Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

mosnak

Super animace při myšlenkových pochodů hlavního hrdiny. Bohužel později začnou ty jeho akční jízdy po městě nudit. Po tomto filmu mám pocit,že cyklisté se nemájí na silnici čeho bát a přežijí uplně všechno! 30% ()

mazadlo

Příjemně svižný film s neotřelým nápadem dát do hlavní akční úlohy kolo. Hlavní zápletka nemá nic společného s globálním ohrožením a už vůbec nejde o terorismus v USA. Ale právě možná to mi bylo sympatické a ta snaha obyčejných lidí v obyčejném filmu je sakra cítit. Ok nebudu tu dalekosáhle rozepisovat, že ten konec je zase sraz všech náboženskejch ujetců z USA ale ten zbytek fakt stojí za to. Nenudil jsem se. Projel jsem si na kole Manhattan a stálo to za to :). ()

misik95

Zajímavý námět, ale chudý příběh, taky co bychom od toho chtěli že? .... Třetí hvězdička za to, že po skončení filmu budete mít chuť, projet se na kole. 59% ()

1945

Messenger s fixním převodem a bez brzdové výbavy by dle mého názoru nepřežil jediný den... Prezentované nehody bez odřenin byly též z jiného světa... Kvalitu příběhu netřeba komentovat, ale přece jen musím uznat, že některé záběry z jízdy městem se mi líbily. PS: Celý film jsem marně čekal na dechberoucí scénu, ve které levitující Gordon spadne do moře a zažije krušné chvíle při odemykání desetikilového řetězu, který tak rád vozí místo ledviňáku. ()

aLPaC

Mě to zklamalo. Expresní zásilka se sice tváří jako cool akční rychlá jednohubka, nicméně cool je asi tak 10 až 15 minut. Poté to rychlé vzplanutí ihned vyprchá. Tedy alespoň u mě. Najde se zde sice pár vtipných momentů i pěkná roštěnka, ale to, že si JGL zpřeláme několik žeber po děsivě vyhlížející nehodě a za momentík zase nasedne na bike a dává trial jak sviňa je i na mne moc. Navíc Shannon, kterého tu mnozí tak vychvalujou mě přišel strašně trapnej. Jeden z nejdementnějších a nejubožejších záporáků, co jsem poslední dobou viděl. Je to vlastně takový šašek. Prostě těžké zklamání. ()

filipvrbik

Zajímavě natočený film pro mladé, docela to odsípá- jízdy mezi auty super- bohužel zápletka filmu je hloupoučká a záporák úplnej blb, ale zejména díky Josephu Gordonu-Levittovi se mi to docela líbilo...60% ()

Garch

Tak, thriller asi ne, ale akční, to jo. Chceš-li hodně cyklohoniček, hodně New Yorku a to hodně dohromady. Jak udělali některé proplétačky dopravou NY, to mi hlava nebere. Triky? Nejsou vůbec poznat. ()

Renfield

Je sice fakt, že se David Koepp tentokrát scénáristicky dvakrát nepředvedl (což je v jeho případě lehce s podivem), přesto originální rozhodně zůstal. Už ten nápad zasadit příběh mezi messengery a udělat zřejmě jeden z prvních, možná dokonce první cyklo akční film, ve kterém je akce opravdu nepřetržitě. Navíc naprosto fantasticky a zase originálně zpracovaná, obzvlášť kamera a střih jsou úchvatné. Neustálé jízdy ulicemi New Yorku, těsné vyhýbání se autům, vše snad bez efektů? Těžko říct, velmi by mě zajímalo, jak se Expresní zásilka natáčela. Právě scény vyhýbání, nebo myšlení hlavního hrdiny, jsou ty nejlepší. A nejlepší je i Joseph Gordon-Levitt, tentokrát spíše co se fyzičky týče, toho hraní příliš třeba nebylo. Přesně naopak to měl Michael Shannon, který si roli očividně užíval, tohle mu hold sedne. Ale nejtěžší ze všech to měl policista na kole, zde přezdívaný Lance Armstrong. Dalo se očekávat, že poslední konfrontace s ním dopadne právě takhle. 75% ()

