Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

Ronaldo79

Hororový thriller pro adolescentní americké publikum ničím jiným HatEofS není. Mým zájmem není předešlým tvrzením film poškodit, protože dějové zvraty působí docela dobře a obsazení je sympatické i napětí a atmosféra by se po skromnu našli. Nicméně po napínáku Hush jsem očekával více než House at the End of the Street nakonec nabízí a Mark Tonderai to určitě ví. 5/10* ()

Stocki

Ale jo, jsem celkem překvapenej, jelikož se jedná o poměrně solidní thriller. Když člověk v půlce filmu neusne, ba naopak přesune se z postele do křesla, značí to jediné a to sice to, že film má atmosféru a vtáhne vás do děje. Máme tu ovšem ono známé ale. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jenže ten druhý není přeci jenom v pořádku, ačkoliv se zdál OK. Nebudu dále nic psát, jelikož bych spoileroval a tak vám snad jedině tento film doporučím. Minimálně za to zhlédnutí to rozhodně stojí. 55% ()

Silviaxx

Nič, čo by ma dalo do kolien, ale zas ani nemôžem zdieľať názor, že to bolo o ničom. Asi som bola pre túto vecičku dnes dobre naladená, a tak som sa nenudila ani v pomerne nič sa nedejúcej väčšine filmu. V polovici sledovania sa mi zdal námet vcelku jednoduchý, a tak som si nebola úplne istá, čo z neho chcú tvorcovia vysekať do ďalšej polovice. Následne sa to však celé zvrtlo smerom, ktorý som teda (priznám sa) vôbec neočakávala, a teda v tomto bode musím vyjadriť o niečo viac nadšenia. Pred záverom to už naberá celkom fajn grády, strháva sa akcia, objasnenie minulosti a všetko je dané na správnu mieru. K dobru sa ešte pripočítava aj sympatické obsadenie. Myslím, že na zavŕšenie večera mi to ako jednohubka vôbec neublížilo. ()

Flopik

Horor ? Ako môže byť toto horor veď to s tým nemalo nič spoločné.Nebyť sexi Jennifer tak tomu nedám ani dve *.Ide to dosť pomaly kým sa niečo stane alebo skôr kým sa niečo dozvieme trvá to strašne dlho.Napínavé , to tiež vôbec nebolo.Veľa by som tu teda nepochválil a čakal som do toho aspoň trochu viacej. ()

KOZEL84

Scénárista zas vypadal na těžce originálního borce,ale když se po chvilce ani nesnažil něco tajit,začal mi být i sympatický,páč sem si říkal:Vlastně máš recht synek.Na co taky zastírat,když je to jasné.Pak mě dostal svin'ák (ono člověk už nic nečeká no+ matoucí trailer)!Ale ani tak to moc nevytrhl a dojel v klasicky debilním stylu.Jako jo,hoších filmů sou mraky,ale zas to má hlavně problém s dráhou letu a mě poslední dobou sere čumět na tak vyložené (!) zbytečnosti.Ani nevím proč to komentuju,jak je to k hovnu.Tak 2aPůl.A co s tím stromem?Já na to čuměl jak kretén a nic.Že by 2:0.Svin'ák. ()

jasanka

Konečně zajímavý film na pomezí hororu a thrilleru. Napínavé a částečně i překvapivé (což se moc často nevidí). Není to nic, u čeho by člověk vyloženě vyšiloval strachy - to mi vyhovuje. Taková přiměřená úroveň "bání se". ()

Aurus

6/10. Ok hodnocení tohoto filmu sedí protože tolik si to reálně zaslouží. Příběh je docela dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela povedená, vraždy jsou spíše špatné, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je dobrá. Film je prostě nadprůměrný a jednou za rok se kouknu. Akorát nechápu to kdo byly ty dvě holky ve sklepě když to nebyla jeho sestra. To zde není vysvětleno ale jak tam řekl že ho rodiče potrestaly tak sem si říkal jak a na konci filmu vidíme to že ho začali vychovávat jako holku, daly mi holčičí jméno a oblečení a to sem docela čuměl. Za mě jeden z nejlepších hororových konců. ()

wollo

Přiznám se, že jednu hvězdu navíc jsem tam hodil za Jennifer. Byla ve většině záběrů, a někdy celkem zajímavejch záběrů, takže já jsem byl spokojenej. A film nakonec taky nebyl špatnej. ()

