Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

jprmusic

Je až děsivé, co za sračky jsou Američané schopní natočit. Ta jedna hvězda je za to, jak skvěle to dokážou. Jo, proboha kdo je to Benjamin Walker ? Horší charisma iž má pouze Shia -Transformer-LaBeouf, a to je fakt co říct. ()

Felisr

Timure, Timure...a tak pěkně sis u mě těma Hlídkama šplhnul. Tak co je sakra tohle??? Hlavní hrdina mě zaujal asi jako Mr. Beana obraz Whistlerovy matky, taky byl docela velký... Od scény se stádem koní jsem upadla do šoku a pak už to šlo plynule z kopce :-( ()

Sarcasmgirl

Být na Timurově místě, bojím se, že mě Stoker probodne v noci ve spánku a pak bych se bála, aby Redford nezavolal Srstku s Kubišovou... Scény umělejší než Mr. Hyde ve Van Helsingovi. Těším se na nějaký film o Apačích a jejich střetu s mimozemskou civilizací apod. Něco jako E.T. Vinetou, to by moh dát po tomhle kousku ;-) ()

Gothard

Na Wanted se v nouzi dalo ještě dívat bez újmy na zdraví, na Abrahama Lincolna už ne. Stupidní námět, stupidní děj, stupidní dialogy, Stereotypní akce, s logikou se samozřejmě nikdo nenamáhal (proč taky) - všichni jsme přece okouzleni udatností našeho hrdiny, který prožívá intelektuální státotvorná muka a přitom kosí upíry ve velkém svou milovanou sekerou. Jedna nebo dvě lepší akce (dobrá - přeháním) film nezachrání. Vymyslet takovou obludnou pitomost muselo být opravdu náročné - a zhlédnout film až do konce bez velkého množství opojných nápojů rovněž. ()

Anagram

Od začátku jsem věděl, že to bude popkornovka, a dostal jsem to, co jsem čekal, možná i trochu víc, takže jsem spokojený a nestydím se hodnotit tak, jak hodnotím. ()

Ivoman

Naprosto fantastické 3D. Škoda toho pomalejšího konce, kdy jsme strávili ve válce zbytečně moc času, ale i tak perfektní podívaná. Skákání mezi koňmi ? Kam se hrabe Matrix. ()

curil

Já se dobře bavil, film natočený s nadsázkou   a takové trochu znesvěcení nedotknutelné   postavy americké historie. To se mi líbí. Navíc, že se do podobné látky pustil režisér   Timur B.., další Kazach v Hollywoodu vedle   Borata. Jeho sympatické jméno Timur ve mně   evokuje vzpomínky na školní léta na základce   a povinnou četbu knihy Arkadije Gajdara Timur a jeho parta. To bylo počteníčko, ten záporák   Kvakin mě straší ve spaní ještě dneska. Nebo   román Na obzoru plachta bílá Valentina   Katajeva, klasický Cug a Gek, nebo kniha o mladé   partyzánce Zoje Kosmodějanskaje, jak jí na   nahá prsa fašisti vyřezali hvězdu. Panečku, to byly ranní poluce. Průser byl, že když jsem si do čtenářského deníku obkreslil na   tátův pauzák obrázek z Tajuplného ostrova   nebo Ducha Llana Estacada, dostal jsem třídní   důtku. Tak nás komunisté zpracovávali od mala   a nebýt rozumných rodičů, povedlo by se jim   to. Proto jsem alergický na úsloví "Zlatí   komunisti". ()

Mr.Keli

Je to psycho a vymyká se to chápání "tradičních amerických" blockbusterů. Celek jde lineárně jako historický příběh, bere se vážně, ale přitom v každé scéně jsou cítit kapky rozporu. Z pohledu filmového, se jedná o potřebný celek vyplňující komiksový rok. Hrdý Brak? Zcela určitě, já se bavil. Viděno v kině, 70%. ()

lektvar

strašná sprostosť, ale opäť vyčerpanosť, prepracovanosť a nálada vzali za své a ja som si to užila do špiku kosti a sory, fajt na koňoch ma dostal. Okrem iného. A malo sa to hrať viac ale na menej ako Van Helsing. ()

FREEWHEELER

Tak toto je hádam ešte väčší prúser ako tohtoročná Piranha 3DD. Viem, že sa nepatrí porovnávať cudzie žánre, ale hlavnou náplňou je zabaviť diváka, a to sa teda rybkám podarilo viac. Absolútne si neviem vysvetliť, prečo Tim Burton priložil ruku k tomuto dielu-nedielu, veď to sa ani nepatrí od takého talentu. Že by však len marketingový prísľub? Trailer bol lepší ako samotný film a ohúrila ma iba scéna meniaceho sa Washingtonu. Za 105 minút sa nič neudeje (pár akčných scén), zápletku či inteligentné dialógy nečakajte. Sekyrka ti nevyšla milý Lojzo a v prehrávači sa nikdy neocitneš. (Opäť rozmýšľam, kedy ja vlastne siahám po možnosti Odpad!). Komentár od "teutates" je mojej myšlienke najbližšie. ()

gemkio_cz

První polovinu filmu to vypadalo na nadprůměrné akční fantasy o upírech, bohužel jen první polovinu. S druhou polovinou to šlo celé jaksi do kytek. Moc tomu nepomohl ani silně nesympatický Benjamin Walker. Přesný příklad toho jak se z nadějného filmu stane slabší průměr. Přes to všechno jsem se nenudil a film sem si relativně užil. ()

jokerik

- 3x po *. Za hezké efekty. Za poslední scénu, kdy se mohl Ejbrehem vyhnout smrti v divadle a za písničku od Linkinů. Pro zpříjemnění chvilky při žehlení prádla naprosto vhodná podívaná. Co se týče upíru, docela strašidelní panáčci - pozor, chodící i za dne bílého. Pokud jsem Van-Helsinga považovala za slátaninu, u tohodle radši pomlčím, protože by mne mohly cenzurovat. :-) ()

a0001

Áno, nezmyselný film. Odhliadnuc od skutočnosti ide o film s myšlienkou, akciou, skvelými efektami, dejom. Film ponúkne zaujímavý príbeh tak trochu inak. Nečakané. Mix skutočného deja a “upírskou tematikou “ funguje skutočne výborne. Pre mňa príjemné prekvapenie. ()

Vasyl

A já čekal že to bude taková blbost, že mě to bude bavit. Ale bohužel, tohle si do červených čísel nezaslouží. Bylo to utahaný, málo akční a vůbec napínavý nebo strašidelný. To je tak když jde lovec ve dvaceti do důchodu a začne místo sekyrou bojovat kecama. Pak stačí jedna blbá upírská četa, a celá americká občanská válka mohla dopadnou jinak. No ještě že se Ejbovi ten hrdej "národ" povedlo zachránit. ()

pafka

Po kovojich a vetrelcich tu je Lincoln s upirama. Popravde receno, cekal jsem totalni bekovinu, ale nakonec to preci jen spatny nebylo a ja se u toho slusne hodku a pul bavil. Urcite to nemelo mit vyssi ambice, nez kam se film zaradil. Popconovka jak vysita, u ktere se nenudite. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)