Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Impozantní snímek, který mě mile překvapil... Hlavní hrdina Libor ( Igor Chmela ), který pracuje v peněžním ústavu se " namočí " do bankovního podvodu, je vyšetřován policií a hrozí mu na několik let vězení. Na filmu se mi líbilo chování hlavního hrdiny, jak v dané situaci reaguje.. Nedává své rodině známku podezření.. Odjede s ní na výlet aby si je naposledy co nejvíce užil. Pointa celého filmu je už v názvu .. Oceńuji s nadhledem zahraný výkon I. Chmely a celkové dramatické zpracování 100% ()

Romivoe

Igora Chmelu mám moc rád , hlavně kvůli Partičce. Na tomto filmu je však vidět, že umí nejen improvizovat, ale především hrát. Moc se mi líbili výkony herců, kteří ztvárnili postavy kriminalistů. Tento film mě zkrátka bavil. 4* ()

p81

Včera jsem viděl jeden z nejlepších filmů z posledních let, který přesně odpovídá současnosti v naší společnosti a osudu mnoha lidí. ()

JerryPilsen

Úžasné.Sedláček nezklamal!Tak syrové že to už víc bejt nemohlo.Chmela hodně věrohodný,až z toho mrazilo.Více takových českých filmů.Bravo! ()

Jean_Calid

Nejsou tu triky, žádné výbuchy ani divoké honičky. Přesně tyto propriety by se objevily ve filmu, pokud by ho točil hollywood. A bylo by to nesmírně na škodu celému příběhu. Je takový český a proto je tak dobrý. Manažer prostě přehlížel pochybné machinace, protože se to tak "dělá". Každý krade, on se má dobře a to je důležité. Je to typicky česká nátura. Každý tento přístup známe a proto ve mě film nechává silný otisk. Na konci se nekoná žádný happy-end a film končí tak, jak končí. Titulky doprovází emotivní píseň Karla Kryla a krásně je podtrhuje. 5* ()

Lonelybiker

Zajímavý počin. Hlavní hrdina je tady představen jako normální chlap s normální rodinou. Jejich vztahy pošramotila jeho "skvělá" manažerská funkce, ale na poslední dny otcovy svobody si to všichni vynahradili. Sice se Igor za celý film skoro neusmál, ale rozhodně jsem mu přál lepší konec. ()

Ocinator

Po dlouhé době jsem shlédl opět kvalitní český snímek. Chvilkama jsem se smál, chvíli mi bylo smutno. V jednu chvíli jsem fakt věřil, že to klapne, hold - ženský nepatřej za volant. Dvě věci, které bych určitě uvedl v kategorii "chyby ve filmu": 1) hlavní hrdina se dvakrát zleje jak dobytek a druhý den vesele řídí. Chtěl bych mít spalování jako filmové hvězdy... 2) zásah policisty na konci snímku dokresluje hořkost tohoto filmu ()

andydufrsn

Zajímavá sonda do zločincovy (i když hlavní hrdina je zločincem tak nějak jako by neplánovaně, náhodou) a do mezilidských vztahů vůbec! Velice mile mě překvapil Igor Chmela jak si se svojí rolí poradil.! Vytýkám postavy detektivů – působí divně, moc divně! ()

zmirix

Tahle poloha sedí režiséru Sedláčkovi nejlépe.Takový obyčejný příběh ze života lidsky podaný navíc slušné herecké výkony hlavně Igor Chmela a Eva Vrbková.75% ()

bambiz

Az na parek Babcakova - Vyoralek nezivouci postavy v road movie bez smeru a vyraznejsi energie, pro me velke zklamani. ()

tenista57

Robert Sedláček se tak snaží (dle jeho vlastních slov), ale lidi na jeho filmy chodí málo. Já taky počkal, až bude v televizi. Ztráta času to rozhodně nebyla. Ve vedlejší roli zaujala nejen Simona Babčáková, ale i Jiří Vyorálek, kterého jsem poprvé zaregistroval ve Dvacátém století v roli Klementa Gottwalda. Epizodní role dvou policistů v podání Jana Budaře a Marka Taclíka nemají chybu. Kromě morálního podtextu filmu (vědomé tunelování banky v podání hlavního hrdiny a následný trest v podobě zatčení) mě zaujal i ekologický aspekt film (rozmrzne věčně zmrzlá půda na Sibiři a my se tady usmažíme vedle kaktusů). Ve filmu nechybí ani pohled žen na chlapy a naopak. Dobrý film-nenudil jsem se. ()

