Není nad to pořádně si zafandit... Tři kolegové z projektové kanceláře Sekáč, Bariak a Drozd jsou vášnivými fotbalovými fanoušky. Tak vášnivými, že fotbal je pro ně přednější než práce nebo rodina. V posledním týdnu je smyslem jejich života získat vstupenky na nedělní zápas Československa s vrcholem fotbalového světa, s Brazílií. Kolegové jsou kvůli tomu ochotni podstoupit lecjaké útrapy. Mladík Drozd například před šéfem vyzkouší osvědčenou školní fintu s náhlou horečkou. Když se už podaří vstupenky sehnat, musí zase Sekáč řešit nenadálou domácí krizi: nedělní oslavu tchýniných narozenin. Zdá se, že utkání je pro naše tři kumpány zakleté. A to se ještě do věci nevložila policie… Satirickou komedii o fotbalových fanoušcích a výtržnících natočil v roce 1960 režisér Ján Lacko. Do hlavní role zaníceného fotbalového fandy Sekáče obsadil jednoho z nejpopulárnějších slovenských komiků té doby, Františka Dibarboru. (Česká televize)

Martin741

V ceskoslovenskej kinematografii v konciacich sa 50. rokoch pomaly ale isto ustupoval budovatelsky patos, a tak sa obcas natocila aj nejaka komedia. Ako napriklad tato. Namet o futbale je sam o sebe silny namet na komediu, ale pravdupovediac, tie na Slovensku sa prilis nevydarili. Tato je vsak vynimkou. 70 % ()

Anderton

Podobný pocit, ako z filmu Šťastie príde v nedeľu. Vďaka bohu za kinematografiu, vďaka ktorej si môžeme pozrieť Bratislavu z doby nedávno až dávno minulej. Fotky sa nehýbu, takže filmy sú preto vzácnejšie. Neodporúčam dnešným fanúšikom Slovana Bratislava, ktorí smutne prechádzajú popri zdevastovanom štadióne Tehelného poľa. Alebo odporúčam, nech sa pozrú krutej pravde prostredníctvom slávnej histórie štadióna priamo do očí. Rodina, ale aj futbal je základom štátu! Po rokoch to už tak nefunguje, nostalgia však áno, ale bohvieká sranda to vďaka totálne briblblému a nelogickému chovaniu ústrednej architektonickej trojky nie je. ()

Arsenal83

Absolútna špička medzi komédiami, u ktorej mi je ľúto len to, že sa ju ani po toľkých rokoch nikto nepokúsil kolorizovať. Inak čo situácia to gag, nejaký vtip a pritom všetko také prirodzené. Na humor im stačili bežné životné situácie. Hoci sa tento film časovo aj herecky prelína s Šťastie príde v nedeľu, tento je z nich lepší, hoci oba filmy sú klenotmi. A podobajú sa aj v niečom smutnom. V obidvoch hrala ústredná trojica a v obidvoch dvaja z troch ukončili život priskoro a dobrovoľne. Len Dibarbora žil, koľko mohol. ()

YURAyura

2/10 Hodne rozpacita komedia, ktera neni radoby tendencni, ale satyra na pomery v socialistickem Slovensku je z toho citit skoro v kazdem zaberu. Pele ve vyberu na Tehelnou poli vubec neni a z kombinace "pozivatin" vyvolavajici horucku dostane dotycny leda sanci videt, co zjedol k ranajkam. Ale zabery z autenticke cutane mi prisly daleko zajimavejsi nez to, co predvadeji nejen cesko-slovensti futbalisti dnes... ()

Autogram

Rodina a futbal nejde dokopy a podobne ani mne nepasuje dokopy futbal a komédia. Rozpačitý začiatok a ešte viac rozpačitý koniec. Keď sa športovo založení súdruhovia VB prejavia s ľudskou tvárou, to sa ani za socializmu asi nedalo uveriť. Niektoré veci ale ako komédia fungujú, čo sa nedá povedať o zaručenom recepte mydlo+káva+krieda na horúčku. ()

• Podľa filmu vyhrala nakoniec Brazília nad Československom na Tehelnom poli v Bratislave pomerom 5:3. V skutočnosti sa celkovo títo dvaja súperi stretli 17x, ale ani raz sa zápas neskončil takýmto výsledkom. Na Tehelnom poli v Bratislave sa Brazília s Československom stretla iba raz, a to 23.6.1968. Tento zápas vyhralo senzačne Československo 3:2. (Raccoon.city)
  • Traja hlavní hrdinovia filmu sú na začiatku filmu na ligovom zápase, počas ktorého kričia "Dukla horí." V ročníku 1960–61, kedy sa film natáčal, hral s týmto pomenovaním v Československej prvej lige iba jeden klub, a to Dukla Praha. Vo filme môžeme vidieť aj výsledok zápasu, podľa ktorého by mal skončiť zápas 3:2 pre Slovan, ale v skutočnosti v tom ročníku vyhrala Dukla nad Slovanom v pomere 2:3. (Raccoon.city)
  • Film sa nakrúcal na jeseň v r. 1960 (1.9. - 26.11.1960) a v kancelárii na policajnom riaditeľstve je nástenná mapa Československej republiky - a pritom 11.7.1960 bola schválená nová Ústava, ktorá zaviedla názov štátu Československá socialistická republika. (andykanadan)