Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. (oficiální text distributora)

Bird_house

Divný film, divný herecký výkony.. Po prvních deseti minutách mi bylo jasno, že se to už zřejmě více nerozjede - bohužel má předpověď byla správná..!! Viděl jsem Igora Chmelu jen v několika rolích, ale mám pocit, že vše hraje stejným nudným způsobem.. Pokud film neuvidíte, vůbec o nic nepřijdete.. ()

mi-ib

Robert Sedláček umí. Už jeho Muži v říji se mi líbili, a proto jsem zkusil i jeho další film. Tenhle film si na nic nehraje a má hlavu a patu. Není nijak přehnaně psychologický, nebo apelující na lidské povahy, jak tomu dnes v českých filmech bývá. A není ani stupidně (ne)vtipný, jak tomu dnes bývá u českých komedií. Obdivuju Sedláčka i v tom, že měl takové koule, že k filmu nepřiplácl nálepku komedie. Přestože je tenhle film vtipnější než leckteré tvrdě označené komedie. Herci nepředvádí žádnou hereckou exhibici a to je taky dobře. Sedláček bere v potaz českou malost, a to je ten správný skromný přístup. ()

Gabretta

Česká současnost s rodinným akcentem. Ten "útěk" z reality k rodině byl pro mne velmi překvapující, ale opravdu potěšil. Celkově mě film ale zase tolik nenadchnul. Čekala jsem možná víc syrovosti nebo nevím. ()

Kissak

Kdyby byl film trošku svižnější, tak by si těch pět hvězdiček zasloužil. Jinak povedený pohled na dnešní realitu a navíc ta nádherná Krylova Ukolébavky v závěrečných titulcích. ()

Kingjiri

Zvolenej styl vyprávění, kterej se podepsal na pomalejším tempu celýho snímku, mě moc neoslovil. Ale na český poměry to mělo něco do sebe. Největší subjektivní plus putuje za výpravu v úvodu, kdy se děj odehrává v okolí Pyšel, kam rád jezdim na chatu. Dál jsem uvítal herecký obsazení nepříliš známejch herců a zajímavý (bohužel stále víc aktuální) téma. Jenom mi přišlo divný, že by se tak rodinně založenej a nejspíš i hodnej člověk jakýho představoval Libor, namočil do takový levárny. Je ale každopádně pěkný vidět, že se začíná v český kinematografii stále víc žánrově experimentovat a možná se blýská na lepší časy, kdy nevtipný a trapný komedie nebudou představovat většinu český produkce. PS: Sledovat film v době, kdy se řeší kauza Rath a další jsou na spadnutí, bylo dost tragi-komický :) ()

vojnov

Po dlouhé době originální příběh, navíc herecky velmi dobře zvládnutý. Aktuální, trefné, místy úsměvné. 70% ()

aR3Zz

Slova "kvalitní", "český" a "film" se moc často pohromadě nesejdou. Proto jsem moc rád, že je dnes mohu použít. Velmi zajímavý pohled na všechny ty korupční aféry, tentokrát z "druhé strany", ze strany rodiny. Po shlédnutí se musíte sami sebe ptát - co špatného vlastně provedl? A bylo opravdu tak špatné? Média zkrátka podávají spoustu informací tak, jak je "češi" chtějí slyšet. Ale zpět k Sedláčkově počinu - kvalitní český film. 75% ()

