Win Win

• Česko Jak vyhrát a nezbláznit se (více)

Pesimistický advokát Mike Flaherty (Paul Giamatti), který dobrovolničí coby trenér wrestlingu na střední škole, narazí díky pochybnému melouchu na mladého nadějného sportovce. Když už to vypadá, že se na něj štěstí usmálo rovnou dvakrát, vloží se do hry chlapcova matka, kterou právě propustili z odvykací léčebny, je úplně švorc a hrozí, že všechno zhatí. McCarthy se velmi zručně chopil tématu balancujího mezi dramatem a komedií a ve svém filmu Win Win se zaobírá tématy jako jsou zlomená srdce a lidskost v tom nejryzejším slova smyslu. (oficiální text distributora)

Payushka

Paul Giamatti zde ztvárňuje to, na co jsou u něj diváci zvyklí. Trochu hajzlíka, ale jinak maximálního sympaťáka s menším bříškem, se kterým byste ihned zašli na pivko. Jak už ale prozrazuje název filmu, neustále se snaží ve všem vyhrát. Jenže pak se k němu nastěhuje kluk, který by mohl být na první pohled otravný sígr s dobrým srdcem, ve skutečnosti je však mnohem dospělejší, má to v hlavě srovnáno a v lecčems se chová morálněji i než Giamattiho postava. Oba pak vytvářejí dvojici, které musíte fandit. Win Win je tak filmem, který vás zahřeje už jen tím, že někde tam jsou lidé, kteří si prostě zaslouží happy end. ()

Sonnery

Možná to bylo tím, že jsem byl ve Varech poprvé, a taky možná tím, že jsem viděl Win Win poprvé. Bylo to nádherný, úsměvný, vtipný, jemný, smutný, pravdivý, lidský, sympatický a herecky neodolatelný. Zamiloval jsem si to, už jsem říkal, že hned na poprvé? ()

Dzeyna

Celkem promakaný film. Hodně mě to překvapilo, všechny zápletky jsou výborné. Je zde vidět skvělý kontrast mezi vztahy a penězi a chtíčem lidí. Paul Giamatti zvládl svou roli skvěle stejně jako hodně zvláštní Alex Shaffer. Myslím, že jsem zatím neviděla ani jeden film o wrestlingu, takže originální námět, což je velké plus. Všichni herci hráli dobře a atmosféra je celkem poddajná, že vtáhne každého. ()

teutates

Socioaktivistické drama pojednávající o zoufalém konání ústřední postavy a následně jeji procitnutí... pfuu. Paul jako úspěšný právník s milující rodinou se odhodlá pomoci staršímu pánovi a jeho vnukovi. Věřím, že po tady tom komentu se na to nikdo nepodívá, noo 6/10. ()

Pedestrian

Náladou podobné McCarthyho Nezvanému hostovi, bohužel jedoucí podle už tolikrát vyšlapaných cestiček. Schematické a předvídatelné. ()

Bachy

Kdo má rád Paula Giamattiho a jeho hlas, ten se s tímto filmem rozhodně nesekne. Malé milé indie s haldou fajn charakterů v předvídatelném ději. Stojí za vidění. ()

bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - HORIZONS - Horizonty (Win Win / WIN WIN / Win Win) - Budu asi dosti opakovat uživatele Ďura / jhraska, který to napsal úplně přesně. Zamiloval jsem si režiséra McCarthyho kvůli dvěma nezapomenutelným festivalovým filmům The Visitor (Návštěvník / Nezvaný host) a hlavně mému již šest let NEJ festivalovému filmu The Station Agent, kvůli kterým se dostal i do mé top 10, ale toto bylo šlápnutí vedle. Herecky na první pohled nejlépe obsazené, ale nikoliv už tak zahrané. Film pro mne bez emocí, bez poutavého příběhu, zdali vůbec nějaký rozumný (i festivalový) průměr... - 2. 7. 2011 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 50% ()

Chrustyn

Ve všech směrech naprosto standardní malý americký film balancující na hranici komedie a dramatu. Dobří herci však nezachrání plytký a nepříliš objevný příběh. Někdo by se měl v tomto žánru vytasit s něčím originálním, protože už ani tyto "malé filmy" nejsou tím, čím byly dřív. ()

