Win Win

• Česko Jak vyhrát a nezbláznit se (více)

Pesimistický advokát Mike Flaherty (Paul Giamatti), který dobrovolničí coby trenér wrestlingu na střední škole, narazí díky pochybnému melouchu na mladého nadějného sportovce. Když už to vypadá, že se na něj štěstí usmálo rovnou dvakrát, vloží se do hry chlapcova matka, kterou právě propustili z odvykací léčebny, je úplně švorc a hrozí, že všechno zhatí. McCarthy se velmi zručně chopil tématu balancujího mezi dramatem a komedií a ve svém filmu Win Win se zaobírá tématy jako jsou zlomená srdce a lidskost v tom nejryzejším slova smyslu. (oficiální text distributora)

-Knight-

Príbeh, ktorý sa môže kľudne odohrať vo vašom susedstve. Obyčajný a jednoduchý, ale vďaka Thomasovi McCarthymu a výborným hercom, citlivý, zábavný, ľudský a plný emócií. Pozerať sa na svet McCarthyho očami je naozaj príjemné. ()

berusche

Loni poměrně opěvovaný snímek z KV, letos příjemná oddychovka, která se dle mého ovšem snaží na pilu tlačit až příliš mnoho. Mám z toho takový dojem, že balancování mezi dramatem a komedií je pouze úmyslně vyhrocená snaha dělat z počinu vážnější dílo, než kterým je. Je to místy zábavné, vkusné, jenže pro mě takové: aby neurazilo. Tak já taky neurazím. ()

Jufonka

[MFF Karlovy Vary 2011] Pro mě naprosto průměrný snímek. Zasmála jsem se jen párkrát - ve většině případů na začátku. Většina herců mi byla krajně nesympatických, některé postavy mi byly dokonce fyzicky až odporné. Paul Giamatti není můj oblíbenec, ale chápu, že hodně diváků šlo na film právě kvůli němu. Přes to všechno to byl letos jeden z lepších filmů, které jsem na festivalu viděla. ()

M.i.k.e

příjemné,koukatelné,ale rámcově naprosto standartní a nic nového nepřinášející indie movie.Bohužel ta tam jsou doby,kdy podobných fimů bylo málo a mohly okouzlovat...60% ()

Aljak

Očakával som športový film s niekoľkými témami v úzadí. Dostal som právnicko-sociálnu zlátaninu plnú vypočítavosti, ktorá sa časom zmenila na náklonnosť a samotná športová tematika bola viacmenej v úzadí. Ale napriek nenaplneným očakávaniam nemôžem povedať, že by to bolo nejako obzvlášť zlé. Práveže príbeh ako taký bol dosť zaujímavý a dramatizácia deju z toho spravila pozerateľný film, avšak s úplne očakávaným koncom. Zo všetkého najviac ma však zaujal Alex Shaffer, ktorý stvárnil Kyla v hlavnej úlohe (tento herec je aj v reále úspešným zápasníkom). Ale z celkového pohľadu taká priemerná dráma s miernymi prvkami komédie. ()

cariada

Spíš drama než komedie, advokát vezme opatrovnictví dědy, jen pro peníze. Za dědou přijede vnuk, kterého se advokát ujme, zjistí že umí zápasit. Mimochodem se nejedná o wrestling, ale normální řecko-římský zápas. K tomu přijede jeho matka a je o zápletku postaráno. Je to sociální drama, které se snaží nabídnout to trochu odlehčenou formou, není to film, ke kterému bych se ještě někdy chtěl vrátit. ()

boblig

Americký nezávislý film je zřejmě v krizi ... V zásadě odpudivý kýč, který zvedá ze dna jako vždy výborný Paul Giamatti. ()

Lanark

Když jsem byl malý a koukal jsem jak táta čte noviny, vždycky mě štvaly ty černobílé obrázky, jelikož jsem věděl, že takhle ty věci nevypadají. A tak pokaždé když táta noviny dočetl, vzal jsem pastelky a snažil jsem se z těch černobílých obrázků udělat barevné, jenže ať jsem pastelkama čmáral jak chtěl, černo-šedá stejně prosvítala. A proč tedy 4* ? Trochu se stále ptám sám sebe, určitě proto že jsem se ani jednou v průběhu filmu nepodíval na hodinky, určitě proto že ten srab každodenního života opravdu obyčejného člověka je tu vykreslený naprosto přesně, asi proto že herci udělali vše proto, aby z těch veskrz plochých postaviček vymáčkli trochu ten "třetí" rozměr opravdového člověka, že se jim to celkem podařilo. Ale ten růžový konec by fakt být nemusel..ač stále radši budu sledovat tyhle veskrz malé pohádky s duší, než ty z kraje, kde dřevo má svatozář. ()

