Tento akcí nabitý animovaný Batman staví proti hlavnímu superhrdinovi zvláštního nového nepřítele, postavu zvanou Red Hood, která terorizuje Gotham City. Tento zlý chlapík řídí organizovanou kriminální scénu ve městě a stává se postrachem ulic, ale Batman brzy zjistí, že Red Hood chce něco víc, než jen peníze... Každou noc vychází Batman z příšeří a chrání obyvatele Gotham City před fantomy. Ale poslední dobou se jiný samozvaný ochránce veřejného blaha plíží ulicemi a jeho nemilosrdné metody spíše nahánějí hrůzu, než aby přinášely uklidnění. Ďábelský padouch, který jakoby znal každý Batmanův krok, si klade za cíl vyčistit ulice Gotham City jednou provždy a současně chce zničit i samotného netopýřího ochránce pořádku. Teď, když Red Hood započal velmi selektivně likvidovat gothamské podsvětí, objeví se znovu Joker, aby se vysmál odvěkému nepříteli tím, že vykope nějaké kostlivce, kteří měli raději zůstat pohřbeni. (HBO Europe)

ledzepfan

Velmi vydařená podívaná-a to i v rámci všeobecně nadprůměrných DC animovaných adaptací..Příběh je komplexní ale nepřekombinovaný s hezky prokreslenou psychologií jednotlivých postav ... "filosofuje"se tu nad batmanovským morálním kodexem a smysluplností jeho cesty potírání zločinu...Chyby minulosti netopýra dohánějí, nový záporák v rudé masce není jen dalším v řadě a Joker v kreslené formě opět a znovu odkopává filmové NicholsonovskoLedgerovské snaživky někam dozadu/dolů/na level pro B-team ...........Animace je propracovaná, dynamická-a i v nejakčnějších místech-naprosto přehledná.........Prostě paráda! ()

SaNcHeZ_cz

Jedna z vůbec nejlepších animovaných záležitostí ze stáje DC Comics. Výborné herecké obsazení kterému vévodí John DiMaggio propůjčující hlas Jokerovi vévodí parádní komiksařině která i přes některé neduhy (kupříkladu Amazo) dodává poctivou porci Gothamu i se všemi jeho obyvateli. ()

MartinezZ

28.9.2010 ~ Batman dostává konkurenci a se svým bývalým parťákem se jme pátrat nejen po něm samotném, ale i po jeho úmyslech a důvodu, pro který se v Gohtam City objevil. Nejsem fanda komiksů, dokážu absorbovat pouze určitou míru pošahanosti. To jen tak pro začátek. ~ A teď popořadě. Některé komiksy jsem ochoten akceptovat, protože jsou do jisté míry natolik trhlé a zasazené mimo reálie, že je lze akceptovat jako oddychovku, při které se nemusí myslet, případně je daný svět pro daného hrdinu natolik odpovídající, že tomu lze přijít na chuť. Problémem je, když se na scéně začnou objevovat další hrdinové a čím dál tím praštěnější, až už to začne připomínat spíš honbu za penězi, protože někteří to budou kupovat i kdyby v tom běhalo po městě zafačované hovno s vlečkou. Tedy jednoduše řečeno, všeho s mírou. Fanoušci komiksů by mě za tato slova nejraději viděli pod zemí (a v Metru to nebude), ale se vzrůstajícím počtem hrdinů mi ztrácí celé hrdinské univerzum smysl. ~ A pak se objeví tento Batman. Není sám, za zadkem má už druhého Robina (pěstuje si je jak fialky na parapetu) a město plné, napěchované, přetékající, ve švech praskající všemožnými hrdiny a zloduchy a všechno jsou to samozřejmě maskovaní tvrďáci. A je jich už moc a působí to na mě neskutečně trapně. Jako když se někdo hodně moc nudí, nemá co dělat a tak vymýšlí další a další hrdiny a zloduchy nehledě na to, že už to není ani trochu vkusné. Ale co, tohle není můj svět. ~ Tak tedy poté, co Batman (znovu) zklamal, objevuje se po nějaké době ve městě frajer s rudou maskou a pomalu přebírá vládu nad místním zločinem. Kupodivu to dělá dost nevybíravě, protože místo aby si všechny zločince podmanil, vybíjí je, čímž zbavuje město zločinu stejně jako Batman, jen u toho teče o dost víc krve. A Batman je více méně pacifista a s takovýmito móresy nesouhlasí, jde si tedy s Red Hoodem pokecat a zjistit pravdu. Na to ale odmítá čekat několik místních zločinců a Red Hoodovi jdou po krkru taky. Je z toho pěkná mela s plno provázanostmi a zákonitostmi, které běžnému divákovi, u nějž nejsou kreslené příběhy zase tak cool (alespoň od dob Kačerů z Kačerova), připadají dost... hloupé a zbytečné. Batmanovi se v průběhu pátrání vybavují vzpomínky, což je asi jediná více méně zajímavá věc na tomhle filmu. Jinak to pro mě byla bohužel poměrně velká konina, na kterou se mi podaří určitě rychle zapome... cože? ~ PS: Fandím Red Hoodovi, Batman myslí kolenem. ()

