Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

martan1

Mě, jako vášnivýmu cyklistovi se ten film samozřejmě líbil, jen škoda, že jsem na něj koukal večer, protože jsem pak měl pořádnou chuť jít na kolo. Nicméně na druhou stranu chápu, že pro někoho, kdo není takovej blázen do kol jako já, ten film asi bude připadat dost průměrnej. Protože, upřímně řečeno, když si odmyslím scénky na kolech, tak toho opravdu mnoho nezbude. ()

Loooba

Akční, svižné a zábavné prohánění Manhattanem mě fakt bavilo. Kamera výborná, střih seděl úplně přesně, takže jsem schopen překousnout někdy slabší, trapňoučký dialogy. Nahlédnutí pod pokličku čínským "mafiím" bylo příjemným zpestřením a krásně dějovou linku rozvinulo kousek dál ... 75% ()

GalaktikHero

S jednokolečkom proti karbónovej high-tech žiletke a s reťazou okolo pása, ktorá váži viac ako moderný bicykel..... chá-chá-chá!!! Ani keby na ňom sedel F.Cancellara! .... Zato použitie tej reťaze nemalo chybu..... v premávke by to nejeden polovodič zaslúžil! Jazdenie bez bŕzd? Len to púšťajte deckám a budete ich chodiť identifikovať do vykachličkovaného suterénu. Toto zase musel točiť "ynteligent" ()

zimi

Já to nepochopil, je to moc složitý! Proč se to všechno odehrálo, pretěky mieru, dávají větší smysl!!! Jediné poučení, že lidi maj, kašlat na pravidla, že policajti sou tupý parchanti, holky s těch samejch důvodů, proč sváma začaly chodit, se s váma rozjedou, aby kvůlii, tomu samému důvodu zas s váma začaly chodit, čínská mafie používá telefón, jen někdy a někdy si posílají papírky a nakonec v místě předání jsou dřív než kurýr a hlavně nekupujete dětem brzdy a přehazovačky, nebo je zabijete! Jinak natočené a herci jsou kvalitní, to je na tom to nejhorší, tak proč tak stupidní příběh, viděl jsem to a už nikdy!!! ()

Hektor.Troy

Velmi hlupy,a tym padom pre mna aj velmi zly film.Pravdepodobne najhorsi film,ktory ma v hlavnej ulohe takeho znameho herca ako joseph gordon levitta.Asi najhorsie zahrany zly policajt akeho som vo filmoch videl.Bez niektorych bicyklovych nebezpecenych scen by to bolo len za 1 hviezdicku. ()

PanX

Prekvapujúco dobrá akcia kde sa väčšinu času jazdí na bicykli. Skvelé herecké obsadenie, hlavne skorumpovaný policajt s v podaní Michaela Shannona. On sa hádam záporákom už narodil :) Príbeh jednoduchý so života messíkov so svižným tempom pri ktorom sa nenudíte. Ak ste cyklistický nadšenec bude vás to baviť o to viac. ()

danny79

Jelikoz jsem fanda akcnich filmu a cyklista(a filmu na toto tema bylo natoceno tak 5) tak budu asi trochu neobjektivni a na hodnoceni pridam. Film neni dobre napsany, casova linka, ktera se nekolikrat behem filmu vraci zpet a odkryva casti, ktere divakovi schazely, je nevhodna a uplne zbytecna. Technicke zpracovani je lepsi prumer (obzvlast kamera a strih). Akcni sceny nejsou spatne, zaver je ale slabsi. Pozitivni je hlavni postava v podani Gordon-Lewitt, ktery umi hrat a ma i charisma. ()

Foltin

Z donucení.. Nelituji toho, ale sám bych se na to nepodíval ani kdybych chtěl. Určitě vás zahozený čas bolet nebude, ale pokud se místo toho podíváte na delší filmek od Lisy Ann, tak neuděláte chybu. ()

pitrisp

No tak tento film byl těžký úlet... Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení, vím, že je to film, ale tolik slátanin a nelogických věcí jsem už dlouho neviděl... A ti dva by z fleku vyhráli všechny etapy na Tour de France, kde se hrabe Armstrong... ()

Benoit

Pro mě osobně velké překvapení! Tahle jízda na kole se jede ve vysokém tempu od začátku až do konce. Při tom scénář a pointa tak primitivní - doručit obálku z bodu A do bodu B, pokud možno, co nejrychleji je to jen možné. Mezitím si každý vlastně dělá jen tu svou práci, zatímco na druhé straně planety čeká chlapec, nic netušící, co se to vlastně v americké metropoli odehrává, aby mohl být se svou matkou. Žádná excelentní akční podívaná to sice není, ale rozhodne je to jízda! ()

darius1706

Jak to jen uchopit.... Takhle, pokud jste šílení fandové do kol a tudíž vám nevadí čučet hodinu a půl na film, kde se jezdí sem a tam na kole s neskutečně jednoduchou zápletkou a nelogickými postavami, je to film právě pro vás. Proč ty 3 hvězdy? První za to, že to bylo docela pěkně natočené, takže se to rychle hýbalo a nedovolilo mi to usnout (myslím to v dobrém). Druhou za Gordon-Levitta, kterému docela fandím. A třetí za odvahu, že se do takového projektu někdo pustil. ()

