Tento akcí nabitý animovaný Batman staví proti hlavnímu superhrdinovi zvláštního nového nepřítele, postavu zvanou Red Hood, která terorizuje Gotham City. Tento zlý chlapík řídí organizovanou kriminální scénu ve městě a stává se postrachem ulic, ale Batman brzy zjistí, že Red Hood chce něco víc, než jen peníze... Každou noc vychází Batman z příšeří a chrání obyvatele Gotham City před fantomy. Ale poslední dobou se jiný samozvaný ochránce veřejného blaha plíží ulicemi a jeho nemilosrdné metody spíše nahánějí hrůzu, než aby přinášely uklidnění. Ďábelský padouch, který jakoby znal každý Batmanův krok, si klade za cíl vyčistit ulice Gotham City jednou provždy a současně chce zničit i samotného netopýřího ochránce pořádku. Teď, když Red Hood započal velmi selektivně likvidovat gothamské podsvětí, objeví se znovu Joker, aby se vysmál odvěkému nepříteli tím, že vykope nějaké kostlivce, kteří měli raději zůstat pohřbeni. (HBO Europe)

VanTom

Povedený seriózní příběh s dynamickou akcí, výborným "záporákem", slušnou animací a skvělou hudbou. Otázka Bruceovy neschopnosti ukončit nebezpečné zločince "permanentně" sice staví Temného rytíře do až příliš dušínovského světla, ale jak taky jinak, že? Nostalgické (a dobově úsměvné) vzpomínky na prvního Robina, Jasona Todda, potěší a podtrhují tíhu dřívějších selhání. ()

ghatos

Velmi dobře odvedená práce. Red Hood je alternativa k "příliš" hodnému Batmanovi a "příliš" zlému Jokerovi. Potenciál této figurky by se mohl využít i v klasickém filmu. Menší výtku bych měl k určitým nadpřirozeným jevům. S jejich zakomponováním by mělo se mělo maximálně šetřit. 75%. ()

Dreadd

Ještě lepší než Batman vs. Dracula, mihne se tu spousta batmanovských postav (navíc Nigthwing, kterého namluvil Neil Patrick Harris). Skvělá podívaná nabitá akcí, psychologií a temnou atmosférou. ()

Mr.KarlAdler

S potenciálem celovečeráku, zajímavým příběhem, kterému neublížilo ani velké množství postav, neochuzené o jokerovské hláškování. Musím se přiznat, že jsem překvapen i potěšen takřka ve všech směrech. DC snad tímhle počinem trochu naruší nadvládu úspěšnějšího a produktivnějšího Marvela. ()

vyfuk

Nebudu hodnotit animaci, protože mi přijde na klasiku až moc východní, ale svůj účel svým způsobem plně splnila. i když jsem na filmy s Batmanem takového typu přímo nadrženej, tak jsem se bál, že to nebude zároveň nic úžasného. Nakonec to sice nebyla žádná pecka, ale byl jsem spokojen. Se spojením nějaké té minulosti. Seznámení s Black Mask, opětovné setkání s Jokerem, který byl dle mého lehce sušší, ale stejně na něm bylo jasně poznat, že to je Joker. A dobře dělaný plot okolo Red hooda, o tom co je zač a tak dále. Nakonec v celku spokojen. ()

Almásy

Christopher Nolan zmenil Batmana navždy a je to poznať aj na tomto animáku, ktorý podobne ako Temný rytier a Batman začína má ambíciu hovoriť o Batmanovi ako o ,,existujúcom" človekovi, z mäsa a kostí. Na animák veľmi slušné. ()

toffy

Joker je uplne fantasticky este aj v tomto animaku! A tych par preslapov vo filme, ako tvrdi Mr.Roman ...ved je to len rozpravka :) ()

BMAJTZ

Filmy o Batmanovi měly a vždy budou mít jednu chybu, nejzajímavější pro diváky je vždy začátek celé Barmanovské historie a poté klasické téma jeden (dva) padouch proti Batmanovi a jeho bandě hrdinů. Batmanova historie je ale barvitější, má mnoho výkladů a verzí a já se v tom víceméně vůbec neorientuji, komiksy totiž nečtu a z kusých informací na internetu je to vždy takové polovičaté. Tenhle film se pouští právě do těchto vod, není to klasické schéma, ale od diváka očekává jisté kusé informace z Batman univerza. Jde o animák který vás zasvětí do historie a vývoje jednoho z nejoblíbenějších hrdinů a to se mi líbí. To vše ve velice působivé animaci a dostáváme opravdu dobrý film. Já se bavil od začátku do konce a z obrazovky nespustil oči. ()

SG-1

"Ještě jednou mi zalžeš a prohodím tě zdí, což bude tvá nejméně bolestivá činnost dnešního večera." -Batman- ()

LadyVader

Paráda! Já snad pomalu přejdu na DC O_o (už trošku chápu, co nekteří viděj na Nightwingovi ^^;) 9/10 for me.. výbornej animák.. S příběhem na úrovni hranýho celovečeráku. ()

killjezor

Po všech stránkách výborný animák. Skoro se mi chce říct, že je škoada, že se takle netočí klasické filmy (ikdyž Nolan dokázal tuhle myšlenku vyvrátit). Noví staří známí, trochu zapletený příběh, dokonce brnkne i na city. Za choreografii akčních scén, hlavně soubojů, by se nemusel stydět žádný áčkový snímek. ()