SonGokussj

Wow, nečekal jsem, že někdo dokáže takhle dobře ztvárnit Batmana. A hlavně ten příběh. Síla z něj číší, krásné dialogy, prostě není co vytknout. 90% ()

PKD

Neskutečně promakaná DC záležitost s charismatickým Jensenem Acklesem v roli Jasona Todda aka SPOILER! Red Hooda (už několikátého v řadě),který si svou roli opravdu užil na 100%. Což v př.,že nejste vidět a hrajete jen hlasem (a to je nepoměrně těžší),je věru..úctyhodný výkon,za který se rozhodně nemusí stydět. Sice je škoda,že Jokera tentokráte nemluví jeho dvorní a dodnes nejlepší představitel Mark ´Skywalker´ Hamill,ale v tomto př.naštěstí,Bender nezklamal. I když to pro mě,není úplně ono. A velkou pochvalu si též zaslouží skladatel,který ani tentokráte nezklamal..Ch.Drake-ost 100%. Už jen úvodní titulky dávají tušit,že jsme svědky,něčeho mimořádného. Možná půjdu i na plný počet. I když musím přiznat,že na první 3 podívání..mě to nijak extra nenadchlo. To až po dlouhé době. Do tohohle filmu,musí prostě člověk asi dospět,či co.:) Nevím,zda je to škoda nebo ne...ale velmi upozaděná ( i když ve výsledku naprosto zásadní) role démonického Ra´se al Ghula mě jako jediná věc v tomto jinak squellém filmu,trochu vadí. ()

blackrain

Já si tyhle animáky přímo úžívám. Člověk si při nich krásně odpočine a zapomene na okolní svět. Jak už řekl Djkoma, jsem taky ráda, že se podobné animáky točí. ()

SarumanKo

Chris Nolan zmenil Batmana a jeho univerzum vo filmovom médiu k nepoznaniu (o komikse v tomto prípade nemôže byť ani reči), o tom niet žiadnych pochýb. Dnes už aj animáky odohrávajúce sa v klasickom DC Gothame (Robin a veľké množstvo kdejakej pestrofarebnej divočiny) obsahujú nehorázne množstvo temnoty a chorej psychiky. Under the Red Hood je príbeh alternatívny, ktorý vysvetľuje niektoré udalosti z Batmanovho života trochu inak, než sme na to zvyknutí z burtonoviek či nolanoviek, ale je perfektne prepracovaný a to mi vyhovovalo. Temne ladená animácia a hudba, uveriteľný vývoj postáv a zbesilá akcia sú len barlami mohutného (na 75 minútovú stopáž) a kvalitného príbehu. Je to nasiaknuté temnou psychológiou a dospelými otázkami morálky, pomsty či ľudskosti viac než som mohol čakať. Vyvrcholenie je absolútne nolanovské, choré, temné, napäté i dojímavé. Takmer je mi ľúto, že je to len animovaný film, vidieť to prevedené do hraného filmu, asi umriem blahom. (85%) ()

