Barbarella

• Francie Barbarella (více)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

C0r0ner

Některé fóry stály za to, zejména jejich koncentrace v ústředí odboje, některé nezáměrné také, ale bohužel to většinu času byla jenom příšerně uhozená holomajzna s bezvadnou Jane Fondovou. Být to víc parodické, přitlačil bych s hodnocením, takhle "jen" užaslá nevěřícnost. 60% ()

kusper

35. LFŠ Letní filmová škola mi tímto snímkem ohrmně otevřela oči. Kult písmene B jsem doposud neznal, ale teď Bombasticky Blbé filmy doslova miluji. Někdo říká "Dnes je čtvrtek" Barbarella říká: "Oh, vy jste mě zachránil." ()

ComicBookGuy

What's that screaming? A good many dramatic situations begin with screaming... Další nedoceněná ujetost. Od parádního intra až po infantilnost a přisprostlý humor. Kvalitní adaptace komiksu! ()

pakobylka

Excelentní pokleslá parodie v pozoruhodných, převelice stylových papundeklových kulisách, kde vesmír v určitých momentech vyhlíží jako ham and eggs. Je stejná jako její rozkošná, roztomile naivní hrdinka: Sexy, vtipná, nápaditá, přímočará - zkrátka jedinečná ... dalo by se říct téměř dokonalá ... 4,5 % ()

Martrix

Prvních patnáct minut je ...prostě Barbarella Psychodella pecka. Film, který začíná striptýzem Jane Fonda, nepotřebuje dobrý konec a vlastně ani prostředek. Kdo sakra stojí o ženské hrdinky jako Ripleyová z Vetřelce, nebo jiné přechytralé asexuálky? Dnešnímu sci-fi chybí hravost.... ale hlavně, sexy samičky. Růžová loď s chlupatým polstrováním, obleček, ze kterého koukají ňadérka hlavní hrdinky...nádhera. Kdyby mi vybuchla TV v okamžiku, kdy se Barbarella zřítila k zemi a zapla vrták...dal bych klidně 5 hvězd. Jenže nevybuchla a já to viděl do konce. A to pak vydá na 3*, i když ten zbytek byla zhovadilost. Jenže...Barbarella Psychodella... . PS: Je naprosto neuvěřitelné, že ve stejném roce vznikla Vesmirna odysea. Tak naprosto odlišné filmy v žánru sci-fi, zcela jistě nenajdete. ()

Juto

Film prakticky nedáva žiadny zmysel, ale kostýmy sú fetišistické skvosty. Výprava a dizajn je pozoruhodným spôsobom hypnotizujúce. Túto sci-fi rozprávku, by som odporučil už len kvôli Jane Fondovej, ale aj dialógy sú veľmi zábavné. 7/10 ()

Šimpy

Japato, že jsem tuhle klas....u ještě nehodnotil. Jasný 4 hvězdy. Teď jsem ji po asi 7 letech viděl znovu a hodnocení neměním, prostě užasná zábava a hlavně podpořená úžasným soundtrackem. ()

SHI-SHA

Co to je a proč to hodnotím tak kladně? Netuším, přiznám se, že jsem chvíli uvažoval i o maximálním hodnocení. Je to zkrátka neskutečně divný film. Tak divný, že vás prostě musí nadchnout. Snad to ani nejde pořádně okomentovat, tohle se musí vidět. ()

mortak

Na jedné straně silně nepovedený film, na druhé však je však sympatický tím, o co se snaží. Vadim byl vždy mizerný amatérský filmař, v žádném svém filmu neprokázal cit pro tempo, vedení scény, či gradaci. Byl však dítě štěstěny, letěly na něho krásný ženský, které pak fetišisticky snímal ve svých filmech. Barbarella je mužský erotický sen o ženě, která nemá problém se svou sexualitou a přijímá ji přirozeně (což už samo o sobě je sci-fi jak řemen). No, a Jane Fonda byla v době natáčení filmu zakomplexovaná bulemička, která se nemohla vyrovnat s tím, že z ní Vadim udělal sex symbol (billboard k filmu La Ronde dnes vypadá nevinně, ale tehdy to byla bomba). Takže přesný opak toho, co Vadim chtěl zobrazit. Kombinace neschopnosti režiséra natočit soudržnou scénu, dát filmu směr a tvar, a herečky, která neví, co hrát, nehodí se do role (je spíše submisivní než akční typ) a ještě ji nenávidí, dává filmu to pravé "guilty pleasure". ()

tom88

Tak to je úžasné, francúzsky pokus o sci-fi alebo minirevolúciu, ktorá dopadla pomerne dobre aj na tú dobu. Barbarellu som si zohnal pretože sa na nás rúti Rodriguezov remake a nevedel som do čoho idem. Bol som celkom milo prekvapený, spracovaním, ktoré technicky bolo v dnešnej dobe trocha smiešne no vtedy to musel byť hit. Jane Fonda bola fajn, úloha jej sedela aj keď možno herečka skúsená nie je. Je tu plno skvelých nápadov, ktoré mi pripadali až moc lacno, jednoducho a nepremyslene. Slepý anjel bol super. Je tu dobrá hudba a vizuál. Je to trocha stupidné, ale milé a pôsobivé. Nedokázal som od toho odtrhnúť oči. Klasika. 80% ()

otík

Neuvěřitelně hloupý a trapný film stejně jako kupa vtipů o blondýnkách. Barbarella, pozemská krásná blondýnka, je v době absolutního míru a totální lásky vyslány hledat vědce Durana Durana někam do vesmíru. Nezná boj, nezná lest a právě proto naletí všemu a každému. Krvelačným dětem, sexu chtivému chlápkovi, zákeřnému vědci. Ze všech léček ale vyvázne díky náhodě a nakonec je zachráněna téměř mrtvým andělem společně s ženou, která tvrdě vládla oné planetě. Proč jsou vlastně zachráněni? Kdo ví, snad aby si to pak rozdali v trojce. Jinak fakt nechápu proč. Celý film je vysloveně napěchovaný trapnými větami Barbarelly, neuvěřitelně hloupými dialogy a všudepřítomným sexismem. Ano, Jane Fondová byla krásná a hned od prvních titulků ukazovala, že se za své hezké tělo nestydí. Ale jinak film nestojí ani za zlámanou grešli. Pokud by někdo tohle chtěl natočit v dnešní době, tak snad jedině jako sci-fi porno. ()

bartias

I takhle mohla dopadnout filmová ztvárnění comicsů, když z nich ještě jejich tvůrci nedělali okázalé hororové divadlo (Blade), gotické podobenství (Vrána) nebo sofistikované civilní drama (X-men). Barbarella je kompozičně přeplácaná, ale roztomile naivní ve stylu hippie vlny a jejím největším triumfem je nahota Jane Fondové. Jenže tu si odbije hned na začátku... ()

MJMilan

Film, o kterém se snad píší i legendy. Tak asi každý, kdo film viděl ví, proč to má vlastně "tolik" procent, takže postavu hlavní hrdinky asi netřeba rozebírat. Nutno také ocenit nápad. Já bych třeba na takový námět v životě nepřišel :-) A jak už napsal oficiální distributor, je to neuvěřitelně legrační. S tím do tohoto filmu také musíte jít, jinak je to děsná slátanina. ()

sator

Úsměvné... 😉 Zpětně nahlíženo je neuvěřitelné, že tento snímek zakoupila Ústřední filmová půjčovna v době, kdy vidět americký snímek v televizi či v kině bylo svátkem.Film je navíc plný erotických scén a  jedná se o komiks, který byl vnímán totalitním režimem jako typicky americký úpadkový žánr.😮 ()

andrii

Barbar, kdo ONU nezná. S fondem fantazie, erotické akrobacie. Klasická pohádka pro dospěláka. Kosmická Amazonka vybavená hvězdnými křivkami, které se zásadně nedrží při zemi. ()

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

15.05.2024

Natočení nové verze kultovního snímku Barbarella z roku 1968 je tématem střídavě prakticky už skoro po dvě dekády, nicméně zatím se nový příběh spoře oděné hrdinky a jejího meziplanetárního… (více)

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

25.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

14.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u… (více)