Domec

Nahodou super sportovne akcni podivana. Pribeh neni sice nijak narocnej, ale o to tady prece vubec nejde. Je to prece o tech krasnejch zaberech, ktery se podarily zachytit. Ja jsem velice spokojena. Btw. slow motion pri rozhodovani cesty? Bomba! ()

jerenymo

Film jsem stáhl poněvadž Joseph Levitt v poslední době hraje velmi dobře a ke všemu v celkem dobrých snímcích,ale tohle byl bohužel totální přešlap. Tak něco dějově chabého ani herecké výkony nezachrání (a to že jich tam moc nebylo). Plno flashbacků, kterém nám odhalovali návaznosti - zcela výsměšné. A o zastavování času a hledání nejlepší trapy před přejezdem silnice....no tak kde to safra jsme? ()

Illy

Těšil jsem se na nabušenou jízdu a proto se divil. Já se proboha i nudil. Asi se nám něco namotalo do řetězu. Ale já jsem ten, co nerad šlape.... ()

LaGomme

Příliš výrazný a do očí bijící product placement a z určité části dost nelogický příběh s občasnými wtf momenty mi brání napálit tomuhle jinak velice zábavnému filmu plnou pálku. Joe se poslední dobou stává mým velkým oblíbencem a tahle role mu hodně sedla. Velkej big up za poslední scénu, kde jede bez držení na tý křižovatce, to sem se hodně zasmál. 80% ()

JK-Stinger

Solidně odsýpající jízda na kole. Tak trochu mi to tempem připomíná Crank, i když hodně vzdáleně. Každopádně ale cyklozápletka funguje na výbornou. ()

Hepy13

Film má skvělé tempo, co taky čekat jiného od maníka co se na kole proplétá v New Yorským trafficu. Pravda, zápletka mohla být zajímavější, ale i tak je na co se dívat. Poslední dobou na Josepha-Gordona-Lewita narážím ve filmech nějak často (ten chlapec to začíná rozjíždět ve velkym). Poslal bych všem na Tour de France povině Fixie, samozřejme jak jinak než bez brzd :-P ()

Nolanofil

Na to aké to má zbesilé tempo, je to neuveriteľne nudné, alebo nudiaci pôsobiace .Začína to dobre, dobrá hudba, svižné bicyklové NY trate a zápletka ktorá je klišé až mraky .Film ponúka zopár pekných nápadov( možnosti trati a ich následok zlého rozhodnutia), pár pekných detailov (Google Street View po Všemocnom,zase z iného uhla) a poteší záver, ktorý po neuveriteľnom dlhom driemaní, trochu preberie. Vášnivý cyklisti,prihodte 1*- 2* navyše, ja som sa po prvých 20 minútach príšerne nudil. ()

Erik7595

Zápletka a samotné jadro príbehu nie je samo o sebe nijak výnimočné a úprimne, čakal som nejaké rafinovanejšie a atraktívnejšie odhalenie toho jadra, toho o "čo tu vlastne ide". Ale v tomto prípade je tento film tak atraktívne, svižne a formou efektne spracovaný, že je mi to jedno. Forma tu síce prebila obsah, avšak to v podstate ani nevadí. Jednoducho som si zamiloval spôsob, ako je to fanrasticky zrežírované Film ma bavil, herecky je navyše podporený skvelým Josephom Gordonom-Levittom a Michael Shannonom, takže super. Rozhodne dávam palec hore! 8/10 ()

outsider

Dost originální nápad, a to je asi tak všechno. Ani Levitt to nezachrání a to ten film v podstatě odehraje sám. Udělat z toho tak desetiminutovej sestřih by bylo ideální, déle už dost nudilo.A to jsem se situacím přitaženým za vlasy smála až ke konci, kdy jsem se už opravdu nudila. Dvě hvězdičky za nápad a pár povedených vtipů. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)