Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

Kwaichi

Fixný prevod, oceľový rám, žiadne brzdy. Taký je život bikera v New Yorku... Ak raz nechám svoju prácu a nebudem mať do čoho pichnúť, asi sa aj ja vydám na cestu kuriéra na dvoch kolesách z Manhattanu. ()

C0r0ner

Nonstop akce mám rád a dokonce je vyhledávám, ale Expresní zásilka na moje poměry nějak postrádala smysluplný scénář. Sice byla paráda na to koukat a užívat si ten zprostředkovaný adrenalin, ale po skončení a vydechnutí jsem si uvědomil, že to bylo obsahově strašně prázdné. Na jedno podívání dobré, ale nic víc. 60% ()

sulimo

Akce skvostná, příběh kýč, The Who chválim a Joseph k sežrání. Takže za tři. A dokonce jsem chvíli přemýšlela, že z toho začnu jezdit na kole, než mi došlo, že kolo nemám a že jsem se za poslední tři měsíce celkem úspěšně naučila nenávidět cyklisty (kdo kdy byl v HK, tak mě chápe). ()

Pajky3

Od prvního traileru jsem se na tenhle film těšil, ale nakonec jsem dostal úplně něco jinýho a jsem tak poměrně zklamán. I když co se týče akce, tak opravdu není moc co vytýkat, protože to odsýpá v neskutečném tempu. V takovém tempu, že není třeba přemýšlet, vlastně není čas přemýšlet a přesně tohle tomu filmu vyhovuje. Joseph Gordon-Levitt je fajn jako obvykle, ale ten záporák je takovej divnej. ()

necisty

Parádní námět pohřbený strašně hloupým dějem a špatným smyslem pro detail a logiku. Role Michaela Shannona mi přišla katastrofální. ()

Icefist

Možná bude tentokrát k obhajobě čtyrech hvězd stačit prostý výpis kladů a (jednoho) záporu. Výborný nápad co se týče neotřelého prostředí messengerů, velice sympatický představitel hlavního hrdiny, naproti tomu (což je plus!) ukázkově nesympatický záporák, uvěřitelné situace a hlavně i motivace a reakce postav, slušná akce, ucházející efekty (spíš by se dalo říct grafika) a kamera, velice dobrá hudba, přívětivá stopáž a vyrovnané tempo bez zadrhávání a prostojů. Za minus můžu zmínit podle mě mírně ujetou část ke konci s bandou poslů. Ale suma sumárum můžu jen zvolat: víc takhle zdařilých akčních filmů. A přitom je zápletka tak strašně primitivní- dovez obálku z bodu A do bodu B. 80 % Oblíbená část- sebrání policejního kola ()

campix

David Koepp rozhodně ukázal, že je velice zdatný scénárista a z jeho pera vzniklo již spoustu zapamatování hodných filmů a Expresní zásilkou nám ukázal, že ani režisér to nebude úplně špatný. Expresní zásilka je totiž velice svižná, adrenalinová akční zábava odehrávající se v poměrně zajímavém prostředí. Jelikož si nejsem vědom toho, že bych někdy viděl film o New Yorských poslíčcích. A při pohledu na jejich práci, to musí být opravdu adrenalinová záležitost. Gordona-Levitta mám rád a Shannona také, takže tady není moc co řešit. Příjemná svižná zábava. ()

bk81

Priste az budu v New Yorku, tak si musim pujcit kolo a projet si Manhattan. Filmecek je ale takova pohodova jednohubka a oddechovka. Skoda, ze zasilka nebyla neco tajemnejsiho. ()

sir-dave

Nemám moc rád filmy, kde je něco nastíněno a pak se to vrátí v čase a já jen čekám až to doběhne úvodní scénu. Tady se to vrátilo vícekrát. No a pak ještě nemusím filmy s Michaelem Shannonem. Toť mé hlavní devízy. Jinak se Expresní zásilka tváří jako svižný thriller ve stylu Telefonní budky nebo Cellular, se všemi digitálními vychytávkami, ale postrádá to především napětí. Bad guy v podstatě nulový, žánrově si to zasloužilo o dost přitvrdit na akci. Film táhne především messengerská jízda po ulicích NY, která naštěstí nenudí. 50% ()

Pilgrimka

"It's only teenage wastelaaand"... OK, nebylo to špatné, ale po půl hodině filmu jsem myslela, že už uběhla tak aspoň hoďka a pomalu se blížím ke konci. A ono nic. Tak jsem si začala u toho ladit struny. Tím samozřejmě nechci tenhle film nějak shazovat. Levitt byl dobrej, u Shannona mi málem praskla struna, ale....Ale hned na začátku mě to zklamalo tím ohraným způsobem jak velice ninjovsky diváka navést na myšlenky "CO SE TO NA TOM KONCI STANE?!!!". A vzápětí vlastně začne prolog hlavní postavy, jak ďábelsky jezdí na kole,u toho ještě plést svetry a když je třeba tak "zmrazit čas" a ultradémonsky rychle se smyslem pro věštbu, se rozhodnout pro správnou cestu. " jo jasně, nemachruj, stejně ke konci filmu spadneš". Scénář byl jako mírně rozvařené nudle, sním je, ale kamarádům ve školce se s tím nepochlubím. Celé to vlastní tak nějak zachránil Levitt, Shannon a super dvojka kamera a střih. Jo a taky, po tomhle filmu člověk dostane chuť si skočit na kolo, přeskočit pár aut a udělat kolečko kolem baráku. Mě ale osud nepřeje, nemám kolo a zrovna sněží. ()

