Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

forsythia

Asi chápu záměr, ten příběh mohl být zajímavý a mít grády, leč místo abych trnula hrůzou a napětím, jsem se místy musela smát. Úplně předvídatelné to nebylo, aspoň ne hned od začátku, za což si filmeček vysloužil třetí hvězdu. ()

majo0007 odpad!

Keď toto v hlavičke niekto označil ako horror, tak má fuckt zmysel pre humor. Ak by totiž vo filme padlo zopár vtipných hlášok, myslel by som si, že sledujem ďaľšie trampoty rozkysnutej Bridget Jones, keďže hlavná hrdinka akoby jej z oka vypadla. Nudný, nezaujímavý flák, ktorý som bol nútený pozerať na 2x, lebo som pri ňom zaspal. Film, ktorý vám vyšumí z hlavy behom pár hodín, patrí jedine medzi odpad. ()

Nivenx

Pohodový průměr. Čekal jsem podle zdejšího hodnocení že půjde o odpádek, ale dopadlo to lépe než jsem myslel. 50% ()

vesper001

Film s tak mazanou pointou, že kdybyste jí přišili ocas, mohli byste jí říkat lasička. Potíž je v tom, že nemám moc pochopení pro nesympatické puberťáky a jejich potíže. Logika se motá jako po požití více než malého množství motorového oleje, spousta věcí je jen nakousnutá, zato nikde nikdo k nakousnutí… slabé, astmatické 3***. ()

Khumbac

Docela dobře se na to kouká, když pomineme drobné chyby ve scénáři. Herecké výkony přesvědčivé. Ovšem třešničkou na dortu by bylo...kdyby matku Elissy hrála herečka Vera Farmiga ()

Mirokukii

Tolik omývaná snaha vytvořit tu správnou atmosféru a napětí. Stejná práce z kamerou. A samozřejmě se tu nachází i policajt idiot. Tady u toho se člověk nemůže bát. Není tu ani příležitost se leknout. A já ani jiného nečekal. Film s oblíbenkyní, ještě k tomu v džínách a bílém tílku. Splněno. Větší tempo a zkusit vyprávět příběh trochu jinak, mohlo by to být dobré, jelikož jsem byl na konci mile překvapen. 50 % ()

karlik4801

U tohohle thrilleru jsem zjistil, že může být film, který nepochopím. Přestal jsem chápat děj v půlce a těšil jsem se na konec, že budu vědět co se to vlastně dělo a nic. Vadily mi mimodějné scény, úplně zbytečné. Tím myslím třeba kapelu dívky, více zálib lidí, bez toho by se film obešel. Jinak jsem byl i celkem napjatý tou "asi" vraždící holkou. Pro mě samotného je záhada, že jsem moc nepobral takovou jednoduchost. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet: $6,900,000 // Tržby USA: $31,611,916 // Medzinárodné tržby: $8,882,119 // Tržby celosvetovo: $40,494,035 Mne sa film veľmi páčil, nezaspával som pri ňom, veľakrát som sa zľakol a dej filmu som nevedel predvýdať, ba koniec ma naozaj zaskočil. ()

Johnny.ARN

B-čko, ktoré sa chcelo hrať na A-čko a preto tam obsadili držiteľku Oskara. Scenár bol síce dosť predvídateľný, ale predsa ten záver dokázal človeka udržať v napätí. Záverečný dodatok niečo objasnil, čo ma potešilo. Postavy sú síce plytké, bez nejakých výraznejších emócií, ale Jeniferka v posledných 20 minútach atmosféru trochu vygraduje a keď nie, tak aspoň to tričko potešilo. V hlavnej mužskej roli sa mohol radšej objaviť Giganted, Dosť sa podobali a on ako psychopat by sa tam hodil viac. Niekoľko zbytočných postáv aka spolužiačka, ktoré boli zbytočné a len naťahovali dej. Nižší rating sa prejavil na čistote filmu, čo bolo na škodu. keďže hudba robila obstojnú atmosféru a ešte kebyže sa ktomu pridá aj vizuál, nemuselo to byť také zlé. Takže, napínavý thriler, s prvkami hororu, ktorý sa trochu odlišuje od ostatných podobných v tomto žánri. Nie úplny odpad, ale zase nejakú hlbšiu stopu nezanechá. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Pohodový thriller s očním cukrátkem ve formě J-Law. Co víc si přát? Samozřejmě, děj je ve většině předvídatelný, až typický. Ale co se týče jádra samotné thrillerové zápletky, ta si s divákem zajímavě hraje až do poslední chvíle. 60% ()

