Kevin Lewis vyrastal v chudobnej londýnskej štvrti, jeho rodičia alkoholici ho často bili a nechávali hladovať, v škole ho šikanovali a nepomohol mu ani sociálny úrad.  Z takejto štartovej čiary bol už len krôčik na šikmú plochu. Kevinovi sa však napriek všetkému podarilo všetky útrapy prežiť a vydobyť si pre seba lepší život... (STV)

tančísvlky

Británia ako sa patrí a to myslím v dobrom. Majstrovsky zobrazená doba a beznádej tu hrá hlavnú úlohu. Zdá sa, že tomu chýba akési vyváženie a protiklad. Je to skôr účelove drsné, ale režisér sa spamätal až v závere a snaží sa to zachrániť. To je skôr na škodu a preto tomu nedám plný počet hviezdičiek. Aj tak však film presahuje latku priemerného. Spád akým sa dielo valí je skutočne podarený. Hlavný hrdina R.Friend je viac ako dobrý ... ()

Lilien

neviem čo je na tomto príbehu a zvlášť na tomto filme také výnimočne, absolútne som nedokázal sympatizovať s hlavným hrdinom ani zo žiadnou vedľajšou postavou, ktoré neboli vôbec prepracované. Násilie na deťoch je vážna vec to je nepopierateľné, no podla mňa sa hlavný hrdina iba inšpiroval svojim životom , lebo tá vymáhacia scéna svojich peňazí od mafiánov bola pritiahnutá za vlasy. Herci boli nepresvedčivý, choreografia pouličných bitiek to bola jedna katastrofa, nič horšie som v živote nevidel. Film sa iba snaží hrať na veľkú drámu, inak je to podpriemerná záležitosť. ()

dannyd14

Strašne silný príbeh o chlapcovi, ktorý sa stále snažil o lepší život. Osud mu len prial to zlé, až kým sa jedného dňa..... Odporúčam aj skvele napísanú knihu v anglickej verzii. ()

Sláveček

Po dlouhé době velmi emotivní film. Nemám zásadní výtky. Stojí stoprocentně za shlédnutí. Cosi to ve vás zanechá ... ()

jafuska

ač jsem se snažila tomuto filmu dát aspon nějakou šanci, nepodařilo se mi to, a to si myslím, že tyto žánry kde jsou problémy mám hodně oblíbené, ale film mě nepřesvědčil o svoji kvalitě a nedostala jsem se bohužel ani do konce, někdo šanci dá, ale já zkusím radějí jiný film, snad o něco lepší. ()

1david135

Človek ktorý nikdy nedostal šancu,človek ktorý si musel všetko urobiť sám, bol týraní matkou,škole dovtedy dokým nezavolal na socialku a nenahlásil sa sám čo nakoniec si ho matka zobrala späť a začala ho ešte viac týrať takto to išlo 9 rokov až dokým Učiteľ mu nenašiel škrabance & jazvy po chrbte a po krku potom sa dostal do lepšiej rodiny... ako to skončilo ďalej to si už pozrite samy odporúčam a preto dávam 5 hviezdičiek lebo ten film mi aj otvoril trocha oči Tento film ma naučil:[Nepokúšaj sa ovládnuť svet lebo na to doplatíš] ()

Tominni

Příběh Kevina Lewise, příběh o vůli po úspěchu, přestože se s vámi život opravdu nemazlí. Film, který bych doporučil každému, kdo by to chtěl už zabalit..... ()

teba

Obzvlášť drsnej osud s pohádkovým koncem - bez upozornění "podle skutečných událostí" by se mu jen těžko věřilo, takhle ho ale beru :o) Výbornej Rupert Friend a neskutečně vostrá Natascha McElhone (skoro k nepoznání). ()

subic

Věčný otloukánek se chce také prosadit a jeho rodina, hlavně šílená matka, mu v tom zrovna 2x nepomůže. Chci mít úspěch. Chci odejít ze školy a chtěl bych být burzovním makléřem. Vždycky jsem chtěl mít vlastní podnik... Zbankrotoval jsem. Dostal jsem párkrát přes držku... A tak napsal knihu. Je to taková zajímavá sonda do devadesátek v Londýně. Až na to, že film je udělaný tak nezáživně, bezemočně, nijak nevtahuje do děje. Bylo mi vlastně jedno, jestli zase dostane přes držku nebo ne. 52% ()