Widlicka4

Hodnotitelé na ČSFD nemají příliš rádi Roberta Sedláčka a já furt nechápu proč. Co film, to skvost. Že by to bylo proto, že se věnuje až příliš čerstvým dějinám naší země, v nichž se každý může najít a nebude ho to moc těšit? Dalším plusem filmů Roberta Sedláčka je netradiční herecké obsazení - Igor Chmela je vynikající, zejména když přesvědčuje Juru o tom, že si vlastně zase až tolik nenakradl a co že těch pár milionů je v porovnání se státními tunely. Výborná je i Simona Babčáková v roli ředitelky galerie, kterou sice za hranicema města nikdo nezná, což jí ale nebrání opájet se svou důležitostí a rádoby světovostí, symbolizovanou Kinterovou plastikou s kozou. A přesný je i Martin Finger, který nejde po bankéřovi ani tak kvůli objektivní podstatě trestného činu, jako spíš proto, že vystudoval dvě školy, umí dva jazyky a bydlí v paneláku. Jo jo, každý žijeme uzavřeni v tom svém světě a všechno, co se děje kolem nás, si umíme kdykoliv a jakkoliv zdůvodnit. Škoda jen té předimenzované policejní akce na závěr filmu, i když jako názorná ukázka neschopnosti české policie docela dobrý... ()

honza.g

Líbilo se mi, jak Sedláček vylíčil hlavní postavu ani jako oběť ani jako gaunera a přitom se zcela vyhnul genezi jeho situace - film začíná jeho propuštěním a zahájením vyšetřování, a žádná retrospektiva se nekoná, vše si musíte odvodit z jeho stručných prohlášení nebo činů. Prostě jsem měl pocit, že se v podobné situaci může ocitnout 80% lidí, pokud je do ní dovedou okolnosti. Kvalitni film, ale podruhe ho videt nechci. ()

rhodos

Film, o kterém budete přemýšlet ještě dlouho po odeznění titulků. Film, který má v dnešní době aktuální téma a je taky velmi dobře zpracován, čemuž napomáhají nadprůměrné herecké výkony všech představitelů, v čele s Igorem Chmelou, který nám dokázal, že není jenom televizní komik. A velmi mne zaujala, pro mne dosud neznámá Eva Vrbková. Tady se zkrátka a dobře urodil "starý dobrý český film". ()

Janyr odpad!

už po pár minutách bylo jasno, že čučet sto minut na zoufale nezajímavýho Chmelu bez grimas bude utrpení. a když se k tomu přidá inscenačně plochá kamera, utahaný děj a plytký obsah, nemůže být žádných pochyb - lepší odpad! ()

Wav

Pro mě osobně je to v pozitivním smyslu velmi příjemné překvapení, že Robert Sedláček dovede dělat velmi kvalitní práci, když chce, a že i herci, kteří nepatří vysloveně k elitě, umí podat výkony. Igor Chmela určitě nepatří k mým favoritům, ale tady působí věrohodně. Vůbec celá sestava byla zvolená dost citlivě, i když nejlepší je asi Jiří Vyorálek jako Ostravák ztracený na Slovácku. Každopádně nejvíc oceňuju poselství tohoto filmu, navíc silně podtrženo závěrečnou písní Karla Kryla, díky které ve mně celý snímek rezonoval až do závěrečných řádků titulků. ()

nelja

Samozřejmě, je to alarmující výpověď o současném, velice neutěšeném stavu naší společnosti, samozřejmě, leckdo se v tom pozná, v žádném případě nechci ubírat na významu a vážnosti. Jenže po formální stránce je to příliš nevýrazné a ploché, než aby to mohlo zabírat. Bohužel mám s filmem trochu problém, nedokázal mě upoutat ani na okamžik, v podstatě se dá říct, že spíš nudil a nevzbuzoval žádnou naději na stržení jiným, lepším směrem. Je to takové komorní drama o jedné „lepší“ rodince, máme v ní konfrontaci „Čechů“ s Moravany, je tady jakýsi sociální střet vyloženě zazobaných s „pouze“ dobře postavenými. Ale co nám to přináší, to opravdu netušíme. Nemá to žádný společenský nebo umělecký přesah, je to prostě jen zručně řemeslnicky odvyprávěné komorní drama, kterému by slušel takový ten nedělní prime time na veřejnoprávní televizi. ()

milos.bradik

Nemám rád zloděje a je mi jedno jestli říkají, že to všechno dělali jen pro rodinu. Prostě tyto lidi nemám rád a připadá mi, že tento filmy se snaží jednoho takového zloděje líčit jako normálního chlapa, který se jen chtěl postarat o rodinu, ale mi jsou zloději odporní. ()