Wilfred

• USA Wilfred
USA, (2011–2014), 18 h 47 min (Minutáž: 23 min)

Elijah Wood, Jason Gann, Fiona Gubelmann, Dorian Brown Pham, Chris Klein, Allison Mack, Rodney To, Gerry Bednob, Ethan Suplee, Al Sapienza, Maxim Knight (více)

Série(4) / Epizody(49)

Ryan nemá přátele ani práci, zato má sebevražedné sklony. Zlom v jeho životě nastane, když ho krásná sousedka požádá, aby jí hlídal psa. Wilfred je sice úplně obyčejné zvíře, ale Ryan v něm vidí o hodně víc... Osamělý a deprimovaný právník Ryan (Elijah Wood) se marně pokouší o sebevraždu a ani snaha jeho vystresované sestry Kirsten (Dorian Brownová) sehnat mu novou práci nepomáhá. Celý Ryanův život se obrátí vzhůru nohama, když ho energická sousedka Jenna (Fiona Gubelmannová) poprosí, aby se postaral o jejího psa Wilfreda. Ryan se nezmůže na protest, Jenna se mu totiž líbí a rád by se s ní sblížil. Jaké je však jeho překvapení, když na prahu místo domácího mazlíčka uvidí vysokého nevrlého Australana v nepříliš přesvědčivém chlupatém psím kostýmu (Jason Gann). Usadí se mu na gauči, kouří cigarety a trávu, chlemtá pivo, hltá nezdravé jídlo a mluví šíleně sprostě. Zdá se, že všichni ostatní lidé Wilfreda vnímají jen jako obyčejného psa, takže Ryan věčně přemýšlí, jestli se nezbláznil. Manipulativní Wilfred se stane Ryanovým mučitelem i učitelem a společně se vydají vstříc mnoha vtipným dobrodružstvím. Ryan dostane lekce důvěry, oddanosti, respektu a mnohé další, ze kterých by asi obyčejný pes nebyl moudrý. Wilfred je ale také intrikánská potvora s mnoha psími vlastnostmi a mimo jiné Ryana přesvědčí, že hlídač psů obtěžuje nejen jeho, ale i vycpaného obřího medvěda. Nebo že by se měl snažit sbalit Jennu tím, že bude soupeřit s jejím agresivním přítelem. A dát se do rvačky s naštvaným motorkářem, aby Ryan prokázal svou dominanci. Wilfred Ryana dost drsnými metodami naučí, jak překonat strach a čelit výzvám a absurdním situacím, které život přináší. Zrodí se jedno trochu nepravděpodobné, ale o to upřímnější přátelství. (TV Prima)

Radim98 odpad!

Teda debilnější nápad na seriál jsem dlouho neviděl...Nemůžu za to je to chemie-nemůžu to ani vidět...Je to nuda a především je to totální kravina... ()

sakac

Možno tých serialov o hulení a podobných veciach už je veľa. Nech je! Tento serial je úžasný, pre mňa aj celkom originálny a po prvej sérií ho hodnotím naozaj kladne :) V čase keď pozerám veľa vážnych a akčných seriálov je táto 20 minutová odreagovačka naozaj vhodná. ()

fatal_

Nápad, který se zprvu zdá jako naprosto idiotský, se zdá naprosto idiotský i na pohled druhý. To ale neznamená, že z něj nejde vytřískat hromada opravdu vtipných situací a gagů. To se také v prvních dvou řadách daří. Americký Wilfred ale bohužel trpí tím, že si nemůže dovolit podobný luxus jako jeho australský předchůdce - tedy natočit dvě řady a dost. FX se tak rozhodlo poslat Wilfreda pod vedením Davida Zuckermana do třetí sezóny. A po dalších třinácti epizodách se zdá, že na pohled třetí už ten naprosto idiotský nápad není vůbec tak lákavý. ()

chevronman

Ano! Při zpětném pohledu na celek seriálu musím zhodnotit pěti hvězdičkami, protože tenhle druh humoru mi vyhovuje. Ryan je stoprocentně blázen a je příjemné vidět tomuto bláznovi do hlavy. Samozřejmě to, že vidí psa své sousedky jako chlapa navléknutého do podivného psího kostýmu a vede s ním duchaplné konverzace, vede k vnitřnímu vývoji Ryana z introverta v trochu méně introvertní a průbojnější osobu. Tento vývoj vrcholí v závěru seriálu, kdy se z Ryana opět stává osoba, jíž od počátku seriálu nechtěl být, a který je nutné hodnotit jako jeden z nejlepších, jaké jsem viděl. ()