lennyd

Sarah (Elisabeth Shue) s dcerou Elissou (Jennifer Lawrence) se stěhují do krásného domu na konci ulice v malém městečku. Ten dům si mohou dovolit jen proto, že ve vedlejším domě se stala dvojnásobná vražda - dcera zavraždila své rodiče, což cenu nemovitostí v okolí srazilo k nule. Brzy ale zjistí, že vedlejší dům není neobydlen, jak se na první pohled zdálo. Žije zde Ryan (Max Thieriot), syn zavražděných rodičů. Elissa si brzy s Ryanem najde společnou řeč, i přes odpor své matky. Ta totiž tuší, že Ryan skrývá nějaké hrozné tajemství ... Vcelku sympatický thriller (k hororu to má hodně daleko), na který se - i díky oběma hlavním představitelům, Jennifer Lawrence a Maxi Thieriotovi - docela příjemně dívá. Příběh je sice až trochu moc komplikovaný (vždycky když už se smířím že je to "takto", tak přijdou autoři s nějakým zvratem), ale naštěstí se jim podařilo vyvarovat se nějakých úplných stupidit, všichni se chovají - samozřejmě v rámci scénáře - docela logicky. Za podívání tento film určitě stojí, ale znovu bych si ho už asi nepustil... ()

venison

Hororem bych to moc nenazvala, ale na obstojný thriller by to dosáhlo.. Nečekala jsem, že by to mohlo být tak dobré.. Nic moc bububu, ale chytře řešené zápletky, příjemná režie, ucházející herci.. Měla jsem z toho "příjemný" pocit :-) ()

Bobik9

Veliké zklamání. Začátek je klasický a člověk čeká na tu polovinu, ve které se má poklidný život v novém domě změnit na útěk před zuřivým vrahem. Bohužel se nic takového nestalo. Po polovině následovalo dalších 20 minut ničeho a na konci se trošku atmosféra přiostří, ale jen proto abyste zjistili, že žádné velkolepé finále nebude. Mark Tonderai udělal jeden z mých nejoblíbenějších hororo-thrillerů Umlčení, a proto jsem měl velká očekávání, která ale nebyla naplněna. Na Jennifer Lawrence se mi docela hezky kouká, protože není typická vychrtlá kráska, ale lehce oplácanější "holka od vedle" a Max Thieriot byl klaďas do poslední chvíle. Dalo se to vidět, ale nikdy bych se k tomu filmu nevrátil. ()

elanius

(64/2014) / Záverečná štvrtina filmu bola jednoznačne najlepšia a samotné rozuzlenie deja prekvapivé a celkom to aj dávalo hlavu a patu. Škoda, že všetko ostatné bolo len čakanie kým sa začne niečo diať. Jennifer bola super a mladý sa tieý celkom snažil. Priemerný film, aspoň remeselne sa mu nić vytknúť nedá. (6/10) ()

Tereszka33

Nuda na konci ulice by měl být správný název tohoto filmu. Plytké a tak moc předvídatelné. Více slov už plýtvat nebudu, stačila má promarněná hodinu a půl. ()

Narya89

Bohužel vcelku průměrný horor s docela originální zápletkou, ovšem hodně nejasnou pointou. Škoda, celé to prostě Jennifer Lawrence utáhnout nemůže. ()

Terzeus

Prvá polhodina je ešte relatívne v rámci tradičného moderného hororového priemeru. Ale potom sa to akosi začne búrať so samým sebou. V prvom rade začína celý príbeh gradovať skôr než by to bolo k dĺžke adekvátne. A graduje dlhšie než je to záživné. Celá posledná polhodina by sa dala zručnou réžiou skrátiť aj o pätnásť-dvadsať minút. Keby to bol len jediný problém, pravdepodobne by som sa cez to preniesol ale je toho viac. Slušne hrajúci herci nedostávajú priestoru a potenciálu, ktorý mohli mať. Blokuje ich jednak slabý scenár, slabá chémia fungujúca len vďaka hercom a v neposlednom rade je tu veľa motívov, ktoré vyfučia do prázdna (kapelová súťaž, hádky medzi dcérou a matkou sa akosi po konci úplne vytratia akoby sa vôbec nič nestalo či bitka na parkovisku). Ale škoda, chýbalo tomu k lepšiemu stavu málo, najmä kvôli priemernej prvej polhodinke som bol v pokušení udeliť aspoň 3*. Ale nič také. 47% ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)