Charlie84

Za snahu. Víc by snad ani nebylo třeba psát. Z těch 103 minut tvoří minimálně polovinu více či méně nápadité scénky, které můžete libovolně zpřeházet a nic by se nestalo. Nikam to nesměřuje, dramatická gradace si vzala volno a jela kempovat...do nejméně zajímavých lokalit...ale ani to nezabrání hlavním hrdinům neustále trousit moudra o slovanských věrozvěstech, Masarykovi a tak nějak o všem...otravovali mě děti (repliky, co toho kluka nutili říkat, hraničili se zneužíváním), příšerný soundtrack - nic proti občasným zádumčivým a zadumčivě - buřičským písním, ale když furt ty samé meditativní zvyku jógy hrajou ať kempujeme v lese, provádíme domovní prohlídku nebo ženeme do akce zásahovku, je pak z toho jeden rozmrzelý. Pokus o humor a parodii je fajn, jen se vyskytuje na místech a ve chvílích, kdy ho nečekáte...takže místo pobavení jen kroutíte hlavou. Což může být záměr, nevím. Ty veselé monology o hloubce vesmíru, nulová gradace děje, ještě pravidelně zabitá nějakou tou funny scénou, absence smyslu a směřování celého filmu, to se obávám, už záměrem fakt není... ()

Mara97

Pane Sedláčku, víc už ne! Opravdu jsem čekal kvalitní film, protože současných českých filmů nad 70 % je celkem málo. Jenže co se dá u Největší z Čechů tolerovat, tady to už nelze. Zatímco v předchozím filmu tohoto ''režiséra'' se alespoň něco dělo, tady jsem se bohužel nedočkal vůbec ničeho. Nevím, co to je za styl, natočit film úplně o ničem, plný úplně zbytečných a dolňkových scén, zbytečných dialogů.. ale nejhorší ze všeho je sázení pořád na stejné herce, kterým není ani rozumět! Vydržel jsem jen něco přes hodinu, když jsem pochopil, že se nemá cenu na to dál dívat. Celý film by se dal klidně sestříhat na krátkometrážní, ale i tak by nudil. ()

tranquill

Sice road movie, ale hodně psychologická. Přesto, že s hlavním hrdinou nesouhlasím, je tento film především o tom, že nic není jen černé a nic není jen bílé. A teď si vyberte... A velmi se mi líbilo, že mluva (čti čeština, teda spíše moravština) všech postav, byla tak jak má být, přirozená a reálná. ()

Ozzy2

Když vidím v tomhle filmu Igora Chmelu, tak vůbec nechápu, proč se nechal naverbovat do něčeho tak hloupého, jako je Partička.Dnes už se na něj dívám jinýma očima. ()

Biopler

Prekvapivo milý film. Herci v rámci rodiny správne vybraní, pasujú do prostredia. S čím mám problém je vyšetrovacia dvojica, ktorá pôsobí neskúseným dojmom a pani vyšetrovateľka je čudne oblečená, tepláková bunda a rifle resp. vetrovka zo sekáča. Rodina drží pokope, zažíva road trip a je príjemné sa na to dívať. Avšak dejová linka s kamarátmi z výšky je umelá a z dobrého tempa sa trochu poľaví. Každopádne film je tak akurát na 3*. ()

Schlierkamp

Český film vyprávějící o bývalém bankovním manažerovi Liborovi Pokorném, který se podílel na jejím vytunelování a v nejbližší době očekává za svou nelegální činnost zasloužený trest. Odjíždí s jeho manželkou Ivou a dvěma dětmi, Lukášem a Kristýnou na rodinný výlet a současně se pokouší zmizet před vyšetřovateli a oddálit tak svůj konec života na svobodě. V hlavní roli muže na útěku se představil I. Chmela a jeho manželku, která o jeho problémech až do samého závěru netuší, ztvárnila E. Vrbková. Během svého útěku před spravedlností stráví jeden večer v hotelu u Velehradu a poté dobrodružně přenocují v lese pod stanem. Zajímavá část snímku se odehrává v jihomoravské Strážnici, kde Libor potkává svého bývalého spolužáka ze studií Jiřího, v jehož domě stráví další noc. V roli učitele Jiřího, jenž ve své pracovně ukrývá slivovici před manželkou v kanystru, se objevil J. Vyorálek a jeho ženu hýřícímu vtipnými hláškami si zahrála S. Babčáková a oba snímek R. Sedláčka mimořádně oživili. Hlava rodiny Pokorných opakovaně konstatuje, že není žádný kriminálník, avšak nepoctivě nabyté miliony na kontě, které jeho rodině podstatně zpříjemnili život, mu nevadily. V další části se už rodinný výlet chýlí ke konci, neboť na stopu prchajícího Pokorného narazili vyšetřovatelé v podání M. Fingera a jeho ženy Moniky A. Fingerové, a v hotelu, kde se ubytovali, je dopadli. V nepatrných rolích dvou policistů, kteří Pokorného rodinu načapali při nelegálním vstupu do uzavřeného skanzenu, se ukázali M. Taclík a J. Budař. Sedláčkův film je zcela jiného ražení, než jeho předchozí filmové počiny, ponechal si však svoji schopnost diváka zaujmout. Přesto bych ho však hodnotil o něco hůře, neboť se nemohu zbavit dojmu, že do kvality jeho předchozích filmů, i přes opakované obsazování jeho oblíbených herců, mu něco schází. ()

