Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

K8MK

Od tohoto filmu jsem čekal více akce a napětí zvláště když jej natočil J.J Abrams a uznávaný producent Steven Spielberg. Místy se děj hrozně vleče a mimozemstan vypadá jak vycpaná potvůrka . Tento film mi potvrdil to , že na film E.T Mimozemstan tenhle a mnoho dalších filmů nemají šanci na překonání. Jediné co se dá uznat jsou herecké výkony dospívajících dětí. ()

rhodos

Novodobý E.T. 21. století, navíc nerežírovaný Stevenem Spielbergem. První polovina filmu se mi líbila víc. Kdyby byl film kratší, bylo by i mé hodnocení lepší. Celému filmu napomáhá atmosféra 70. let a skvěle vybraní dětští herci. A Elle Fanning je už teď famozní herečka, která předčila svou starší sestru. A ještě malou výtku na závěr: režisér J. J. Abrams se mohl obšírněji věnovat hrdinům, kdežto více staví na odiv vizuální stránku. ()

annacfd

Strašná nuda spojená s tím, že mě fakt nebaví sledovat partičku děcek s kamerou a chlupatějším E.T. .. Ještě stále jsem nepochopila, co lidi na Abramsovi mají. ()

cartyci

Celkom mi to pripomínalo Spilberga.Začiatok sa odvíjal dosť zle, až ked prišlo na vykoľajený vlak.Od daného okamihu to už začalo byť zaujmavejšie,avšak nie úplne presvedčivé. ()

JaninaM

Super 8 bylo moc pěkné průměrné mysteriózní sci-fi. Vypráví obyčejný prázdninový příběh party kluků, která se nechtěně ocitne u vykolejení vlaku, ve kterém se schovává cosi, co nepochází ze země a co bude v nejbližší době terorizovat město. Dětské obsazení bylo skvělé, děti opravdu zahráli velmi dobře a u Elle Fanning šlo poznat, že je již zkušenější dětskou herečkou, což už dokázala i v dalších filmech (Babel, Phoebe v říši divů....). Dospělí herci moc šancí se předvést nedostali, a můžu říct, že Kyle Chandler (otec hlavní postavy) mě osobně moc sympatický nepřipadal. Příběh se odehrává na začátku 70.let, a je v něm zakomponována spousta hlášek a retro vtípků, které potěšily. Návštěvník z cizí planety moc vidět nebyl a scéna na konci filmu, kdy ukázal i on, že má srdce a jeho oči se změnily v klasická americká dojatá kukadla, bylo už lehce přehnané. Jinak scéna s vykolejením vlaku byla skvělá, hudba a dětští herci taktéž, takže doporučuji na deštivé odpoledne k pobavení a jemnému mrazení v zádech a můžete přibrat i starší děti . ()

bombit

Proč museli můj sen o kvalitních dětských hercích v kvalitním filmu o dětech rozstřílet mimozemšťani z tanků? ()

Profík

E.T. mimozemšťan pro odrostlejší děcka. Hodně dobře natočené, má to solidní napětí a maldí gherci odvádějí nadstandardní práci 80%. ()

pupidup

je mi to líto, je mi to opravdu moc líto! Ale pro mě naprosto ploché co do postav (v podstatě jen "ona a on") a okolo nic... no a příběh už vůbec nic... prostě nuda. ()

Contti

Takový E.T. mimozemšťan II. Dětské role brilantně ztvárnily děj. Film měl rytmus, dokázal si udržet napětí a plnou sledovanost. Bylo poznat, že jistý dohled měl sám St. Spielberg. Ale především režizér J.J. Abrams se předvedl ve svém umění natočit film, který baví. ()

Mezerník

Zpočátku zajímavé spielbergovské "retro", ale pak film čím dál víc tápe, čím chce vlastně být... Pro děti to moc není, pro dospělé také ne. ()

bigstorm

Typická Spielbergovina typu Blízke stretnutie tretieho druhu . Áno Spielberg je z toho cítiť viac ako Abrams , akoby mu posielal scenár cez smsky rovno na plac . Scifi , ktoré ťahá za nos , aj keď záver je zaujímaví , ale zbytok filmu ma trocha nudil . Začal som si uvedomovať že do konca filmu jednoducho nič zvláštne neuvidím, až na záver a tak sa aj stalo . ()

baronGrga

Usednout k Super 8 je jako stisknout tlačítko na stroji času a nastavit ručičku na doby, kdy za doprovodu burácejících žesťů i konejšivých smyčců dětští hrdinové pod taktovkou Spielberga zachraňovali svět dospělých a cinkání železničních přejezdů, blikající světla a vlnění větvoví stačily na to, aby se vám napětím tajil dech. I tady totiž děsí i dojímá orchestr ne nepodobný tomu williamsovskému, i tady se děti chápou iniciativy, aby nastoupily tam, kde dospělí selhávají, a i tady se po většinu času buduje napětím tím, že se namísto hrozícího nebezpečí ukáže jen jeho odraz v kaluži, zacinká zvonek nebo se pohne několikatunový vagon. Na druhou stranu se J. J. Abrams evidentně nechtěl zbavit všeho, co nabízí jedenadvacáté století. Děti tu jsou přirozeně bezprostřední, skáčou si do řeči, místy jsou dokonce celkem obstojně vtipné, nejdou daleko pro lehkou vulgaritu a obecně jsou mnohem opravdovější (i herecky) než jejich předchůdci před 40 lety. Máme tu CGI megalomanskou explozi vlaku, létající mikrovlnky, pračky i auta a nakonec i vesmírná plavidla s mimozemšťany uvnitř. A právě to je i monumentálním kazem Super 8, jehož závěr, plný všech těchto létavých spotřebičů, odhalených monster a logických přemetů, sráží celý film o několik úrovní níž. Bez posledních 20-30 minut 85 %. A pro milovníky nostalgických retro filmů se vzorovaným oblečením, BMX a dětmi pijícími v bistru kafe jedno velké must see. ()

podlet

Docela dost mě překvapuje poměrně nízké hodnocení u tohodle kousku. Samozřejmě mě napadla spojitost se Stranger Things, nicméně ty mají hodnocení brutální a přitom v podstatě vykrádaj Super 8. Tenhle kousek má perfektní řemeslný zpracování, prima příběh, kterej odpovídá tématu a vlastně to člověka docela hezky přesune někam jinam. Jasně, je tam pár klišé, ale mě to k tomu prostě tak nějak sedlo. Za mě fakt dobrý, ()

JiriVenera

Výborný návrat k osmdesátkám. Kamera, příběh, atmosféra a hudba. Člověk si hned připomene E. T. a Blízká setkání třetího druhu. Nemluvě o závěrečných titulcích. Paráda! ()

EricNor

Je to vysokorozpoctova epizoda Amazing stories. Ale to jsou i Stranger things, ktere se mi libily o neco mene. Deti jsou tu skvele vybrany. Dokonce se mi libila Elle Fanning, ktera to zahrala skvele a v dospelosti je vlastne nehezka. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze