Reklama

Reklama

Arrietty ze světa půjčovníčků

  • Japonsko Kariguraši no Arrietty (více)
Trailer

Mezi zdmi a pod podlahami našich domů se skrývá jejich svět. Japonský animovaný film volně vycházející ze známé pohádky Mary Nortonové. Japonské animační studio Ghibli představuje nejen v domácím prostředí, ale i na celém světě absolutní špičku na poli tvorby animovaných filmů pro celou rodinu. Společnost, k níž vzhlíží profesionálové z oboru včetně vedení studia Pixar, si vydobylo celosvětovou slávu okouzlujícími snímky, které převážně vyvěraly z autorské imaginace zakladatele Hajaa Mijazakiho, ale často také čerpaly inspiraci z japonských i světových knih pro děti a mládež. Jak napovídá název, Arrietty ze světa půjčovníčků vychází z mezinárodně populární série britské spisovatelky Mary Nortonové, jež česky vyšla jako Pidilidi. Do scénáře filmu ji adaptoval Mijazaki a režie se ujal animátor Hiromasa Jonebajaši, jenž se předtím podílel na většině produkcí studia počínaje legendární Princeznou Mononoke. Vyprávění filmu se soustředí na vykreslení fantaskního světa půjčovníčků. To jsou malinkatí lidé žijící v prostorech mezi zdmi či pod podlahami starých domů, kteří si vše, co potřebují k životu, půjčují od jejich obyvatel. Mladá Arrietty takto se svými rodiči žije v domě, kde bydlí babička mladého chlapce Šóa. V den, kdy Šó přijede, zrovna Arrietty čeká její první výprava s tatínkem pro zásoby do světa velkých lidí. (Česká televize)

(více)

Videa (18)

Trailer

Recenze (181)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Půjčovníčky nesmí nikdo z lidí vidět !!" - "Půjčovníčky ??" - "Vše, co potřebujeme, si půjčujeme od lidí tak, aby si toho nikdo nevšiml.." Výborná multikulti adaptace Pidilidí, mimochodem vyšperkovaná opravdu skvostným soundtrackem, jíž Hiromasa Jonebajaši naznačuje, že by skutečně mohl dostát pověsti následovníka velkého Mijazakiho, byť právě zde většinu mistrových typických znaků staví na hlavu.. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Půvabná poetická vyprávěnka o nesnázích malých i velkých světů - o všech úskalích, která číhají na bytosti roztomile droboučkých i poněkud kolohnátských rozměrů ... pokud obývají jeden dům. Nespornou výhodou těch druhých v pořadí ovšem zůstává hrubá síla, kterou mohou kdykoli použít ... proti těm prvním. Ne snad ze zlé vůle ... částečně z nevědomosti - a částečně z hlouposti ... která je jim vlastní. Nicméně pohádkové kulisy dávají tušit, že příběh nemůže skončit jinak nežli dalším jitrem, které spolu se sluncem přináší i novou naději. Pro všechny zúčastněné. ()

Reklama

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Pidilidi jsou čórky, jež poctivým spolumajitelům Samsungu berou to málo, co si ve fabrice vydělají (zejména odcizují jednu kostku cukru či jeden kolík do vlasů dle aktuálního trendu). Půvabným faktorem je náctiletý JOKOoNo, jež nejspíše pojde, a proto se nebojí zčuchnout se s jednou z čórek, aby naštval svou domácí, jež zprznila ten nonšalatně francouzsky nazvaný kyš. A když se mu podaří dostat tetku do cvokhauzu, tak se nějak nepochopitelně může sladká patnáctka s rodinou nalodit do konve a hurá po proudu! 95% Celosvětový výdělek k 21. 7. 2014: $145,570,827, což je 6,34 násobek budgetu ()

Teg 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není tak kulervoucí, jako některá díla pana Miyazakiho. Poctivá režie, zvláště pak hudba a animace se přesto i v tak jednoduchém příběhu odmění podívanou, kterou by neměl minout žádný fanda japonské animace. Každopádně moje úcta patří za hospodaření s časem. Po shlédnutí jsem pořád nechápal, kam se při tak zdánlivě primitivním příběhu podělo těch devadesát minut? Přitom jsem se ani vteřinu nenudil ... pořád bylo na co koukat. ()

Radek.SCH 

všechny recenze uživatele

Od ghibliovky bych čekal víc, ale není to čistokrevný Miyazaki za mlada, takže co. Pár podařených momentů (většinou podbarvených dobrou muzikou) tam bylo. Ale nic přelomového se nekoná, trochu jsem se i dokonce nudil (ne že by to bylo nudné, jen na mě až moc jednoduché). Bizarnosti, neskutečná imaginace, nebo typická "divná" fantazie japonských tvůrců mi taky chyběla. Takže spíš tuctová pohádka, která neurazí. - 60 % ()

Galerie (56)

Zajímavosti (4)

  • Snímek v roce 2011 vyhrál cenu Japonské akademie v kategorii nejlepší animovaný film. (Rominator)

Reklama

Reklama