GIK

To zas byla politicky výchovná pohádka. Ožralý moravský ogar dává školení o globálním oteplování. To nevymyslíš! Posílit film o nějakou módní agendu je věc zcela běžná a pro financování filmu naprosto nezbytná. Ovšem lesbické hrátky mezi hlavními představitelkami byly pro mě faktorem poměrně překvapivým. Ale Václav Klaus globální oteplování zcela zásadně odmítá! Proč ten složitý útěk? Mohl jako Krejčíř požádat o toaletu a pak "zmizet". 40 % ()

Flexaret

Satirické drama. Sedláček v mimořádné formě přesně zobrazil tu bezradnost a nasranost na dobu, ve které žije. Svými dalšími počiny tento už zřejmě nikdy nepřekoná. ()

Black-star

Předem se všem fandům tohoto filmu omlouvám, ale opravdu vás nechápu co vám na tomhle filmu přijde tak úžasného. Nuda, nuda, nuda, žádná akce, nepřesvědčivé herecké výkony... prostě nuda. Vyhozené peníze za kino. Českým filmům posledních pár let nefandím a díky tomuto snímku ani fandit nezačnu. Chápu že nejsou peníze na kvalitní film a je to znát, žádné efekty nic... No pokud můžu doporučit, počkejte si až film půjde v televizi (a ani tak vám ani nedoporučuji se na něj koukat), ale za návštěvu kina skutečně nestojí. ()

matt85

Chytré a dobře napsané, ale ve výsledku jen zdánlivě objevné a působivé. Sedláček je určitě příslib do budoucnosti, ale stále neudělal svoje pravé mistrovské dílo. Chmela je nicméně excelentní. ()

markotter

Moje hodnocení kolísalo mezi 3 a 4 s tím, že na začátku to byly spíše 3 (hlavně kvůli pro mě nestravitelnému pojetí dialogů hlavních hrdinů, protože si nedokážu představit, že by takhle na půl slova mluvili celej život, kór když nebyli v nějaký velký krizi) a časem se to zvedalo (ne tak kvůli zlepšeným hereckým výkonům, ale protože na mě čím dál víc působilo "morální poselství" filmu, které mě donutilo přemýšlet o vině, následcích a co by dělal v takové situaci člověk jako já. Nejzajímavější je film od chvíle, kdy rodina přijede do Strážnice a setká se s bývalými přáteli. Konečně se tam vedou pořádné dialogy o životě (u chlastu jak je to u nás zvykem) a ani závěr, kdy se stává to, co se stát muselo mě nezklamal. ()

Aurewen

Po delší době lepší český film, místo 4 hvězd ale dávám 3 za některé scény, které tam ani být nemusely, např. postelová scéna v hotelu Velehrad nebo hodně protáhlá návštěva u starého kamaráda v J. Čechách. Vrbková s Chmelou hráli přirozeně a opravdově. ()