DJ Kritik

Tak rád by som napísal aké výnimočné dielo, ale nedá sa. Veľakrát som to chcel vypnúť, lebo ma to neskutočne dráždilo, ale pre pocit zvedavosti, som to dopozeral. Nemusel som. Pre mňa osobne sklamanie, ktoré je možno lepšie čítať ako román než ako film. ()

Coliseum

Rozjezd mi dokázal poměrně slušně rozvibrovat strunu citlivosti a (ne)pochopení, ale než se mohla dostavit naprostá empatie a souznění s trýzněným, celé se to změnilo v rovnici: kterak chudý Jeník prozřel a ku štěstí přišel. Nekalkuluji, ani se nehádám, snad i skutečný předobraz dospěl a zmoudřel díky lásce (hh), ovšem podané to bylo tak lacině a s vtíravou prvoplánovostí, že celkový dojem z filmu se dá shrnout jako rozšíření zorniček, jež přešlo v slzy nudy. ()

MirkaP

Silná první část, slabší ta druhá z dospělosti. Na začátku jsem se vlastně nechtěla dívat, ale úplně to člověka vcuclo a nedalo se utrhnout. Pak už jen chcete vědět, jak to dopadne, ale trošku u toho divák trpí, protože je to jak z červené knihovny. ()

Kimkong

Film o klukovi který se životem prodíra všemožnými srážkami. Šikana doma. Šikana ve škole. Šikana a zneužívání v dospělosti. ()

DooFooS

Tak já nevím, jistě se jedná o inspirující příběh, kde silná vůle je hnacím motorem člověka při touze mít lepší život, ale i když je to emoce vzbuzující vyprávění, samotné pojetí filmu mě nějak nedokázalo nadchnout. Polovinu filmu jsem čekal, co z toho vyleze, abych pak zbytek filmu jen koukal, co všechno je v dnešním "civilizovaném" světě možné. Ničeho jiného se mi však nedostalo. Obdivuji původního Kevina a stejně tak, jako u Billyho Eliota bych si přál třeba jen krapet jeho vůle, ale toho filmového Kevina si nějak vážit nedokážu. ()

Crybaby

Sklamanie. Slovo ktoré pre mňa tento film vystihuje asi najviac. Podľa skutočnej udalosti - to je síce pekné ale nedojalo ma to ani na chvíľu, ani na chvíľu som hlavného hrdinu neľutoval a ani na chvíľu sa mi tá postava nezapáčila a teda som sa k nej počas tej stopáže nenaviazal. Dokonca zaujímavejšia mi prišla postava jeho otca, ten podľa mňa mal ten život ešte ťažší ako samotný Kevin a radšej by som videl film o jeho živote. ()

punka27

Príbeh ako taký je veľmi zaujímavý. Ale to je asi všetko.. Vedela by som si tam predstaviť iných hercov, inú kameru.. ()

djcremo

Takéto filmy ma dokážu stále prekvapiť zaostalosťou ľudí, ktorí dokážu týrať svoje deti. A v niekoľkých prípadoch ako zatvárajú oči aj úrady, ktoré by ináč mali tak bezmocným ľuďom pomáhať. Ináč klasika o človeku, ktorý zobral svoj nepriaznivý osud do svojich rúk a zmenil ho k lepšiemu. Veľké prekvapenie pre mňa bola Natascha McElhone. Bol som prekvapený, že bola obsadená do roly matky a že ju tak vierohodne zahrala. Ale čo je veľká škoda tohto filmu, je to, že sa neskutočne vlečie. Už po polovičke filmu som mal pocit akoby som ho pozeral pol dňa. Na jednej strane je skutočný príbeh, ktorý je obdivuhodný a na druhej strane je to, že nedokáže veľmi zaujať. ()

StinkingPooh

Smutný příběh týraného chlapce a poté mladého muže, kterému osud a společnost hází klacky pod nohy, ale který nakonec skončí šťastně. Příběh na zajímavosti získává hlavně tím, že je podle skutečné události. Ale bohužel film není zpracovaný dobře. A to - bitky jak v nějakém podprůměrném televizním filmu. Taky proměna postavy z ničeho nic,, celou dobu je uťáplej a najednou se z něj stane sebevědomý mladík s plánem. A ani vlastně člověk neví kdy, protože občas tam datum dají (třeba v roce 1985) a pak mám pocit, že už tam časový údaj nedali a nebylo poznat o jakou dobu se děj posunul. Odfláklé. ()