto filme nieje nič, čo by som si odniesol. Angličtinu mám rád, ale nie v takomto neprirodzenom poňatí. A ešte k tomu zasadenú do takéhoto prostredia ! Sotva 1* , 12,029%, za Jessicu Chastain ! ()

Heroine

Musím souhlasit, že se Coriolanus jako hra do současnosti naprosto nehodí. Mnoho věcí by bylo řešeno zcela jinak, než tomu bylo před několika staletími. Neříkám, že je to téma neaktuální! To naopak, je až fascinující, jak dokázal starej dobrej William už zhruba v roce 1604 vystihnout, jak vypadá vztah lid/politika dodnes. Na tomhle zpracování se mi líbí, že je "lid" skutečně ukázaný jako hučící masa, která zopakuje vždycky to, co se zdá být pro ni nejlichotivější, a která nemá zábrany před ublížením či vraždou, a nevystupuje zde, jako tak obvykle, v roli ukřivděných, přesto skromných lidí. Dále se mi líbí obsazení herců, kteří jsou ve svých rolích civilní, přesto neevokují dvacáté první století každým svým pohybem. Ale jak jsem už psala, celkově to podle mně v moderní době nefunguje tak, jak by mohlo a mělo. ()

Ombak▼Penari

Po dvou shlédnutích se mi ten prapodivný kočkopes shakespearovského jazyka a moderního (válečného) filmu prostě nelíbí. Celkově mi připadá, že tahle hra se úplně do moderního světa převést nedá, protože dnes svět vypadá jinak a tohle je historie a především divadlo. Respektive by to možná šlo, ale ne tak, jak si to usmyslel Ralph Fiennes. Ať už odhlédneme od detailů (Ralph Fiennes, jakkoliv je to dobrý herec, zde podle mě zahrát kvalitně shakespearovskou postavu nezvládl), tak nezbývá než konstatovat, že ten film je prostě "divný" a pocity z něj jsou v každém směru rozporuplné. Nedá se tomu prostě věřit, je to jen strašně divná divadelní hra na plátně. Určitě bych to apriori neodpálil jako volovinu, spíš bych to nazval slepou uličkou... ()

Gumby

44%? Vážně? ČSFD je mrtvá. Nejlepší film co jsem letos viděl. A rozhodně nejlepší FILMOVÁ adaptace shakespeara so far ()

Faila

Podle mě Shakespearovi moderní háv sluší a Fiennesovi se tento počin opravdu povedl. Určitě i díky tomu, že sám ztvárnil hlavní postavu, jeho herecký projev mě vždy velmi baví sledovat. O Butlerově hraní tak vysoké mínění nemám, zde však neměl tolik prostoru a v tom málu, co přeci jen měl, se předvedl skvěle. Příběh sám je brilantní a toto zpracování mu podle mě na kráse ani trochu neubralo. ()

Kingjiri

Že jde o adaptaci divadelní hry čouhá z každýho záběru a hodně skromný výpravy. Trailer láká na thrillerovou akční podivanou s příměsí dramatu, jenomže ve skutečnosti je to přesně naopak. Po sympatický akci na začátku se připravte už jenom na zdlouhavý a nudný dialogy, který použitou "starou" mluvou působěj při zasazení děje do současnosti místama až směšně. Hrozný dialogy ještě doplňujou dlouhý pasáže, ve kterejch se neděje vůbec nic. Jeden z nejnudnějších a nejnestravitelnějších filmů, co jsem kdy viděl. Dramata mám rád, ale musej mít nějakej smysl. Jedna hvězda za slušný herce a pěknou buchtu Jessicu Chastain. ()

bararich8

Ó jak já se nudil, konec byl pro mě vysvobozením. Ani pořádně nevím o co šlo a původní jazyk byl většinu času na škodu, až to místy působilo komicky. Podobné zklamání jako Drive, ale herci se mohli opravdu vyřádit, jen co je pravda. 2* ()

Whitebeard

Uuuuuf, 30 minut jsem zvládl. Poté vypnul. Tak jako Římané v tomto filmu i já bych teď mohl recenzi psát, nicméně se na to mohu také vysrat. Co to sakra je? Film začne a jednoduše vás rovnou hodí do vody. Takže kolem běhají vojáci se samopalama, jmenujou se po Caesarovi a vrhají hlášky Shakespeara. Nemá to ani hlavu, ani patu. Do děje se dostáváte pramálo, můj čas je moc drahocenej na to, abych na něco podobnýho koukal. Takže 1* za Butlera, že se na něco takovýho vůbec nechal ukecat. To chtělo odvahu za nim s timhle jít. ()