Crawler-D

Možná to přišlo v nevhodný čas, v době, kdy člověku přijde, že další zápletku postavenou na tom, že postava o něčem v dobrém úmyslu lže, ono se to provalí a musí vše napravovat, nesnese. A Win Win kromě tohoto chatrného konstruktu nepřináší žádnou přidanou hodnotu, takže dvojitá prohra. ()

campix

[MFFKV - 2011] Jak zde mnozí správně říkají, tak snímek Win Win je přesně ten typ vítězného amerického festivalového snímku. Jenže moje očekávání nesplnil a zůstal tak na pomezí mezi komedií a sociálním dramatem, takže ani z jednoho žánru nečerpá úplně všechny jeho trumfy a zároveň se mu také nedaří je nějak výrazněji poslepovat za sebe, takže snímek Win Win působí poněkud nevýrazně. Sice plyne volně a netlačí po většinu času na pilu. Jenže jsem dostal tak nějak všeho málo. Giamatti na mě ve filmu moc nepůsobí a ostatní obsazení také ně. Ještě, že film ozvláštnili sekvence z zápasnického prostředí. Závěrem bylo zajímavé vidět Burta Younga, který je příjemný postarší pán. ()

pakobylka

Příběh, který tančí bosky po střepech všeho, čím kdy byl ... a čím (nebo kým) kdy být CHTĚL - a ještě se při tom usmívá. Jistě, můžete o něm pochybovat ... velkou roli v něm hraje takřka neuvěřitelná souhra okolností - přesně taková, jaká se v reálném životě vyskytuje jen VELICE sporadicky. Na druhou stranu má v záloze odzbrojující přímočarost - a jakousi úspornou dramatickou zkratku, která si nepotrpí na velké teatrální výstupy, přesto na vás může udělat mimořádný dojem ... pokud jí dáte šanci. ()

Ice123

Ti kdo mají rádi komedie s jedinečným humorem Paula Giamattiho, tak se jim to bude líbit. Ti co ho nemusí tak ať se na to ani nekoukají. Víděno na MFFKV 90%. ()

Icefist

Obyčejnost příběhu je jeho největší předností jenže zároveň i nemilosrdným katem. Všechno se zde děje přirozeně, neříkáte si každou chvíli co je zase tohle za scénáristický či jiný úlet. Ruku v ruce s tím jde ale to, že v celém průběhu vám to přijde (nebo alespoň pokud mám mluvit sám za sebe) fádní. Když si to probírám zpětně, tak z letargie mě vytrhla jen ta obrovská náhoda, že jako na potvoru ten kluk zrovna super zápasí a právník/kouč trénuje zápas a ne třeba baseball. No dobře, to jsem ochoten odpustit, alespoň trochu vzruchu do klidných vod. Ještě chci pochválit výtečnou závěrečnou (titulkovou) skladbu, ale naprosto upřímně povím, že znovu to vidět nepotřebuju. 70 % Oblíbená část- dialog při zandávání a vyndávání petlice na dveřích ()

Angelopul

V poslední době je v módě ledasco, co není prvoplánovitý kasovní trhák označovat nálepkou indie. Což je případ i tohoto filmu. Ale co je ještě nezávislého na klišoidním, rutinním a moralizujícím filmu s předvídatelnou zápletkou a product placementem? Že se v něm nemlátěj v 3déčku roboti? ()

dr.fish

Pomalu plyne, vyčistí a nepoškrábe. Tak bych asi charakterizoval tenhle film. Po Barneyho ženách druhý snímek s Paulem Giamattim, který opět nezklamal. To jsou role pro něj, introverti s velkou duší. Tohle je drama o mezilidských vztazích, o lidských chybách, hledání cest a dalších blbostech, který když se nevyřeší, tak je z toho člověk zralej na Chocholouška. Dobře natočený obyčejný příběh o obyčejných lidech. 70% ()

Radiq

Sice win win, ale pro mě to teda žádná výhra moc nebyla. Spíš se to mělo jmenovat Boredom boredom. Jako najdou se tam světly chvilky a Giamatti byl standartně dobrej. Ani ostatní herci/role příliš nezahálely a vyzdvihuju hlavně Bobbyho Cannavalea, kterej obstarával komickou linku... teda komickou... zas taková sranda to nebyla, ale kdykoliv se tam objevil, dalo se čekat něco aspoň trochu zábavnyho. Jinak příběhově to je teda ten největší problém. Když už jsem to měl rozkoukany, tak jsem na jednu stranu chtěl vědět, jak to dopadne, ale na druhou stranu jsem si furt řikal: ach jo, to je nuda, už aby byl konec... ()