M.Myers

Nějak mě tento typ hororu/thrilleru nevadí, ba naopak, na odpolední projekci, když nevíte co by, je to celkem fajn. Herci jsou fajn, dějově to nijak nevybočí ze zajetých kolejí, chvíli to napětí určitě udrží, prostě dobře zvládnuté řemeslo...Dal bych za 3* , ale když tu čtu některý ty plky, dám zvesela za 4* , jelikož objektivita tady opět příliš nekvete. ()

mala_kea

Smyslu, těmhle rádoby hororům rozmotávající a zase zamotávající jazyk, poslední dobou nějak nemůžu přijít na chuť. Možná je to moje zaujatost, nebo definitivní pochopení, že thrillery už nebudou co bývaly. Ani ty mozky jsem neviděl. ()

mourinho

A můj názor je, že ten konec to pokazil. Do tří čtvrtin je totiž DŮM NA KONCI ULICE překvapivě povedená žánrovka, která svojí zdánlivou přehledností udržuje diváka v neustálém očekávání "kdy to přijde" a hlavně "co" a "v jaké intenzitě". Napětí houstne, sympatická Jennifer Lawrence vyvrací všeobecnou vizi o tupých teenagerských hororech a celé ja to až nečekaně děsivé. Klíčový zvrat ale na příběh vrhnul stín vykonstruovanosti, na řadu otázek, jež logicky vypluly na povrch, nenabídnul dostatek uspokojivých odpovědí a celková uvěřitelnost tak šla ruku v ruce s vyloženě hloupou závěrečnou desetiminutovkou, kdy se na diváka valí jedno klišé za druhým a "nesmrtelnost" postav je až komická, do kytek. Škoda, mohla to být ta nejneočekávanější pětka roku, takhle "jen" čtyři hvězdy s hořkou pachutí. ()

Rokle

Ale jo, dalo se. Jennifer je fajn (tílko boduje). Lekačky fungujou taky slušně. A díky tomu twistu je to poměrně sympatické. Nemám nic proti, jednou za čas. ()

MickeyStuma

Atmosferický thriller se dá natočit i bez potoků krve, sekání hlav a jiných zvráceností, což dosvědčuje tento snímek, který svým námětem, bohužel, jen kopíruje mnohé předchozí 'krváky'. Je vyprávěn nespěchajícím tempem, čímž všemu dává přirozený průběh a tak buduje jemnější napětí. Škoda jen ,že je děj kvůli své ne originalitě značně předvídatelný. Hatí to tak výborný thrillerový zážitek. A tak má snímek v konkurenci asi takový efekt, jako plivnutí do ohromné louže. Zkrátka přišel pozdě. ()

Heroine

Nezbývá mi než dát jednu hvězdičku za Jennifer, na kterou se celkem příjemně kouká, když už je film tak nezajímavý a o ničem, že vím přesně co se kdy stane, a navíc je mi to úplně fuk. ()

Rathalos

Dom na konci ulice nie je zase uplne zly film,ale ani ziadna pecka,taky priemerny thriller,ktory ma dlhy rozjazd,potom pride konecne finale a the end,plusom je pohlad na Jennifer Lawrence,ktora ma nieco do seba a celkovo sympaticke obsadenie,takze dalo sa na to pozerat...:-) ()

Johny M.

Nejedná se sice o nic světobornýho, ale určitě o milý překvapení (po dlouhý době profesionálně natočenej horor, resp. thriller v krásnejch barvách a se slušnym hereckym ansáblem). Žádný velký napětí (to už dnes z filmů prakticky neznám), ale spíš zvědavost a docela slušný zvraty, který ovšem nemohly zdejším rádoby-odborníkům a znalcům stačit k dobrý zábavě. Poctivý 3 (a půl) *! ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)