tom88

Expresná zásielka bola pre mňa príjemným prekvapením. Slušný film so slušným tempom. Síce priemernejší dej, ale zato pôsobivý a priamočiarosť mi nevadí. Zladené je to dokonale, určité scény pobavia a v ďalších je zase kus adrenalínu. Gordon-Levitt pobavil a pohladil, Shannon ako záporák ma skôr pobavil. Je to svieži a dynamický film, ktorý divákovi ubehne ako voda. Zručne a pomerne lacno natočený film, ale rozhodne sa nebudem brániť opätovnému zhliadnutiu. 75% ()

spitr

Film vhodný obvzlášť pro milovníky kol, ke kterým se sice neřadím, ale trailer mě zaujal a samotný snímek rozhodně nezklamal. David Koepp si napsal a zrežíroval svižnou jednohubku, ve které povalíte stále kupředu, protože Joseph Gordon-Levitta nemá brzdy a předvádí neuvěřitelné kousky (bohužel i se zlomenými žebry- asi jinej gang). Film vypadá uceleně, sympaticky, zvláště výborně snímaná kamera-zpomalení nebo šílené pohledy ze sedla a vyměřování tras. Filmu by ale sedla větší realita, když už jsme u těch sedel. ()

panMartin

Jednoduchý, vcelku zábavný v první půlhodině, ztrácející tempo i kvalitu filmu, postrádá to větší náboj. Expresní zásilka se tváří jako svižný thriller, se všemi digitálními vychytávkami, ale postrádá to především napětí, záporák byl trapnej, celou dobu mi připadal jako by nevěděl co vlastně chce. Prostě jo, dá se na to podívat, ale zázraky nečekejte. Jeden z těch filmů který brzy zapomenete. ()

StanislachKo

Audiovizuál vymyslený a zvládnutý prvotriedne! Gigantická škoda, že sa tvorcom nechcelo podobne babrať s ničím iným. Bolo to tak hlúpe, že to zatieňuje všetko päťhviezdové vo filme (a skutočne toho nebolo málo). Úplne inak by to mohlo vyzerať, keby to dostal pod palec napr.Luc Besson. Určite menej vážne, viac komediálne a celkovo sympatickejšie. ()

URBAN

Bomba , špica přinejmenším velké předkvapení . Nikdy by mě nenapadlo vytvořit tento koncept ba ho dokonce zrealizovat na plátno protože přiznejte si je to divný nápad , ale i přesto ho David Koepp dokázal krásně prodat divákům . P.S. Miluji jízdu na kole ( 11.9.13/MAC****/* za nápad ) ()

Radiq

Dějově docela scheiße Katze, místy uplně neinteligentni. Cyklisti to asi budou sledovat se zaujetím ve svejch elastickejch oblečcích, ale uvidí to, co já? Jak blbě jim navazujou záběry, že se třeba nabourá na kole a pak je mu zas hned za prdelí (a takovejch je tam víc). Nebo ta náhoda, že vleze na policejní stanici, kde zrovna pracuje ten hajzl. Ty jeho propočty, kudma to projet nejlíp, to sice beru, ale že ty srážky a kolize jsou udělany trapně, vyloženě TRAPNĚ digitálně, to je zoufalství. Nebo jak se dokážou za uplně malou chvilku dostat odkudkoliv kamkoliv. O kole bez brzd ani nemluvim a vjet mi takovej kretén do cesty, tak piko nevim jak se na to budou tvářit moje nervy (i když ty se asi netvářej)... Ani záporák se moc nepovedl - nevim proč, ale Michael Shannon se mi libil v prvnim filmu, co jsem s ním viděl, ale pak už ne, protože je pořád stejnej. Stejně nudnej. I tady byl. No prostě spíš to byla sračka. ()

Sabrewulf odpad!

Nesnáším cyklisty (asi jako většina řidičů). A to jakože hodně. Jenom to na silnici zavazí, zdržuje, blokuje, zužuje jízdní pruh a celkově zhoršuje bezpečnost provozu. A to mám na mysli ty, co dodržují pravidla. A oni nám sem hodí takového, který ty pravidla nedodržuje, ba co víc - úmyslně porušuje. A z tohoto zmrda udělají hlavní, kladnou postavu. A aby to nebylo málo, tak tam všichni jezdí bez chráničů kolen a loktů, padají o sto šest jako terminátoři a nikomu se pořádně nic nestane. A ještě je to všude prezentováno jako akční film. To už je moc. ()

Vecko99

Čistokrevná trojka. Jednoduchý příběh, který si na nic nehraje. Škoda trochu slabšího konce, ale zase výkon JGL to nahradil. Jinak velmi dobře natočené, zvlášť se mi líbilo plánovaní složitých úseků alá Sherlock Holmes. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)