Herráček

Jsem vcelku rád, že se DC rozhodli jít touto potemnělou cestou, kde už netočí pouze animáky pro děti ve stylu starých supermanů nebo wonder woman, ale trošku zamotají nám staré známé stereotypy... Nightshade a Red Hood jsou pokračováním fenoménu, který mě opravdu mile překvapil... Prozatím jeden z nejlepších Batmanů... ()

HiddenDragon

Batmanovy animaky jsou zarukou kvality, temneho pribehu a v moderni ere animace i slusne brutality. Vse najdeme i zde. Svet Batmana se cas od casu meni, pridavaji se nebo ubiraji postavy, az se v tom clovek muze ztracet. Pro tento pribeh je asi podstatne vedet, ze se vse toci kolem Batmanovych sidekicku, neboli partaku. Ten prvni, Dick Grayson zde vystupuje ve svem novem alter egu jako Nightwing, ten druhy, Jason Todd, je Jokerem brutalne zavrazden (motiv z komiksu Death in the Family), cimz tento film zacina. Po nekolika letech pak zacina v Gothamu brat zakon do svych rukou novy vymetac zlocinu, Red Hood. Slape na paty mafianskym bossum a predevsim pije krev Black Maskovi... Po strance animace je snimek podle meho gusta, je tu akce i temne prostredi. Z vyrazu tvari je obcas patrna prace japonskych animatoru. Nastesti ne v takove mire jako v "Gotham Knight" (2008), stale je to nam blizsi "zapadni" styl. Hudba je slusna, ale az v "Dark Knight Returns" (2012/13) predvedl C. Drake co umi. Ono celkove "DKR" nasadilo latku vysoko, takze je prece jen jeste o neco lepsi. Ale i Red Hood stoji za zhlednuti, hlavne kvuli odlisnemu leitmotivu, ktery se toci okolo Batmanova sebezapreni zabijet. Ktere naopak vubec neni proti mysli Red Hoodovi. Oba tak stoji proti zaporakum, ovsem odlisnymi metodami (trochu timto moralizujicim tematem pripomina pozdejsi "Superman vs. Elita" [2012]). Naprosto famozni je tu ovsem Joker, ktery svymi cynickymi narazkami i 'nasilim pro poteseni' je a vzdy bude zloduchem no. 1, a osciluje mezi cynismem Jacka Nicholsona a silenstvim Heatha Ledgera. [Jedine co kazi zazitek jsou opet odlflakle titulky a nechapu, ktery amater to zase ceskemu dvd distributorovi delal. Doporucuji stahnout jakekoli titulky z netu a budou zarucene lepsi. Protoze na orig. dvd ze pak budete divit, co to je za vymysl se jmenem "Madman", Penguin a Scarecrow je prekladan s malymi pismeny jako "tucnak a komar" (to uz prestava legrace a prekladatel ocividne mozna ani nevi, kdo Batman je), dale pak fura nepresnosti i v casovani sloves, proste ostuda. Nechapu jak takovy paskvil muzou pustit do obchodu, aniz by to nechali nekoho zkontrolovat. Zatimco ve hrach trva betatest nekolik mesicu, ceska prace na titulcich je stejna jako v jinych odvetvich. Odflakla a neprofesionalni. A to nahrava piratum...] Jinak film je skvely a budete se bavit. ()

iXtr3m3

Pecka. Tak presne takto si predstavujem temného Batmana a presne takto by som si rád predstavil aj ďalší hraný film s Affleckom v hlavnej úlohe v jeho novej schválenej trilógii. ()

dopita

Příběh to mělo na animovanej film až příliš dobrej, akční scény taky vypadaly dobře (ale jakýkoli útěk kohokoli mě připadal srandovní...), přesto z toho nijak neuchcávám. Komiksy jsem nikdy moc nemusel a vypadá to, že ani animovaný komiksy můj názor na tenhle žánr nijak nezmění. Ale tenhle film je docela ok. ()

XdanteX

drobné odchylky od předlohy...ale jinak perfektní snímek o osudu Jasona Todda...Hloupými naivními nerdy nejnenáviděnějšího Robina. Pro mě naopak jedna z nejlepších postav Batmanova příběhu a tady se bez okolku a protahování dozví neznalý fanoušek vpodstatě nutnou většinu jeho životního příběhu...Doufám že časem přibude ještě pár snímků ve kterých se objeví...jeho příběh davá prostor hutným dark jatkům a je to neodmyslitelná část Waynova příběhu....za tohle....4,5* ()

Crackonosc

Nečekaně velmi kvalitní animovaný příběh z Batmanovského universa se zajímavým příběhem, povedenou akcí a překapivě emocionálním koncem. ()

Teabag

Vcelku dobré to bylo. Animace postav mi sice moc neseděla (lepší by to bylo, kdyby byl zachován styl animace z titulků), ale je pravda, že tenhle oldschool asi k Batmanovi patří. Jinak to bylo spíš jako jeden díl seriálu. Jako celovečerák docela slabé. Ale bavil jsem se, takže 3* jsou zasloužené. ()