Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

Danny F.

Děj byl docela zajímavý a pomalu jsem se chytal. Bylo to až příliš pěkné na to aby to byla pravda a potom mi to bylo vše jasné. Ten kluk tam nebyl náhodou. Hrozně obehraný styl se záměnou identity. Konec byl živější, ale celkově film nevytáhl. Nevím, ale některé postavy mi byly naprosto nesympatické. 55% ()

Pump

Průměrná zábava, místy dobré a místy hodně špatné. Tak jsem si užil tento film já. Jennifer je k sežrání. Pokud chcete solidní film na večer a tak trochu se bát, asi bych se toho nebál i když jak říkám, místy je to opravdu zlé... ()

Michi88

3,5* To, že ani mě tento film nepřipadal jako horor, tak to už je co říct. Vůbec mi to ale nevadilo a naopak jsem to velmi mile přivítal. Spíše bych film zaškatulkoval jako thriller s prvky hororu. Více méně jsem se na to koukal jenom kvůli Jennifer Lawrence, kterou doplňoval Max Thieriot z Batesova Motelu a oba dva předvedli skvělé herecké výkony. Zbytek obsazení mi absolutně nic neříká. Velkým plusem byl pro mě zvrat na konci, který jsem vůbec nečekal. Celé to nakonec hodnotím horšími čtyřmi. ()

lykan9

Dům na konci ulice je typickým teen hororem, který neoslní a ani neurazí. Postavy jsou charismatické, závěr lehce napínavý a děj poměrně předvídatelný. Film však stojí za shlédnutí a za mě by si zasloužil i pokračování. ()

Guzo

Pokud se na to někdo kouká jen kvůli Jennifer Lawrence, asi bude zklamaný - jedná se po všech stránkách o klasické thrillerové béčko a tohle obsazení na tom nic nezměnilo. Kdo se na to kouká za účelem vidět právě takový žánr, měl by být spokojený. Zápletka sice nic nového pod sluncem, postavy jsou ale vcelku sympatické a příjemně překvapila režie (až na začátek filmu, kdy jsem měl opravdu chuť to vypnout). ()

zolo23

Celý čas som mal pocit, že som to už niekde videl, ale ani za boha si nespomeniem kde. Dom na konci ulice je priemerným filmom, kde do polovice pozeráte na hodiny kedy bude koniec a v druhej polovici sa film zvrtne v menšie prekvapenie. To ale na "dobrý" film nestačí. ()

Lottr

Tak tohle se opravdu nepovedlo, zpracování působí neuvěřitelně televizně a především pak hloupě. Postavy jsou nesympatické a dialogy otřesné ( copak takhle někdo z vás normálně mluví?? ) Ale nejhorší byla asi ta příšerně otravná kamera. Co se týká děje, tak docela průhledné a pro mě bez nějakého překvapení a krvavých scén si divák taky moc neužije, o napětí ani nemluvím. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem ještě míň. Zklamání na plné čáře a celé bych to zařadil někam mezi seriály pro náctileté, protože nic jiného, než teenagerovské problémy a sem tam nějaká vraždička se tam neřeší. 1* asi ze soucitu, už to smrdělo odpadem, ale že mám rád ty horůrky, tak teda budiž. ()

danca044

Jako horor mi to moc nepřipadalo. Na film jsem se koukla jen proto, že v něm hraje Jennifer Lawrence. Ta svou roli jako vždy zahrála velmi dobře. Ale příběh mohl být více akčnější a docela jsem se u něj nudila. Pointu film měl, proto si zaslouží alespoň tři hvězdičky. ()

Zemi11

Co to je za herečku? Sakra, proč tam nedali nějakou hezčí. Ach jo. No. Moment. Ikdyž. Ona zase není tak špatná, jak tak na to koukám. Sakra. Ty jo, ona je docela dobrá. Ty kráso, ta je dokonalá... A tak jsem se postupně do Jennifer Lawrence zamiloval :D :D Kvalitní zápletka, překvapivý konec, bavil jsem se. ()

