Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

iamx_

Film není pro každého, ale věřím, že ten, kdo se občas na kole rád projede ve větší rychlosti a nevadí mu s řidítkami v rukou adrenalin, bude se mu film líbit. Tedy, co se hlavně akce a zpracování týče. Příběh ujde, není v ničem vyjímečný. Herecké výkony jsou také průměrné, v polovině filmu je stejně nahrazují kaskadéři a profesionální jezdci. Jediný herecký výkon, který stojí za řeč, je rozhodně Michael Shannon, který mě příjemně překvapil. ()

Vasyl

Na to, že to byla jedna dlouhá honička na kole, to bylo dost obstojný. Nee, byly tam přestávky na postupný rozplítání toho příběhu, proč a co že vlastně ten kolista veze. I když vlastně zbytečný, protože hned od začátku člověk tak nějak tuší, že Wilee, ten 3x za sebou nejlepší cykloposlíček v celým New Yorku, dycky doveze to co má. A včas. Na jeden převod. A bez brzd. ()

EnderWiggin

Jeeeeee, nejhezci pohled na New York je k kola typu fixie :-) a hned nasledujou ty cool miniatury mesta jak na dlani... Akce trochu jinak, ale super jizda! Co dodat, doufejme (dle zaverecnych titulku), ze Joseph sa moc nezranil a brzy zase s necim prijde... 9/10 ()

IZFNP

Keď som kedysi dávno videla ukážku, predstavovala som si výsledný film úplne inak. Nemôžem povedať, že by sa jednalo o príjemné prekvapenie, pretože som čakala akčnú jazdu plnú zvratov, ktorá nemá ďaleko k trileru a v ktorej pôjde fakt o život. A ono išlo o jednoduchý filmík s jednoduchou zápletkou, so značne chaotickým vyvrcholením. Lenže nemôžem povedať ani to, že by sa mi film nepáčil. Kamera, strih, tempo filmu- úžasné. Gordon-Levitt na obrazovke vždy predvedie dobrý výkon a úloha bezstarostného, na adrenalíne závislého poslíčka mu vyslovene sadla. Myslím, že z látky Koepp vyťažil čo sa dalo a slušne to zvládol. Ale predsa len to bolo trochu... málo. ()

PanChodny

Jeho revírem je Manhattan, jeho tempo je vražedné. Ne, to není kobra 11, ale nový "thiller" o messengerech. Ano, opravdu. Jezdit městem s hustou dopravou na těžkým kole bez brzd... No nevím. toho potkat doopravdy na silnici, tak už jeho mozek (kdyby nějaký měl) z chladiče nedostanu. Trochu vtipné, trochu akční, hodně přitažené za vlasy, ale už jsem viděl mnohem horší. U mě 50%. ()

Schmitke69

Mám pravděpodobně zkreslený pohled na věc jako aktivní cyklista, ale myslím že film by zasloužil víc než 66% (31.1.2013)......8/10 ()

jack_scott

Jednoduše vymyšlené, ale pobaví to po celou dobu. Kola mam rád, byť v takovéto podobě je to úplně šílené. Proč ne, je to klasickej americkej film. 80% ()

a0001

Detinské, nudné a nezmyselné. Najhorší tragéd na bicykli akého som kedy videl. Otrasný dej. Slečna Nuda mala pomer s tragédom, nezmyslom a ďalšou partiou amatérov. ()

Rastman

Čistě proto, že podobných filmů je poskrovnu, tak dávám za plný. Je to oddechovka s nenáročnou zápletkou, ale tak strašně bezvadně se na to kouká. James je sympaťák, stejně jako všichni ostatní herci, hlavní záporák má svůj vlastní charakter (neobvyklé, pro podobnou zábavovku) a celý je to, doslova a do písmene, našlapaný. Pecka. :) ()