Jirkacek

Snímek Expresní zásilka mne tedy naprosto vykolejil, což je o to více s podivem, když v něm nejezdil žádný vlak, ale zato se ve filmu prohánělo celých 90 minut jedno jízdní kolo za druhým, druhé za třetím a tak dál. A to doslova, protože tento dopravní prostředek v něm hrál hlavní a rozhodující roli. Co se týče rolí humanoidních, tak při pohledu na herecké obsazení jsem nebyl moudřejší více, než když jsem je začal číst, protože mi ani jedno nic neříkalo. V průběhu filmu jsem zjistil, že to tentokrát není vůbec na škodu, protože i tito méně známí herci své role zvládli na výbornou. A také jsem se dozvěděl ještě jeden fakt o těch neznámých jménech - hrálo zde více Číňanů než bělochů a černochů dohromady. A v těch se fakt já nevyznám. Každopádně celý děj se odehrával v atraktivním prostředí ulic New Yorku a 90 % filmu se odehrálo v exteriérech, což oceňuji. Hlavním hrdinou byl doručovatel expresních zásilek na kole Wilee a sympaťák v jedné osobě Joseph Gordon-Levitt, nejlepší mezi svými kolegy. Jednoho dne převzal od své známé čínského původu obálku, kterou měl rychle doručit, ale hned když opustil budovu, kde si zásilku převzal, zastavil jej nesympatický policista Monday, kterého si zahrál Michael Shannon. Ten si chtěl obálku převzít, ale milý doručovatel se nenechal a v duchu svého profesionálního chování mu ujel. Začala první honička kolo versus auto a hádejte kdo vyhrál ? V přecpaných ulicích New Yorku samozřejmě kolo. Ale ani tak messenger obálku nedoručil, neboť jej začal stíhat policista na kole a tento souboj byl už vyrovnanější. Ale tím vlastně vše jen začalo, protože následovala další akce za akcí, zpestřená tu a tam zpomalenými záběry. Jen ta hudba byla při tom na můj vkus moc hlučná, ale inu co, dobrá tedy. Postupně jsme s hlavním hrdinou odkrývalo důvody, proč vlastně ten hnusný policajt o tu obálku tolik stál a když cyklo-messenger zjistil, co v ní je, bylo mu jasné, že tato zásilka může být to poslední, co v životě doručí. Nebo nedoručí. Celou dobu to totiž nebylo jasné, připomínalo mi to láhev se vzkazem na moři, v němž se stýkalo až příliš mnoho různosměrných proudů a láhev plula chvíli tím směrem, pak zase jinam a tak dále. A musím se přiznat, že takový akční film, postavený jen na jízdních kolech jsem ještě neviděl. Až na pár výjimek se ve filmu pořád něco dělo, hlavní zábavu obstarávaly honičky na kolech, až se mi z těch převodů a ozubených koleček zatočila hlava. Na nudu nebyl prostě čas, jediné co mne nebavilo byly scénky jak úplatný policista hrál hazardní hry s Číňany. I na ten potřebný humor se dostalo a tak jsem měl z filmu veskrze pozitivní dojmy. Z tohoto důvodu jsem si jej v únoru 2019 zakoupil na blu-ray disku a s potěšením se na něj podíval znovu. Samozřejmě, že kouzlo překvapivého odhalení bylo pryč, protože jsem si podstatu děje pamatoval z prvního shlédnutí, ale ty jízdy na kole a nekonečné honičky v New Yorku plném aut a žlutých taxíků a číňanů mne zase hodně bavil. Na nudu prostě nebyl prostor, až jsem litoval, že těch 91 minut filmu uteklo jako voda. Svých investovaných 99 korun do modré krabičky jsem tak rozhodně nelitoval a na svém původním hodnocení jsem nic nemusel měnit. Suma sumárum, Expresní zásilka ode mne získala - pro někoho možná překvapivě - plný počet pěti expresních hvězd *****. () (méně) (více)

MatoPalkes

Adrenalínová zábava s úžasnou kamerou, relatívne jednoduchým, postupne odhalovaným príbehom a skvelým Michaelom Shannonom. Takto majú akčné jednohubky vyzerať. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)