sedm.1

Dům na konci ulice sice není nějak výrazná thrillerová podívaná, nicméně můj výsledný dojem nebyl nakonec vůbec tak špatný. Přispělo k tomu tedy především sympatické obsazení, hlavně ústřední herecké duo Jennifer Lawrence a Max Thieriot bylo vážně fajn, a pak docela slušná dávka napětí a několik zajímavých a nečekaných zvratů, ikdyž třeba tedy úplně ten finální byl přinejmenším lehce úsměvný. Filmu jinak nejvíce uškodilo dost pozvolné tempo, které sebou přineslo několik skutečně nudných míst a k celkové zábavnosti nepřispělo ani množství výrazně klišovitých postupů v některých momentech, kdy pak tyto určité scény vyzněli spíš k smíchu, než aby byli trefně napínavé či dramatické. Trochu mě i zamrzelo, že přestože jde o čistokrevný thriller, jen tak mimochodem, horor to není v žádném případě, tak že zde tvůrci zcela rezignovali na jakékoliv zobrazení či jen náznak násilí, či krve, je to tedy z mé strany krapet úchylný a zvrhlý, ale prostě k dnešním filmům v tomto žánru tyto atributy neodmyslitelně patří a dávají jim šťávu a styl. Každopádně, Dům na konci ulice je zkrátka sympatická, thrillerová jednohubka, která díru do světa tedy rozhodně neudělá, ale jako zábavný a ne zcela předvídatelný napínák funguje poměrně spolehlivě. ()

Kelly2502

Čože? To vážne? Komooon....páčila sa mi práca s postavami...SPOILER dievča o ktorom si pôvodne myslíte, že je nebezpečná sa ukáže ako obeť a chlapík ktorý sa polku filmu tvari akoby mal nasraté sa zmení na vraha...záver taktiež celkom povzbudivý a krásna Jennifer Lawrence...och čo by som len ja dal za to keby som si ju mohol držať pár dní v dome :D muhahaha Podstatné je, že tento film ma konečne po pár rokoch dokázal vyľakať a vzbudiť vo mne záujem o to, ako sa to všetko skončí a to sa hororom u mňa veľmi nedarí, aj keď je to môj obľúbený žáner(mám vysoké nároky). Zato a takisto aj za hudbu a trošku netradičnú kameru hlavne zo začiatku si tento film podľa mňa tých 70% zaslúži....keby som ho pozeral v noci a nahúlený tak aj 80% :D ()

coscarelli

Nemastny-neslany thrill po cely cas ziva prazdnotou, ktoru sa ludia zo stabu snazia vyplnit nejakou plnkou a sice drzia sa zaujimaveho nametu. Mohli viac papat aby rychlejsie tocili mlynske koleso, kedze matavo lepili a dlabali az k finale kde sa snazili o nervydrasavost,ale mne nevznikol ani ocakavany tik #Dalej funguje na poctivom kalkule s nesympatickymi postavami . Na druhu stranu ma neurazil a prezil som bez ujmy. Snazil som sa o kamaratstvo, a cakam ..... ()

JADIM

Dal by som tomuto filmu 3 hviezdičky, pretože bol väčšinu času taky priemerný mysteriózny thriller, ale ten veľký obrat čo neskôr prišiel bol neuveriteľný.. Zrazu sa všetko otočilo o 180 stupňov a o niektorých postavách som úplne zmenil mienku. Už iba kvôli tomu obratu sa oplatí tento film pozrieť. 7,5/10 ()

KoRner

Prvú polovicu treba odzívať, potom to ale naberie celkom slušný spád. Celkovo to má ale celý čas, aj keď sa nič nedeje, dobrú hororovú atmosféru, takže za 3* ()

Seti

Zřejmě každý herec má při výběru rolí nějakou tu slabší chvilku a Jennifer si tu svojí vybrala právě v Domě na konci ulice. Laciný céčkový teen thriller, o který bych nebýt jí ani nezavadil, a bez ní bych ho ani nedokoukal. ()

iXtr3m3

Slabá omáčka, ktorej nepomohla ani mladučká Jennifer Lawrence. Možno keby ukázala full frontal alebo aspoň kozičky, ale takto nič moc. Na druhú stranu vyslovene ako urážku to brať nemôžem. ()

Loki_Six

"People don't notice all the secrets around them. Even though they're right in front of them, just hiding, waiting to be found." ()

Han22

Nebylo to tak zlý jak jsem čekal od rodinného thrileru/hororu s tradičním námětem. Matka s dcerou se stěhují do nového domu a sousední dům skrývá děsivou minulost. Dcera zabila rodiče a zmizela a syn zde žije sám a je celý městem považován za úchyla, což samozřejmě dcerušku inspiruje k tomu, aby ho začala balit. Ze začátku je to tradičně nuda, ale pak přijde pár celkem slušných zvratů a finále se mění v parádní naháněčku s psychopatem, kde nechybí pár mrtvol. Spíše thriler, do hororu to spadá max tak téměř slasherovým finále než, že by tam bylo něco hororového, ale slušný. Jen ta Lawrencová... zpruzený výraz, obtloustlá, jakákoliv jiná béčková herečka by byla lepší. ()

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)