-VINCE-

Celou dobu to tak pěkně plyne, ale ten konec? No nevím... S těmi zlomenými žebry dokázal fantastické věci... ()

srolyma

Pamatujete na Vratné lahve? Jak si Zdenda Svěráků navlíknul elesťáky a jezdil po Praze se zásilkama? No tak tohle je takový remake. Zdendovu roli hraje mladý Gordon-Levitt a místo po Praze se divoce proplétá mezi newyorkskými taxíky. Je to akčnější, zběsilejší, jsou tam černoši a číňani, holt Amerika. Ze začátku to vypadá i dost zajímavě. Gordon šlape do pedálů jak o život, pořád ho někdo pronásleduje nebo s někým závodí, ale když už takhle šlape půl hodiny, pak hodinu, pak hodinu a půl, tak už to začíná být trošku jednotvárné a, nebojím se to říct, nudné. Jeho šlapání je naštěstí po té hodině a půl rázně utnuto a ikdyž zcela určitě šlape dál a dál mimo záběr kamery, tak nás už to naštěstí trápit nemusí. ()

darth_swan

Originální nápad na zpracování tuctové zápletky aneb výuka jízdy na kole pro pokročilé. Jízdní scény byly výborně natočené, zbytek je ale slabší. Gordon-Levitt ale umí (hrát i jezdit na kole), o tom žádná. // Co mě zaujalo: Teorie o brzdách na kole. ()

BlackAngels

Jak by mohl Figusek potvrdit, přesně tohle se odehrává i v mé hlavě. Každej se na projížďce lesem kochá, ale já????? Já ne, já prostě nemůžu. Fičím si to takhle po trase, kudy jen pár okamžiků přede mnou projel můj vyvolený bez úhony a hlavou mi běží miliony okamžiků, co by se mohlo stát. Vidím jak se sklouznu po vlhké trávě a o kořen si rozrazím hlavu, vidím jak sjedu po okraji projeté lajny od traktorů, zabořím se do bahna a převrátím přes řidítka. Představuju si jak se netrefím mezi dva kořeny a sjede mi noha ze šlapky, jak prudce zastavím a v tom rozjetí se mi šlapka zaryje do nohy. Když si to svištíme z kopce já brzdím, neboť si představuju jak vybíhá srna, vidím najednou výmol, vetší šutřík štěrku. Ano, tohle všechno si představuju. Takže když vyjíždíme z lesa můj vyvolený se tváři spokojeně a naprosto vyrovnaně. Kdežto já, vyjíždím celá opocená strachy a hlavou mi stále dokola běží celá trať, na které sem se 11 viděla zemřít, 56 jsem byla těžce raněná a 311 jsem měla lehký pád z kola... Ano, přesně vím jak se kurýr v expresní zásilce cítí. Jen já tak žiju v reálném životě. ()

route60

Ťuk,ťuk,ťuk pane Koepp je někdo doma? Penečku jo to byla ale cipárna jak mraky, ach Levite do čeho ses to dal. ()

Domas88

Z ničeho udělat něco, vařit z vody, mít moc keců a málo činů,... všechno tohle sedi na tohle :) Alespon ze Levitt je machr :) ()

lobo87

Priemerná akčná jednohubka, ktorá ťaží hlavne zo zaujímavého prostredia messengerov. Gordon-Levitt výborný ako vždy, Shannon rovnako presvedčivý. U mňa je to poctivých 60%. ()

harycek

Neotřelý příběh a tempo dává tomuto filmu šťávu!!! I když se na to dívám po třetí toho černýho frajera bych nejradši zabil pokaždé !! Jen nemohu pochopit , že tento typ akčních filmů moc nemusím, ale tento mě vzal!! ()

honzic

Poměrně překvapivý film s netradičním tématem, který zaujal svým jednoduchým příběhem a zajímavými scénami z dopravy na kole. Hodnocení: 70 % ()

AndrewNewman

Čo sa réžie týka výborná práca. Perfektne natočené scénky na bicykloch to len dokazujú. Tie naháňačky majú grády, pretože sú originálne, dovtedy vo filmoch nevidené, aspoň nie v takomto štýle. Tým, že je to vizuálne skvelé myslím aj po hereckej stránke. Lewitt je sympaťák, Shannon je v úlohe skorumpovaného, gamblerského policajta veľmi fajn. No ale ten scenár? Všetci vieme, že Koepp má svoje najlepšie roky už dávno za sebou, pričom mu neustále pomáhali vynikajúci režiséri na čele so Spielbergom. Totiž tak kostrbatú zápletku vo filme, ktorý má pôsobiť strhujúco a dynamicky som nevidel ani nepamätám. Nič proti nemu, ale po tomto by som mu nedal napísať ani nákupný zoznam. No ale za ten celkový vizuál si to tie tri hviezdy zaslúži. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)