Yelush

Po vzhliadnutí prvej série musím uznať, že toto sa tvorcom naozaj podarilo. Vynikajúci nápad, skvelý Jason Gann aj s jeho austrálskym prízvukom a pochváliť musím aj Wooda, ktorý je Wilfredovi rovnocenným partnerom. Pilot je úplne dokonalý, rehotal som sa celý čas a je vidno, že tvorcovia si na niekedy až absurdných situáciach a dialógoch dali naozaj záležať. V podobnom duchu sa nesú aj ďalšie časti a aj keď seriál postupne predsa len začne strácať dych, udržuje si vysoký štandard. Posledné tri diely boli už len na dopozeranie, čo je škoda, pretože by som bez váhania dal 5hviezd, ale aj napriek tomu musím uznať, že Wilfred je vynikajúcim projektom a už dávno som sa tak dobre nebavil. Nutné vidieť (a hlavne počuť) v originály. ()

Linduna

celkově vzato je to taková blbůstka, ale já jí miluju! první díly nebyly tolik zábavné, kvůli seznamování se s dějem atd. druhá polovina první série se už ale rozjela a v každém díle se strašně nasměju. nemůžu se dočkat třetí série! Je to opravdu skvělé a Wilfred má skvělé hlášky. A taky myslím, že je vtipné vidět ,,Froda" jako zhuleného pejskaře bez práce. prostě výborný seriál :) Wilfreda jsem si prostě zamilovala! ()

klinkos

Podle mě jeden z nejlepších serialu co se zrovna vysílají... Ten koho to napadlo musí být genius :D protože takhle jsem se u serialu už dlouho nezasmál :-) ()

CyWilly

Originální, neskutečně vtipný ve svý absurditě, Elijah jako zmatenej trouba drcenej systémem skvělej...Wilfred je bomba, i když chápu, že ne každý si u toho lebedí...není to tupá řachanda, ten humor je chytrej a hlavně...opět to slovo...šíleně absurdní...a na tom to stojí... ()

in flames

Nadšenie z nápadu postupne ubíja chudoba obsahujednotlivých epizod, nedá sa dookla tažiť z vtípku ako W vytiahne fajku alebo je sprostý. Elijah pre mňa ostáva herec tragických dejov änajradšej ho mám ani ako froda ale ako psychopata) a v komedii mi nesedí. Celkovo málo vftipné. Pár častí pobavilo, ale dlhodobo to nevidím nič moc. ()

eleanor35

Tohle je asi nejoriginálnější seriál, jaký jsem kdy viděla, což je ironický, když je to remake. Určitě to nebude dosahovat kvalit seriálů jako je HIMYM, TBBT, AHS, The Simpsons atd. ale za vzhlédnutí to opravdu stojí. Možná že ten humor není pro každýho, ale pro mě to bylo šitý jak hábit pro Henryho Propra. Gann byl opravdu skvělý, toho čokla jsem mu žrala a skoro každou vteřinu jednoho dílu jsem mu to věřila. A ještě musím zmínit jeho Australský přízvuk - ten Wilfredovy přidává ne věrohodnosti. Vždycky jsem si říkala, že Wood si po Pánovi Prstenů vybíral dost zajímavé role - skoro až divné, ale i tak mě tu překvapil, byl dost dobrej. První dvě série byli skvělé, ale potom to začínalo ubírat na originalitě a věrohodnosti, což bylo z větší části nudné a roztahané. I tak tomu odvažuji dát 4*. ()