Marze

Někdy stačí vteřina, aby určila náladu příští stovky minut. Tedy na nezávislé půdě rodinné tragikomedie z amerického maloměsta zabydleného postavami, které nepáchají heroické činy ani hollywoodské naschvály, jen drobné zlé i dobré skutky, vesměs pod tlakem okolností. Ač film v názvu opakuje vítězství, točí se okolo smolařů, kteří výhrám již odvykli. Giamattiho krachující právník selhává i jako trenér školního týmu zápasníků, dokud na scénu nevstoupí další ztracenec, leč nadaný hráč - a s ním naděje úspěchů, pod níž tiká bomba možné katastrofy. V mikrosvětě rozkladu a odkladů se přesně vyjímají jednak groteskní figurky - trenérské trio by mohlo přejít do Okresního přeboru - jednak něžný, vlídný, civilně neútočný humor. Přičemž Giamatti úsměvu kraluje, aniž by vyčníval hvězdnými gesty.Ovšem nenápadnost vyprávění dovedl režisér Thomas McCarthy až k nevýraznosti; film Win Win šíří příjemné, ale předvídatelně televizní rozpoložení. Zkrátka milý malý film, nikoli však "velká bomba", i když je zjevné, proč si jej zamilovali předpremiéroví diváci ve Varech: obklíčen hustou depresí většiny festivalových děl byl vzácně pozitivním lidským útočištěm. ()

jojinecko

Ako už bolo spomínané, Win Win je úplne ten najobyčajnejší film s úplne obyčajnými postavami, obyčajnou zápletkou a obyčajnou pointou. To všetko nemyslím nejako pejoratívne, svojim spôsobom je to film sympaticky nekomerčný. Len tá celková nevzrušivosť deja a komplexná obyčajnosť by si zaslúžila aspoň nejaký menej obyčajný prvok, aby som mu nedal len také "obyčajné" hodnotenie ako obyčajné ***:) ()

Kmotr

Film z Hollywoodské továrny na lidské a milé filmy, které dokáží unudit a uspat. Šablona byla střižená přesně podle pravítka, bez jediné odchylky, která by mě posadila do sedačky nebo roztáhla pusu od ucha k uchu. Film o morálním poklesu společnosti, ekonomické krizi a boji o vlastní místo na slunci v paměti příliš dlouho nezůstane. ()

MáŠa

Furt sem měl u toho pocit, že se může stát něco mnohem zásadnějšího, než se nakonec stane. Asi to mělo navíc. Jinak v poho. ()

Morholt

Jestli má být komedií vše, u čeho se člověk pousměje, tak se de facto ani nic jiného netočí. Tohle bylo především rodinné a sociální drama, sledující osudy teenagera, prchajícího od své zfetované matky a právníka, jenž se snaží z finančních důvodů získat opatrovnictví nad mladíkovým dědečkem. Že se jejich osudy protnou je celkem nabíledni. Filmařsky se nejedná o kdovíco a některé pasáže budou i nudit. Navíc kdo se těší na vyhrocené sportovní sekvence, bude zklamán. ale přesto se na to dalo koukat a to především díky Giamattimu a po počáteční rozmrzelosti jsem vzal na milost i Alexe Shaffera. Škoda, že to nemělo trošku víc šťávy. 60% ()

jhrasko

McCarthyho jednoznačne najdiváckejší film a pre mňa sklamanie 46.MFF KV. Na rozdiel od The Station agent a The Visitor, ktoré ho vďaka dokonalej symbióze silného príbehu a práce s hercami zaslúžene vystrelili na autorské výslnie, je chyba Win Win v príbehu podsúvajúcom modelové situácie tak typické pre americké rodinné filmy (a feel good movie), ktoré nemám rád. Herecky absolútne (Alex Shaffer je objav), pocitovo naopak absolútne neuspokojivé. ()

Lacike

Dokonaly feel good movie. Pritom podla traileru to vyzeralo na miliontu variaciu indie filmu o loseroch. Film som vdaka tomu zacal pozerat s velkou nedoverou, ktora sa mi viacmenej pocas prvej tretiny potvrdila. Proste klasicke stereotypy postav, ktore by nieco chceli dosiahnut, ale nedari sa im. Ale asi po hodine filmu som sa zrazu pristihol, ze sledujem tie ich prihody s nadsenim a neviem sa dockat dalsej minuty, ktoru stravim v ich spolocnosti. A vo finale nastastie spravne vybalancovali pomer medzi tym, ktore zapletky uzavriet a ktore nechat otvorene. No a to, ze vsetci herci predvadzaju perfektny vykon ani nebudem spominat. 8/10. ()

bouncer

Příjemná podívaná, která se až příliš drží šablony "Americký nezávislý film". Paul Giamatti je králem podobných filmů a drží vyšší standard Win Win, ovšem pocit neoriginálnosti celého filmu mi zůstal. Škoda, že si film neudržel kvalitu a působivost předchozích McCarthyho režijních počinů. Lepší 3*. ()

McClane

Není to čistých pět hvězd, ale v kontextu většiny varských existencionálních/zenbudhistickejch/židozednářskejch/kryptofašistickejch filmů musím přidat. ()

Folpa

Možná to není na plný počet ale tenhle film mi neuvěřitelně sedl a u humorných situací, kterých je tady spousta, jsem se moc přijemně pobavil :) ()