movieband

Parádní animák s Batmanem nabušený akcí, super hudbou a dobře zpracovanými bojovými scénami. Batman vs. Red Hood má taky dost dobrý děj, který člověka chytne. Joker je tu hodně dobře vystižený jako šílenec. Black Mask ? No tak to je naprostý magor. Naprostý nervák co po každé zničené dodávce Red Hoodem zmlátí kohokoliv koho potká. Každopádně kdyby se tohle rozhodl natočit Nolan tak si myslím, že by to byla pecka. I když to co s Temným rytířem už natočil stačí. Tohle by však byla pěkná třešnička na dortu. Ta se nám však objeví letos v kinech v podobě The Dark Knight Rises. 100% ()

Dont

Zasmál jsem se několika Jokerovým vtípkům, Batman také docela vydařený, ale celkově jsem čekal lepší podívanou. Myslím trochu přeceněný film, hlavně je to asi dáno tím, kdo ho vyhledává. Neuškodil by mu kritičtější pohled méně zaujatého publika. ()

Fanucci

Chtělo to trochu zamotanější příběh. Po odhalení identity Red Hooda se nestane téměř nic překvapivého, neočekávaného. A ty minitrenky mladého Robina mě dostaly:-)) Batman svému parťákovu vybral skutečně exklusivní převlek:-) ()

Cl3ricK

Jednoznačně nejdrsnější animované ztvárnění komiksu. Skvělá atmoška, převzatá z Nolanových Batmanů je to nejlepší, co film nabízí. Já se nenudil. Jen mě malinko sere to Batmanovo moralizování. Joker už měl být dávno tuhej. ()

kagemush

Udělat to tak, aby v rámci tolik hlídaných rejtyngů to mohli shlédnout i nemluvňata a s nimi spříznění týnejdři ,by se jejich duše nepokřivili a charaktery nenalomili a zároveň tak ,abych to i já prohlásil za dobrý,-no to je zázrak,ne? ()

Jigy

Velmi dobrý animák, nezvykle temný a krvavý přesně jak má Batman být. Sám jsem byl překvapen jak mě film zaujal a docela jsem si ho užil. Joker je skvělý psychouš. ()

JasonCZ

Videl sem snad vsechny komiskove filmy od Marvel i DC Comics co existuji a Batman: Under the Red Hood je rozhodne ten nejlepsi a nejdrsnejsi komiksovej film od DC Comics a celkove taky. ()

M.i.k.e

prakticky moje první animovaná batmanovka a musím uznat,že jsem příjemně překvapen.Slušný příběh,hodně akce...celkově prostě povedené a pro batmanovské fanoušky jednoznačně povinnost...80% ()

DrBuznička

Under the red hood je pro animovanou sérii DC filmů tím stejným, čím byl Temný rytíř pro sérii filmovou. Film je mnohem dospělejší a násilnější než cokoliv, co v dosavadní produkci Bruce Timmina vyšlo, inspiruje se i odkazuje na Batmana Nolanova a i jiné pamětihodné akční filmy (např. bitka v koupelně z prvního matrixu) a vůbec zaznamenává vývoj ve výpravění, hudební dramaturgii a akčních scénách. Navzdory všem pokrokům se drží své klasické strohé animace, hlouběji rozvíjí fundamentální batmanovské motivy a námět si bere z jednoho ze slavnějších detektivových příběhů. Pro všechny fanoušky "a must see". ()

Rocky88

Výtečné. Skvělý příběh, hlavně ten psycho konec opravdu našponuje nervy. K tomu opravdu výbušná akce, které není málo, spousta Batmanových protivníků (Black Mask je můj oblíbený) a v neposlední řadě perfektně padnoucí hudba. Za pět hvězd. ()

Petoss1

Tak to bola paráda. Animácia, atmosféra, príbeh, postavy, to všetko vytvorilo výborný celok. Prekvapenie a spokojnosť. 85% ()